Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Mě led SPZ svítily víc, no a ve finále na STK mě svítila taky jedna :-) tak tam mám teď aspoň jednu funkční žlutou skleněnku, jsem neschopen si na to vzpomenout a taky trochu teda na to seru...jooo zrovna musela prasknout, poníženě ihned vyměním :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Mi na první STK s foresterem nesvítila ani jedna. A od té doby jsem je měnil snad 4x. Fakt tam trpí. Teď naposled to byl jen blbej kontakt, ledky drží.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
jara650
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: stř říj 02, 2013 8:28 am
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od jara650 »

sima píše: stř pro 07, 2022 7:10 pm https://www.autavestylu.cz/novinky/extr ... asi-chybu/
Ty jsou už ale dražšší, docela fest.
Tak za ty prachy už by ty žárovky mohly mít i homologaci, jinak snad nemá cenu je kupovat. :-/
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05
Subaru Forester SF 2.0 90kW MT MY98
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od barts »

jara650 píše: pát pro 09, 2022 10:51 am

Tak za ty prachy už by ty žárovky mohly mít i homologaci, jinak snad nemá cenu je kupovat. :-/
Jistě že to cenu má. Zaleží na každým je tam prostě vetší svítívost.
Prostě ledky do couvaček můžeš mít i za 50kč i za 500 kč i za litr. A počet čipů nebo vzhled je prostě uplne jedno jde stejně jenom prostě o výkon jednotlivejch čipů. Ale pak i hodně i tvaru poaraboly a propustnosti skla.
Já mám na mazdě už jednu couvačku a mám taky za 500 jednu ledku a svití to prostě mega. Ale je jasný že se to moc nedá porovnávat slovama mega, ultra ani super :-DDD a nafotkách to taky vidět nejde takže člověk si po netu v tomhle moc obrázek prostě neudělá... Ale řekl bych (z mého pohledu) že jak už to svítí dost tak už se tam blbě hledaj rozdíly i když něco svítí třeba ještě víc.
Vemte si že obyč h4 stojí 50 korun? A spousta lidí tam dává ty lepší osram nightbreaker a tak, protože je to prostě lepší a najednou ty žárovky stojej 600

Jiank Simo můžu tipak zkusit udělat fotku mám tuhle a je to jen 500 lumenů a uvidíš, ale mám jen jednu couvačku. Ale tu co má 1100lm bych koupil a vůbec se toho nebál. Já jsem kupoval ve slevě tu co měla 500 lm takže stála nějaký 300.
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od podvlada »

To by mě zajímalo, jak se ty 500 lm a víc chladí. Teda jasný, zpátečka svítí obvykle chvilku, ale stejně...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od barts »

podvlada píše: pát pro 09, 2022 11:06 am To by mě zajímalo, jak se ty 500 lm a víc chladí. Teda jasný, zpátečka svítí obvykle chvilku, ale stejně...
Kladl sem si tu samou otázku ale říkal sem si to samé že na tu chvilku jsou v poho, a kupuje je tam i dost lidí a zatím žadný velký problémy
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
bl4ck5un
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 06, 2020 1:14 pm

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od bl4ck5un »

Tak u LED dneska asi nebude problém přesáhnout měrný výkon 100 lm/W, takže takový 500lm světelný zdroj může mít výkon kolem 5 W, klasická žárovka má 21 W, takže toho tepla bude násobně méně.
Subaru Outback 2.5i Active MY19
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od podvlada »

Problém to určitě dnes nebude, ale nedělam si iluze, že tam budou zrovna ty nejmodernější LED s nejvyšší účinností. Zároveň jsem teda nemyslel, že by to byl problém pro světlo, ale přímo pro ty LED. U žárovky teplo není problém, ta je na to dělaná, ale LED neni problém přehřát, s teplotou klesá odpor, takže se buď může sama spálit, nebo se sama odpájí :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
bl4ck5un
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 06, 2020 1:14 pm

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od bl4ck5un »

Jasně, ale i podprůměrné budou mít třeba těch 10 W a tenhle výkon nebude problém v řádu desítek sekund provozu, jak píšeš uz výš. Ony zas vydrží i dost toho tepla i nějaké to přetížení, pokud to není extrém. A pokud životnost u couvačky klesne z 10k hodin na půlku, tak to asi taky nebude nějaká hrůza.
Ale samozřejmě platí, že čím lepší chladič, tím lépe.
Subaru Outback 2.5i Active MY19
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Já nevim proč to řešíte. Mám je na autě několik let a myslím, že auto i já budem odpočívat na šroťáku a ony svítit ještě budou. Já couvám jen při parkování 1, 2x týdně a páč už to umim, tak jen pár vteřin. Na STK jen mrknou jestli svítí a to by musel být super extra kokot aby řešil co svítí (žárovka/led). Na impreze mi couvačka nesvítila vůbec a nikdy to nikomu nevadilo a byl jsem na STK 4x. Jen občas potmě to vadilo mě, ale já si přisvítil mlhovkou a brzdovým a pohoda. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

jara650 píše: pát pro 09, 2022 10:51 am Tak za ty prachy už by ty žárovky mohly mít i homologaci, jinak snad nemá cenu je kupovat. :-/
Járo, já tyhle ani zatím nemám, mám ty za nevím 130 kč, pravda, jistě se vyskytnou časem, nebo už jsou i homologované, stejně jako s tím začal osram v předních světlech.
Podvlada, myslím, že řešíš zbytečné věci, nebudu si nic počítat a koumat, jde jen o blbé couvačky, které používáš minimálně a jen krátce, o to jde.
Mám tyhle nevím jak dlouho, snad rok a drží, jsem za ně tak strašně rád, klidně je budu kupovat, jen ať jsou k mání :-) =) dnes zrovna napadl sníh, dovezli mě dřevo, ještě večer jsem jel z chalupy dolů do města, pak jsem musel couvat v totální tmě k chalupě, skrz tu hromadu dřeva, uzoučký průjezd sotva pro jedno auto, kůlna, stromy, nerovný terén...a ty couvačky mě doslova vytrhly trn z paty, jinak bych to nesjel, viděl bych hovno, je to bomba, prostě pomalu couváš a dokonce i vzad vidíš :-) ,,,,| (*_^) |,,,, takže chápeš, že takové zbytečnosti řešit nebudu, důležité je, co tyhlety žabky dokážou, mazec =)
Mrzí mě, že nejspíš nedokážu tady na chalupě vytáhnout video z toho couvání (no zkusím to zítra) fakt mrzí, protože to by byla víc jak názorná ukázka jak i v nepohodě lze couvat a vidíš :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

barts píše: pát pro 09, 2022 11:04 am
Jiank Simo můžu tipak zkusit udělat fotku mám tuhle a je to jen 500 lumenů a uvidíš, ale mám jen jednu couvačku. Ale tu co má 1100lm bych koupil a vůbec se toho nebál. Já jsem kupoval ve slevě tu co měla 500 lm takže stála nějaký 300.
Foto dej, to se vždy hodí, já u těch svých https://www.rabex.cz/led-auto-zarovka-w ... -t15-bila/ nenašel lumeny, ještě popátrám.
Járo ještě ti musím odpovědět: to víš, že to má cenu a jakou, jak by to člověk ocenil v jistých situacích, záleží na potřebách každého, kde jezdí a ty zrovna v tom tvém lese (třeba tam) můžeš zatmít, nikdy nevíš co se stane, tam bych to ocenil určitě. A pak je ti homologace víš k čemu a víš kde, nemusím pokračovat ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Koupeno víčko chladiče, to staré už mělo na pohled horší těsnění. Chtěl jsem i originál, ale když odhlédnu od ceny, tu jsem fakt tolik neřešil, je to docela malá položka vůči jiným dílům, tak mě vadil na víčku nápis v ruštině. Teda nejsem v tomto žádný radikál, když byla potřeba, koupil jsem něco z ruska taky, třeba kdysi dávno koberečky gumové, ale nechápu proč to za mě esteticky moc vyvedené plech víčko japonské výroby má mít nápis mimo jiné řeči taky v azbuce, tak silně nevzhledné, vím možná jsem divný, ale mě to tam vážně vadilo.
Našel jsem to údajně origo víčko a věřím že i je origo u subaristů. cz. Tak jsem objednal jiné, taky plechové, od HERTH+BUSS-108 kPa na pohled úplně stejné, jen bez azbuky, konečně něco pro mé oko opět lahodící, stejně jako mé originální původní víčko chladiče. A taková blbost, chtělo by se říct :-)
Jen jsem zíral jaké jsou handly, jak někteří natahují své marže, koupil jsem i s dopravným za 180 kč a to samé bylo jinde za 600. Stejná cena jako originál azbukový.
Ale nedivím se samozřejmě, každý má možnost podnikání a zákazník pak poté své volby. Mimochodem v práci byl náš mistr údržby totálně nepříčetný, když se snažil zajistit opravu čerpadla, zubačky...pražská firma co čerpadla kdysi dodala, si účtovala za těsnění 20 000 kč 8() :-/ :-DDD a za repas sadu sto dvacet, tolik nestálo ani čerpadlo. Pak našel jednoho šikovného regionálního čerpadláře a ten komplet vše umí za dvanáct tisíc a funguje to už déle než originály z onej pražské firmy, keramika vše v balíčku...on ten náš mistr údržby je stará škola, řemeslu rozumí, je poctivý, nesnáší oblbování, ale to bytostně teda a tak byl opět ve vývrtce a několikrát hřímal blesky jak nám to líčil, co jsou to za parchanti a pak že nemá být vše tak drahé...mimochodem kdysi před ním jeden dealer-pardon obchodní zástupce bral schody po čtyřech, poté co mu nabízel produkty a náš Ivošek jej poslouchal a pak mu řekl, jestli si z něho dělá srandu, nebo to myslí vážně. Dealer začal arogantně typický scénař-pane nechci vám radit, podbízet se, ale děláte velkou chybu, pokud nebudete používat kvalitní výrobky tak se vám to vrátí, nákladově a časově, doplatíte na to, neznáte naše materiály, naše studie, zkušenosti...a to už začal řev a onen úprk dealera, fakt jo :-D to je tak, když člověk odevzdává v práci všechno co může a pak si musí udělat čas na takového člověka, ten čas je drahý a nervy taky nejsou ze špagátu :-)
Nedávná další příhoda, mini příběh k pobavení. Naše technoložky vylepili na vrata hlavní dílny, kde se svařuje a je tam na vratech i onen symbol tohoto, tak tam mlaskli zákaz používání otevřeného ohně...já vím, nikdo není znalý všeho, ale tohleto je fakt mega úlet, z našeho pohledu určitě jo.
A Ivošek se jednoho krásného, druhého dne ráno za nima přiřítil a říká, trochu v tlaku ale za mě furt v pohodě: dámy, to vy jste tam pověsili ten zákaz? Aha, takže, ještě zatím nebyla vynalezena, aspoň tedy u nás ve fabrice aplikována technologie svařování bez použití otevřeného ohně!!! Tu nálepku máte vylepenou teď ve vaší kanceláři a odmítám se nadále zabývat tím, jestli to něčemu vyhovuje, nebo ne! :-D
Pak mě říkala jedna ta technoložka, ten pán byl nějaký v ráži, rozčertěný ne? Říkám: to nic nebylo, byl v pohodě, udělal to moc dobře, nechtěl se do toho nadále míchat, tak vám to tam vylepil na váš kancl a tím to pro něj končí, víme jaké neskutečné procesy by začaly, kdyby s tím šel k bezpečákovi a já nevím kde všude možně, vyřešit to musíte teď vy. Tak prý jo, že to předají bezpečákovi, že je tam konflikt všeho...no a jak jsem jasně věděl tím to celé skončilo, protože i bezpečák už kolikrát neví a je zcela v pasti co se vše smí a nesmí, vše odporuje všemu, nic by člověk neudělal, jen lepil krásné nálepky zákazů.
Ještě poslední: říkala mě jiná technoložka jak uslyšela najednou nějaké nadávání a rychlý krok a pak bác na dveře- to byla ta samolepka zákazu- a nadávky nějaké... :-D
Tak jsem se rozepsal, nicméně tak to dnes je, takový je svět, celá naše slavná byrokratická EU a hlavně my tupí poskoci a bezmozci, co jsou aktivnější než by bylo zdrávo a i v té EU jinde na jisté věci serou, tak my nééé, se tu navzájem pobijeme bez jediného výstřelu :-D přeháním, ale ne moc, zatím vždy když začlo hořet, nebo teda když už bylo po požáru a vše zničeno, tak se chytli hlavy pomazané přeci jen nějakého posledního rozumu a začli konat, ale zase blbě a zase jen dočasně, tak snad...bude lépe. Jen mě to zatím to srovnání s úpadem Říma přijde naprosto přesné, ve všech ohledech jo :-/
Naposledy upravil(a) sima dne stř dub 26, 2023 7:39 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Začlo po delší době opět zlobi DO. Výměna baterky, problémy zatím vymizely.
Opět musím blahořečit stěračům Heyner, tentokrát je tam mám už dost dlouho, dnes jsem ve sklepě nalezl staré náhradní břity, za pár vteřin vyměněny a zas to krásně tiše a účinně šudlí sklo. Za ty prachy za mě nej i skrz ty náhradní břity teda, to v neposlední řadě. Velice dobře se přehazují, pár hmatů a jsou tam, vše pasuje jako z výroby (*_^) |,,,,
Chtěl jsem původně zkusit zde chválené Densa, ale nejspíš zbytečně, kor když jsem měl teď výměnu grátis.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Opraven sedák řidiče, drolil se z levé části-té exponované, nasedací. Šikovný čalouník se svou manželkou dělá krom jiného taky jak na běžícím páse autosedáky, veterány, současné všechno všecičko na nich.
Sedák sám vydělal, vykuchal, opravil. Tři různé vrstvy vloženy, taky jsem si uvědomil, že když už se vyndává sedák, mám typicky totálně roztrhanou koženku bočního vedení sedáku, tak vyměnil taky, jen že nemá stejný odstín, říkám to je jedno, pokud to jakžtakž splyne...viděl jsem zatím jen za tmy, ale skoro bych to nepoznal, kdybych o tom nevěděl. Neřeším...kdyby někdo ale trval na sto pro shodě, je to jen otázka přípravy a domluvy dopředu.
Přístup skvělý, jednání taky, shání a vyměnuje i vyhřívání sedaček, to jsme u mého nakonec neřešili, že to umí jsem se dozvěděl až měl sedák na dílně. No a náhražku takhle narychlo nesehnal, asi typicky na subo ani není, bastlit se mu to moc nechtělo (možná by do toho ale šel) a originál velká čekačka a cena nejspíš taky. Ještě pozjišťuje co a jak. Ale stejně asi vítr Máchale, měl tam Rapida a zákazník mu tvrdil, že vyhřívání samotné ho stálo 3500 kč, na to že to nezapínám zbytečný luxus :-) moje žena by to asi ocenila, ale už si taky odvykla.
Možná ještě dodám foto kuchlého sedáku.
Jen mám boční levé vedení teď tvrdší, jak mě i sám čalouník upozornil. To staré je oproti tomu jak nic, totální měkota, tak uvidím jak si zvykne prdel, ale ta moje jo, ta má hodně pohlcovacích zon.
Jinak si moc pochvaloval konstrukci a hlavně snadnou demnotáž, všechn šrouby šly dobře, úplně v pohodě, z jednoho minimálně jsem měl obavy...musel povolit taky 4 šouby co spojují opěrku se sedací částí, na to nebývá zvyklý, ale jinak přirovnal snadnost demontáže a kuchnutí sedáku se starým mercedesem.
Umí případně pro hodně přespolní i opravu na počkání, odvoz dovoz do města zdarma...samozřejmě záleží jaké auto, na to se ptá vždy předem.
Jooo, jestli dělá volanty jsem se neptal.
Zaplatil jsem dvojku a spokojeně odjel. Foto je za tmy, dělá to stíny, šmouhy a jiný odstín koženky.
Přílohy
IMG_20230111_174115.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“