zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19059
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od hamoun »

tobě to připadá, ale hasiči to chválí ...
tak bych to nechal na tom, že hasičům to pomáhá :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Posuzuješ to zase svým klasickým způsobem.
To není žádnej slunečnej projektík. Ta aplikace nám jenom ulehčuje práci. Pálení lidi hlásili vždycky, akorát telefonem a do systému jsme to zadávali my. To se děje samozřejmě pořád, protože v populaci je vysoký procento negramotů, co nejsou schopni v prohlížeči vyplnit formulář. Ale pokud je někdo schopen těch pár údajů zadat sám, tak nás s tím nemusí otravovat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od yeti »

Jasně, že to posuzuju svým způsobem. Na základě zkušeností.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14829
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Tapan »

Tomáši, já jsem taky negramot, protože jsem o tom prostě nevěděl :-) Nicméně co já vypaloval naposledy byly DVDčka a to už je sakra dávno :-) Každopádně jsem teď díky vám chytřejší.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od quickly »

Já jsem se o tom webu dozvěděl jako starosta, protože jsme se starosty z mikroregionu plánovali čarodky a jeden ze starostů byl informovaný
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Neznalost není negramotnost. Pokud volá někdo gramotnej, tak mu jako první sdělíme, že na stránkách hzs je odkaz na formulář, kam si to může sám kdykoliv zadat.
Gramotný člověk řekne fajn, já se na to kouknu. Lze to místo jednoduše zadat z mapy, takže je to opravdu přesně tam, kde se to děje. A samozřejmě to lze z mobilu.
Pokud to samozřejmě podle hlasu není vidlák od Domažlic. Tomu to radši zapíšu, než bych to zbytečně vysvětloval.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

VDC píše: pon dub 24, 2023 7:32 am Šímo ten plůtek je parádní !! Díťa je moc šikovná !!


Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk
Děkuji, pochvalu vyřídím :-)
Yeti, ty v tom zas vidíš kdejaký háček, dotace, sluníčkaření a nevím co vše. Za mě je to právě ta chvíle techniky, kdy ji lze konečně opravdu smysuplně využít a nikoho zbytečně neotravovat a to na všech frontách teda, jak hasiče, tak omezíš aktivní, případně neznalé občany, nebo obojí.
Ale to už tu bylo vše popsáno, přesto to vidíš po svém, no však jo, vidíš, tak vidíš.
Kdo pracuje s lidmi, s informacemi s čímkoliv "veřejným" a nedělá jen někde svou pevnou pozici třeba u pásu, tak moc dobře ví, jaký je to kolikrát neskutečný opruz, nelehký úděl. Jasně, člověj je tam od toho, ale proč zbytečně vytěžovat... Já jsem za takové vychytávky osobně v práci moc rád, díky nim ještě zaplaťpámbů zbývá trochu času i na tu hlavní činnost pracovní- techniku, technologii i když čím dál teda bohužel méně :-/ jasně, drtivá většina novot je tak akorát k hovnu, na otravu, teda co se týče administrativy jo, neskutečný opruz s tímhle, holt lidi se živí buzerací čím dál víc, to nás tu zabije, zničí, jestli to takhle půjde dál, už teď jsme při konání práce tolikrát v konfliktu s čímkoliv, že by ve výsledku člověk neudělal nic, nehnul se z místa, tohle je fakt hooodně špatné.
Jenomže tohleto nahlašování pálení je o něčem jiném, nikoho to moc neotravuje, je to rychlé oboustranně a je jednoduše přehled, člověk je na telefonu...a kdyby někde poblíž opravdu nechtěně hořelo, tak přeci i on je první zdroj informací.
On i ten věčně usměvavý soused může mít fajn nápady, neříkám, že se mě to stalo a že je to můj případ, zatím ne...nebo jak psal Petr, někdo neznalý, okolejdoucí.
Já stejně už předem očekával, jak tvoje dotazy dopadnou, co si z toho přebereš, vážně jo.
Jo, možná jsem se tímto v tvých očích zařadil mezi zbytečné aktivisty, podporující nesmyslné projekty, sluníčkářské dokonce :-) řečeno tvými slovy teda. Je mě to zcela jedno.
Ohledně toho dřeva, jak jsi jej vzpomínal, vybavila se mě opět diskuze kdysi zpětně zde. Já bral někde dřevo, za rozumnou cenu, ty jsi to měl možná po cestě, nebo přibližně jo, projevil jsi zájem a já se ti nabídl, že to tam domluvím, zmíním se, protože nabídka byla omezená, dřevo lidi rozebírali, nebylo zas tolik času na odběr. Tak jsem se i zmínil majiteli, mimochodem symaptickému, má výrobnu hraček z bukového dříví a vyrábí i brikety, krom teda štípáného dříví, ale štípané je opravdu jen zlomeček jejich aktivit, tohle by ten mančaft tam neuživilo.
A napsal jsem ti, že já teda už brát dřevo nebudu, že mě zatím stačí, ať si teda pohneš, jestli ho chceš. A tvoje reakce???
Něco ve stylu: Šímo, to jsi teda moc hodný, že mě přenecháš dřevo, kterého se ti tam válí už tolik, nebo kterého se tam u dodavatele válí tolik...teď už si tu tvou odpověď nepamatuji, přesně ne, jestli jedno nebo druhé, dohledat to lze.
Ale tohle byla teda další jasná "zarážka" vůči tobě, tohle mě fakt jasně vůči tobě vymezilo, s tebou bych chlape nechtěl mít opravdu ani společný plotek, ne tak dvojdomek.
Tak já se tam schválně zastavím, řeknu majiteli, zabukuji to, řeknu mu že mu zavoláš a ty se na to prostě vysereš...dobrá tohle by mě samozřejmě tolik nevadilo, ale ještě mě napíšeš tohle...
No dělej jak myslíš, zkoušej klidně další tvoje podivné tahy, otázky, nicméně zbytečně, myslím si, že vážně nejsem úplně blbé a vidím ti až do žaludku, už předem, sotva se na něco zeptáš.
Slunce v duši i nesluníčkářům, což jsem třeba já taky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od yeti »

Simo to jsem teď vůbec nepochopil. Co se týče aplikace na pálení, jak jsem psal, nevěděl jsem to, překvapilo mně to a hledal jsem smysl. Ať si každý hlásí jak chce, jak psal tapan či kdo, není to povinnost.

Ale s tím dřevem to jsi mě dostal. Jak jsi to teď vzpomenul, tak si něco vybavuju, ale už fakt nevím. Spíš myslím, že jsem projevil zájem o dřevo zdarma nebo za vlastní práci s odvozem. Možná jsi řikal, že tam máš hromadu a nevíš co s tím... Už fakt nevim. Ty jsi o nějakém kontaktu mluvil a ja jsem to pak úspěšně zapomněl.
No ať to bylo jak to bylo, rozhodně jsem to nemyslel nějak zle.
Nu což. 8()
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

No právě, ať si každý hlásí co chce, využívá co chce, ale furt v tom hledáš háček, znovu píši- dotace, sluníčkaření, to jako vážně nevím proč zrovna tohle...
S tím dřevem to bylo zcela jasně takto: štípaný buk za přiměřený peníz. Nic víc, nic méně.
Ty jsi to možná nemyslel zle, myslel jsi to opět po svojem, tj celé. Mě to nicméně zůstalo v hlavě ve styl- že se na to nevyseru příště, že jo... dostal jsi mě taky, je to už docela dávno, pár let zpět.
Tož tak, jen jsem řekl, co jsem měl na srdci, příležitostně zde, jak říkáš- nu což, nedělám z toho samozřejmě vědu, to bych byl padlý na hlavu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od yeti »

Nevybavuju si, že bysme se domlouvali napevno. Spíš jsem to asi bral jako kontakt až budu potřebovat. Musím si to vyhledat. Pokud jsem někdy zadrbal něco domluveného a způsobil jsem ti tím trable tak se omlouvám.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Nic jsi mě nezpůsobil, jen jsem byl tehdy překvapen tvou reakcí, komentářem tvým, tj vše.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od yeti »

Tak to já jsem tvojí reakcí překvapen 2x.
Dohledal jsem si to. Je to v palivovém dřevu na str. 72 z roku 2019. Pročti si to prosím ještě jednou a sám si ujasni, jestli je tvoje reakce adekvátní.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Překvapen jsem i já, neozval jsi se, možná jsi zapomněl, nevím, nicméně to skončilo zase ironickou nyancí typu, že si teda to dřevo s dovolením vezmeš, když já ti ho milostivě přenechám, když mám teda zásoby na deset let. Tohle je nějaká odpověď, co mě něco řekne, vážně? Končím teda, nerozumíme si. Já nechtěl přeci nějakou omluvu...to fakt ne, o to mě vůbec nejde.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od yeti »

Šímo, nedalo mi to a znovu jsem projel jak vlákno o dřevě, tak moje SZ.

Sorry, ale tvoje reakce mi přijde opravdu nepřiměřená. Ano, já jsem projevil zájem o dřevo, když jsem viděl, jaký máš hezký špalíky. Ano, ty jsi mi ochotně nabídl kontakt na toho dodavatele, ale ten kontakt jsem nedostal. Není ani ve vláknu, ani ho nemám v SZ. Pustil jsem to z hlavy, protože, jak víš, od začátku jsem psal o „ pár polínkách, na dno vozíku".

Yeti:

Simo, to je zdroj dreva jen pro tebe, nebo se tam da koupit normalne? Mozna bych mel o par polynek zajem. Ale fakt nic velkyho. Jen tak na dno voziku...


Bylo září, já v říjnu zavírám chatu, tak jsem chtěl jen na přitopení. Ano připomínal jsi se, že se mám rychle rozhodnout, nebo dřevo už nebude:


Sima:

„To nebude problém, dám kontakt, ihned si to zabukuj a je, já ti to přenechám jestli chceš, teď to netřebuju a snad zas něco příští rok bude, prý to vypadá zatím nadějně, i když jak začne nedostatek bude chaos Možeš vzít klidně pár polínek jak říkáš, to není problém.“


Já jsem ti v legraci odpověděl, že si od tebe v nejhorším pár polínek odvezu, protože jsem tě bral jako souseda a kámoše:

Yeti:

„Šímo, dík. Vidím, že máš zásoby na 10let, tak kdybych měl nouzi, tak bych si s dovolením těch pár polýnek odvezl “


Všimni si, toho smajíku na konci. Jestli toto bereš jakože „Šímo, máš hezký dřevo, já si ho odvezu“, tak to asi každej mluvíme jiným jazykem.



A ano, o několik stránek diskuse dále jsi se ještě jednou připomínal, na což jsem už nereagoval. S odstupem 4 let si to už fakt nepamatuju. Ale jak říkám, SZ na toto téma od tebe nemám žádnou a když už by šlo do tuhýho, tak máš na mě v SZ i telefon. Tak mi, prosím, neříkej, že jsem tě chtěl obrat o dřevo. To fakt ne.

Že máš kvůli tomu se mnou najednou po 4 letech osobní problém, s tím nic nenadělám, to je tvoje věc.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Ach jo. Takže ty jsi mě neodpověděl ani po výzvách, jestli to dřevo vážně odebereš a já jsem to pak vlastně celé zavinil, protože jsem ti nepředal kontakt. V reálu to bylo tak, že jsem se mu o tobě zmínil, tím že dám vědět až kolik toho budeš chtít a zda vůbec. Jen jsem čekal co bude, ať tam nebukuji, neblokuji něco jen tak z prdele...bylo to už na sklonku sezony a to se ne vždy shání, tedy ne u všech dodavatelů hotové štípané zrovna lehce, tak proto jsem ti to chtěl blokovat, majitele dobře znám, vždy spolu déle pokecáme...oni tam nejedou nijak ve velkém a to dřevo, i ty hromady jsou klidně najednou během dvou dnů fuč, na podzim to tak bývá a je šmytec.

„Šímo, dík. Vidím, že máš zásoby na 10let, tak kdybych měl nouzi, tak bych si s dovolením těch pár polýnek odvezl :-D
K tomuto já neříkám, že jsi mě chtěl obrat o dřevo, to jsi zase pochopil ty úplně jinak. Mě to jasně přišlo tak, že jsem teda jakoby (ironicky) opravdu mimořádný dobrák, když ti tam těch pár polínek už laskavě nechám. Tak to vidím já, v tvém uvažování.
Problém nemám žádný, já si to pamatuji pořád, celé ty 4 léta, to si tak člověk něco holt uloží do hlavy, pro příště, tj celé, to tak nějak samo.
Už bych to ukončil, jen tu otravujem ;) nadále když tak raději do SZ, nebo nic...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“