Přestupky a postihy (pokuty)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Mira »

yeti píše: úte bře 05, 2024 10:30 am Souhlasil bych, kdyby tam byl chodník. Tady jsou zkrátka postavený baráky, kde být neměly a viděl bych tam klidně povolenou 70. Takových okrajových lokalit je hafo. Zkus tam jet 50 a budeš za debila.
To jako když jedu v obci 50 jsem debil? <:-< Právě proto, že tam nejsou chodníky bych tam dal 30km/h a pro jistotu na obě strany ulice retardéry. Pouze ty dokážou přimět řidiče snížit rychlost. A proč by podle tebe na perifériích neměly být baráky?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3036
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od yeti »

Ne, jen říkám, že je ve městech hromada míst, kde je 50 zbytečná a všichni tam jezdí víc. Když tam náhodou jedeš těch 50, tak se ti lepí na prdel, blikají, tlučou si na čelo a nadávají ti do debilů. Toto podle fotek vypadá jako jedno z takových míst.
To omezení ti budou úřady argumetovat pohybem chodců ve vozovce - není tam chodník. A chodník tam není proto, že nikdo nepočítal s tím, že tam budou stavět baráky.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
paulus
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 126
Registrován: pon srp 16, 2010 1:39 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Sumava

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od paulus »

Detektor radaru,detekor radaru, detektor radaru. To je moje rozhodnutí na stará kolena.Celý život jsem ho nepotřeboval,mám plný počet bodů, jezdím 40 let, ale tohle je fakt už mazec.
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1662
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Harous »

No, mazec... Ono dokud budou někteří ve městě jezdit kilo tak se bohužel měřit bude.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24355
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od sima »

jatros píše: pon bře 04, 2024 11:18 am
"My tady měřit musíme, lidi si tady stěžujou, že se tu jezdí rychle" ... hmm, tak asi to více lidem připadá, že už se tam dá jet více (to není omluva, jenom vysvětlení).

Radit v tomhle nebudu, nemám vcelku co a už toho taky bylo řečeno nemálo ...jen k té oblíbené větě orgánů "my tady měřit musíme" či my tady pokutovat musíme, je to na udání atd atd... neříkám, že zrovna tihle, ale je to jejich hodně oblíbené motto...tj vše, ať ti to dobře dopadne!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Cliffer »

yeti píše: úte bře 05, 2024 6:00 pm Ne, jen říkám, že je ve městech hromada míst, kde je 50 zbytečná a všichni tam jezdí víc. Když tam náhodou jedeš těch 50, tak se ti lepí na prdel, blikají, tlučou si na čelo a nadávají ti do debilů. Toto podle fotek vypadá jako jedno z takových míst.
To omezení ti budou úřady argumetovat pohybem chodců ve vozovce - není tam chodník. A chodník tam není proto, že nikdo nepočítal s tím, že tam budou stavět baráky.
Chtěl jsem na tebe neragovat, ale na tvoje tvrzení ve smyslu: "Všichni tu (dosaď místo) jezděj jak hovada, tak já musím taky." je fakt z prdele. No a co, že se mi nějakej nedočkavec lepí na prdel a bliká. Ať se klidně posere. Radši budu jezdit slušně a budu za debila než jako prase a budu si myslet jakej jsem king.
Druhý argument: "Není tu chodník, protože nikdo nepočítal, že tu budou baráky." na tos taky musel zajít do knihovny ne? Je přirozený (řekl bych už několik tisíc let), že se sídla (myšleno města, vesnice, atd...) postupně rozrůstají. A kde se v určité době nepočítalo se zástavbou, tak tam postupně vznikla. Od toho institut města vznikl - ke kumulaci obyvatelstva. Na Jižním městě v Praze taky ještě před 40 lety bylo jen pole. Tak tam mám teď jezdit 90?

Bohužel, když vidím situaci, tak každý sám svého štěstí strůjce. Když jel dotyčný 90 vedle baráků a obec končí opravdu až za další křižovatkou, ve který navíc musí dávat přednost, tak si za to může sám a má přijít o papíry. Pokud někoho živí řízení a udělá něco, za co mu vezmou papíry tak si za to zase může sám. Sám si může za to, že to pro něj bude "likvidační". Má se k řidičáku chovat s úctou, když ho živí. Rolník taky neuštve mulu, která ho živí.
V poslední řadě si říkám, kolik času takhle spěchači ušetří? Většinou kolem jednotek sekund. Ale za jednotky sekund může být taky někdo mrtvý...

Konec výblitku.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14891
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Tapan »

Harous píše: úte bře 05, 2024 7:02 pm No, mazec... Ono dokud budou někteří ve městě jezdit kilo tak se bohužel měřit bude.
Ono se měřit bude i kdyby jezdili 53. Si vážně myslíš, že primární pohnutkou pro měření rychlosti je bezpečnost provozu? Ty bláhový!
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14891
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Tapan »

Tade, on je po bitvě každej generál. Taky se mi stane, že se zamyslím, zakecám s manželkou, přestanu sledovat tachometr a jedu "podle citu", což někde i v intravilánu obce může být...no ne třeba zrovna kilo, ale 80 ano. Konkrétně loni cestou ze Severky jsem vyfásnul pokutu a body za nějakých 83 a teď se hodně hlídám, abych někde nejel 70+, protože pak by šly noty taky do čistírny. Snad už to za ten ani ne měsíc neposeru :⁠-⁠) Baráky tam byly po obou stranách, ale byly min. 30 metrů od silnice, obrovský předzahrádky, všude vidět, nikde ani noha, vesnice pár baráků.
Ono taky není auto jako auto, v Justy obvykle rychlost dodržuju tak nějak automaticky, v Legu nebo Réze se musím hlídat, to vnímání rychlosti je tam jinačí.
Naposledy upravil(a) Tapan dne stř bře 06, 2024 1:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Cliffer »

Netvrdím, že všude jezdím 100% podle předpisů, ale snažím se dodržovat cca +10%. Navíc kde to neznám, jezdím klidně na poseru. Moje motto je: "Nejsem tak bohatý na to, abych platil pokuty."

Ale pravda, že tady mě vytočilo yeti "argumentování", tak to pak trochu slíznul i pokutovaný. :-)
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1662
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Harous »

Tapan píše: úte bře 05, 2024 8:32 pm Ono se měřit bude i kdyby jezdili 53. Si vážně myslíš, že primární pohnutkou pro měření rychlosti je bezpečnost provozu? Ty bláhový!
Samozřejmě, že nemyslím. Tuhle jsem v Kolíně platil za 51km/h na 50... >:-& A takový okolí Říčan je taky lahůdka... Ale obecně ty místa vybírají podle toho jak se tam jezdí. Ono kdyby se tam jezdilo 45 tak tam asi nikdo měřit nebude...
Jen se tenhle konkrétní případ snažím vidět i z druhý strany. Známý v podobným místě bydlí ve vesnici na hlavním tahu a je to peklo. Padesát tam nejede nikdo, po kraji silnice mu chodí děti na autobus do školy, vyjet ze vrat je o život... Tohle prostě není příklad místa kde končí zástavba a cedule je o x set metrů dál.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14891
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Tapan »

@Cliffer tak já si hlídám těch max. +20 km/h tacho, což je cca. +10 km/h reál, ale mluvil jsem spíš o situacích (a bude to případ i řešeného přestupku), že vlastně ani nevíš/neuvědomíš si, že jsi v obci.
Jo, je skupina lidí, co jezdí vyloženě jak hovada furt (a nemusel bych pro ně chodit daleko, i v ulici máme), stejně jako se najdou ti, co jezdí pod vlivem/na drogách, však takových se tu nikdo nezastává. Ale chybu udělá každej. A když je z toho jen fotka z radaru a ne nehoda, je to ještě paráda. Ale min. čtvrt roku bez not...po pravdě řečeno, to bych se bránil všemi prostředky vina nevina (té se tu ostatně nikdo nezříká), protože papíry mě sice neživí, ale i tak jsem bez nich v prdeli :⁠-⁠)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3036
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od yeti »

Cliffer píše: úte bře 05, 2024 8:59 pm Netvrdím, že všude jezdím 100% podle předpisů, ale snažím se dodržovat cca +10%. Navíc kde to neznám, jezdím klidně na poseru. Moje motto je: "Nejsem tak bohatý na to, abych platil pokuty."

Ale pravda, že tady mě vytočilo yeti "argumentování", tak to pak trochu slíznul i pokutovaný. :-)
Ty máš asi dost problém s pochopením textu v širším kontextu. Celý o čem jsem psal bylo, že zrovna na tomhle místě 50ka Vypadá jako zbytečná buzerace.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od Cliffer »

yeti píše: úte bře 05, 2024 10:13 pm Ty máš asi dost problém s pochopením textu v širším kontextu. Celý o čem jsem psal bylo, že zrovna na tomhle místě 50ka Vypadá jako zbytečná buzerace.
A ty máš asi dost problém s pochopením práva a povinosti. Je to v obci, je to v zastavěné oblasti, je irelevantní jestli tam chodník je nebo není, stejně jako tvoje dojmy jestli tam mají nebo nemaji stát domy. Tak je tam 50.

No řiká se, že se nemá hádat s blbcem, že se jen člověk dostane na jeho úroveň. Tak končím spam, neboť jsem díky tobě již blbem chvíli byl a jdu se vrátit zpátky, kde jsem začal.

Edit: ostatním se omlouvám za to, že jsem se nechal unést a museli to číst.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od wenzel »

Já to mám takhle: Jezdím podle dopravního značení a snažím se to maximálně dodržovat. Nemám právo zpochybňovat řešení křižovatek, rychlostní limity a podobně. Od toho jsou tady jiný hlavy. Každej zodpovědnej člověk, který se tím notabene živí, by to měl mít taky tak. Předpokládám, že je místa znalej a litá tam takhle běžně, stejně jako ostatní. To už jsme pak u toho džbánu, vody, ucha atd... A taky: Já, když už něco vymamlasím, tak se k tomu stavím jako chlap. Za chyby se zkrátka platí. A jestli ho to živí?! To je o zodpovědnosti vůči rodině a už jen proto bych mu to dal vyžrat, třeba si spoustu věcí uvědomí. Jestli je sám tak jde o hovno. Třeba v Lidlu furt nabírají.
Edit: Souhlasím s názorem @Cliffer
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Přestupky a postihy (pokuty)

Příspěvek od dracekvo »

No já jsem toho názoru, že když se někde pravidelně překračuje rychlost, tak jde o systémový problém.
Buď je tam ta rychlost omezená zbytečně a nebo je to debilně značený.

Represe v podobě měření by mělo bejt až to poslední. Nejdříve by se mělo prošetřit, jestli tam fakt to omezení na 50 není zbytečné. Vím o vesnici, kde je středem dlouhá rovná silnice. Zástavba z obou stran a stejně kromě přechodu s autobusouvou zastávkou všude zvedli rychlost na 70km/h. Žádné hrající si dítě ani mamikna s kočárkem tam za těch xx let co to tam je neumřelo.

Druhá věc je, že pokud tam to omezení rychlosti je vhodné a stejně to lidi překračují, tak by se na to mělo nejdříve upozornit. Například kresbou na silnici, radarovým ukazatelem rychlosti, cedulí časté měření rychlosti, zopakováním omezující značky s reflexním ohraničením.

Však úředníci furt tvrdí, že jim nejde o výběr peněz za pokuty, ale o bezpečnost. To jsou kecy, všem jde jen o prachy, proto ty úsekové radary rostou jako houby po dešti, protože to do městský pokladny pěkně sype. Kdyby jim šlo opravdu o bezpečnost, tak se zavádí ty opatření co jsem psal výše.

Za mě by nemělo být legální postavit radar v místech, kde se nejdříve nezkusilo nějaké opatření mírnějšího rázu.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“