Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Mě tohle vůbec nepomáhá, nepomáhá ani vůbec nic jiného.
Dnes vyřešen nefunkční ostřik skla u citro saxa, nový motorek byl vadný, tedy ventil, co je součástí motorku, dán druhý. Příště za dva týdny půjde lesník na pokusy k jednomu autoelektrikáři, zkušenému, uvidíme, jestli něco uvidíme :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od spm »

mnov píše:Já to pořád nechápu, protože si tu nestěžuje nikdo s automatem.
Tedy možná jednou něco takového popisoval SPM, že to nemohl ubrzdit, ale ten má všechny závady.
Jo, ano. Mně teda něco podobnýho dělal i Swift, ale z pohledu řidiče, u toho manuálu, kde šlápnu na spojku, to byla poměrně sranda. U automatu s 200 koňma mi to už jako úplně vtipná vlastnost nepřipadalo :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jelikož už nebudu mít příští týden rozumně čas na přezutí, tak teď. Umyl jsem kola a když už jsem byl na myčce, tak tentokrát i poctivějí forejse, ještě by to chtělo, ale podařilo se zas sundat i ty vrstvičky bordelu ze stromů, pylu se špínou zažrané kolem oken, těsnění, hagusů apod, pokračování příště a snad ještě dokonaleji. Kola šly slušně umýt, použil jsem opět Lidl přípravek.
Forejs vysátý, koberce vyměněny za gumáky, přezuto, umyto čelní sklo, mrazuvzdorná ostřik kapalina nalita, ještě musím zas pořídit gel na těsnění dveří, loni se osvědčil, dveře přestaly přimrzávat.
Na myčce jsem byl pěkně dávno, tak auto dosti prohlédlo.
A ježdění si pořád zase plně užívám, to ticho po výměně ložiska a odstranění meluzín přes okénka, tj včil žrádlo :-) No se zimáky Bridgestone je to zas úplně jiná jízda, jsou takové betelné, těžké jako prase :-) vzorek opravdu téměř neubývá a tiché jsou taky pořád. Takže nic nového, jen takové konstatování.
Snaha o vyřešení volnoběhu je dveřma, první pokus teda.
Ještě musím opět, už potřetí pourgovat mechanika, je to už nějaký ten týden a furt ne a ne mě poslat fakturu, kdybych se mu nepřipomněl asi to zazdí :-)
Edit: málem bych zapomněl z čeho mám největší radost, to cukání a poskakování bylo opravdu zasraným benz. filtrem, nebylo to jen náhodilá světlá chvilka forejse, funguje to i nadále.
Přílohy
IMG_20211115_151915.jpg
IMG_20211115_151925.jpg
Naposledy upravil(a) sima dne stř lis 17, 2021 10:56 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Petře vidím tě, jj starám se, jak jsi si přál :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5155
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

áááá už jsi mi ho i umyl , paráda :-D
já chtěl na myčku taky , kvůli STK , ale opět jsem nebyl vpuštěn na linku , prý moc bláta a nějaké řeči že by se jim zasvinily kartáče a dalšímu po mě by to podřelo lak , no tak jsem to musel umýt klasicky vapkou , citlivky ;-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

petr píše:áááá už jsi mi ho i umyl , paráda
já chtěl na myčku taky , kvůli STK , ale opět jsem nebyl vpuštěn na linku , prý moc bláta a nějaké řeči že by se jim zasvinily kartáče a dalšímu po mě by to podřelo lak , no tak jsem to musel umýt klasicky vapkou , citlivky
Jj i umyl :-D :-D
Prý citlivky :-D kartáče už nikdy, od té doby co je tu možnost bezkontaktní myčky u Tesca, tj jiná liga a lak netrpí kartáčema. I když i docela věřím, že když jsou kartáče nové a kvalitní nemusí to být zas tak zlé, taky jsem na kartáče občas zajel, ale holt s postupem času to bylo na laku znát.
Navíc na bezkontaktu se to auto umyje daleko lépe, člověk se zaměří tam kde je třeba víc, to nelze srovnata a když už je teda zasrané víc, tak to už vůbec.
To bych radši dojel někde klidně dál a umyl to raz za půl roku, vážně :-)
Vím, ty už neřešíš lesk a drápance.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Nejde o forejse, ale o Citro Saxo mé ženy. Blbnul a všelijak podivně fungo-nefungoval ostřik skel. Tak výměna motorku. Fungovalo to divně, muselo se hodně "napumpovat" páčkou, než začla ostřik jít a to ještě teda s menším tlakem. Záhy přestal jít zase ostřik čelního skla, kupodivu šel, když jsem zvolil ostřik zadního skla.
Byl jsem u mechoše, návrh, vyměnit multi pádelko u volantu. To mě ale nedalo. Volty šly na ventil motorku tak jak mají, jak přední, tak zadní ostřik. No a do toho mě stříkala kapalina zpod zadního pásu :-) aspoň se to tam konečně umylo, že jo. Dán nový motorek a OK. Starý se bude reklamovat. Bych teda hned netipoval, že nový motorek bude KO.
On vrčel, šel, jen ten ventil na něm, zpětná klapka, to bylo špatně, tlak nedržel a nerozděloval jak má přední a zadní okruh. Hadička v zadním sloupku opravena, byla jen vypadlá. To asi jak už loni tam zůstala zmrzlá kapalina, bo logicky nešla vytlačit ven letní směs, když už motorek tehdy nefungoval dobře.
Taková blbost a tolik radostí udělá, dost blbě se jezdí bez tohohle vynálezu :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Gratuluju
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Dnes jsem využil stání přímo u chalupy a nahodil po 5 dnech stání baterii na nabíječku, furt mrzne, fičí vichr občas a baterie (Bjorn) už startovala méně ochotně. Před nabíjením změřeno pouhých 11,6 V ( dvěma měřáky, jedním přes OBD, druhý přes zapalovač) oba ukázaly stejnou hodnotu. Jak mě tu někdo radil, zvolil jsem na nabíječce Lidl vločku, že to pak prý dokáže prát silněji, minule to nepomohlo a baterie se nabila jen na 3 dílky ze čtyř, dnes jen po 4 hodinách hlásila nabíječka full-4 dílky. Napětí ale pouhých 12 V. Start byl lepší, ale furt pomalejší, méně ochotný, baterie už není v kondici, i dle napětí ne. Samozřejmě jí tam nechám, dokud nezkape, zimu ještě nejspíš přežije a pak problém asi nebude, jen se musím podívat jak jí mám dlouho, tři roky hádám, včil nemám u sebe záznamy. Nicméně na to mé používání furt dobrý výkon, nezklamala.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19039
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od hamoun »

Šímo, ty seš pěkně produktivní ... taky bych si měl dovézt Swifta a hodit ho zas na nabíječku :)
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Swifta má tvoje polovička? Teď si nejsem jist...já bych taky měl dobít saxo, to ani není možné, že ještě minulý týden odjelo, při jeho provo -neprovozování ...chystám se na to, jen tam musím baterku vyndat a donést jí do třetího patra, je to sice otázka chvilky, ale pochopitelně pohodlnější je sjet po sněhu k chalupě lesníkem a vrazit do něj jen nabíječku, jenomže tohle saxítko už nedokáže, zpět bych to už na sto pro nevyjel :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19039
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od hamoun »

Jojo .. přesně tak. Jen to pořád stojí ... a je třeba využít že z toho opadl led a sníh :) a když už jsem tu nabíječku koupil :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Tři roky na baterku je málo, ne? Jezdím víkendově a už 3 roky vybírám novou, ale už dává 6 rok. Ono to naštěstí chytá na brnk, takže jak to točí moc nepoznám, ale i v těch -9 pohoda. Ale je pár týdnů dobitá.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

hamoun píše: úte pro 28, 2021 10:41 pm Jojo .. přesně tak. Jen to pořád stojí ... a je třeba využít že z toho opadl led a sníh :) a když už jsem tu nabíječku koupil :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
Mám to naprosto steně, u saxíka jo.
Mira píše: úte pro 28, 2021 10:48 pm Tři roky na baterku je málo, ne? Jezdím víkendově a už 3 roky vybírám novou, ale už dává 6 rok. Ono to naštěstí chytá na brnk, takže jak to točí moc nepoznám, ale i v těch -9 pohoda. Ale je pár týdnů dobitá.
Tj právě ono, když se na dobití hledí a dobije se sem tam, tak vydrží, zrovna jsem to udělal taky no :-) neříkám, že by nevydržela, či nevydrží další roky, jen víš jak, to točení u subárek je vždy delší, nehrotím to, jen když holt stojím déle nehnutě na mrazech víc dní jako teď, tak jsem si říkal, je čas dobití, pravda, kapku ve mě hlodala možnost prvního využítí- testu startéru z Lídlu.
Ohledně té výdrže baterie i si myslím, že víkendové ježdění, kdyby bylo trošku delší, nějaké ty desítky km, třeba byť i jen dvacet, třicet, tak že jí jí ubere méně kapacity, síly, než moje ježdění třeba každý den do práce, tj 3,5km a stopka... byť každodenní ježdění, kor v těchhle mrazech, když potřebuješ kde co, odmrazit, topit, vše co nejrychleji a přitom krátkou dobu jen. Samozřejmě, pak jedu na chalupu, tj 22 km, ale to stejně nemá šanci se baterka potřebně zbrchat, to je sakra málo. Vidím to i na dobíjení, mlátí to alternátor na plno furt 14,3-4 V, po pár km to teprve jakž takž klesá na 13,8-9, níže to moc nejde.
Míra jestli 3 roky vybíráš novou, tak poraď ;) já mám zacíleno na tu vartu co má předseda teď, ale taky jen zacíleno, možná budu vybírat další tři roky jako ty.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5155
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

varta mě taky nikdy nezklamala, beru tu modrou bluedynamic nebo tak nějak , vždy velká výdrž, naposledy nějaký exide , ten už nechci, je fakt že krátké trasy jsou pro baterku peklo, já mám strašně moc startů během dne , ale zas víc km za den a varta bez dalšího dobíjení drží parádně spousty roků, co mě mile překvapilo je yuasa ve skůtru , ty malé baterky umírají tak cca po 4 letech a ta yuasa drží už daleko délé, takže u mě je volba jasná , varta nebo yuasa
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“