Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2230
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Metuzalem »

@námořník :-)

To tvoje "občas ztrácím" je typické spíš pro mladší generaci, odchovanou SMS a Twitterem atd., kde se cokoliv delšího než jedna - dvě věty považuje za nemožné přečíst :-)

U tebe to přičítám spíš nedostatku času nebo nenaladěnosti na šímův styl. Já naopak čtu šímovo elaboráty rád, protože na ně mám dost času a při jejich čtení vždycky vnímám i tu nenapsanou rovinu jeho sdělení, kterou nelze samozřejmě vyjádřit v jedné větě. Ale právě kvůli této nenapsané rovině, která při tom způsobu čtení, který delší šímovy příspěvky vyžadují, na tebe vlastně úplně vyskočí, kvůli ní to tak rád čtu :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20663
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od námořník »

Nejsem si úplně jistej, jestli nepatřím do té první skupiny 😁
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49224
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Jirko vidíš, to by mě nenapadlo, takhle si pomoci s AI. Super
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Kluci, mám opravdu radost velikou, přitom jak sami píšete, opravdu taková blbost, jen na to přijít.
Dnes jsem se " nutně" :-) projel aspoň z pasek dolů do dědiny, zrecyklovat nějaký ten odpad. Je to jen dva tři km, no jízda opět jak má být (*_^) |,,,, budu se opakovat, ale ty rozjezdy, pouštění spojky, nebo z kopců při brždění motorem, či jen doslova šnečí popojíždění a já nevím co vše ještě, no paráda, žádné škubání, žádné divoké přískoky, pocukávání, nic, jen hladce vpřed, či vzad! :-)
V pondělí počítám cestou z práce pojedu tentokrát záměrně do kolony, ať si to řádně užiju :-D taky hlavně řádně otestuji, tak snad to už konečně vydrží!
Ještě, že jsem se nevzdal a napadl mě onen pan Capík, to mě zase osvítilo, chtělo to jen zase zapřemýšlet, kudy dál, změnit možné řešení a nevzdávat to, to jsem tu už kdysi hodně dááávno ostatně psal, že já to nevzdám, nikdy! :-D I kdybych měl bojovat až do samého skonání forejse či mě :-D
Co se týče volnoběžných otáček, tak zatím si usadily podstatně níže, z 1800 na 1100, to je známka, že ještě půjdou nejspíš dolů až na standartních +- 680. jako vždy, ale nej otazník je, zda zase nevyskočí ona porucha- volnoběžný ventil. Mám tam teď pořád nějaký ten čínský, jednak kupodivu šlape jak má a druhak jsem nechtěl vyměňovat víc než jednu věc, raději pěkně postupně...

Námořníku, vytah ChatGPT zde samozřejmě vůbec nevadí a je teda bombovní :-D včetně zmínky o mých vzpomínkách -babička... :-D nezapomněl ten parchant na nic :-) a myslím, že je u mých elaborátů pro mnohé zcela na místě, taky bych to mohl vždy sám přes něj před uvěřejněním prohnat, že jo :-) ale to by mě zase bylo líto toho mého času, stráveného mým obšírným psaním :-) a nechci své fandy připravit taky o jejich zážitky :-D
Ale pravda je, že jsem to psal včera už notně unavený ( ne z piva, to jen trochu :-) ) v pokročilém čase a věděl, že to psaní pěkně sekám, ráz na ráz a navíc se mě opět smázla část textu, vyhodilo mě to ven, vůbec se nedivím :-D měl jsem naštěstí většinu posichrovanou, zkopírovanou, ufff, bo jinak bych to znovu už nepsal a vy by jste se pak dnes nudili ... :-D tak jsem to pak napasoval jak to šlo, no a z toho všecho vznikl opravdu neučesaný román, plný myšlenkových přechodů, spíš teda přeskoků, vynechání slov a jiných chyb, opravdu se to nedalo moc dobře číst, to uznávám.
Jinak, jak píšeš, klidně bych tě tipoval i do té první skupiny ;-D myšleno teda v dobrém, jsi nakonec vyznavač rychlosti nejen ve čtení, taky auto, lyže, dřív i kolo, možná i teď nevím atd atd a jsi hodně akční obecně, kutilství apod.

Metuzaléme, teda klobouk dolů, jak ty vše vždy naprosto perfektně umíš vystihnout, pochopit, jsi tady tím už proslaven, opravdu smekám =) viz citace tebe samého "Ale právě kvůli této nenapsané rovině, která při tom způsobu čtení, který delší šímovy příspěvky vyžadují, na tebe vlastně úplně vyskočí, kvůli ní to tak rád čtu :-) " tj opravdu mazec, jak ty dokážeš vše rozpitvat, vidět pod pokličku, jsi neskutečně empatický, jestlipak si to o tobě myslím, ví to i tvá paní, MMVČ, či jak jí v dobrém zde prezentuješ, tiuluješ :-) :-)
Šamane- susede, radost to je a jak říkáš jedna, teda dvojí, právěže to není do onoho servisu daleko, 20 minut když se daří a úžasné je spojení ČSD, vlaky tam jezdí co chvíli, navíc 30 minut cesty s vyhlídkou na Hostýnské vrchy a servis je ve staré zástavbě přímo u náměstí, na ulici Nádražní, tedy 10 minut pěšky na vlak. Což vše je moc příjemné cestování, které mě nevadí, naopak, mám to tam moc rád, i ty zatáčkovité asfaltky a časově je to teda taky absolutně na pohodu.
Mám teď teda dva výborné mechaniky, co jsou zaměřeni na plejády, když nebude moc jeden, je v záloze druhý, či si budu moc vybírat i dle mého času, tj luxus.

Tomáši- předsedo, ten pan Capík, to je ten servis, kde nechal dělat samvaculik motor na svém outbacku a byl s jeho prací moc spokojen.
Subolab, je to k dohledání...
Mě na něj kdysi, tj tak dva roky zpět, možná už víc, zcela náhodně upozornil jeden mladičký dredatý klučina ve fitku, koupil si starší subaru, po audině, byl z něj nadšen, jen koupě mu moc nevyšla, auto v nedobrém stavu a ten klučina je právě z Bystřice pod Hostýnem.
Pěl na něj chvalozpěvy, no říkal jsem si kdo ví, kdo ví, je divné, že jsem o něm nikdy neslyšel, ani nikdo zde, ale přišlo mě intuitivně, že by to mohlo být fajn, tak jsem se podíval na jeho webovky a bylo rozhodnuto, za ním se musím jednou podívat, jj. A pak první telefonát s ním a měl jsem jasno ještě víc.
Snažil jsem se to napsat tentokrát trochu víc slohověji, srozumitelněji, nezabralo to ani moc času, tak elaborát xxx další je opět zde, děkuji za příopadnou pozornost ;-D jo a jestli se někde opakuji, tak mě to nemějte za zlé, v tak obsáhlých raportech se už sám kolikrát ztrácím a navíc mám už delší dobu onu pověstnou "stařeckou" dlouhodobou paměť povětšinou na nesmysly, vše ostatní mě uniká :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Tak to gratuluji k vyřešení závady.
Kdyby jsi pořídil kabel za dvě stovky a zalogoval si to, tak ten spínač neutrálu odhalíš sám. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Kabel mám, mám i čínu budík co ukazuje ty hlavní věci, ale stejně si nemyslím, že bych to dokázal odhalit jen přes kabel, pravda nerozumím tomu, k čemu by mě pomohlo ono logování, když na závadu se nepřišlo ani jindy dřív za jízdy při napíchlé origo subaru diagnostice, problém byl dle mě nejvíc v tom, že to hajzlík čidlo se chovalo jak se chovalo, někdy fungovalo, někdy ne a měl jsem tentokrát štěstí, že i když to neházelo přímo chybu, závadu onoho čidla, tak to aspoň na origo diagu ukázalo, že při 1-3-5 rychlostech čidlo při zamáčknutí vyhodnocovalo stejně pořád neutrál, i když taky ne furt, jen někdy. A sám servisák přesně nevěděl, nebyl si jist, ale říkal, že je možné, že neorigo plná subaru diagnostika by na nic nepřišla...
Taky je pravda, že kdybych se naučil logovat, tak na problém časem narazím, asi tě budu muset interně otravovat a zjistit jak ony logy fungují, dokopat se k tomu, jestli je to fakt takový zázrak, asi teda je.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49224
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Šímo jasný. Vím, že s ním byl Sam spokojený.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

No hurá tak snad už konečně :-D tak hodně kilaku bez přískoků ,,,,| (*_^) |,,,,
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Dík, no uvidíme, už tolikrát to vypadalo nadějně, tak neříkám hop, ještě jsem nepřeskočil :-) ale to cukání je zatím jasně a rázně jak když utneš zcela fuč, budu se znovu opakovat, ale ta jízda je konečně tak sametová!!! ,,,,| (*_^) |,,,, nemůžu se toho nabažit, ty bláho a já se s tím tak natrápil a tak dlouho :-/
Dnes cestou z chalupy šly otáčky ještě níže, už celkem i na normál, nastává den D, kdy dřív vyskočila chyba "volnoběžný ventil" tak už jen tiše čekám co bude dál.

Jinak to čidlo neutrálu v italské náhradě dle slov mechanika je betelnějšího provedení i kabeláž.
Ještě jsem si vzpomněl, mluvili jsme spolu o vytlumení auta a popisoval jak jel v outbacku, kterého si naprosto precizně vytlumil sám majitel. Ticho jak v kostele, teda téměř :-) že měl rádio na trojku, sotva nějakou hlasitost a stačilo to, že super teda, tohleto musí být taky paráda. Outback je samozřejmě nepoměrně tišší už z výroby a tenhleten už neměl bezrámovky, trojúhelníky...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

sima píše: ned úno 18, 2024 9:07 pm Jinak to čidlo neutrálu v italské náhradě dle slov mechanika je betelnějšího provedení i kabeláž.
Oni ty originál spínače (nechci to nazývat čidlem :-) ), asi za moc nestojí. Vidím to občas při zařazení redukce, kdy kontrolka problikává. >:-f
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Teď mě napadlo, že bych si tam dodělal kontrolku neutrálu, jako měl třeba Pérák. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jasně, je to jen prachobyčejný spínač. Je to možné, že za moc ty origa nestojí, konkrétně ona kontrolka redukce mě taky už problikla, ale opravdu za tu dobu co lesníka mám, tak jen co bych na prstech jedné ruky spočítal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

mnov píše: ned úno 18, 2024 9:39 pm Teď mě napadlo, že bych si tam dodělal kontrolku neutrálu, jako měl třeba Pérák. :-)
:-D Pérák tohle měl??? Ten jsme měli, teda můj táta a pak byl u nás v graráži... no ale nápad je to dobrý, hned by jsi viděl, zda se něco nehádá :-) =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Přesně tak, žádné logování, vidím to rovnou na kontrolce. :-)
Pérák tu kontrolku samozřejmě měl. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Až dnes jsem si všiml, že mám ve svém vlákně pěkné kulatiny :-) 100 stránek 8() no není se co divit, stručné raporty jeden jak druhý.
Ale pěkně jsem to oslavil, pokud se teda problém aspoň zčásti, či úplně vyřešil, snad znovu nepopíšu dalších 10 stránek o tom samém :-()()-: :-)
A načnem teda příště optimisticky, aspoň v to doufám stránku sto první.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“