zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Šímo to je dobře, že jste si to s Díťou užili a že ti stroje fungujou !!
A chválím tě, za online nahlášení pálení !!

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od yeti »

Simo, to si děláš prdel, takový krásný špalky jen tak pálit? Kdybys napsal dojel bych si s vozíčkem😀
A to hlášení pálení online funguje jak? To jakože dopředu nahlásíš, ze budeš palit klesť a když se pak kdekoli v okolí neco stane, tak to automaticky mají na koho svíst? 😀
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2173
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od parabolD »

No, já to spíš beru jako ochranu před iniciativními blbci.
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od quickly »

yeti píše: ned dub 23, 2023 8:19 am A to hlášení pálení online funguje jak? To jakože dopředu nahlásíš, ze budeš palit klesť a když se pak kdekoli v okolí neco stane, tak to automaticky mají na koho svíst? 😀
Na webu je aplikace, kde pichnes do mapy, dáš časově razítko a kontakt na člověka, který tam bude s mobilem. Když nějaký iniciativní občan volá, že tam hoří, tak hasiči se podívají do mapy a pokud ztotožni místo, tak zavolají, jestli je vše ok.

Teď je nějaká nová aplikace https://paleni.izscr.cz/
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Přesně tak. Fyzická osoba, pokud pálí na svém pozemku, nemá ohlašovací povinnost. Tu mají jen osoby podnikající. Ale protože jsou lidi agilní idioti, tak nám hlásí každej sloupek dýmu, kterej vidí za kopcem, aniž tuší, jestli někomu nehulí traktor. Takže nahlásit i pálení na soukromém pozemku je eliminace zbytečnejch výjezdů.

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od petr »

no jo no , dneska jak jsou lidi odtržení od reality a jsou zalezlí skoro celý život v panelácích a pak vidí někde ohýnek tak jsou z toho celí rozhození a hlásí vše hasičům , zrovna dneska teda po delší době jsem měl taky hasiče kvůli tomuto v lese, buhužel někdo nahlásil požár akorát nebyl schopen nahlásit přesnou lokalitu a než jsme zjistili ke to může být a o co se jedná tak mezitím už museli vyjet to je jasné , nakonec se jednalo o doutnající ohniště po vypalování klestu, bohužel ty velké ohniště doutnají i několik dní , jsou obhořelé nemá tam co hořet , ale lidi jsou holt vyděšení , nedokáží posoudit riziko, skoro nikdy oheň v lese neviděli, o tom , že se v lese spalují haluze po těžbě vůbec netuší tak volají , na jednu stranu to chápu, nadruhou stranu jsou to holt zbytečné výjezdy a peníze , dřív by to nikdo neřešil , lidi co se pohybovali v lese to znali a věděli co a jak, dnes se do lesa hrne spousta lidí co fakt snad nemají rozum a neuvažují, ale asi je lepší hromada planých výjezdů , než aby někde chytlo něco většího to zas jo, těžké se tomuto vyhnou, klest se dá i uhazovat na hromady bez pálení, většinou se to tak i dělá , ale někdy je ho holt tolik na jednom místě , že to bez pálení nejde, jsou to velké ohně a chápu , že pro lidi co to neviděli to vypadá holt děsivě i když už to jen třeba dohořívá
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Petře hlavně jsou lidi kokoti. Mají pocit, že splnili svoji občanskou povinnost, ale už se nenamáhají zjistit, jestli je to opravdu nutné. A to není jen kouř za kopcem. To třeba vidí auto v pangejtu, tak nahlásí nehodu. Ale nenamáhají se zastavit a jít se podívat, jestli to tam není dva dny nebo jestli tam za volantem nesedí zraněnej řidič.

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od yeti »

Tak jako napad dobrý, nějakou logiku to má, ale co když si nahlásím pálení a někdo poblíž fakt bude mít problém. Mně zavolají, řeknu že vše ok a nějakýmu chudákovi poblíž shoří chalupa...?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od spm »

VDC píše:Petře hlavně jsou lidi kokoti. Mají pocit, že splnili svoji občanskou povinnost, ale už se nenamáhají zjistit, jestli je to opravdu nutné. A to není jen kouř za kopcem. To třeba vidí auto v pangejtu, tak nahlásí nehodu. Ale nenamáhají se zastavit a jít se podívat, jestli to tam není dva dny nebo jestli tam za volantem nesedí zraněnej řidič.

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk
S timhle me docela dost nasrali policajti. Pred nejakym casem u nas pred obci nejakej idiot zapichl auto do pangejtu, sundal z nej znacky a odesel. Spatril jsem to poprve nekdy v 11 vecer, kdyz jsem jel domu. Tak jsem to otocil, rozsvitil jsem na aute vsechno co slo a sel to s baterkou prolezt. Nikdo tam nebyl, nicmene jsem volal na 112 s tim ze tam sice zranenej neni, ale to auto je vypiceny v prikope mezi zatackama za horizontem (prdeli asi tak pul centimetru od zacatku krajnice). Takze me odpalkovali s tim, ze kdyz to auto neni na silnici, tak to nikoho nezajima. A ja si tam nekolik nasledujicich tydnu uzil do sytosti krizovych brzdeni, protoze jsem prejel ten horizont a za horizontem stalo auto a ridic se sel podivat jestli tam nekdo neni. Mel jsem 100 chuti vytahnout kurtu a ten vrak vytahnout do stredu silnice.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od podvlada »

U Quicklyů maj kořen, my máme tohle. :-D
A ještě jsme to museli lovit... Alča si v jednom místním jezu všimla, že se tam ve válci motaj nějaký pěkný kusy dřeva a že by se jí to líbilo jako dekorace. Měla vyhlídnutej ještě větší kus, ten se nám pomocí teleskopický týče a provázku povedlo chytit do lasa, ale potvrdila se naše obava, že to bude vážit tak metrák. To bych ani nevytáh na břeh. Tak jsme ho pustili po vodě dál... A zkusili tenhle menší kus. Tvar má ještě zajímavější než ten první :-) a výhoda je, že jsem ho unesl, takže po odlovení jsem ho v pohodě vytáhl po břehu a odnesl do auta.
A teď anketa, jako co to vypadá... ;-D
Přílohy
6FDE43A7-8636-4A37-BB8F-46A314B925E2.jpeg
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

VDC píše: ned dub 23, 2023 7:59 am Šímo to je dobře, že jste si to s Díťou užili a že ti stroje fungujou !! Obrázek

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk
Jj užili a ještě užijem :-)
yeti píše: ned dub 23, 2023 8:19 am Simo, to si děláš prdel, takový krásný špalky jen tak pálit? Kdybys napsal dojel bych si s vozíčkem😀
A to hlášení pálení online funguje jak? To jakože dopředu nahlásíš, ze budeš palit klesť a když se pak kdekoli v okolí neco stane, tak to automaticky mají na koho svíst? 😀
Nic takového co říkáš jsem nepálil, samozřejmě jen nepoužitelné nahnilé, napadené či totáně papír dřevo. Dřevo jsem dost přebíral a řezal až do tenkých kulatinek, větví. Bude z toho slušná hromádka. Příště ti zavolám, dojeď na ty plebsy shnilé dřevěné, rád ti je za odvoz a samonaložení daruji :-D
Mimochodem vatru ve žhavé fázi jsem nefotil...
Tak kluci už ti to vysvětlili, mě přijde zase divné, že jsi o tom ještě neslyšel, už jsme i tu o tom mluvili a jinak tvoje poslední otázka ohledně tohoto mě přijde už zcela zcestná, moc se v tom motáš, asi záměrně, nevím :-)
podvlada píše: ned dub 23, 2023 6:19 pm
To si tam zase každý své najde, tam je podob, mě tam naskočil ihned stromovous z pána prstenů :-) anebo teď tam dosti v tom vidím i tebe, ty fousy tvé to asi udělali :-D Ale furt tam vidím něco jiného, jen si nedokážu vzpomenout co, zařadit to, to už se mnou holt leší nebude :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Vím, že to není žádný velký počin, ale mě se to teda moc líbí. Žena zkusila opravdu narychlo a amtérsky spíchnout kousek plotku z vrboví. Pokusně to vyšlo, tak bude asi pokračování. Měla to opravdu rychle, až jsem čučel a krom toho, že to tu pasuje, je to jak z osady havranů :-) tak to má jen samé výhody, vrb tu máme hodně, materiál je zadarmo, mega materiálu a plot by měl vyrašit, ozelenit se, čili být velice trvanlivý, jak se říká na věky :-)
Nářadí- nic, jen kámen, ani kladivo po mě Díťa nechtěla. No pak uživila teda tu novou aku pilku, to jo, ale tak bez ní by to šlo samozřejmě taky.
A ještě si neodpustím dnes prvně posečený jarní pažit, ta barva teda je :-) jen jsem musel sekačku opět zespod vytunit, skrz nový delší nůž, který chytal o plech,vyhnul jsem ho zpět, ale proniká kolem tráva, to vyřeším... no začíná to být v tomhle směru stav trochu už horší, postupně odpadlo už kde co, či jsem ledaco musel zkrátit, vyhodit, ale Honda motor je totální nezmar, to fakt je! Tak třeba spolu budem sekat ještě nějaký ten rok.
Přílohy
IMG-20230423-WA0001.jpg
IMG-20230423-WA0000.jpg
IMG_20230423_163449.jpg
IMG_20230423_163433.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Šímo ten plůtek je parádní !! Díťa je moc šikovná !!

Yeti hledáš zase problémy, kde nejsou. Je spousta rozpoznávacích faktorů, podle kterých lze poznat, jestli si někdo pálí roští, nebo hoří barák. Rozsah, barva kouře, lokalita, vícečetná volání a tak dále.
A pokud jsou indicie, že by to mohl být požár, tak se jede, i kdyby pálení nahlášený bylo.

Jendo je to tak, že pokud auto v příkopu není překážkou provozu, tak si to má vyřešit majitel. Ale když je to za horizontem a díky tomu vzniká nebezpečí, pak je to důvod, aby to policajti odstranili.
Pak je třeba znovu zavolat a upozornit je na to.

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk


http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od yeti »

VDC píše: pon dub 24, 2023 7:32 am Šímo ten plůtek je parádní !! Díťa je moc šikovná !!

...Je spousta rozpoznávacích faktorů, podle kterých lze poznat, jestli si někdo pálí roští, nebo hoří barák. Rozsah, barva kouře, lokalita, vícečetná volání a tak dále.
A pokud jsou indicie, že by to mohl být požár, tak se jede, i kdyby pálení nahlášený bylo.

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk
a přesně proto si myslím, že je to samobonzování online zbytečný. Snad každej, kdo volá k požáru řekne přesně kde je a co hoří. Né že "za kopcem stoupá dým".
Tohle može být dobrý třeba pro lidi na samotách s velkýma pozemkama, lesem a tak. Ale jednak už takových usedlostí moc není a druhak si to stejně řeknou v hospodě, kam beztak všichni chodí.

Připadá mi to dobrý na dvě věci:
1) člověk se nabonzuje sám, když pálí třeba v době, kdy to není úplně košer, resp. si dovedu představit situaci, kdy na jednom místě (třeba v chatové oblasti) pálí v jednu chvíli víc lidí, někomu to uteče a orgán to pak úspěšně svede na toho, co se samonahlásil. Dovedu si ale představit, že pokud toho budu mít na pálení víc, tak zavolám na místní SDH a řeknu že pálím.
2) je to hezkej typickej sluneční projektík na získání nějakých eurokaček

Ale jinak nic proti, v pohodě. Jen mně fakt překvapilo, že něco takovýho existuje.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Tapan »

Yeti, však nic nesamonahlašuj, jak bylo psáno výše, pro FO to není povinnost.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“