Windows 10

Odpovědět
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Windows 10

Příspěvek od npeter »

A od kdy se individualista = homosexuál?


Sent from my iPad using Tapatalk
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Windows 10

Příspěvek od draconis »

Hehe, klasika jak si každý brání to svoje. Já používám stabilně Linux a Widle. Apple pro mě z několika důvodů není vhodný, ale nehodlám zde rozmazávat proč, protože Applisti by mě začali přesvědčovat, že je to tak vlastně dobře. Nicméně mi tento systém nijak nevadí. Ponechám stranou škatulkování, s jakým typem lidí se v kombinaci s "applismem" doposud většinou setkal, protože by to byl jen další podnět k flame, kterým to tady ukrutně zavání. Poprosím abyste se drželi tématu W10. Pokud chcete pokračovat v této diskuzi, nemám s tím problém, ale přesunu všechny předchozí příspěvky do nového vlákna, kde se dohadujte jak chcete. Můžeme tam dát i anketu :-)

Sem to vážně nepatří a ač jsme všichni na tomto fóru zvyklí být více než tolerantní, tohle se sem prostě nehodí... :-)

Mimochodem věřím, že Slávek to nemyslel s homosexuály doslova, ale s nadsázkou, páč se s tím prostě v reálu tak setkal. Ale nedivím se, že to tak nebylo pochopeno - ať už proto, že to nebylo jako nadsázka napsáno, ale taky proto, že by se proti tomu ohradil asi každý uživatel libovolného OS a "Macař" obzvlášť... 8)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Windows 10

Příspěvek od Slavek_xxx »

sima píše:Slávku tj ale pěkná historka s těmi koláčky doufám,že vám chutnalo stejně i po rozkrytí identity kuchaře (mě by to teda taky nevadilo,myslím teda to nošení koláčků )
Jasne, byly vyborny :826: A s tim klukem byla legrace, byl vtipnej a mel vyridilku. Proto delal telefonistu, ikdyz puvodne byl programator. Pak ho ale myslim zavreli za nejakou zproneveru :655:

npeter> tak jsem to prece nenapsal. Ale ciste matematicky (nebo teda v mym pripade empiricky) vetsina homosexualu a pouziva Apple. Nevim proc to tak je, nemuzu za to :bp:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Windows 10

Příspěvek od JRJ »

npeter píše:Linux je pro geeky, kdo má na něj čas a znalosti, je to paráda.
Můžu se zeptat co si mám poředstavit pod pojmem geek? Původní význam slova je žonglér, eskamotér, pak se posunul do významu "ten kdo umí divný kousky spočítačem" a dneska spíš znamená "do společnosti nezapadající". Taky slýchávám, že Linux ještě není zralý na desktop nebo že Desktop na Linuxu není user-friendly. Přitom na Linux jsou dnes na všechno klikací udělátka a nastavovátka, která zvládne každý BFU. Jsou prostředí, které jako by Windws z oka vypadly. Tak jaký čas? Jaké zanlosti?
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3036
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Windows 10

Příspěvek od yeti »

Tak ona ta vhodnost/nevhodnost desktopu v enterprise prostředí je dana hlavně moznosti centrální hromadne správy těch stanic. Ono to jde ale není to moc easy. Viz. C.posta nebo Mnichov. Obě instituce to mají, ale roky si vyvyjely vlastní řešení...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: Windows 10

Příspěvek od npeter »

Používejte si každý, co chcete a co vám vyhovuje. Jenom jsem alergický na zkratky typu Apple=homo, Audi - čtyři kroužky pro teploušky atd. Btw nejvíc homo jezdí nejspíš v Subaru.

Stojím si za tím, že Mac není drahý. Stojí sice relativně hodně peněz, ale jsou dobře investované. Cena za minimalizaci problémů a kvanta ušetřeného vlastního času. Ceně určitě nepomáhá, že Apple nenabízí levné sady, na kterých by neměl marži (ala Google Nexus Tablety). Což mu zase umožňuje vydělat dost peněz na vývoj - i zarytí odpůrci uznávají, že ARM čipy Ax jsou minimálně rok před konkurencí.

Nenarodil jsem se s jabkem na čele, ale musel jsem k němu "dospět". Ještě v 2002 jsem Maca považoval za hračku, na které jsem nebyl schopen uložit přílohu z e-mailu. Žádné ze známých "Win" řešení nefungovalo, po třech večerech jsem pochopil, že cesta je jen jedna - drag&drop, nebylo žádné menu na pravé myši, nic v hlavním menu. Stejně tak jsem opovrhoval iPadem2. Android3 mně přišel mnohem dál. Dokud jsem si ho za 20.000 nekoupil. Od té doby mě už nic nepřesvědčilo, že chci věnovat čas hledání cesty na diskuzních fórech, jak zprovoznit na androidu Google mail, proč se nesynchronizuje Exchange atd.

Centrální správu neřeším, ale ve firmě máme cca 20x win7 PC a že by to byla z tohoto pohledu nějaká lahůdka, to teda ani náhodou.

A geek je (v mém vnímání) každý, kdo je sám schopen si PC kompletně spravovat, včetně pokročilé instalace různých OS a jejich provozu. Na druhé straně je běžný uživatel, který potřebuje dostat funkční sadu hw+sw a není schopen řešit prakticky žádné nestandardní situace.

Tolik tento offtopik.


Sent from my iPad using Tapatalk
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Windows 10

Příspěvek od JRJ »

npeter píše:Jenom jsem alergický na zkratky typu Apple=homo, ...
To je pěkné. Sám, tvrdíš, že "Linux je pro geeky", přitom výraz: "cokoliv od Apple je hracka pro homosexualy nebo pro reditele/majitele firem", pokud vím, neimplikuje "Apple=homo".
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Windows 10

Příspěvek od Kolben »

Mam 6sko, zena ma 6sko, mam ipad mini4ku, zena ma ipad mini4ku. S klidnym svedomim muzu rict, ze apple je stejna, neli horsi sracka nez cokoli jineho. S tim rozdilem, ze to stoji pomerne dost penez.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Windows 10

Příspěvek od Juras »

Já iphone nemám a po zkušenostech co s tím mají známí, ani nikdy mít nebudu. Vlastně jednu zkušenost mám- "to je pěkná fotka, pošli mi ji přes bluetooth" "to nejde" "proč, to nemá bluetooth?" "jo má" "a to neumí poslat přes to obrázek? Na co to tam teda je?"
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Windows 10

Příspěvek od newli »

Taky si pridam jeden off topic :-) Nejlepsi telefon, co jsem kdy mel byla nokia 6310i. Dodnes na ni vzpominam a jeste loni ji 3 mi kamaradi meli (dnes uz jen jeden). A vlastne mamka ji pouziva uspesne dodnes take. Cokoli jineho nevydrzelo zdaleka tolik (baterka i odolnost). Ja dnes pouzivam android (Sony Z1C) a vzal jsem ho namilost kvuli offline navigaci na kolo. A ta (locus) se dela jen pro android, takze jabla pro me nejsou. Stejne bych tu cenu za ne nedal ::-DDD:
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3036
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Windows 10

Příspěvek od yeti »

npeter: delam v it víc než 20 let. I produkty Apple mi přišly pod ruku ale nikdy jsem se nedopracoval k tvému závěru. Nesouhlasim s tím ze obecne jsou produkty Apple vyrazne vhodnější pro "praci". Jedinou výjimkou bývalo dtp a grafika. Ale to platilo tak před 10 lety. Dnes je to věc image...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Windows 10

Příspěvek od Slavek_xxx »

newli píše:Taky si pridam jeden off topic Nejlepsi telefon, co jsem kdy mel byla nokia 6310i. Dodnes na ni vzpominam a jeste loni ji 3 mi kamaradi meli (dnes uz jen jeden). A vlastne mamka ji pouziva uspesne dodnes take. Cokoli jineho nevydrzelo zdaleka tolik (baterka i odolnost). Ja dnes pouzivam android (Sony Z1C) a vzal jsem ho namilost kvuli offline navigaci na kolo. A ta (locus) se dela jen pro android, takze jabla pro me nejsou. Stejne bych tu cenu za ne nedal
Ja ji furt mam, hec :850: V suplikovym stavu, jen baterka uz vydrzi asi jen 5 dni ::-DD: A mam i 6210ku.

yeti> ja teda zadny dlouhodobejsi zkusenosti s Mac/Apple nemam. Az na tu zasratou TV :839: Ale zkouseli jsme jich par spravovat centralne a fakt to bez nakupu hromady dalsich nastroju asi nejde. Zvlast ne v prostredi Windows domain.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10

Příspěvek od VDC »

Tak já mohu zcela jistě říct, že stejně, jako mi nepřišlo "user friendly" to legendární snadné ovládání u Nokie, přišlo mi hrozný a nemohl jsem se v něm zorientovat a miloval jsem Ericsson. Stejně tak pro mě není zcela "user friendly" ovládání iPhonu či iPadu i když nakonec samozřejmě přijdu na to co potřebuji. Ale chybu hledám spíše u sebe, protože si to pořídila ségra a je s tím hrozně spokojená a překvapivě je schopná se na tom učit nové věci. To je pro mě důkazem, že to ovládání je zřejmě snadné. :-)

Mě osobně vyhovuje Android a to zatím ve všech jeho variantách. Mě přijde funkční a logický. Ale možná je to tím, že jsem vyrostl na zařízeních s PalmOS a tak jsem zvyklý hledat cesty k tomu, aby zařízení fungovaly... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Windows 10

Příspěvek od newli »

Tak logika menu u nokie byla na zabiti. Ale vydrzzela (skoro) vsechno :-) A to se pocita.

BTW kdyz uz jsme u otoho jablka, tohle me fakt pobavilo: http://mobil.idnes.cz/chyba-53-pri-aktu ... iphone_ram
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Windows 10

Příspěvek od draconis »

npeter píše:Linux je pro geeky, kdo má na něj čas a znalosti, je to paráda.
Tak to je přesně stejné škatulkování, které ti vadilo v případě Jablek a homo... :-)

Vůbec si to nemyslím, Linux dokáže být velice user-friendly i pro běžného PC uživatele. A kdo si chce přibrat něco navíc, tak do toho může začít víc šťourat. Ale třeba Ubuntu nebo méně rozšířená Suse distribuce dostaly Linux na dosah i běžným lidem, kteří nechtějí všechno psát "růčo" jako v dobách DOSu, ale jednoduše si to naklikají jako ve Widlích a zbytek to udělá samo.

A jestli někdo tvrdí, že když poprvé začal používat nějaký OS (libovolně jestli to byl MacOS, Windows, Linux), hned k tomu přišel, všechno věděl a fungovalo to jak má (ano, většinou to tvrdí Jabkaři), tak tomu prostě nevěřím. Všechno nové chvilku trvá než si člověk osahá a naučí se s tím.

Dám sem pro pobavení jedno video, které jsem loni viděl. Berte to s nadhledem, je to čistě pro pobavení a rozhodně to nemá za účel rozpoutávat další dohady :wink:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DkOQ1krKlEs[/youtube]

:ironie:

Jinak mimochodem náš šéf s celou rodinou a jedním kolegou přešli asi před 5 lety na Jabko (iPhone, iPad, Macbook). Pořád se mi smějou, že mám Samsung a Android a že to přece nefunguje, seká se to atd. Ale 1-2x do měsíce za mnou chodí, že jim něco nejde a ať jim to rozchodím... Jinak kvůli synchronizaci kontaktů s Applem musel šéf změnit email klienta, iCloud mu funguje každý den jak se vyspí (synchronizace fotek mezi zařízeními), několikrát mu zmizely zakoupené aplikace včetně námořních map a musel řešit obnovení licence atd. Ale pořád zarytě vysvětluje, jak ten Apple funguje, jak je super a že ostatní stojí za prd. Nj, holt to chce odvahu přiznat si, že si člověk koupil ku*evsky drahou věc a on to není zas takový zázrak, jak se všude tvrdí. Takže typickým argumentům Jabkařů o jednoduchosti, bezúdržbě a krásném kouzlu, jak všechno samo od sebe dokonale a bez zásahu funguje a dá to dohromady i technikou nepolíbený uživatel, se fakt musím smát.

Jinak šéf ani kolega rozhodně nejsou "ajťáci", spíš nepříliš znalí, běžní uživatelé.

Mimochodem šéf v práci Macbook nepoužívá a má NTB s Widlema, protože mu na Jabku nejde účetní SW, grafický editor a několik dalších programů... :-)

Já třeba s aktuálním telefonem ani tabletem neměl s Androidem prakticky žádný problém a vše funguje v pohodě. Ano, můj první smartphone (Sony) se občas seknul nebo "spadla" některá aplikace, ale to bylo ještě v době Android 1.6, resp. posléze update na 2.1, takže to je opravdu historie. Podle mě je největší problém v tom, že třeba v případě Androidu jsou nepřeberné možnosti kombinací HW - a to jak od těch nejlevnějších po ty dražší. Většina lidí si koupí levnou věc nebo nějaký "střed" a pak jsou zklamaní, že to nefunguje úplně ideálně. To je podle mě jeden z hlavních důvodů, proč je z toho někdo rozladěný.

Na Applu se mi třeba zase líbí konkrétně u iPhone a iPadu výdrž baterie, to je super. Mám v telefonu větší akumulátor a stejně to dá max. 2 dny když to moc nepoužívám...

Všechno má něco do sebe. Proto je na trhu víc možností a každý ať si vybere tu svoji. Ale ať si to nechá pro sebe a nevynáší ji do nebe jako tu jedinou a ostatní že jsou k ničemu. Prostě každý má jiný úhel pohledu. Nebudu nikoho přesvědčovat, ale to neznamená, že na to nemám svůj názor... :-)
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“