Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5789
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Holaňďanka »

Radku pěkně jsis máknul. Já to s tím svátečním pracovním dnem trochu přehnala včera. Bolí mi celý člověk
Subaru Tribečka 3.0 H6 2005
Subaru Forýsek SF 2.5 1998 😕 ex
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19489
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od hamoun »

budte radi, ze vas to boli z prace nebo nejake cinnosti ... :)
ja jsem zvedav, kdy mi uplne odezni ten debilni houser, ktery navic prisel z "niceho" ... vcera jsem se byl sice projit, ale je to trapeni ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2409
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Metuzalem »

Mě bolí celý člověk pořád a nestěžuju si :-) Ale Zuzka asi spíš chtěla pochválit, jak byla pilná, ne? Tak tedy: Zuzi, hezky jsi si popracovala a odměnu právě sklízíš :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19489
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od hamoun »

no to jsme videli .. ty megakvetinace ... je fakt, ze nebyly dost pochvaleny :-D jsou fakt ale FAKT luxusni ,,,,| (*_^) |,,,,

@Metuzalem chapu ... pokud se budu v duchodu hybat tak, jak ty, budu stastny :D
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5789
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Holaňďanka »

Metuzalem píše: čtv kvě 02, 2024 8:40 am Mě bolí celý člověk pořád a nestěžuju si :-) Ale Zuzka asi spíš chtěla pochválit, jak byla pilná, ne? Tak tedy: Zuzi, hezky jsi si popracovala a odměnu právě sklízíš :-)
A tak to já jsem pilná furt 😂😂😂. Jen teď se to tak nějak všechno sešlo no. V úterý jsem řádila do večera na čarodějnické akci, ráno vstávačka do práce, kde se krom jiného ještě řešil vytopený pokoj od ucpané vany. Pak jsem nalitla do Baumaxu pro nějaký materiál a přece tam nenechám takové krásné kytičky koukat smutně, tak jsem je musela koupit a vše zasadit. Ve 20h jsem teprve zalezla domu a řešila oběd na dnešek + úklid kuchyně. Takže opět ponocování. A na to moje tělíčko není zvyklé 😂😂😂😂
Subaru Tribečka 3.0 H6 2005
Subaru Forýsek SF 2.5 1998 😕 ex
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2409
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Metuzalem »

No vidíš, že to jde, pochválit se může člověk i sám :-) :-) :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4047
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Doro »

Hledal sem nejaký beton na bazaru a narazil na dlaždice. Tož sem sebral pomocníky a jeli zme nakládať. Jeden kus cca 100kg, tak 18 zme naložili. Cesta vcelku v pohodě, ale přes 50 km/h. sem nejel, bo těžiště nebylo právě ideálně na středu vozíku. Doma odvození sunem v radlici a uložení u stěny.
Najlepší byla cena - za odvoz. Eště tam páru kusů má, ale je to vcelku mazec naložiť aj ve třoch.
Bude to aj na schody do zahrádky, takže nemosím jeť nakupovať šutry do potoka a mám už hotovo. ;-D >B-)
..... no a při posledních kusoch chcípl diferák na sunovi....někde asik chyba, tak mosím prozkoumat.
Přílohy
DSC00014.JPG
DSC00026.JPG
DSC00040.JPG
DSC00062.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4047
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Doro »

Pohnul sem aj trochu se dřevem a říznul to věčí na hranoly. Cca jeden deň práce. ;-D
Na pile je ten poslední najvěčí kus.
Je to radosť si to konečně řešiť sám a dla potřeby a především, kdy je třeba, bo čekaní na pilu a sháňaní byl dycky problém a totok je jeden strom a kvůli temu mi sem nikdo nepojede. A pak aj cenově je to někde jinde.
Přílohy
DSC00107.JPG
DSC00112.JPG
DSC00123.JPG
DSC00128.JPG
DSC00137.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24483
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od sima »

Tsakabaru píše: čtv kvě 02, 2024 6:05 am Radku tyhle baraky budou stat jeste dlouho po nas at to vysparujes cim chces :-D =) 8-?
ta moje ruina letos stovku slavi a jak tu kolem toho skacu, tak prubezne zjistuju, ze bude moci slouzit jeste mym prapravnoucatum, i kdybych se ted na vsechno vykvajz :-DDD
To zase jo, jen já tu mám horší podloží, bohaté spodní vody, silná zvodeň a někde jílové podloží, vše ve svahu, tak se vždy snažím zachovat nějakou rovnováhu, asi mě chápeš...neublížit baráku, nepokoušet nic zbytečně, tj oč tu kráčí, jinak dům teda odbytý určitě není, to bylo vidět i po sondách do stěn, při rekonstrukci. Samozřejmě někdy člověk musí něco změnit, chce změnit a pak riskne nějaké řešení, o kterém si není sto pro jist i když se radí nejen sám se sebou :-) ...tak to stejně nakonec spáchá, protože jinak by s takovým ne-přístupem vlastně neudělal už nikdy nic.
Zuzko, musíš dřív hajat, jak jsi pěkně zvyklá a pak tě typicky pro tebe nikdo a nic nezastaví, neunaví :-) ostatně já byl včera večer taky unavený, docela dost, ale furt tak nějak příjemně, znáte to sami :-) člověk dělá na svém a když se nějak rozumně daří a navíc je další den volno, nebo i víc dní volna, tak jsou to vlastně ty nejhezčí dny- čas, co víc si přát! =)
Dnes jsem byl ale vlažnější, sotva jsem obešel latifundie s křoviňákem a dosekl zbytky stiga sekačkou a stačilo mě. Mimochodem huska křoviňák 135 R nejela rok a start opět na drc, tj prostě nezmar, borec. Na něj je spoleh jak na smrt, že tede jednou taky přijde.
Mám jej letos už 10 let a nikdy nepotřebovala nic víc, než benzín a strunu :-) prodejce, majitel obchodu, známý zde člověk, měl pravdu "vem si tento starý pracant a nebudeš nic řešit"...
Hamoune ať tě houser co nejvíc přejde!
Doro, tj kauf, takové pevné beton dlaždice za odvoz!
A tvoje domácí pila tj teda taky věc, mazec (*_^) |,,,, jsi soběstačný zas o kus dál a vše podstatně levnější, když to budeš teda využívat, jakože zdroj, dřevo máš.
Edit: teda ale moje žena tj taky osoba :-) včera a dnes vozila kolečka hlíny, které si předtím nakopala, rýč nemohla ani zapustit, tak na něj lezla ze židle, z větší výšky :-) 8() do toho na střídačku šutráky obrovské z naší hromady nad pozemkem, vše jí prošlo rukama ixkrát než to uložila, já si to vše co zase odtahala uvědomil až večer, když jsem to viděl 8() :-) ono taky totiž vše vozila do svahu, krom kamenů teda, to by se ani dost dobře nedalo, vozila to přes celý pozemek, tj strašné i pro mě, něco těžšího nahoru vyvézt.
A soused jí říká, to je ale elánu, proč vám Radek nekoupí motůčko (on ho má) a Díťa prý: motůčko znamená slabost, Ráďa ho má slíbené na šedesátku :-D (tj pravda :-) )
No sama Díťa na mě při jednom tom vývozu kolec s hlínou směrem nahoru do zahrady křičela, já si to umím ulehčit, hlínu kopu z nejvzdálenějšího koutu a kameny vozím zase z jiného rohu pozemku :-)
Samozřejmě, že traktůrek, či lesník by pomohl, ale já ani neměl tucha co vůbec dělá, každý jsme si hráli po svém :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49441
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »

Marku to jsou teda dlaždice jako kráva. Pěknej úlovek !!
Ta pila je super !! Obrovskej pomocník !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2409
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Metuzalem »

Doro, smekám. Poradíš si se vším, já si vůbec neumím představit, jak třeba sám dostaneš ten kmen na pilu, nebo jak ve třech nakládáte 100 kilové dlaždice a nepřijdete při tom o prsty a záda... Šikovný a silný chlapi se tam u vás roděj :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4047
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Doro »

Tedy, pro představu, bo třeba ne každý sa v tem orientuje...... tento výřez má cca 0,9 m3....takže min. cca 700kg (ono to bude věc, bo kořenové náběhy aj.). Na pilu to normálně navalím dřevorubeckou lopatkou přes krátké kuláče položené na zemi a pile, jak su zvyklý - příde mi to jako běžná věc, bo manipulaci se dřevem děláme to odmalička. Jednu lopatku sem si letos prodlůžil o 20 cm (je vidět na fotkách, stříknuto do barvy forestra...aby to ladilo :-D ) a obracák zatým nemám - to až už nebudu moc, tož so ho vyrobím.
Ty spodní velké kusy idů prostě blbě kvůli tým náběhom, je to aj zákeřné jak cyp, bo to dokáže čéka zavaliť nebo přivaliť nohu. Je třeba opatrně. Taky to može pohnúť s celů pilů, což je pak věčí problém. O kusanec horší je ale převaliť hranol, dyž už to leží na říznuté ploše...to už je věru jiná makačka. A to to nesmí přeskočiť naráz a na zarážky, bo by sa dřevo poškodilo a samoné lože pily je na také kusy už malé, takže sa to pomaly přesunuje a obracá. Taky to nesmí z pily spadnůť na zem, to je pak další chuťovka (občas sa stane).
Zatým to dávám (doktor mě včil spravil záda, tak už možu zas zvedať), ale nejaká ta technika na tyto práce už sa řeší. Ono pak dostať třeba čerstvě říznuté hranoly jasanu cca 200x240 mm dlůhé přes 5 m z pily do hraně byl taky oříšek, ale dal sem tam sám oba, tak hranoly už tam ležá a schnů ;-D . Tyto hranoly sem neměl šanc zvednúť, bo měly kolem 2 metráků. Ty smrekové hranoly na vozíku majů kolem 80 kg...to v pohodě zvednu aj celé, ale snažím sa to přesunovať a zvedať edem na jednej straně.
Na překulování a obracaní na pile si vyrobím jednodcuhý bazmek s ručním navijákem...až bude času. Zatým to lopatka mosí jistiť.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49441
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od VDC »


Doro píše: Zatým to dávám (doktor mě včil spravil záda, tak už možu zas zvedať), .
Tak to mám velkou radost !! Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2409
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od Metuzalem »

Doro píše: pát kvě 03, 2024 11:23 pm Tedy, pro představu, bo třeba ne každý sa v tem orientuje......
Děkuji, pro představu stačilo, úplně jsem se orosil při představě, jak bych se k tomu měl postavit já :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3707
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Stavění, budování, úpravy a různé kutilské počinky...

Příspěvek od StandaB »

Ja sem taky neco kutilskeho hodim. :-D Jeden z vnucky kamaradu ma 18 narozeniny. Cela ta jejich banda se rozhodla a slozila na neco mimoradneho. Sehnali rolator a nakoupili chlast. Vsechno to pritahli domu, ..."a dedo udelej z toho Partywagen" :-/ Tak jsem se 2 dny s tim babral :-DDD
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“