Výměna čelního skla

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od sima »

Používám to velmi často,skrz stěrače,vše hned roztaje,i ledovka,taky jde dřív to teplo na sklo,nahoru,je to znát hodně,škrábu přední sklo od stěračů věrch,to teplo tam prostě je,já bych to chtěl určitě znova,za tolik "fines" SG nemají :-D tak proč se ochuzovat i o to málo,je to na tobě,mě by ten cenový rozdíl neodradil.Ještě se můžu zeptat,zda nepůvodní skla tolik vydrží,myslím tím nahřívání stěračů,aby to tam neprasklo.
Edit:Míra má pravdu na špíglech :-) je to super,tam to opravdu oceňuji,měl jsem to i na stařičké xantii,an nemusí mrznout,zapomenu setřít ranní vlhkost,prd bych viděl,jedu tak zapnu vyhřívání...a taky má pravdu že SG vyhřívání jede furt.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od outback »

spm píše:Já to teda ani nikdy nepoužil. A ani si teda moc nevybavuju, že bych měl někdy problém s přimrzlým stěračem. Já to teda vždycky oškrabu a ometu tak, abych nemusel stírat než vyjedu... a když stírání přijde, tak už je většinou sklo odmražený topením uvnitř auta.
Nepoužívám to na rozmrazování a přimrzlý stěrače, ale za jízdy v hustém sněžení. Když stěrače nasbírají bakuli sněhu, v klidovém stavu odtaje a odletí. Passat B5 to neměl a když se tam něco nasbíralo, už to tam zůstalo a pořádně to nestíralo - sníh jsem musel občas odstranit ručně. Některý typy stěračů a auta na to trpí víc, některý míň.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
fort
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: stř zář 28, 2011 6:56 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Myslivec
Bydliště: Vendryně

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od fort »

outback píše:
Nepoužívám to na rozmrazování a přimrzlý stěrače, ale za jízdy v hustém sněžení. Když stěrače nasbírají bakuli sněhu, v klidovém stavu odtaje a odletí. Passat B5 to neměl a když se tam něco nasbíralo, už to tam zůstalo a pořádně to nestíralo - sníh jsem musel občas odstranit ručně. Některý typy stěračů a auta na to trpí víc, některý míň.
Letos jsem to taky začal takhle používat a super, člověk se furt učí.Obrázek

Odesláno z mého Mi A2 Lite pomocí Tapatalk
Outback 3,0 H6 AT 2004 MY2005
ex VW Passat 1,8CL kombi 1991
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od RadekN »

Tak vyhrála nakonec varianta v plné palbě - tedy zelený pruh a vyhřívání pod stěrači.

Jen mě trochu znepokojuje zvlněná guma kolem okna. Je to normální? Nebo je to na reklamaci?
Přílohy
2019-01-21 15.10.14.jpg
2019-01-21 15.10.21.jpg
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od námořník »

Ta zvlněná guma by tam určitě bejt neměla
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od VDC »

To by teda neměla. To bych reklamoval. Bude se tam držet voda a za chvíli to bude rezavý.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od seatik »

Určitě reklamovat, tohle poškodí karoserii jak píše Tom. Kdysi mi u SG taky měnili okno, když odjížděli, bylo to ok. Ale po 30 min se to zaćalo taky takto varhanit. Ještě to nebylo zcela zavadlé, tak to šlo lehce napnout a dobrý. Tady už si ten čas napnutí asi bohužel promeškal. Jedině odříznout a znova....
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od filippek »

Určitě reklamovat. Za chvíli to bude plný napadanýho bordelu a bude to tam držet vlhkost.

Odesláno z mého LG-G6 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od romull »

To je dost děsný, už jsem pár oken vyměnil ale tohle jsem ještě nikdy neviděl. Že by starý bauset, který trošku znásilnili? Je to divný :-/
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od MrRichie »

Věc skel na autě už mám dávno vyřešenu. Nepojišťuji, protože se mi to nevyplatí. Např. Outback BR s výhřevem a dešťovým senzorem jsme vyřešil do 6000 Kč vč. práce. Dávat za to 20 000 Kč a více je prasárna. Zase nevím, jestli bych to měl šířit nebo si to nechat pro sebe, protože to mám kontakt, se kterým jsme spolupracovali. Na novém skle jsem nenašel jedinou vadu.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od RadekN »

Reklamovat jsem to chtěl tak jako tak, ale jen mě zajímalo, jak moc si mám být jistý v kramflecích, když mi náhodou začne jejich technik tvrdit, že se to občas stane a že je to ok.
romull píše:To je dost děsný, už jsem pár oken vyměnil ale tohle jsem ještě nikdy neviděl. Že by starý bauset, který trošku znásilnili? Je to divný
Bauset dávali nový.
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od romull »

V kramflecích můžeš být hodně silný. Copak tohle je normálně nalepený okno? Měli by se k tomu postavit čelem, tohle se profíkům stávat nemůže >:(
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od sima »

Tak tohle je jasná reklamace!Jinak když jsem byl u pana Emberta,tak tam byl i Mari a řešil taky těsnost kol okna a embert hned šel a ukazál co je dle něj častý kámen úrazu-nepřilehájící toto těsnění z fota,ale jen nepřilehájící a to ale v vrchním rožku,zaoblení skla -Mari bude vědět víc.Čověk by si toho normálně ani nemusel všimnout.A to že je prý chyba častá při výměně okna,ale to těsnění jen nekopírovalo,aby to udělalo takovou zrůdnou vlnovku to už je úplně přes čáru.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mckoci
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 10, 2013 8:24 pm
Jméno a příjmení: Míra
Bydliště: Pardubice

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od mckoci »

Radek: zdravim, za ty penize se s tim teda moc nemazlili :-D
no ale k veci .. reklamaci zkusit, ale nic nevyresi .. prase byl ten technik, ze to nechal takto odjet.
Bauset menit nebudou, protoze by ho zpet uz nenasadili a okno urcite take prelepovat nebudou.
Rychla rada .. pokud nechcete ztracet svuj drahocenny cas .. horkovzdusna pistole, z dalky opatrne nahrivat a zaroven gumu "hladit" .. melo by si to posedat.
> Subaru Outback MY2007 3.0R Si-Drive EZ30 <
> Subaru Outback MY2001 2.5 MT LPG < - prodáno

>> Výměny ČELNÍCH SKEL pro vozy SUBARU mobilním způsobem u vás doma , bližší info SZ <<
mckoci
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 10, 2013 8:24 pm
Jméno a příjmení: Míra
Bydliště: Pardubice

Re: Výměna čelního skla

Příspěvek od mckoci »

MrRichie píše:Věc skel na autě už mám dávno vyřešenu. Nepojišťuji, protože se mi to nevyplatí. Např. Outback BR s výhřevem a dešťovým senzorem jsme vyřešil do 6000 Kč vč. práce. Dávat za to 20 000 Kč a více je prasárna. Zase nevím, jestli bych to měl šířit nebo si to nechat pro sebe, protože to mám kontakt, se kterým jsme spolupracovali. Na novém skle jsem nenašel jedinou vadu.
tak zde je potreba to rozlisit a nemichat hrusky s jabkama. Na BR je to velmi slusna cena, zrejme u cloveka co se tim zivi .. platba na ruku samozrejme .. nicmene 20tis za vymenu skla je defakto spise tabulkova hodnota pro pojistovny nebo take castka, kterou clovek (blazen) zaplati za vymenu skla v autorizovanem servisu subaru.

Ja si sklo radeji pripojistim (tusim 700kc rocne?) a jednou za dva roky ho vymenim za nove, protoze pri dnesni hustote a potrebe pohybu se to okno proste opotrebi (sekance, dubky, prach, atd.) stejne jako se opotrebi treba brzdove desticky.
> Subaru Outback MY2007 3.0R Si-Drive EZ30 <
> Subaru Outback MY2001 2.5 MT LPG < - prodáno

>> Výměny ČELNÍCH SKEL pro vozy SUBARU mobilním způsobem u vás doma , bližší info SZ <<
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“