Valašský offroud

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Valašský offroud

Příspěvek od petr »

počasí vám přeje nasněžilo slušně, škoda že jsem na marodce, vycházky jsou na takovou akci krátké, chtěl jsem vidět rozdíl mezi zvedlým a normálním forestrem přímo v akci tak hodně štěstí všem zůčastněným
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Valašský offroud

Příspěvek od Doro »

-4°C; podklad zůstal měkký :655: , bez mraků s dobrou viditelností..... vypadá to nadějně :850:

Případní opozdilci na Offroud, sraz odpoledne na Hutisku .....mezi 12 -13 h.... asi
Přílohy
DSC01184.JPG
DSC01198.JPG
DSC01219.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Valašský offroud

Příspěvek od VDC »

Krása !!! Závidím

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
ader321
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 96
Registrován: čtv led 08, 2015 2:06 pm
Jméno a příjmení: Pavel Werner

Re: Valašský offroud

Příspěvek od ader321 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Valašský offroud

Příspěvek od Doro »

Několik fotek z akce.
Přílohy
DSC01237.JPG
DSC01242.JPG
DSC01244.JPG
DSC01250.JPG
DSC01254.JPG
DSC01270.JPG
DSC01272.JPG
DSC01285.JPG
DSC01296.JPG
DSC01298.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Valašský offroud

Příspěvek od Doro »

...další
Přílohy
DSC01302.JPG
DSC01306.JPG
DSC01308.JPG
DSC01316.JPG
DSC01319.JPG
DSC01330.JPG
DSC01338.JPG
DSC01340.JPG
DSC01361.JPG
DSC01368.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Valašský offroud

Příspěvek od Doro »

Výjezd na hl. cestu a rozloučení..
Mám několik hodin videa, tak jak se to podaří zpracovat, někdy v týdnu to přidám.
Přílohy
DSC01373.JPG
DSC01378.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Valašský offroud

Příspěvek od Mira »

Hmmm, tak tomu říkám zimní idylka. Počasí od azůra ke sněžení. Nádhera. A ten rozrytej hardcor v lese. To jste fakt všecko vyjeli?
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Valašský offroud

Příspěvek od cerv »

Tak to je opravdova zima,tu asi letos nezaziju:(Kdyz si vemu,jak jsem dnes proflakal den a jak jste si ho uzili tam u vas, no skoda mluvit!
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Valašský offroud

Příspěvek od Doro »

Po srazu na Hutisku jsme jeli přes Rožnov na Val. Bystřici a zkratkou přes Santov. Tam HonzaB zjistil, že s AT pneu do do těch kopců nepude. Kousek za odbočkou z hlavní na Santov se kousl v kopci a dál ani ťuk. Ono by to možná i šlo, ale větší problém bylo sjet dolů - jak to pak popisoval, šlo spíše o řízený skluz kopce :845: . Honza se tedy vrátil na hlavní a jel na Dušnou po posypané cestě. My to vzali přes Santov do M. Bystřice a na Dušnou, kde jsme na Honzu počkali. Domluvi jsme se, že si Honza dojede (nějak doklouže) domů a přezuje na zimni. .... My se vydali z5 přes Santov na Val. Bystřici a z ní přes Díly směr Rožnov. Několikráte se zastavovalo na focení (kolona aut na hřebeni) a pak společné foto nad Rožnovem.
Pokračovali jsme přes Rožnov na Hutisko a spočnuli na Fojtce na menší oběd. Tam za náma dorazil HonzaB..... s leonem :670: .
Po posilnění následovala cesta na Díly směr Zákopčí. Cestu nám ale prohrnul kůň s pluhem, tak bylo prorážení cesty do kopce na více etap, cesta už byla dost brutální (bude vidět na videu). Do vyhrnutého koridoru jsem se fakt nevlez ::-DDD: .... to bylo tak na čtyřkolku.
Dojeli, či spíše doplazili, jsme k louce, kde se rozhoduje o dalším postupu. Po x-pokusech, jsme to vzdali a jeli z5. Nepodařlo se to projet spodní cestou ani po louce.
Dojeli jsme k nám pod chalupu, přesedli do 3 forestru (ke mě se přidal s forestrem Dušan a Rudolfo) a jeli do hory.
Výjezd na horní cestu byl dostatečně výživný a sněhu pořád přibývalo, což náš spolujezdec Honza vítal s nadšením (Dušanovo měření bylo rozhodně nepřesné, bo měřil vždy tam, kde se nedalo toho 0,5 m naměřit). Na horní cestě jsem jsme projeli cca 2 km, otočili a jeli z5, pak zase lesem dolů a na další trasu.
Pod touto trasou se ostatní zapíchli do sněhukup, ať nezavazí na cestě (no nikdo tama nejel, což nepřekvapuje). Já se vydal prorazit další úsek. Po kouskách se mi podařilo dojet kousek pod horní cestu. Ostatní usoudili, že líp bude akci ukončit (dlouho jsem se asi nehlásil :845: ) a nahoru už nejet. Podraz, bo sem si to mosel odcouvat jen já a jak na potvoru, nikde se otočit nedalo, pomocná ruka daleko. Místa, co znám a točím se v létě, jsem nějak nenašel. Po pár set metrech jsem našel místo, kde se dá otočit ... nojo, alo to by tam nesměla být stopa hluboká na půl kola. Při točení jsem se pověsil na zadek a spodek. Dopředu to nešlo, bo tam už je sráz a stromy, dozadu taky nic. Po x-pokusech si Lucka přisedla a auto se pohnulo. Vycukal jsem se do kolejí a odcouval další kus dolů. Našel jsem (Lucka našla :845: ) místo, kde by to šlo. Podařilo se mi rozjet se dopředu a couvnout tam .... a o kousem minout :839: . Otočit se ale podařilo, hlínu z výfuku jsem sundal snadno a jel dolů.
Rozhodli jsem se to ukončit, takže další "zkratkou" zase pod chalupu. Zkratka se ukázala, asi jako vždy, jako mnohel delší a zatraceně náročné zdržení. Do kopce jsem se škrábal pomalu a po kouskách. Ostatním se to pak jede, ve vyjeté koleji :baseball:
Po hlavní a rozhrnuté cestě jsme dojeli pod chalupu a rozloučili se.

.... no a já už dumám, kdo bude jezdit jako první :baseball: :845: ::-DDD: ::-DDD:

No a ještě, po rozloučení začlo sypat a sype trochu doteť. Pár nových cm přikrylo stopy.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Valašský offroud

Příspěvek od Dušan »

Jestli jsem zapomněl při rozloučení poděkovat, tak to teď napravuji. Díky za bezva výlet. Samozřejmě hlavně Dorovi, který nás opět
po nějakém čase povodil po svých rodných kopcích, ale taky ostatním za příjemnou společnost. Stálo to za to.

Miro > úplně všechno jsme nevyjeli, někde nás zastavil sníh ….. ale tu cestičku v lese, tu zrovna jó a k tomu i nějaké daleko horší .

Dávám teď 3 fotky – ať je vidět, jak se taky Honzab se svým Leonkem statečně drápal nahoru.
P1100120.JPG
P1100118.JPG
P1100119.JPG
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Valašský offroud

Příspěvek od petr »

Doro co říkáš na ty DVM1 jdeš spátky do SJ6 nebo nějakých jiných ? Nebo co ty zimní protektory od vraníku myslíš že by mohly být lepší? Taky jsem se dnes trápil ve sněhu a ten půl metr co je ted je tak max co projedu a to spíš jen po rovině nebo max. mírný kopec je to i tím že nemám zvedlé auto ale čekal jsem od auta víc... díky té vaně se auto přizvedne a stojí
Uživatelský avatar
lajo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 347
Registrován: pát zář 04, 2009 1:34 pm

Re: Valašský offroud

Příspěvek od lajo »

Podařená akcička :supeer: Gratuluji :pr: :850:
Já dneska dal přednost zkoušku průchodnosti sama sebe na běžkách ::-DD:

Ale průchodnost svého Leonka bych tež rád prubnul :3gears:

Tož někdy příště :657:
Forester MY99, 92kW, LPG, ex :-(
Forester MY05, 92kW, daily car :-)
Leone Stationwagon MY88, turbo 100kW, dárce
Leone Stationwagon MY86, turbo 100kW, fun car :-)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Valašský offroud

Příspěvek od Doro »

petr píše:Doro co říkáš na ty DVM1 jdeš spátky do SJ6 nebo nějakých jiných ? .....
Jak jsem psal, SJ6 jsou asi to nejlepší do hlubokého sněhu a marasu. Mají lepší boční vedení, takže to v náklonu líp drží. Ale, a to je pro mě dost zásadní, jsou prostě horší na ledě. Proto mám DM-V1. Příště bych volil DM-V2, které už by teď měly být dostupné. DMZ-3 byly ale lepší, to už jsem si potvrdil x-krát.
Ostatně, Dušan jel s SJ6, já s novými DM-V1 a Ruda s jetými DM-V1 3 zimy (myslím kolem 4-5 mm vzorek, když, tak upřesní sám).
Pokud bych měl jet teď znovu du druhou trasu a jako první, prdím na gumy a dávám řetězy. Časově by to bylo výhodnější a jelo by se to asi na zátah. S SJ6 se mi tam jelo líp.
I tak mě občas překvapilo, že jsem se byl schopný v kopci vůbec rozjet. Ty DM-V1 jsou prostě jiné a ještě se s něma učím jezdit.
Ale vždy je to subjektivní názor.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Valašský offroud

Příspěvek od Šaman »

Pěkně, gentlemani. Podle popisu to bylo aj husté. Ta louka mi přišla povědomá. Nebyli jsme tam v 2011 na ROR? Tak hlavně,že všechno a všichni skončili v pořádku. Respekt tomu pánovi s leonkem. Těším sa na videa.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Odpovědět

Zpět na „Srazy“