Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Šaman »

Moc pěkně Súsede, držíš si svůj povoz v kondici....Pěkně pečuj, další majitel to jistě ocení :-) :-DDD
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Šaman »

Pěkně Súsede, pěkně se staráš. Budoucí majitel jistě ocení ....:-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Takovejhle řemeslník v dosahu je k nezaplacení !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Susede, nerad to zde zveřejňuji, není to fér vůči čekateli :-) ale myslím si, že po mě už jiný majitel nebude. I když never...tak si to stejně myslím :-)
Tomáši tj pravda, jsem za něj moc rád, ještě dnes mě poslal fotky kuchlé sedačky. Jsou tam vidět i ty pružiny co by případně mohly milanovi vrzat v té jejich fixaci, v oku. Taky je tam vyhřívaná dečka i s kodem, ještě jí zkusí schválně dohledat, co by to obnášelo, jí vyměnit, nebo nějak jinak pořešit, jen tak, aby se vědělo.
Přílohy
IMG-20230112-WA0005.jpg
IMG-20230112-WA0002.jpg
IMG-20230112-WA0004.jpg
IMG-20230112-WA0003.jpg
IMG-20230112-WA0006.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Radku, pěkně to udržuješ. ,,,,| (*_^) |,,,,
Já mám sedačku taky prodřenou, ale mám na tom potahy.
Když jsem měl sedadlo demontované, tak tu byl kamarád, co se věnuje jen VW Passat a smál se tomu, co je to za sedadlo. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Dík, no tak snažíme se tu vesměs všichni, co nám taky zbývá, lepší káry už nebudou :-) Kdybych měl sedačku "jen" někde mírně prodřenou, jako třeba ta moje koženka bočního vedení sedáku, tak bych se k tomu jen tak nedokopal, ale představa, že se mě drolí sedačka zevnitř, bortí se a jednoho krásného dne se propadnu :-D to se ostatně i stává, až to zajde daleko...tak to mě celkem přinutilo jednat, musel jsem to udělat co nejdřív, jinak by se to táhlo...znám se. No a taky když jsem zjistil, že auto jen odevzdám a přijdu si pro něj, bez dalších starostí, tak to rozhodlo. Jinak jsem se dnes dozvěděl, že čalouník opravuje i stropnice, kůži kolem řadičky a umí i volanty. Ale moc se mu do nich nechce, teda tohle vím zprostředkovaně, možná by se na to dal.
Jinak mě to opět nedá a musím říct, že posté se po natankování Vervy 50 chová lesník jinak, lépe. Jen se to neprojevilo logicky hned. Auto se sbírá ochotněji z nízkých otáček, do kopců jede svižněji, i ty kvalty mám jiné a hlavně teda vždy zmizí takové ty sem tam pocukávačky v koloně, rozjezdy nutné pod trochu víc plynem, lesník se dokáže předpisově ploužit pomalou ustálenou rychlostí na jedničku, či na dvojku i za velmi nízkých otáček, je jasné, že si většina osazenstva řekne-blbost. No můj lesník ale ne, tomu lepší palivo zjevně víc chutná :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Ještě zde musím poděkovat Vrťasovi, taky našemu předsedovi- Tomovi a i Čibimu. Ihned mě včera pomohli a zareagovali na můj dotaz ohledně jedné resuctitace jednoho forestra SG. Vrťas a Čibi ihned i po praktické stránce, tedy zhotovení potřebného - s těma jsem i mluvil a pak VDC poslal velice obsáhlou foto dokumentaci i s jasným a krátkým, seč naprosto dostačujícím návodem jak to řeší on. Neskutečné, během chvilky vše vyřešeno. Je to tu fakt jedinečné, vážím si toho moc, jak to tu funguje (*_^) |,,,,
Sice můj kámoš co se poptával jak tohle rychle vyřešit nakonec ještě ten den zadal do výroby onen plech podběhu, tak se ještě uvidí jak to bude řešit a hlavně byl rád za rady, že to má předseda vše příkladně zmáklé, že je to vidět. On ten kámoš je teda taky ultra šikovný, jen bojuje ukrutně s místem, do jeho mini garážky se sotva vejde auto a jedny petry do rohu :-) Včera mě taky překvapil, má doma 3D tisk jakousi docela velkou mašinu, rozjíždí to, do toho doma rodinka, dvě malé děti, no nestíhá :-)
Ten jeden můj kámoš tedy opět zachraňuje plejádu, už nějaký ten měsíc teď forejse SG. Věděl, že to nebude prdel, ale holt jak se to postupně rozkrývalo, přibývaly další a další "překvapení" . Auto bylo a je děravé jak cedník a to na nemálo místech, vlastně jich moc zdravých nezůstalo. A včera mě ten kámoš poslal další cedník fotky a jen připsal: měl by jsi přijít na brigádu :-) Prý to je první auto co nebude mít rád :-D nicméně furt ho to baví, i tohle auto do hutí jak sám už jen suše poznamenal.
A pak mě řekl, že subaru už ne, že je to neskutečné jak tam ty plechy vytvořili a dali dohromady :-D ale já si myslím, jak ho znám, že jen tak žertuje, určitěěě :-D
Přikládám fotky, ale to nejhorší už má lesník nejspíš za s sebou, ty fotky zde nemám, to možná dodám jindy.
Přílohy
IMG-20230111-WA0000.jpg
IMG-20230111-WA0001.jpg
IMG-20230112-WA0000.jpg
IMG-20230112-WA0001.jpg
IMG-20230111-WA0002.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Klasika..
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

jojo takových je v bazarech a v prodeji dost , vlastně velká většina z těch co jsem viděl když jsem byl na nějakého kouknout
no a ti opraváři se většinou bohužel nechají nachytat na subaru jen jednou podruhé už néé :-D tady u nás subaru nikdo opravovat nechce co se týká karosařiny , nebo jo někdo by se našel , ale ti zas mají špatnou pověst, nechtějí dělat subaru mazdu a ford :-D
jinak hezky jsi mi tu sedačku opravil , ale s tím vyhříváním to ještě musíš doladit , já vyhřívání nutně potřebuju, teda hlavně záda ;-D ten podprdelník né ten nepotřebuju nahřívací , kulky nahřívat nechci :-D
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mari75 »

Ráďo, dobře Ty >B-) .
Asi budu od Tebe na jaře škemrat kontakt na pana čalouníka. Nevím tedy jak je vytížený a jestli se tím čalounictvím přímo i živí :-/ :-) .
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

petr píše: sob led 14, 2023 9:24 am jojo takových je v bazarech a v prodeji dost , vlastně velká většina z těch co jsem viděl když jsem byl na nějakého kouknout
no a ti opraváři se většinou bohužel nechají nachytat na subaru jen jednou podruhé už néé :-D tady u nás subaru nikdo opravovat nechce co se týká karosařiny , nebo jo někdo by se našel , ale ti zas mají špatnou pověst, nechtějí dělat subaru mazdu a ford :-D
jinak hezky jsi mi tu sedačku opravil , ale s tím vyhříváním to ještě musíš doladit , já vyhřívání nutně potřebuju, teda hlavně záda ;-D ten podprdelník né ten nepotřebuju nahřívací , kulky nahřívat nechci :-D
Tak tenhle opravuje teda už druhé subaru, s prvním si taky užil své, ale tohle je teda podstatně horší.
Petře píšu si tedy do objednávky další úpravu a to vyhřívání zad :-) kurnik to bude vymazlený lesník :-)
Marku- živí se tím, myslím že dokonce oba dva i jeho manželka, protože jinak by to nejspíš nemohli vůbec stíhat. No vytížení- domluvíš se na termín a je ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mari75 »

Ráďo, dík za odpověď a oukej
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Sdílím zde poznatky, možná pro někoho již známé.
Ráno start při -11 C, po předešlých pár dnech promrznutí motoru lesníka a opět po prvním nastartování motor zdechl. Před nedávnem skrz jinou záležitost vyměněno komlet těleso se škrtící klapkou, včetně krokáče (tímto moooc děkuji duchovi- Vrťasovi-sorry ). Takže toto nemá na tuto subaří-lesníkovo vlastnost vliv, zdechlo to zase. Předtím na diagu, proměření pár "čidel" map senzor a jiné se zdají být v pořádku. Proměřen i svazek od škrtící klapky do ŘJ. Samozřejmě měněny filtry, startováno až po chvíli atd atd, nic nepomohlo. No nevadí, zvykl jsem si, hlavně, že chytne napodruhé spolehlivě :-)
Co se jediné našlo, že snímač v převodovce ukazuje i za stání auta 50 otáček, přesné číslo už nevím. Těžko zatím říct, jestli to nutně musí mít na něco vliv, myslím tím teď volnoběžné otáčky, asi spíš ne, to se uvidí, pokračování příště.
Jinak teda teď hledím, že tu mám už jen o mém forejskovi 84 stránek, jsem fakt megaloman, pisatel :-| :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Mě vážně jebne!!! Já tu konečně napíšu elaborát jak prase, konečně se k tomu donutím a ono mě to všechno přijde vniveč...uááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá mě jebne, i když jsem to průběžně jistil kopírováním, tak mě to odhlásilo, asi teda tím to bylo, do prdele práce vážně už, zas se k tomu budu sbírat nevím jak dlouho a nevím, zda si na vše vzpomenu, kurváááááááááá :-) když mě to nebaví psátsi nejdřív někde jinde.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Jo, to nasere, to věřím. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“