Přestupky a postihy (pokuty)

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od hamoun »

Během dne dohledal nedávnou zkušenost a těmito právníky odjinud ...

V podstatě hromada peněz a nic nevyřeší ...
Tam šlo taky o řidičák .. na půl roku .. za 19x na dálnici .. :(
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Cliffer »

@jatros změřili ho a zastavili ho na místě? Přiznám se, že novelu nemám úplně proštudovanou, ale vždy platilo (ověřeno u bratra policajta), že když tě přímo nechytí při činu, nebo se k tomu nepřiznáš, tak nemůžeš dostat body.
Tedy pokud to jde do správního řízení, mělo by stačit aby se kamarád odvolal na osobu blízkou. Při tomhle odvolání platí, že se to musí vždy rešit ve správním řízení (vyšší pokuty), ale pokud už to do správka jde, tak je to asi jedno. Při odvolání na osobu blízkou pak řešíš prestupek jako provozovatel vozidla, který má za auto zodpovědnost, ale nesmíš být potrestán bodově/ztrátou řidičáku, neboť to může být uplatněno pouze vůči chybující osobě. A ta je v tomto případé neznámá. Stejně to jde řešit u úsekového radaru.
Osobní zkušenost nemám, ale načítal jsem problematiku obecně, i jednou konkrétně, když jsem řešil svojí jedinou pokutu za rychlost.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Traveller »

To co píšeš je více méně pravda.
Bohužel se obávám, že v jeho případě to nebude nic platné, protože píše, že s oběma příslušníky mluvil, takže předpokládám, že ho ztotožnili na místě.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od spm »

To me taky celkem prekvapuje, ze ho mestaci na miste chytli... u nas je ted mereni velice popularni, ja si pohlednici zrovna koupil asi vcera, nicmene realne maji trojnozku hozenou nekde v rade aut a ani u toho nestoji a pijou nekde kafe.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od dracekvo »

Ať si založí dotaz prímo on na 30kmh.cz, zprostředkovatel v tomto případě do toho vnese akorát zmatek.
Dostane tam úplně stejné rady, jako kdyby za to platil nějakou společnost.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od spm »

Placení společností IMHO nemá smysl vůbec. Co si vybavuju, tak všechny společnosti patřili tomu arménskýmu youtuberskýmu zmrdovi, který to řešil tak, že to prostě neřešil. Vzhledem k rychlosti českých úřadů mu to na začátku i fungovalo, protože než úřad stačil učinit všechny kroky na někoho, kdo to ignoruje, tak vyprešela roční promlčecí lhůta. Pak přesně díky němu tu lhůtu pro promlčení přestupku zvedli a lidi začali přicházet o papíry i u těch menších přestupků. Takže když už, tak nějakého normálního právníka...

(Kamarád jinak o ty papíry přišel na půl roku. Za 191 na dálnici. Byť se teda na konec ukázalo, že to prý bylo na konci dálnice, kde byla osmdesátka :-D )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Tapan »

@jatros kurňa Tome, to má kamarád docela pech, když ten limit líznul takhle těsně.
Zkušeností tu mezi námi (naštěstí) asi moc nebude. Doporučuji hodit dotaz na https://www.30kmh.cz/ tam bude těch zkušeností asi více a obecně jsou tam lidi v téhle problematice poněkud kovanější.
Chápu kamarádovo odhodlání řešit věc "slušně", ale kamarád si musí sám vyhodnotit, jestli měření u cedule je slušné ze strany MP a jestli chce vsadit papíry na benevolenci správního orgánu (obávám se, že s ohledem na bezúhonnost zde může počítat maximálně se spodní hranicí sazby). Já jsem se správním orgánem osobně jednal jednou jedinkrát a nekompetence dotyčné byla tak do nebe volající, že jsem snahu o jakékoliv rozmluvy vzdal, sdělil svůj názor a debatu ukončil s tím, že jsem velmi zvědav, jak mi své tvrzení zdůvodní do rozhodnutí. Naštěstí tenkrát nána neměla nabito, ale správní řízení je fakt minový pole a na místě kamaráda bych se bez konzultace s někým, kdo v tom umí chodit, případně bez důkladného samostudia, nepouštěl do žádných větších akcí. Nemyslím tím nutně firmy typu "zachráníme vám řidičák", ty mně osobně nejsou zrovna sympatické.

Edit: dracekvo mě předběhl. A ano, jak píše SPM, prekluze už není cesta, protože tu lhůtu natáhli. Teď je to při ztotožnění na místě poněkud složitější, ale způsoby prej jsou, detaily úplně nevím, zatím jsem naštěstí nepotřeboval.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1658
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Harous »

Nejsem právník, ale viděl bych to takhle:
Na úřad jedině s právníkem a zkusit to na skutkovou podstatu přestupku. A to pokud je ta silnice tam opravdu mimo. Jestli tam je nějaká zástavba, chodníky, nedej bože přechody pro chodce, tak s tím asi neudělá nikdo nic.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Tapan »

@Harous bohužel i jestli je tam pouze pole louka les, tak to na materiální aspekt neuhraje, úřad argumentuje tím, že jednání je nebezpečné, protože se jedná o závažné porušení zákona a basta. Jediný úspěšný materiální aspekt, o kterém jsem slyšel, byl při překročení o 2 km/h nad limit (po odečtení tolerance radaru).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1658
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Harous »

Je fakt, že to překročení o víc než 40 je hodně. S tím se bude těžko něco dělat...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Cliffer »

Z příspěvku jsem právě přesně nepochopil, zda byl zastaven a ztotožněn nebo ne.

Ještě je tu jeden nástroj - podání odporu. Vůči jakékoliv pokutě můžeš poslat tzv. odpor s odůvodněním. Spravní orgán se pak musí v první řadě zabývat opodstatněním odporu. Pokud zkonstatuje, že tvůj odpor není validní, řízení pokracuje dál. V rámci odporu pak můžeš zkusit argumentovat zástavbou, oprávněností, nebezpecností, plynulostí provozu atd. ideálně s odkazem na paragraf zákona. EDIT: nebo starším rozhodnutím udávající precedens Minimálně bych zkusil tohle, protože to je zaslání jednoho dopisu s doručenkou/emailu přes datovku a náhoda je blbec.

Odpor se mi už 2x vyplatil, jednou když jsem byl pokutován za stání 5 metrů před přechodem - Odpor spočíval v argumentu, že stojím v jednosměrce a v tomto smyslu stojím ZA přechodem, tedy nebráním rozhledovým poměrům. Odpor uznán, řízení a pokuta zastaveno.
Podruhé stání na zóně bez placení - kde odpor spočíval v 1) možnosti využití stání k nástupu/výstupu osoby (opravdu to tak bylo) a 2) v nedodání 2 fotografií skutku (musí se dodávat právě pro dokázání, že tam člověk jen nezastavil ale stál) - zas řízení a pokuta zastavena.

Tohle jsou legální nástroje. Dál nevím.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od strider »

Tome, naposled co sme neco v rodine resili ve spravnim rizeni z pozice obeti nehody, tak fungovalo jen jedine. Myslim, ze z pozice vinnika bude reseni taky jen jedine a uplne stejné, kor ve vesnickych uradech:
Pockej az to pridelej na spravni organ, o cemz by te snad meli nejak vyrozumet. A jakmile budes vedet kdo a kde to resi, bez si tam objednat schuzku a vem flasku...
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1658
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Harous »

No nevím jestli zkoušet úplatky. Tady jde o sebrání řidičáku, tam tou flaškou toho úředníka jen urazíš a nasereš...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od strider »

vysvetlit, pokecat, vubec aby se to nekam pohlo, idealne spravnym smerem, jinak je to na jejich libovuli... samozrejme na koho tam clovek narazi je loterie.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od jatros »

Bylo to přesně tady.
Ve směru z města, zástavba bohužel po pravé straně ... tam ale v sobotu je lajna zaparkovaných aut, takže to vypadá jako auta zaparkovaná k tomu areálu, kam se chodí asi na procházky/za sportem.

Ano, došlo ke ztotožnění (podle jména, adresy a data narození, protože doklady u sebe žádné neměl).

Týpci byli naprosto v pohodě:
"Jo jo, my jsme Vás viděli, jak zrychlujete, měl jste tam 86 ... pak 94 ... v takovém autě to je hned, to si člověk ani nevšimne." :-)
"My tady měřit musíme, lidi si tady stěžujou, že se tu jezdí rychle" ... hmm, tak asi to více lidem připadá, že už se tam dá jet více (to není omluva, jenom vysvětlení).

Díky moc všem za příspěvky.
Chtěl jsem právě vědět, jestli jsou opravdu k něčemu ty "společnosti" nebo jsou to jenom mameluci, kteří to zkomplikují a ještě to bude stát hafo peněz.

Ještě mě napadá jedna věc, týkající se právě toho, že je to MĚSTSKÁ policie - "Obecní/městská policie totiž smí měřit rychlost pouze na místech určených Policií ČR."

Taky díky za ten odkaz na https://www.30kmh.cz/ (našel jsem spoustu stránek a nevěděl, která je relevantní).

Taky se přikláním k řešení formou korektního jednání, sypat si popel na hlavu, rozbrečet se tam :-) ... ale na druhou stranu tím už člověk přizná vinu a pak už to nahodí na "určitou" kolej, ze které, pokud nebude orgán benevolentní, už možná ale není výhybka, jak zůstat s papíry.
A přesně jak píšete, strašně záleží na tom, na koho člověk narazí. Tím úplatkem to může naopak ještě zhoršit. No a první schůzku již pak nejde vrátit. Takže to chce opravdu nepokazit ten "první dojem".
Jinak mám od policajta právě taky nemilou informaci, že teď, jak je vše už založeno elektronicky v systému, tak s tím ten bimbas na malém městě stejně nic neudělá.

Pořád se mi v hlavě honí myšlenka, jestli nebude nakonec nejlepší cesta přes nesprávné měření, tzn. nesprávné místo, špatně nasměrovaný radar, nemá certifikát o kalibraci, obsluha nebyla proškolena správně apod.
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“