zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Odpovědět
Uživatelský avatar
CipisOTB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 264
Registrován: sob led 22, 2022 7:52 pm
Bydliště: Stříbro

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od CipisOTB »

sima píše: čtv čer 09, 2022 8:28 pm No hrabat bych fakt už nedával, absolutně ne, tj pro mě peklo, vše mulč, koš tak zásadně nepoužívám, je to strašného zdržování s tím, kor při té ploše co máme, jasně na nějaký plácek proč ne...
Já bych traktůrek taky musel samozřejmě ustálit, další věc k řešení, ale při troše dobré vůle by se asi rozumně vlezl do kůlny, aniž bych se nějak zásadně omezil s dřevem tam a jinými věcmi na zimu složenými. Nicméně jak jsem už psal, pohyb, chození potřebuji, zatím to dávám a nesere mě to, naopak.
Nic jiného mě nezbývá, ale sere mě to hrabání fest. To mě neba. Viděl jsem nějaký kartáč s košem který by se měl dát za to připojit aby to sbíralo, ale nikde jsem nenašel reference a vyhodit 8t za něco co zjistím, že nefunguje... Abych to mohl nechat ležet jako mulč, to bych to snad musel sekat ob den, na to kapacity nemám. Jinak to delší by nadělalo víc škody, než užitku...
OTB 2005 2.5 121Kw automat
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od janos666 »

CipisOTB píše: pát čer 10, 2022 1:52 am Nic jiného mě nezbývá, ale sere mě to hrabání fest. To mě neba. Viděl jsem nějaký kartáč s košem který by se měl dát za to připojit aby to sbíralo, ale nikde jsem nenašel reference a vyhodit 8t za něco co zjistím, že nefunguje... Abych to mohl nechat ležet jako mulč, to bych to snad musel sekat ob den, na to kapacity nemám. Jinak to delší by nadělalo víc škody, než užitku...
Jestli myslíš sweeper, nebo jak se tomu česky nadává, osobně s tím zkušenosti nemám ,ale známý si to nemůže vynachválit, vozí to občas za riderem, když je přerostlá tráva a nechce mulčovat, jinak to prý i perfektně sbírá listí a jiný bordel.
225620-1_sberny-vozik-na-travu-husqvarna-91-cm.jpg
Jinak na velký plochy už doporučuju už jen mulčovací traktory/ridery a nebo jít cestou zero-turn sekaček a sekat trochu častěji a nechat ležet. S riderem od Husqvarny seču ideálně jednou za týden, max je 14 ale to není zcela ideální. Oproti běžnému traktůrku s košem bych si dovolil tvrdit že je to možná jednou tak rychlejší , hodně se šetří na přejezdech s plným košem a víceméně 100% času se seče. A co se týče tý jejich technoloigie BioClip, tak je až k neuvěření kolik hmoty to rozmulčuje k nepoznání.
takhle to vypadá čerstvě po seči...
Přílohy
IMG_20220526_200922.jpg
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19163
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od hamoun »

to je nadhera ... :) .... ja dle nahledu myslel, ze se zivis kosenim golfovych hrist :)..
škoda superb
ex WRX 2008
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od janos666 »

hamoun píše: pát čer 10, 2022 9:01 am to je nadhera ... :) .... ja dle nahledu myslel, ze se zivis kosenim golfovych hrist :)..
To ne, já to mám jen pro radost, je to fajn relax a odreagování po celodením sezení u PC. Seču především kolem našeho penzionu a tohle je od mého souseda, co mu druhou sezonu pravidelně seču jeho zahradu, je to tedy skoro 0,5ha ale celkem to jde, včera to zabralo nějaké 2 hodiny sečení jen pro představu, navíc má celkem členitý pozemek a na druhé straně spoustu keřů a stromků, takže místama slalom :-D Každopádně do budoucna bych chtěl začít to sečení nabízet i jako službu dalším lidem v širším okolí, uvidí se jaký bude zájem, proto jsem šel i do mulčovače, pro případy přerostlé trávy---
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Krásnej pažit !! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
CipisOTB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 264
Registrován: sob led 22, 2022 7:52 pm
Bydliště: Stříbro

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od CipisOTB »

janos666 píše: pát čer 10, 2022 8:17 am Jestli myslíš sweeper, nebo jak se tomu česky nadává, osobně s tím zkušenosti nemám ,ale známý si to nemůže vynachválit, vozí to občas za riderem, když je přerostlá tráva a nechce mulčovat, jinak to prý i perfektně sbírá listí a jiný bordel.225620-1_sberny-vozik-na-travu-husqvarna-91-cm.jpg
Jinak na velký plochy už doporučuju už jen mulčovací traktory/ridery a nebo jít cestou zero-turn sekaček a sekat trochu častěji a nechat ležet. S riderem od Husqvarny seču ideálně jednou za týden, max je 14 ale to není zcela ideální. Oproti běžnému traktůrku s košem bych si dovolil tvrdit že je to možná jednou tak rychlejší , hodně se šetří na přejezdech s plným košem a víceméně 100% času se seče. A co se týče tý jejich technoloigie BioClip, tak je až k neuvěření kolik hmoty to rozmulčuje k nepoznání.
takhle to vypadá čerstvě po seči...
Super, díky za info. Ano tohle jsem myslel 😉
Suprovej trávník 👍
OTB 2005 2.5 121Kw automat
Uživatelský avatar
CipisOTB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 264
Registrován: sob led 22, 2022 7:52 pm
Bydliště: Stříbro

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od CipisOTB »

Teď jsem objevil první melounky 😎letos pěstuji poprvé, tak jsem na to zvedavej 😊 Třešně taky už poživatelné, ale letos bída. Jejich tam pár, loni strom obalenej. Ale zase to vypadá, že bude hodně malin😉
Přílohy
IMG_20220610_193912.jpg
OTB 2005 2.5 121Kw automat
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1416
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Goba »

Už zase, teď to frčí obden bedynka
Zkusím zítra sčotnout o kolika rostlinách to je
Přílohy
DSC_1942.JPG
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
CipisOTB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 264
Registrován: sob led 22, 2022 7:52 pm
Bydliště: Stříbro

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od CipisOTB »

Goba píše: pát čer 10, 2022 8:38 pm Už zase, teď to frčí obden bedynka
Zkusím zítra sčotnout o kolika rostlinách to je
👍Pěkný, dal bych si 😊
OTB 2005 2.5 121Kw automat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

CipisOTB píše: pát čer 10, 2022 1:52 am Nic jiného mě nezbývá, ale sere mě to hrabání fest. To mě neba. Viděl jsem nějaký kartáč s košem který by se měl dát za to připojit aby to sbíralo, ale nikde jsem nenašel reference a vyhodit 8t za něco co zjistím, že nefunguje... Abych to mohl nechat ležet jako mulč, to bych to snad musel sekat ob den, na to kapacity nemám. Jinak to delší by nadělalo víc škody, než užitku...
Asi ti úplně nerozumím, nebo nevím, proč sekat ob den ( to jsi asi záměrně přehnal, ob den by spíš nebylo co sekat :-) )aby mulč nenadělal víc škody, než užitku. Sekám dle období max 1x- přímo před chalupou, 2x týdně v sadě v době největší rozbujelosti traviska a trávě to jen prospívá, fotku nádherného pažitu jestli chceš dodám. Samozřejmě v sadě neřeším luxusní pažit tolik, to dle mě ani není ku prospěchu sadu, ale i tak je tam trávník pěkný. Před chalupou ještě lepší, byť teda hodně utrpěl invazí všelijakých hlodavců. Skrz krásný trávník nepoužívám zásadně žádnou chemii, příčí se mě to, navíc mě nějaká ta mini květinka přijde v trávníku přirozenější, pěkná, ale seknu jí, tj jasné :-)
Mulč je léty osvědčená metoda, hnojení trávníku, prý seveřané dlouhodobě používají... na botách si trávu nijak domů nenosím, teda pokud na to neseru a neseču jen aby bylo hotovo, za mokra apod no a když nějaká ta tráva uvízne na botě vůbec to neřeším, ale tj opravdu minimálně.
Jen ne hrabat, jen ne hrabat proboha ;-D
Janoss nádhera =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
CipisOTB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 264
Registrován: sob led 22, 2022 7:52 pm
Bydliště: Stříbro

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od CipisOTB »

sima píše: pát čer 10, 2022 11:23 pm Asi ti úplně nerozumím, nebo nevím, proč sekat ob den ( to jsi asi záměrně přehnal, ob den by spíš nebylo co sekat :-) )aby mulč nenadělal víc škody, než užitku. Sekám dle období max 1x- přímo před chalupou, 2x týdně v sadě v době největší rozbujelosti traviska a trávě to jen prospívá, fotku nádherného pažitu jestli chceš dodám. Samozřejmě v sadě neřeším luxusní pažit tolik, to dle mě ani není ku prospěchu sadu, ale i tak je tam trávník pěkný. Před chalupou ještě lepší, byť teda hodně utrpěl invazí všelijakých hlodavců. Skrz krásný trávník nepoužívám zásadně žádnou chemii, příčí se mě to, navíc mě nějaká ta mini květinka přijde v trávníku přirozenější, pěkná, ale seknu jí, tj jasné :-)
Mulč je léty osvědčená metoda, hnojení trávníku, prý seveřané dlouhodobě používají... na botách si trávu nijak domů nenosím, teda pokud na to neseru a neseču jen aby bylo hotovo, za mokra apod no a když nějaká ta tráva uvízne na botě vůbec to neřeším, ale tj opravdu minimálně.
Jen ne hrabat, jen ne hrabat proboha ;-D
Janoss nádhera =)
Ano, záměrně jsem to přehnal🙂 No, já to myslel tak, že když to sekam lištovkou tak to asi není úplně ideální na mulč. Při mulčování se to rozsekává hodně na jemno ne? Aby to tam neleželo dlouho.
OTB 2005 2.5 121Kw automat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od sima »

Jo, už si rozumíme, lištovkou...jo mulč je fakt na jemno. Rozseká trávu na jemno, samozřejmě čím nižšší tráva, tím lépe...ale i když mulčuji na prasáka-tráva je vysoká, tak posečená tráva vyschne, jak bych tak řekl zatratí se a dá se na to koukat, furt pěkný porost je to.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
CipisOTB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 264
Registrován: sob led 22, 2022 7:52 pm
Bydliště: Stříbro

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od CipisOTB »

sima píše: sob čer 11, 2022 1:41 am Jo, už si rozumíme, lištovkou...jo mulč je fakt na jemno. Rozseká trávu na jemno, samozřejmě čím nižšší tráva, tím lépe...ale i když mulčuji na prasáka-tráva je vysoká, tak posečená tráva vyschne, jak bych tak řekl zatratí se a dá se na to koukat, furt pěkný porost je to.
(*_^) |,,,,
OTB 2005 2.5 121Kw automat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od VDC »

Měli jsme včera večer rodinnou oslavu toho mýho jubilea a naše děti pro mě měly opravdu nečekané překvapení.
Vyprávěl jsem onehdá Zdeňce, že jako malej jsem s dědou choval králíky. A že chovat králíky mě moc bavilo. Že jsou to krásní mazlíci a jsou skvělí na pekáči. Obrázek
Takže Zdeňka to vymyslela a děti to zrealizovaly.
Dostal jsem od nich páreček, jmenujou se Subárek a Toyotka. ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14879
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: zahrada, pěstování, chovatelství atp.

Příspěvek od Tapan »

To je krásný :-) U vás se jistě budou mít dobře. Teda do doby, než dojdou jateční váhy :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“