vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Uživatelský avatar
lukygoofy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 361
Registrován: úte bře 12, 2013 7:46 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kopelent
Bydliště: Plzeň

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od lukygoofy »

HonzaCZ píše:Tak mně nejlépe v autě hrála kombinace Pioneer DHT75BT + originální repro v OTB MY2001. Audio je také jedna z položek plánované modernizace mého ctěného vozu. Akorát, že tam souvisí všechno se vším... takže to bude ještě sranda
každopádně jsem zvědavej na výsledek, to bude zase úchylárna :657:
Subaru Legacy Outback 3.0R AT MY2005 - prodáno Cozmo,
Toyota Avensis 2.0L CVT - MY 2017
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od CoZmo »

:850: už se těším, až si to poslechnu

skoro to tak vypadá, že z mých vymyšleností budu rád za nějaký BT, možná trojblik a možná, že ten rozprach, ovšem pouze za předpokladu, že je to kompatibilní s pofaceliftem...

no aspoň nebudu mít tolik práce a trápení...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od CoZmo »

Jestli to Lukáši není tím, že OTB bude jedno z nejtišších aut z tvého seznamu...jsem celkem optimista ohledně rádia, protože to nebude muset přeřvávat koktavý monstrum pod haupnou...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
lukygoofy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 361
Registrován: úte bře 12, 2013 7:46 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kopelent
Bydliště: Plzeň

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od lukygoofy »

CoZmo píše:Jestli to Lukáši není tím, že OTB bude jedno z nejtišších aut z tvého seznamu...jsem celkem optimista ohledně rádia, protože to nebude muset přeřvávat koktavý monstrum pod haupnou...
ta Audina na tom s odhlučněním byla taky hodně dobře navíc renomovaný výrobce Bose měl zajisit akustickou slast, ale opak byl pravdou v Otovi to opravdu hraje moc pěkně a čistě. když si člověk nastaví výšky, středy a basy. při zvýšení hlasitosti nikde nic nerezonuje, repráky nechrchlají, já jim opravdu nemám co vytknout, ale třeba do Legacy dávali nějaký šunky repráky nebo rádia a do Oty v plné výbavě se vytáhli a použili nějaké kvalitnější. To však ví jen soudruzi ¨Ze Země Vycházejícího Slunce" :-)
Subaru Legacy Outback 3.0R AT MY2005 - prodáno Cozmo,
Toyota Avensis 2.0L CVT - MY 2017
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak basy a výšky mám samozřejmě taky nastavený, ale stejně to hraje na prd :-) Trochu to začne hrát, když se to osolí :-) No speciálně do toho mýho Lega dali určitě nějakej shit :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od K25 »

Drobná teoretická úvaha na téma instalace 2DIN autorádia, resp. toho, že neexistují ty správné redukční rámečky. Nešlo by to V době 3D tiskáren a 3D skenerů řešit touto cestou? Pokud vím, tak největší problém je ten plastový výlisek. Takže demontovat originál, naskenovat, upravit/udělat patřičný otvor, vytisknout, udělat nějakou povrchovku. Možná jsou moje představy poněkud naivní, protože vím že něco takovýho akorát existuje, ale spíš jsem to chtěl nadnést jako příspěvek do debaty, protože víc hlav víc ví... A pokud by něco takovýho bylo na světě, tak se nebojím, že by se nenašlo dost zájemců, kteří by se podělili o nějaké ty prvotní náklady.
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od draconis »

Nechci Ti do toho kecat CoZmo, tak si nechám připomínky, že máš nejjednodušší rádio vyměnit za jiné, což Ti vyřeší bod 1 a couvací kameru. Za další jediné podstatné považuji možná ta okna na DO - po předchozím autě si taky u Suba nemůžu zvyknout, že to nemá. Ale překousnul jsem to. Zbytek považuju osobně za bezpředmětný, ale chápu, že si to chceš dovymazlit... :-)

Jinak ohledně těch krabiček k připojení namísto CD changeru - je to drahé a ergonomie IMHO nic moc, má to prostě svoje omezení a když přihlédnu k faktu, že nedávno např. Pioneer představil 2-DIN modely bez CD/DVD mechaniky s dotykovým displejem okolo 5 000 Kč, které mají AUX, USB i BT (handsfree + audio streaming), tak je IMHO nesmysl dát skoro stejnou cenu za věc, která funguje hůř a ještě ji už nikde dál v budoucnu nejspíš nevyužiješ. Už jsem je tu na fóru několikrát popisoval Ale to už musíš promyslet Ty. A navíc tam přípojíš i tu couvací kameru.

Jinak obecně platí, že výsledek dělají z 3/4 reproduktory. Jinak my se autoozvučením zabýváme jako firma už přes 12 let a osobně jsem byl ve Forynu mile překvapen, jak fungoval i blbej originál. Samozřejmě po výměně za Alpine to bylo ještě lepší. Ale zase třeba ta anténa v zadním okně je sice efektní, že nikde nic netrčí, ale příjem nic moc. No ale rádio stejně moc neposlouchám, to jen abych byl objektivní... :-)

Jinak já mám radši pípáky než kameru, případně je IMHO nejlepší kombinace obojího. Ovšem levné pípáky nebrat, nejsou moc spolehlivé (zejména za deště) a hlavně mají docela prodlevu, takže pokud necouváš zrovna tak, že tě předbíhají i slimáci, jsou docela na prd. Solidní pípáky cca 3-4000 Kč. Navíc se k nim dají většinou bez problému kusově sehnat i samotná náhradní čidla, což u levných většinou nejde.

Kamera má využití snad jen při couvání na káru (abys snadno trefil kouli) a u nákupních center, hypermarketů atd., když ti nějaký blb vleze za auto, strčí tam vozík, kočárek, dítě, psa atd...
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od Hando »

lukygoofy píše:třeba do Legacy dávali nějaký šunky repráky nebo rádia a do Oty v plné výbavě se vytáhli a použili nějaké kvalitnější. To však ví jen soudruzi ¨Ze Země Vycházejícího Slunce"
radii je niekolko typov, ale pre legacy aj outback su rovnake, len ci sa tam nahodou do toho outbacka nedostal JDM macintosh.. :)
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od bushman1 »

To me fakt prekvapuje, ze nekomu to hraje pekne. Ja jsem byl z toho systemu v Legacy hodne zklamany. I kdyz jsem si pohral s ekvalizerem, tak to stale zni jak levne radijko s jednim reprakem. V Mondeu i v Oktavce jsem mel/mam lepsi zvuk.
A myslim, ze trochu vim, jak by mel znit slusny zvuk - doma mam na poslech referencni studiove monitory, spickove AD a DA prevodniky a akusticky poresenou poslechovou mistnost.
Takze jedine mozne zduvodneni jsou ruzne typy radii v nasich autech.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od CoZmo »

Mě by to nepřekvapilo, tady je kombinace CD changer + MC, viděl jsem variantu s MD a aj variantu čistého CD + MC...to železo za tim plastem v kabině může být klidně různý...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od HonzaCZ »

K25 píše:Drobná teoretická úvaha na téma instalace 2DIN autorádia, resp. toho, že neexistují ty správné redukční rámečky. Nešlo by to V době 3D tiskáren a 3D skenerů řešit touto cestou? Pokud vím, tak největší problém je ten plastový výlisek. Takže demontovat originál, naskenovat, upravit/udělat patřičný otvor, vytisknout, udělat nějakou povrchovku. Možná …
Problém je (minimálně u pofaceliftu) ten, že ovládání klimatizace a rádio mají nějaké společné díly. Ty redukce, co se dodávaj, ať už to jsou pro předfacelift nebo pofacelift (pouze pravostrané řízení), tak mají právě vlastní elektroniku, pro ovládání klímy - proto ta poslední zmíněná stojí 10 litrů...
draconis píše:Nechci Ti do toho kecat CoZmo, tak si nechám připomínky, že máš nejjednodušší rádio vyměnit za jiné, což Ti vyřeší bod 1 a couvací kameru.
Zas tak jednoduché to není. Viz redukční rámečky.

Jinak parkovací senzory mám CBS-4 od CA System a fakt spokojenost - http://www.casystem.cz/ke-stazeni/parko ... /cbs-4.pdf
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od CoZmo »

:-) k 3d tiskárnám a 3d scanerům...oboje existuje, ale kombinace 3d scan + 3d tisk tak, aby se to tolerančně potkalo s finálním výrobkem při 1ks výroby bude stát víc, než koupit hotovej rámeček. Ta technologie je príma, ale rozhodně není samospasitelná, to už by to všichni lisovači plastů zabalili...rozumný 3d scany tady mají tak univerzity a možná pár firem...ale samozřejmě by to šlo, jak se říká, za peníze v Praze dům

add sensory: sensory nechcu! Jediný, co tak ještě chápu je ta kamera (i když nějakou zkušenost mám akorát z RS6 a obávám se, že tam nebyl uplně nějakej china kit)...takže parkovat budu tak, jak jsem zvyknutý a hotovo
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od yeti »

Může mi někdo vysvětlit, k čemu je dobré, když se rozsvěcuje mlhovka při zatočení volantem? I ve dne? Nechápu to a tahle "koncernová vychytávka" ve mně zanechává dojem, že je na autě něco rozbité.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od CoZmo »

jak jsem psal výše...je to dobré, když parkuješ po večerech - mnohem líp vidíš např. obrubníky, louže apod.bordel...a pak je to dobré ve tmě na cestách typu lesní cesta, polňačka, kde zase vidíš kde co končí...při vyšších rychlostech už to smysl nemá.
tzn. varianta, která se spíná s blinkrem je přesně k ničemu.
Pointa je, že normální světla ti neosvětlí prostor těsně před autem, mlhovky sou níž a toto vykryjí. Není to spása ani super vynález, ale komfort to rozhodně zvýší...avšak žít se bez toho taky dá.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: vychystávky pro otb 05 3.0 aneb tuning pro 21. století

Příspěvek od HonzaCZ »

Jak jsi psal výše - v noci v lese si prostě rozsvítíš přední mlhovky obě a ručně...

Já pípáky taky vždycky zatracoval, ale je to kurva pohodlný (když jsou dobrý a přesný a dá se na ně spolehnout).

A k tomu 3D tisku: Samozřejmě by se to nevyplatilo kvůli jednomu dílu, ale když už máš scanner a tiskárnu, tak asi u toho jednoho dílu nezůstaneš... různé opensource projekty už jsou poměrně daleko a ve výsledku ani moc nestojí. Já se chystám (tak nějak časem no...) na školení 3D tisku, z kterého si odneseš svojí 3D tiskárnu a znalosti, jak jí provozovat, kalibrovat atd. Je to buďto 2 denní kurz, kde si jí i postavíš nebo jenom jednodenní, kde se to jenom naučíš používat... oboje stojí 20 litrů a můžou se ho účastnit 2 lidi (za jednu cenu) a odnášíš si svoje zařízení. A myslím si, že zrovna věc, jako panel do auta by se vyrobit dala s dostatečnou kvalitou a přesností. Ale naráží to na to, co jsem uváděl dříve - není to jenom o tom kusu plastu....
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“