Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
harrysson
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 23, 2015 10:59 am
Jméno a příjmení: Martin Jašek

Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od harrysson »

Mám Forestra 2. generace 116kW benzín. Opakovaně se mi objevuje problém, že netáhne při nízkých otáčkách (do cca 2500ot/min). Je to služební auto, takže ho vozím do servisu.
Nejprve mi zjistili prasklý věnec výfuku, po výměně to jelo správně, ale závada se objevila zase. Potom mi několikrát čistili klapku sání a jednou udělali dekarbonizaci motoru (mimochodem vždy za slušný ranec), ale auto jelo vždy pár dní normálně a závada se pak objevila vždy znovu. Auto nehlásilo žádnou chybu. Teď to vyvrcholilo tím, že svítí kontrolka motoru, nefunguje tempomat a auto je "líné" - netáhne, jak jsem byl zvyklý. Na diagnostice v servisu zjistili vadný ventil sekundárního vzduchu.
Nemá prosím někdo podobnou zkušenost nebo radu, co s tím?

Díky předem za radu.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od draconis »

Bylo by dobré sem napsat kód chyby, co vykazuje diagnostika...

Upraven název vlákna
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od Slavek_xxx »

harrysson> ventil(ator) sekundarniho vzduchu tady uz byl nekolikrat, zrejme se jedna o beznou zavadu u teto motorizace. Als ze Subaru Dobrany tady i psal mozny opravy, ale jsem linej to hledat. Tak jim v pondeli zavolej, jestli to nemas daleko :845:
EDIT: rekl bych, ze se jedna o chyby P2443 nebo P2441.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 249
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od majkl73 »

Zdar, potřebuju radu.
Mám Forestera 116kW na LPG - přestal táhnout v otáčkách do cca 3000, škube a dusí se, pak to cukne a vypálí jak raketa. Auto je po servisu, dělaly se rozvody, svíčky, kontrola vůlí, vyčistil jsem váhu, vyměnil jsem 1. lambdu ( netopila). Chybu to žádnou nehlásí. Když odpojím baterku, tak to táhne v celém rozsahu otáček, ale pomalu se to zhoršuje, až se to zase dusí a škube. Zkusil jsem po odpojení baterky odpojit i LPG - je to stejné, takže asi lze vyloučit vstřikovače, po resetu ECU to chvíli jede normálně, takže nějaká mechanická závada asi taky ne...
V servisu navrhují přehrát SW - tomu moc nevěřím, ale uvidíme.. Mě to spíš přijde, jako kdyby nějaké čidlo posílalo do ECU hausnumera a jednotka se špatně adaptovala... Je možné, že by to dělala vadná svíčka?
Vím, že se to tady už několikrát řešilo, ale moc případů s dobrým koncem jsem nenašel, tak jenom kdyby se stejný problém někomu povedlo vyřešit.

Dík Michal
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od petr »

to jsem zvědav co to bude jestli se to zjistí držím pěsti, mi to dělá taky psí kusy každou neděli večer odpojím na noc baterku a je vše ok tak na týden a pak to zas blbne - chcípe to na volnoběh nebo drží moc nízké otáčky a občas je to samo zvyšuje ale táhne normálně, nikdo zatím na nic moc nepřišel, p. Embert si myslí že to asi bude kabeláží a zástavbou LPG a že je problém to najít ostatní říkají že to je staré subaru a že je to normální no štve mě to ale už jsem si zvykl a neřeším to, rád bych to spravil ale sypat se mi do toho moc nechce, kdyby to dělalo pořád ale ono to občas maká normálně pak to blbne a odpojení baterky pomáhá ale vymazání chyb přes počítač né, je to pakárna
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4040
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od Doro »

Jak staré tam máš kabely ke svíčkám? A svíčky max. 50 tis. km. Dále diskuse "LPG".
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 249
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od majkl73 »

Má to jenom nn kabely, indukčky přímo na svickach, svíčky nové, dělá to i na benzín...
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od yohn »

majkl73 píše:Má to jenom nn kabely, indukčky přímo na svickach, svíčky nové, dělá to i na benzín...
Majkle, uprav si podpis, mas tam jeste 92kW

Ja mel "podobny" problem, nakonec nebyl pruchozi vyfuk diky vysypanemu katalyzatoru. Ale vsechny priznaky co pises mi na to uplne presne nesedi. To co popisujes byla v mem pripade u 92kW lambda, ackoli ji to pri diagnostice vubec nehlasilo. Vymenou za novou se vse srovnalo. Tehdy mi pomohl HonzaCZ, ktery mi dokazal zjistit presny typ lambdy od vyrobce, ktery tam patri. Zkousel jsem ruzne co mi dali podle katalogu v mototechne a nikdy to nebylo ono dokud mi HonzaCZ nerekl presne vyrobni cislo lambdy ktere by tam melo byt. Zvlastni, ale bylo to tak.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 249
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od majkl73 »

Yohn: Já mám teď na chvíli oba :-) Tvoji anabázi s ucpanym katem jsem asi četl, ale to by nejelo ani po resetu ECU.. Lambdu jsem dával Denso DOX 308, dokonce mám pocit že tam byla úplně stejná.. V každém případě díky za tipy, snad to vyřeší v servisu, kde to všechno začalo.
Michal
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od petr »

nezapomeň pak dát vědět co to bylo díky
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od davidherda »

zkontroluj kabel u svíčky, já ho měl povolený a dělalo mi to to samé! Jen jsem si toho nevšilm na první dobrou, ale až po nákupu svíček.

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 249
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od majkl73 »

Tohle vn kabel ke svicce nemá, pouze nn a na každé svíčce je solo indučka, ale jsou tam konektory, na ty kouknu. Je fakt, že to začlo dělat po velkém servise, a se svicky se měnili... Samozřejmě napíšu, jak to dopadlo....
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od yohn »

Vzpominam si, ze mi rikal Als, ze ty indukcky maji jakysi kloboucek, ktery je vymenny a byva zdrojem problemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 249
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od majkl73 »

Tak to vypadá, že to dělá knock senzor, ale je v tom asi nevinně. V servisu tvrdí, že když se dělaly ventily ( u dvou sacích bylo potřeba zvětšit vůli), tak místo 0,2 udělali 0,25 - ventily jsou " hlasitější " a knock senzor to prý může vyhodnotit jako detonace a stáhne předstih. Předstihem je to určitě, v Torque jsem si zobrazil graf předstihu, a v určitých otáčka přestih hoooodně klesne a auto přestane jet, ale nad 3000 se křivka vrátí zpět a auto začne pěkně táhnout. Je to krásně vidět.
Servis udělal větší vůle proto, aby se nemuselo do ventilů šahat tak často (sám jsem si na 92kW dělal taky 0,25), ale postavil se k tomu čelem - pokud nepomůže nádrž kvalitního benzínu, tak to na vlastní náklady upraví. Možná je to tip pro ostatní ( teda pokud je to tím..)
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Forester 2. generace 116kW - netáhne v nižších otáčkách

Příspěvek od mnov »

majkl73 píše:Tak to vypadá, že to dělá knock....
Nemáš možnost zalogovat to, tak jak to děláme ve vlákně o startu? Tohle jsou jen dohady. Podle mého názoru vůle o 5 stovek větší nemůže ničemu vadit. I když nechápu, proč je zrovna na sacích ventilech, na které se většinou nemusí vůbec sahat. :?:
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Odpovědět

Zpět na „Motor“