Zatočil jsem s hlukem :-)

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od alky »

Správně, podložky. Jste mě přinutili vytáhnou starý fotky, kruci, mám u vás pivo. Dělal jsem to v roce 2009! Tu dřevěnou podložku jsem ještě podlepil gumou. Přední sloupek, ten A nebo jak se to jmenuje, sundat plastovej dekl a odhlučnit. On má takovej blbej profil, takže to bude složitější.
Přílohy
PIC204.jpg
PIC205.jpg
PIC206.jpg
PIC207.jpg
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Filipkooo »

Tyjo, hezky se to tady rozhýbalo.

Klidně na pivka někdy pozvu, pokud se potkáme. (_)D Díky vám všem už snad budu připravený na vše :-D

Ještě by mě zajíval váš názor na "nezadělávání děr ve dveřích" (víc info v přiloženém obrázku), nějak se mi to nezdá <:-< díky! :-)
facebook.PNG
Joo a možná ještě poslední věc. Pokud by mi náhodou v budoucnu chyběly basy - co si myslíte o subwooferu místo rezervy? >B-) Mě se to líbí moc, když nechci nijak omezovat prostor na případné spaní.
subwoofer_misto_rezervy.jpg
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od 2.0XT »

To původní místo pro subwoofer v pravém boku je špatné? Přijde mi dobře alespoň v tom, že nezabírá místo v kufru a přitom máš pořád rezervu.

Odesláno z mého EML-L29 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22710
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od spm »

Mne to "cernidlo" (je to butylkaucukovy tmel) z rukou a tech veci co jsem opatlal slo v pohode umyt benzinem

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Filipkooo »

2.0XT píše:To původní místo pro subwoofer v pravém boku je špatné? Přijde mi dobře alespoň v tom, že nezabírá místo v kufru a přitom máš pořád rezervu.

Odesláno z mého EML-L29 pomocí Tapatalk
Sakriš, zase něco nového. O ničem takovém jsem nevěděl. :-/ Dík! ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10651
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od podvlada »

A mělo vlastně BL/BP taky možnost subwooferu pod sedačku spolujezdce, nebo to bylo jen pro BE/BH?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od 2.0XT »

To nevím, možná v sedanu. Ale pod sedačkou bych čekal zesilovač jako ho tam ma BR.

Odesláno z mého EML-L29 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Filipkooo »

podvlada píše:A mělo vlastně BL/BP taky možnost subwooferu pod sedačku spolujezdce, nebo to bylo jen pro BE/BH?
Pod sedačku určitě nechci. Co jsem četl, tak se aktivní subwoofery ani moc nikde nedoporučují.
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 948
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od barts »

Já pod sedačkou můžu subwoofer jenom doporučit. (*_^) |,,,, Basy akorát a místo pod sedačkou je naprosto nevyužitý a subwoofer tím nezabíra fakt žádnej úložnej prostor. V nějaké kapse v kufru nebo místi rezervy pořád zabírá nějakej užitečněj prostor. Akorát nevýhoda je že jsou krapet drazší. Ale pořád lepší v té "kapse" než asi v rezervě.
jinak taky doporučuju koupit MDF podložky pod repro, na Ahifi by měly jít koupit aby šli namontovat bez vetších úprav a nestojej zas tolik.
Mě celkem i pomohly borci na Ahifi, neboj jim napsat email se vším rádi poradí.
Ve výsledku je to jednoduchý akorát použít správný komponenty popř vedět jak je upravit. Nalepit ty protivibrační pláty nebo jak se tomu říká je už to nejmenší akorát vevnitř dveřích se to dělá tak na pytel ale taky to není nic hroznýho a na tom druhých plechu už je to paráda. Hlavně celkem ztežknou dveře ono se to nezdá
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Filipkooo »

barts píše:Já pod sedačkou můžu subwoofer jenom doporučit. Basy akorát a místo pod sedačkou je naprosto nevyužitý a subwoofer tím nezabíra fakt žádnej úložnej prostor. V nějaké kapse v kufru nebo místi rezervy pořád zabírá nějakej užitečněj prostor. Akorát nevýhoda je že jsou krapet drazší. Ale pořád lepší v té "kapse" než asi v rezervě.
jinak taky doporučuju koupit MDF podložky pod repro, na Ahifi by měly jít koupit aby šli namontovat bez vetších úprav a nestojej zas tolik.
Mě celkem i pomohly borci na Ahifi, neboj jim napsat email se vším rádi poradí.
Ve výsledku je to jednoduchý akorát použít …
Jojo, však jsem psal o kousek výš, že podložky mám a s Ahifi jsem to probíral :) Ten subík je taková třešnička do budoucna no. Ale vzhledem k tomu, že cestuji nejčastěji jen s přítelkyní, tak nějaký ten užitečný prostor asi klidně obětuju (dokud se tam vyspíme, nemaproblema) :-D
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49158
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od VDC »

Já mám aktivní subwoofer pod sedačkou spolujezdce. Dával ho tam kdysi Parabol a je to super. Nenapadá mě, proč by to někdo nedoporučoval.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Filipkooo »

VDC píše:Já mám aktivní subwoofer pod sedačkou spolujezdce. Dával ho tam kdysi Parabol a je to super. Nenapadá mě, proč by to někdo nedoporučoval.
Tak že bych tomu přeci jen dal šanci? Ten článek už nemůžu najít, ale nejspíš to byla jen nějaká audiofilní diskuze. :D Jen mám strach, že ty aktivní "placky" neposkytnou takové basy, jako jejich pasivní velcí bráškové v dřevěných ozvučnicích. Neříkám, že nejsou aktivní v boxu, ale když přihlédnu k ceně, tak bych asi volil set zesilovače + pasiv. :-/ Taky to asi není určitě nejlepší poměr cena/výkon, co jsem koukal na ceny aktivních subíků, tak se pohybují úplně někde jinde než pasivní. Ale rozhodně tu nechci začínat nějakou válku aktiv vs pasiv >:( :-D Třeba se nechám zlákat tou jednoduchostí připojení. ;-D
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
pietro235
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: pon kvě 01, 2017 5:13 pm
Jméno a příjmení: Peter Vido
Bydliště: Púchov, SR

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od pietro235 »

VDC píše:Já mám aktivní subwoofer pod sedačkou spolujezdce. Dával ho tam kdysi Parabol a je to super. Nenapadá mě, proč by to někdo nedoporučoval.
Možno kvôli výduchom kúrenia/topení na nohy či na zadné sedačky. Kolega chce dať zosilovač pod sedadlo spolujazdca a kupoval nejaké plastové nadstavce - predĺženie na pôvodné výduchy kúrenia, čo sú pod sedadlom, aby nešiel horúci vzduch priamo na ten zosilňovač ale len dozadu. ali
pietro235
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: pon kvě 01, 2017 5:13 pm
Jméno a příjmení: Peter Vido
Bydliště: Púchov, SR

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od pietro235 »

podvlada píše:A mělo vlastně BL/BP taky možnost subwooferu pod sedačku spolujezdce, nebo to bylo jen pro BE/BH?
malo aj BL/BP subwoofer pod sedačkou. videl som aj inzeráty aj dodatočnú montáž do outbacku na YT
pietro235
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: pon kvě 01, 2017 5:13 pm
Jméno a příjmení: Peter Vido
Bydliště: Púchov, SR

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od pietro235 »

Filipkooo píše:Tyjo, hezky se to tady rozhýbalo.
Ještě by mě zajíval váš názor na "nezadělávání děr ve dveřích" (víc info v přiloženém obrázku), nějak se mi to nezdá díky!
za mňa radšej uzavrieť diery na dverách a mať kovovú ozvučnicu (aj vytlmený tapacír), než robiť ozvučnicu z tapacíru. ten nikdy poriadne nepripevníš ani neodhlučníš a nechcel by som, aby sa mi tapacír triasol pri väčších basoch. Ale na druhú stranu aj tak ide časť zvukových vĺn pod tapacír. musel by sa spraviť nejaký medzikus okolo repákov čo by vytlmil miesto medzi reprákmi a tapacírom. aby sa nedostávali zvukové vlny pod tapacír.

na subaru som sa k tomu ešte nedostal, ale na predchádzajúcom aute som vytlmil dvere a bolo hneď počuť lepší zvuk keď som uzavrel všetky otvory na dverách. a až na to išiel vytlmený tapacír. ale keďže som neodizoloval repro od tapacíru, aj tak trochu vibroval.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“