Zatočil jsem s meluzínou :-)

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Zatočil jsem s meluzínou [emoji3]

Příspěvek od masha »

Pánové to řešíte celou dobu to foukání v trojuhelniku že?? mě ale u BP fouká nahoře v rohu okna.. Počítam že to těsnění moc netěsní :-) co s tím?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od samvaculik »

Vašku, Námořník mi poradil, ať schovám do té gumy podél okna hadičku Gardena, která se prodává v Obi.(Kdyžtak v SZ popíšu lépe) Je to taková plastová robustní hadička, která lépe utěsní prostor mezi oknem a gumou. (Pokud bys jel někdy na Valašsko, část bych ti daroval, koupil jsem tehdy celé klubko). Mně to sice nepomohlo (už asi rok se marně snažím nalézt tu mezeru, kde to fouká), ale tobě to třeba pomůže :)
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Zatočil jsem s meluzínou [emoji3]

Příspěvek od masha »

samvaculik píše:Vašku, Námořník mi poradil, ať schovám do té gumy podél okna hadičku Gardena, která se prodává v Obi.(Kdyžtak v SZ popíšu lépe) Je to taková plastová robustní hadička, která lépe utěsní prostor mezi oknem a gumou. (Pokud bys jel někdy na Valašsko, část bych ti daroval, koupil jsem tehdy celé klubko). Mně to sice nepomohlo (už asi rok se marně snažím nalézt tu mezeru, kde to fouká), ale tobě to třeba pomůže :)
Aha díky za typ ;-) nevim teda kam to schovat, ale já na to pořádně kouknu a vykoušim… Cestu mít asi nebudu, nezbyde než koupit nebo najít doma něco podobného ObrázekObrázek ještě jednou díky


Sent from my iPhone using Tapatalk
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od petr »

tak jsem se dneska ráno dal do té sofistikované opravy, pomačkal jsem trojůhelníky, do těsnění strčil hadičku , hadička u mě na nic vliv neměla , tak jsem ji zas vyndal, zato ty trojůhelníky trochu pomohly, ale jsou nahoře naprasklé tak to i tak trošku sem tam sviští , ale je to o 80% lepší, to mi asi stačí, už slyším rádio :-D dneska cca 120km a pohoda celkem , holt daň za ty slavné bezrámové okna
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Pomačkání vydrží půl rok, rok max možná, ale není to stejně stopro, je to taky varianta, mě to už ale sralo se s tím mrmlat. Hadičky- dráty držely déle a lépe, ale jak jsem psal, trochu efekt polevil a taky jsem si říkal, že nikdy nenatvaruji drát, hadička se taky ideálně nepřizpůsobí těsnění a to samotné těsnění tím pak může trpět jinde a zbytečně. To mě bylo i potvrzeno, přitom jsem se na to neptal.
Nicméně rozumím, že dávat za nové trojúhelníky peníze se nemusí každému líbit, tak se to řeší docela úspěšně i jinak, já jen doufám, že trojúhelníky vydrží a nebudu je už muset řešit :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od petr »

ty je budeš řešit ještě znova určitě , ony myjí životnost jen cca 15 let a jak vidím tvou péči tak budeš mít foryna ještě daleko déle ;-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Počítali jsme stejně :-) s tou životností trojůhelníků jo, to mě tak vyšlo, ale jestli dokážu provozovat lesníka i za 15 let a hlavně sebe to opravdu nevím, nechám to radši koňovi... :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od námořník »

Máme tam hadičky 5 let a stále to funguje 😁
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od petr »

mi to ale taky těsní i bez hadiček , ono to sviští jen v těch troůhelníkách, sice o dost méně když jsem to zmáčnul, ale při větší rychlosti nebo větru zboku to furt dělá bordel , ale asi na to kašlu , muselo by se to asi vyměnit za nové , ještě to možná někdy zkusím pečlivěji, ale ono stačí párkrát zatahnout a vytáhnout okno a zas to blbne víc , no hlavně , že to jede , je zajímavé , že na starém forestrovi to nedělá vůbec , na outbackovi taky né , ale ono to tam pěkně přiléhá ta guma , na tom sg je to takové nějaké málo pružné, nedrží to pořádně tvar nebo jak to napsat, nějaký šmejd asi
možná je to i tím sklem ve dveřích, je takové nějaké trochu volné, když jej částečně stáhnu a bouchnu dveřma, cele se to sklo zatřepe, na obou dveřích , to u SF ani outbacka nedělá, možná je tam něco špatně , nevím, zavírání a otvírání funguje normálně , nevím jestli to tak má být, přijde mi to trochu ošizené to SG , občas mi kvičí i motorek ventilátoru :-/ holt je vidět že to není funglovka :-D
zas je fakt že na SF jde všechno otvírat a zavírat dost pomalu, tady to celkem fičí , tak hlavně aby se to neposralo a fungovalo to dál , ať si to klidně trochu píská , když to píská tak to jede :-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od VDC »

Asi by to chtělo doštelovat okno.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Dá se i myslím doštelovat samotný trojůhelník, je tam na to jeden šroub, teď teda nevím jestli si to dobře pamatuji, ale myslím, že jo. To by mohlo stačit, než rozdrbat celé okno...u mě by to už mělo efekt nejspíše mizerný, měl jsem gumy roztržené, jako ty :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od Mira »

Dnes jsem na cestě zjistil, že sem musel zesílit rádio, protože mi začalo v autě děsně fučet. Tak jsem už vymejšlel. že se stavím v Hornbachu pro nějaký silńější těsnění pod těsnění okna a nakonec se mi to podařilo opravit. Dovřel jsem mikro pootevřený zadní okno. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

I to se stává :-)
;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Zatočil jsem s meluzínou [emoji3]

Příspěvek od samvaculik »

Ahojte,

od koupě auta (3 roky) stále bojuju s meluzínou v interiéru: https://youtube.com/shorts/TgmNJJe5j8o

Řešil jsem to už mnohokrát, i tady ve vlákně. Nemáte tušení, kudy by mohl jít vzduch dovnitř? Dělá to cca od 80km/h nahoru. Když je chladné počasí, fouká to i dříve. Na videu to nejde tak slyšet, ale nese se to interiérem, pomůže až rádio dostatečně nahlas. Nejde uchem určit, kde přesně je to místo, jako by to bylo kolem celého okna...

Vyzkoušel jsem: zmáčknout trojúhelník, vyměnit trojúhelník, různě vypodkládat těsnění různými hadičkami, dnes jsem vyměnil komplet gumové těsnění (to vnější, je spojeno i se zadním levým oknem), různě jsem okno oblepoval kolem dokola páskou, nastavoval jsem doraz, aby se dveře dovíraly "blíže k autu", zkoušel jsem okno různě polívat vodou i foukat vzduchem... a spoustu dalších možností a pořád nic, ani náznak změny, což mě u výměny celého těsnění zklamalo, že tam nebyl ani náznak třeba změny frekvence toho vzduchu.

Jediné, co má vliv na ten zvuk je, když za jízdy sklopím zrcátka. Při sklápění, tak zhruba v polovině trasy to ztichne, ale jak se zrcátko sklopí úplně, ševelí to dál, ale změní to charakteristiku. Proto mě napadlo ,že to bude určitě aerodynamický zvuk od zrcátka - tak jsem jej komplet obalil do strečové folie a ještě trochou pásky - nic, bez změny. začínám být bezradný :-D

Střešní nosiče to nedělají, dělá to s nimi i bez. Když trošku stáhnu řidičovo nebo spolujezdcovo okno, proudění vzduchu asi mění trasu a neševelí to.

Takže: nedělá to ten zvuk, pouze asi půl sekundy při sklápění zrcátka, kdy je zrcátko asi ve 45 stupních sklonu a potom, když otevřu okno :-D

Máte tipy? Přidávám fotky marné práce:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zatočil jsem s meluzínou :-)

Příspěvek od sima »

Je to boj, zkus za jízdy mačkat postupně místa těsnění, blíže k tomu trojůhelníku v tvém případě, v případě, že jsi narazil na problem místo, tak se zvuk razantněji změní, buď začne víc profukovat, nebo přestane, to třeba když přimáčkneš víc trojůhelník. Pokud jsi již zkoušel, zkoušej dál :-) musí tam být něco špatně.
Trojuhelník jsi dával nový? Staré jsou všechny na tom stejně. No a pak přichází to hlavní seřídit kvalitně dorazy trojůhelníku a co pak teprve pak samotný přítlak skla na těsnění, to už je opravdu velká hra a můžu ti říct, že když jsem to viděl, nevím, nevím, zda bych se do toho pustil a hlavně to úspěšně zvládl. Opravdu maturita. Sice pravda kdo umí a zná...tak to vypadá docela jednoduše.
Těsnění by to chtělo taky nové, teď jsem měl starší a bylo opět prasklé, v místě jak je tam vložena taková ta hadička uvnitř, mám to i nafoceno co konkrétně a ona zasahuje až dolů, jak je trojúhelník.
Je to boj a spousty peněz, já mám to těsnění teď druhé a už slepené, ale povolilo to, trochu už jo a tak bud zkusím ještě další starší, anebo šílenost, nové za šestku 8() 8() 8() :-/ to teď nejpíš nedám, i když mě to sere a je to otravné, tak přeci jen profuk je tak na 30% toho co dřív. Ale ono se to zhorší, tj jasné.
Trojůhelníky mám oba nové, těm už časem nepomohlo nic, ani přihýbání.
Edit: vkládání různých hadiček a těsnění taky pomohlo jen krátce, nebo taky vůbec, efekt přidaného těsnění měl celkem jepičí žvot.
Nebo to nech, až se potkáme, nej je si to poslechnout a projet se v tom, i věřím, že bych ti snad pomohl odhalit příčinu, mám už naposloucháno a najebáno se v tomhletom docela dost, tak ať nevyhazuješ třeba zbytečně peníze.
Edit 2 :-) ten přítlak dveří jde poznat, jestli je správný, jak to přeženeš, tak se špatně zavírají dveře, si spíš myslím, že tímhletím to nebude.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“