zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

podvlada píše:Krásný! :-)
...kdyby ho chtěli nasrat, koupili by mu bobra Obrázek
To je fakt vůl. ObrázekObrázek

No nasrali by mě, protože bobr by musel mít plechovou boudu, aby jí nesežral. Jinak na pekáči by mi bobr nevadil. :-D

Štěpáne to překvapení s živým dárkem bylo o to větší, že jak Zdeňka, tak obě její dcery mají fóbii ze zvířat. Ale Zdeňka se včera překonala a Subárka si pohladila. Sice to vypadalo, jako když v Báječných letech pod psa Libuška hladila Něhu, ale to nevadí, dotkla se ho a to se počítá.
Ale u ptáků by tu fóbii nepřekonala. Z těch je úplně šíilená. Naskakuje jí husí kůže, i když okolo letí hrdlička, v zoo okolo voliér téměř není schopná projít. Takže slepice bychom doma mohli mít pouze v případě, že bychom měli tak velkej pozemek, že by na ně od baráku neviděla. :-)
Jinak já bych se jim nebránil z tebou vypsaných pragmatických důvodů. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19151
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od hamoun »


VDC píše: na pekáči by mi bobr nevadil
Tak teď jsi mě překvapil :-DDD



Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Pochopitelně zbavený chlupů, zasypanej zeleninou. To nemůže bejt špatný. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19151
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od hamoun »

My užívali slovo pekáč i v jiném významu ;-)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Tapan »

Tak to jsou moje holky pravej opak. Terka miluje všechny zvířata s jedinou výjimkou, a to jsou pavouci. Malá se ke zvířatům taky hodně má a ani pavouci jí nevadí. Ovšem tenhle opačnej extrém je taky na houby, nejradši by chovala všechno, ale nesmí se to zabít a sežrat. Ty ptačí ovulace jsou asi jediný, co doma projde :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14863
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Tapan »

hamoun píše: sob čer 11, 2022 7:55 pm My užívali slovo pekáč i v jiném významu ;-)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
:-D no, tohle už nezamluví, ta byla na komoru :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od námořník »

VDC píše: sob čer 11, 2022 5:11 pm Není to žádná narážka. Prej děti už jsou velký, tak abych se měl o co starat Obrázek
Já jsem někdy říkal Zdeňce, že králíci jsou jediný hospodářský zvířata, který by mě bavilo chovat. Protože jsou hezký a dobrý na pekáči. Obrázek Tak přesvědčila děti, aby mi je pořídili. Obrázek
😁👍.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

hamoun píše:My užívali slovo pekáč i v jiném významu ;-)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
Pekáč ať ten na pečení, nebo dámský klín, musí být vždy a za všech okolností srsti prostý. Ale na tom na pečení si umím představit i toho srstiprostého bobra. Tedy hlodavce s placatým ocasem. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Jste fakt volové, začne se u králíka a skončí se kde jinde zas, že :-D :-D
Co se týče chování čehokoliv, u nás by to bylo o ničom, mazlíci by to byli všechno a zabít by to nešlo...leda by byl hladomor. Vyjímka by byly právě jen ty slepice, těm dát jasně vymezený prostor a je. Vajíčka domácí jsou nej! A dá se na nich přežít kdykoliv, za jakékoliv situace, slepice spasou vše...slípka by mazel teda snad nebyla, i když... :-)
Králíka nejíme, nechutná nám to a byli by to jasní mazlové, ušatí kamarádi :-)
Předsedo, skvělý dárek, když si se jen tak zmínil a žena tvá se toho hned chytila, to bylo překvapení! :-) Tak ať prospívají, určitě budou mít minimálně standartní ubytko jak tě tak známe :-) a ať vám chutnají.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Dnes byl nááádherný den. Tak jak si ho co nejlépe užít, teda co dřív porvat, dělat :-) dobře jsem se na dnešek na chalupě vyspal, tak šla práce od ruky. Nejdřív, že udělám jen jedno, jen tak zlehka, nakonec jsem: nastříhal a nařezal dřevo z dalšího ořezů stromů v sadě-suché větve, co bylo třeba spálil a zbytek uskladnil do kůlny jako palivo, pěkně se tam zásoby vrší. Pak jsem pohrabal bordel z trávy, posekal sekačkou v místě, kde byla hromada větví a kmínků, vyměnil olej v sekačce, sundal a nabrousil nůž sekačky, filtr vyfoukaný kompresorem, nalit nový 100 oktan benzín...a jal se na test co Honda-Stiga ještě zvládne, zda vůbec teda ještě zvládne. No zvládla 8() :-)
Přidávám foto, v reálu travisko vypadá ještě větší, místy taky bylo, 130 cm vysoká...no nejvíc tomu pomohl nabroušený nůž, to je jasné, tj jak v kuchyni, nebo se sekerou :-) ale i tak, nevěřil jsem čeho všeho je schopna Stiga, její motor o objemu 196 ccm.
Posekáno sice hodně na prasáka, ale furt jsem nepoužil boční výhoz, jen jsem mulčoval, samozřejmě do ideálního mulče, pěkného posečení to mělo hodně daleko, ale travisko zmizelo, o to šlo, to je totiž takový pruh pozemku pod trnkami, co je území nikoho, kdysi naše, teď obce a mě je blbé říkat starostovi ať to posečou, i když mě sám od sebe říkal, že není problém, že kdykoliv...sousedovi se do toho nechtělo, já neměl čas, křoviňák jsem nechtěl vytahovat, ten používám opravdu už jen mimořádně. Zítra to přejedu ještě podruhé a bude to už pěkné. Sekačka brala i menší nálety, křoviny, sice jsem si musel se vším tím trochu víc "pohrát" občas pojezd jen na nejmenší rychlost, výška na max, krtince, mraveniště, ty nálety a vše přerostlé, ale efekt to mělo, je hotovo. Jen už jsem se rozhodl, že víckrát tohle sekat nebudu, jednak se mě ta přirozená hranice pozemků líbí, druhak ze zkušenosti vím, že když to člověk nechá louku loukou, tak ona se sama zase zjara i přes lehlou trávu zvetí a roste to, funguje vše, je tam přehršle hmyzu, žije to tam...
No a moje žena vytvořila lem skalky z kamenů, ono se to nezdá, je to "jen" 15 metrů, ale vše se musí srovnat, zkopat, vyvést pryč, dovézt kvalitní podloží pod kameny, vše růčo a táčkami a vše do kopce, z kopce. Šutry jsou taky v krpálu tak 40 metrů daleko. Ještě to vypadá ne tak jak by zdaleka mělo, je to moc čerstvé, jako u všeho vždy, jako u našeho chodníčku podél chalupy nedávno vytvořeného, dnes vypadá doslova parádně musím říct...nejsem skromný, vím :-) ale museli by jste to vše tady vidět, jak vše zjara kvete a voní, sad řádně probrán, vše letos tak nějak zrekultivováno, je toho moc, nevím co dřív fotit, tak nic moc nedávám. Žena zasadila letos moře moře kytek, skalniček hlavně, všude možně, taky jsem sadili ty jilmy atd atd.
Mimochodem, dnes jsem se díval na jednu skalku a uvědomil jsem si opět, jak ji má žena amazonka vytvořila...šutráky těžšší, než ona převalovala a obracela sama, každý šutr několikrát, nechápu. Já když ty šutráky doloval z kamenolomu a přenášel na víckrát tak jsem měl teda co dělat a to vážím raz co ona a to jsem byl ještě ve formě :-)
Ještě jsem vykudlal, rozbil pár menších pařezů a jiné věci spáchal, dnes to fakt šlo, bylo moc dobře, nabije to člověka maximálně, když jde práce od ruky, tož jsem se megalomansky zas podělil, nemějte mě to dlouhé čtivo za zlé, vím, nic extra se nevytvořilo.
No a v akci opět byla hamaka, houpací "síť", včera jsem zas po západu slunce, za tmy pěkně poležel, až do dřímoty, žena v ní povečeřela, dnes v ní opět po západu slunce po té dřině spočla, je to fakt boží věc, dívat se do větví stromů, panenské ticho, jen zvuky přírody, zvěře, ftákůůů, relax největší :-) =)
Přílohy
IMG_20220611_210307.jpg
IMG_20220611_210310.jpg
IMG_20220611_201143.jpg
IMG_20220611_195515.jpg
IMG_20220611_195748.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Ještě musím přidat takový postřeh, pro mě nezkušeného tak neuvěřitelně neskutečného, jak se ta příroda má k životu, jen jí dát mikro minimum prostoru. Žena zasadila zkusmo do skalky vinnou révu, žádná péče, nic, jen odhrnout kamínky a zasadit, nezalévat nic, pršelo ostatně cosik...za týden dva se krásně chytila a že by to chtělo jí dát se k něčemu už přivinout...Dnes odpoledne tam žena dala aspoň nějaké drátky a doslova za pár hodin se jich réva chytila, přivinula k nim, omotala je doslova, takový fofr, to jsem fakt já neznalý čučel =) :-)
Přílohy
IMG_20220611_195635.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Šímo parádní to máte !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od petr »

hezky makáte teda ,,,,| (*_^) |,,,, tak už nejen slivovice , ale i víno :-D taky mám , už dlouho a je to fajn, sice víno droboučké a v něm samé pecky , ale sladké to je , chodil mi na něj pes , co bylo v jeho dosahu cca 1,5m bylo jeho to výš bylo naše nebo ptáků , plazí se to a roste to jak blázen, chytí se to plotu a nepustí :-D
akorát některé roky to chytne takový šedý povlak na listech myslel jsem , že je to plíseň , ale prý je to padlí, tak pak je po úrodě, měla to být nějaká odolná odrůda , kdysi byla , dnes už asi není je to boj v té přírodě
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od námořník »

Vidím spoustu udělané práce 👍. V hamace mi tekla slina každou chvíli 😂👍
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19151
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od hamoun »

Šímo, to je paráda ... to fakt člověk žasne, co všechno stíháte :)
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“