Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

nebude to nuda když nebude zlobit ten volnoběh :-D tak snad už to bude ok
úplně vidím ten smutný výraz ;-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Výraz fakt musel být smutný, to holt neovlivním :-)
Ty, nuda to fakt není a furt nadějně doufám, že tak i zůstane a jestli ne, tak na to přijdu, musím, půjde se dál :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Furt jsem řešil pracovní zadní světlo, přidat nakonec na obě strany lesníka, už jsem měl skoro vybráno, ale to umístění je trošku problém, nárazník...vzhled už tolik neřeším, hlavně kdyby to splnilo účel. No a dnes jsem se teda vrátil na začátek a jal se vyzkoušet co dokáží ty mé lepší ledky v couvačkách, co jsem tam dal. Fotku jsem tu už kdysi dával, ale dnes to napoví asi víc. Teda mě jo, jen jsem si řekl, udělej maximum pro efekt co ti poskytují tyhlety žárovky. Tedy čisté okna, odmlžit vše, dnes sněžilo a předtím déšť, taky hlavně pak "ohřát" zrcátka elektro vyhříváním a neposledně před couváním je sklopit, ať zobrazí vyloženě cestu přímo za lesníkem, co nejvíc a okraje cesty, ne něco v dáli, jak je běžné nastavení zrcátek za jízdy vpřed :-) vím velká věda, ale holt člověku hned vše nedojde, ne předem sotva vyjede, když očekává viditelnost špatnou a silnici ne úplně běžnou, tedy pro jedno auto, jedno a půl a pro odvážné a místní sem tam i pro dvě auta, ale to už jsme opravdu maximálně na krajnici a dolů jen sráz, nebo příkopa.
Podotýkám, že mám folie, na zadních oknech černotu, ale kvalitní folie...to musím říct, že jo, výhled ven je na to vše i tak dobrý. Čili přes folii pátých dveří a přes NAVÍC zatmavené zrcátko kamery, které jsem tolik teda chtěl, ale po instalaci folie už je fakt výhled vzad minimální, za tmy už vůbec nic. Co mě v tomto ale pomáhá, je zadní kamera, když rožnu ty led couvačky, tak dozadu i vidím, přes kameru v zrcátku jo, používám jí teda, mimo samozřejmě boční zrcátka, jde jen o zvyk, je to jiné.
Co je zas teda velký bonus folií s kombinací zatmaveného zrcátka, že mě už nikdo zezadu nemá šanci oslnit :-) to je super.
No a tak dnes test vyšel tak, že zatím seru na pracovní couvačky, protože jsem opatně dokázal zacouvat vícekrát ke krajnici v lese, v totální tmě, uvidíme dál, no za mlhy je stejně člověk v pasti i dopředu kolikrát, ne tak dozadu.
Ještě mám v merku teoreticky výkonnější ledky zpátečky, to člověk stejně pozná až si je pořídí.
Svítí to fakt echt dobře, blbé malé ledky.
Poděkování patří Bartovi, trochu mě nakopl znovu do dnešních schopností ledek, jak říkám, jedny takové už tam mám, jen mě znovu nakopl, že přeci i ty ledky dokážou divy, jde taky o úhel nasvícení o více věcí.
Edit: evergreen otáčky volnoběžné pokračují :-/ :-D už jsem to sem ani nechtěl psát, ale je to tak...ještě jsem zkusil pár úkonů, pak mě něco napadlo, kozultace taky byla, tak půjde lesník někdy k autoelektrikáři, no nedá se svítit, v tomto případě teda ne :-) nejsem schopen se s tímhle smířit.
Přílohy
IMG_20221206_170030.jpg
IMG_20221206_170038.jpg
IMG_20221206_170059.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od seatik »

Jo, to je výhoda SG zadních zpětných světel. Já je mám serie a i tak dobře osvěcují. Některé auta mají krásné designové svítilny na zadku, obloučky přes celý zadky,ale na zpátečku mají pak minipidi svítítko. SG je v tomto plnohodtný na obou stranách, to je velké +
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

takhle mi to nesvítí ani dopředu :-D to bych si tam mohl dát taky =)
takže volnoběh pokračuje zas je co řešit nuda nehrozí ;-D
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Jackylle »

Šajní ti to teda parádně. To fakt žádnou zadní světelnou rampu nepotřebuješ. Asi se tebou nechám také inspirovat.
Držím palce, ať se konečně podaří vyřešit i volnoběh. Každý problém nakonec najde mnohdy překvapivé řešení (i můj neřešitelný knock senzor :-D )
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od barts »

*_*=*_* . Za mě to svití ještě málo! :D Víc....Víc... :-D. Na vánoce si je objednej :-)
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

seatik píše: úte pro 06, 2022 9:24 pm Jo, to je výhoda SG zadních zpětných světel. Já je mám serie a i tak dobře osvěcují. Některé auta mají krásné designové svítilny na zadku, obloučky přes celý zadky,ale na zpátečku mají pak minipidi svítítko. SG je v tomto plnohodtný na obou stranách, to je velké +
To máš pravdu, dnes jsem třeba zrovna viděl suzuki Ignis a to má přesně to prdítko, tj špatně teda.
Petře :-D jak jsem se zpětně na tu fotku díval, ještě, než jsi to napsal tak mě to taky tak přišlo, jakoby svítili přední :-)
Nj volnoběh, nuda na valašsku nebude :-)
Lucko, jj určitě si něco takového pořiď, je to sto a jedna a ještě víc, právě proto jsem zatím rampu či něco jiného zavrhl. Jak říkáš, čekám nějaké překvapení, ale skrytě doufám, že jdu správným směrem :-D tj jedno, hlavně na to dojít.
Barte- víc, víc :-D :-D nevím, jestli to myslíš zcela vážně, že málo, ale pravdu máš, rezervy jistě ještě jsou, do vánoc nevydržím, aspoň zatím objednám a někdy je nandám :-) já si uvědomil už tehdy jak jsi sem dával tu fotku tvých couvaček, jak je to jen opět fotka, jak ti to svítí jistě daleko víc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19132
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od hamoun »

paráda gratuluju .. pěkně to tuníš :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Šímo super !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od seatik »

Radku, jaké jsi tam použil Led? Taky se mi to zalíbilo, vidět je to jako když svítíš přednimy. A na označení SPZ máš taky led nebo hceloskleněnku w5w?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Já tam mám tydle
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... ainProduct

Na SPZ mám tyto žluté ledky, to je na značku pak vidět nejhůř. ;-D
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... f19ce2Ubza
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

co na ty různé ledkové žárovičky říkají policajti mají s tím nějaký problém nebo to tam normálně může být ? Mám jich teď plný les a jsou tu teď všude , chytají ty migranty , celkem na mě kašlou ale aktivní jedinci se mezi něma najdou občas a jsou chytří jak rádio , navíc se střídají a jsou snad z celé republiky takže kolikrát potkávám nové a nové furt tak se moc neznáme a nechci je zbytečně provokovat , protože na tom mém stroji je vždycky něco kdyby chtěli
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

seatik píše: stř pro 07, 2022 10:50 am Radku, jaké jsi tam použil Led? Taky se mi to zalíbilo, vidět je to jako když svítíš přednimy. A na označení SPZ máš taky led nebo hceloskleněnku w5w?
Byla tu zkušenost jednoho člena clubu s těmito, tak jsem je tam dal:
https://www.rabex.cz/led-auto-zarovka-w ... -t15-bila/
Teď mám v merku ještě tyto, nejsem si ale sto pro jist, zda by pasovaly, měly by.
https://www.autavestylu.cz/novinky/extr ... asi-chybu/
Ty jsou už ale dražšší, docela fest.
Na SPZ jsem měl ledky, ale docela rychle odešly, teda ty druhé co jsem pořizoval, to byly ale pěkné šmejdy taky, teď tam mám jednu :-) funkční skleněnku, žlutá klasika. Na tohle osvícení SPZ jsem mrzák, přestalo mě to bavit, asi trpí i těmi otřesy při zavírání kufru, ale jo kvalitní by měly něco rozumně vydržet. A jak říká Míra, nemám potřebu mít více osvětlenou SPZ, jediné plus, že bílé silné světlo vypadá lépe.
petr píše: stř pro 07, 2022 4:46 pm co na ty různé ledkové žárovičky říkají policajti mají s tím nějaký problém nebo to tam normálně může být ? Mám jich teď plný les a jsou tu teď všude , chytají ty migranty , celkem na mě kašlou ale aktivní jedinci se mezi něma najdou občas a jsou chytří jak rádio , navíc se střídají a jsou snad z celé republiky takže kolikrát potkávám nové a nové furt tak se moc neznáme a nechci je zbytečně provokovat , protože na tom mém stroji je vždycky něco kdyby chtěli
A to mě jdeš do řeči, protože jsem si právě dnes dopoledne vzpomněl, že musím Lucce a vůbec zde napsat, že samozřejmě nejsou homologované, tudíž na STK problém, já teda nemám, ale hodně se tam světla řeší, až moc, beru určitě přední!!! Ale třeba takové zadní couvačky, no to je na jiné téma, serem na to =) Takže Petře, uvědomělý " příslušník" si může smlsnout, seru na to taky, zatím to nikoho nezajímalo.
Díky za ohlasy :-)
Edit: ještě fajn odkaz, skrz to aby žárovky pasovaly, taky jsem ho zkopčil odtud kdysi :-)
https://autatua.com/couvaci/subaru/forester.html
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Na STK jim vadilo, že mi svítí jen jedna z žárovek na SPZ, to že je tam LED nikdo neřešil. Ono to taky není poznat, svítí to míň jak obyčejná žárovka, což je důvod proč tam jsou. A myslím, že ještě nějaký ty LED do couvaček mám, určitě jsem z číny neobjednal jen dvě. Jen je najít. :-/
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“