Zatočil jsem s hlukem :-)

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Lefie »

Pokud by měl někdo zájem tak ještě do 20.12. probíhá 20% sleva na oblíbené značky na AHIFI.
https://www.ahifi.cz/clanky/detail/vano ... znacek.htm
Určitě se dá vybrat něco z odhlučnění nebo autokosmetiky, popřípadě vyměnit repráky za lepší (*_^) |,,,,
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Zatočil jsem s hlukem [emoji3]

Příspěvek od Marty73 »

Augi píše:Docela uvažuju o odhlučení na Levorgu - když jsem vezl kolegu po dálnici, tak to komentoval, že to je hluk, jako bysme měli vepředu otevřený okýnka (což popsal docela přesně) :(

Nemáte někdo zkušenosti s montáží v Praze? Vím jen o https://www.2din.cz/konfigurator-odhlucneni/ , který se občas prezentují na různých autoakcích a už toho udělali dost, takže by to mohli umět.
2din doporučuji. Dělali mi přední dveře a nová repro a absolutní spokojenost. Nadšení kluci a kvalitní práce. Tam jeď.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od podvlada »

Ahifi má výprodej
https://www.ahifi.cz/clanky/detail/akce-tlumeni.htm

A rovnou dotaz, má smysl aspoň ten nejlevnější alubutyl, nebo když už tak pořádně? Zvažuju za tu pěknou cenu vytlumit dveře. Má smysl dělat jen dveře bez kapoty, podběhů, podlahy, kufru,...?

Jako ne že bych to potřeboval, audio není kdovíjaký, často necestuju aby mi bolela hlava z hluku,... Prostě - "jen tak" :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Tapan »

A já se přidám s dotazem - nedegraduje to tak trochu (a do budoucna nekomplikuje) ošetření dutin apod.?
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Filipkooo »

Tak jsem si udělal radost a koupil si v parádní akci set reproduktorů a nějaké to odhlučnění u ahifi. Po prodlouženém víkendu přidám report z instalace a celkové dojmy :) Budu odhlučňovat všechny čtyři dveře a osazovat nové repro.

https://www.ahifi.cz/gladen-set-1-m-165 ... -coax.html (není to placená reklama, jen jsem si říkal, že to někoho bude zajímat)
Přílohy
DSC_1025.JPG
DSC_1027.JPG
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od alky »

Filipkoo, je to pěkná zábavička na víkend, ještě tam vyměn ozvučnice za dřevěný, je to raz dva. A taky, nechci extra radit, ale zvaž výměnu nebo kontrolu motorů na oknech, než tam nalepíš odhlučnění. Po zkušenostech bych odhlučnil navíc přední sloupky.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Levap »

Ahoj. Ano má smysl dělat dveře. Je to velký rozdíl.

A pak kufr a podběhy. Případně kapota.

Nejhorší je podlaha. To už musíš rozdělat cely vnitřek. To jsem nedělal

Ať se daří.

Odesláno z Nokia 6.1 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Filipkooo »

alky píše:Filipkoo, je to pěkná zábavička na víkend, ještě tam vyměn ozvučnice za dřevěný, je to raz dva. A taky, nechci extra radit, ale zvaž výměnu nebo kontrolu motorů na oknech, než tam nalepíš odhlučnění. Po zkušenostech bych odhlučnil navíc přední sloupky.
Díky za tipy! Určitě si ještě něco pozjišťuju :)
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Filipkooo »

Levap píše:Ahoj. Ano má smysl dělat dveře. Je to velký rozdíl.

A pak kufr a podběhy. Případně kapota.

Nejhorší je podlaha. To už musíš rozdělat cely vnitřek. To jsem nedělal

Ať se daří.
Takový nějaký je přesně můj plán :) Ještě jsem slyšel, že snad střecha je pěknej záhul, kvůli elektronice atd..

Díky! :)
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Levap »

Viděl.jsem jenom Gladen.
Ale ten sám i sobě nestačí. To víš? Dávají se tam 3 vrstvy. Já mám teda jen 2 (STP a gladem) a jsem spokojenej i tak.

Odesláno z Nokia 6.1 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od suubaru »

alky píše:ještě tam vyměn ozvučnice za dřevěný, je to raz dva.
to udělá fakt hodně, doporučuji. pořádná překližka a nalakovat.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Filipkooo »

suubaru píše: to udělá fakt hodně, doporučuji. pořádná překližka a nalakovat.
Hrozně hezky se to čte a věřím vám chlapi, ale nevím, jestli se chci pouštět až do takových věcí. Já budu rád, že to složím a bude to hrát, natož montovat do toho překližku.. :D Možná, kdyby tu o tom bylo nějaké vlákno, tak mě to třeba přesvědčí, ale o dřevěné ozvučnici do dveří slyším prvně :-/
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od K25 »

Filipkooo, jestli oni chlapi těmi ozvučnicemi nemyslí spíš podložky pod reproduktory. Bez těch nemá smysl se do něčeho pouštět, protože bez nich ty nové reproduktory do dveří fyzicky nenamontuješ. Mimo jiné jsou tam z důvodu, aby byl nový reproduktor ve stejné pozici jako ten původní a když například stáhneš okýnko, tak aby se nezastavilo o ten reproduktor.

Já se do výměny repro a vytlumení dveří pustil před koncem minulýho roku a mám prakticky to samý auto, takže nějakou radou bych mohl přispět. Nicméně, mám hotový akorát předek, jelikož něž jsem se dostal k těm zadním, tak mi vystavila stopku zlomená noha.

Podložky se dávají buď dřevěný (MDF), nebo plastový. Plastový by měly mít výhodu ve větší odolnosti proti vlhku. Pro mě to nebyl argument, v předních dveřích mám tedy tyto podložky a dozadu mám koupený ty samý, nicméně zatím nemůžu potvrdit, že tam sednou.

Jo a taky jsem musel dát delší vruty, než ty, kterými byly původní reproduktory (nově ty podložky) přišroubovány ke dveřím. V průběhu akce narazíš na spoustu věcí, který tě zdrží, tak se na to připrav a hodně štěstí :-) .

EDIT: Alky, můžeš prosím rozvést ty přední sloupky?
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
Filipkooo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte srp 27, 2019 2:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Neuwirth
Bydliště: Praha, Chodov - Pardubice

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od Filipkooo »

K25 píše:Filipkooo, jestli oni chlapi těmi ozvučnicemi nemyslí spíš podložky pod reproduktory. Bez těch nemá smysl se do něčeho pouštět, protože bez nich ty nové reproduktory do dveří fyzicky nenamontuješ. Mimo jiné jsou tam z důvodu, aby byl nový reproduktor ve stejné pozici jako ten původní a když například stáhneš okýnko, tak aby se nezastavilo o ten reproduktor. ...
Jéé, děkuju moc pro upřesnění a takový detailní popis! (*_^) |,,,,

Tak to se mi ulevilo, jelikož jsem objednal úplně stejný pár podložek, jako ty. Jen už měli poslední skladem a já se bál, že do Velikonoc kvůli podložkám nestihne balík přijít, tak jsem k nim vzal ještě tyto - měly by podle ahifi pasovat (minimálně do předních dvěří určitě). Týjo.. sakriš, snad seženu ty vruty. Možná něco bude mít můj známý automechanik nebo najdu něco v dílně. :D
Subaru Legacy 2.0R kombi MY2007
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Zatočil jsem s hlukem :-)

Příspěvek od K25 »

Jo, ony jsou ty dřevěný podložky silnější.

A ještě jsem si vzpomněl na jeden tip, který mi udělal ukrutnou radost a ušetřil spoustu nervů. Jakmile odlepíš ve dveřích ten igelit, co je tam kvůli vodě, tak ti po něm zůstane na plechu dveří spoustu černého tmelu/lepidla. Někdo to tam nechává, něco případně přelepí tím tlumícím plátem, nicméně jakmile o to černidlo omylem zavadíš, tak se to z rukou, nedejbože z oblečení blbě odstraňuje. A ze dveří to samozřejmě taky nejde, zkoušel jsem škrabky, rozpoštědla, výsledek nulový, černidlo všude rozmatlaný. Nakonec mi pomohlo přiložený video. Já jsem na to vzal dřívko jakože od zmrzliny a postupně, tím správným grifem to odtrhával ze dveří a nabaloval to na dřívko. Je potřeba toho co nejvíc odstranit tímto způsobem, zbytek už potom jde dočistit nějakým rozpouštědlem.
Samozřejmě záleží na vkusu každého, nicméně já to tam nemohl nechat, mě to štvalo.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lMK4p8BLOKs[/youtube]
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“