Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Curaci su to.
4krat som tam menil olej a len raz to spravili poriadne, ked som im to pripomenul.
Povie mi niekto dovod, preco chodit do autorizovaneho servisu ? Doprosovat sa o updaty RJ a multimedia systemu ?
Nechcel som auto v zaruke este vlacit po garazach, vidim to tak, ze radsej budem chodit do "spriatelenej" Toyoty.
Zajtra, ci pozajtra sa tam zastavim (v Subaru). Som zvedavy, ci povie, ze len zabudol tu brzdovu zapisat...
Hlavne, ze minuly rok boli zase nadmieru iniciativni a menili olej v CVT po 3rokoch... Tam to ale aspon neuskodi.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1039
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od milosv »

Forejs hoďku zaparkovaný, jdu měřit hladinu oleje po výměně (pondělí minulý týden).
Ty autorizáky jsou neskutečný!! 1cm nad rysku. :-/ Dopr...
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Hovada spomedzi skolackych rodicov.
Kedze mala ide do 1.rocnika, maju teraz take "skusobne" dni.
Isiel sme ju tam rano dat - padla tam jasna otazka od kohosi, ci sa moze ist do arealu autom atd.
Okrem toho, ze je tam par zakazovych znaciek, jasne bolo povedane, ze nie. Vsetci to poculi.
No a na obed, ked sme isli pre dieta, tak samozrejme, ten isty curak co rano (okrem par inych), tak az pri dverach, so smradlavym VW traktorom a nas tam X minut oblazoval traktorovym zvukom a dechtami. Len pan ma dizel, vsetko to musia pocut a vediet. Je na to hrdy.
A je mi jedno, ze tam cakal na slecinku v tenkych satach bez podprdy, ta to nevyzehli :) Uz ma ale asi nema rada, kedze som sa k tomu prislusne vyjadril a stala vedla mna :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

milosv píše:Forejs hoďku zaparkovaný, jdu měřit hladinu oleje po výměně (pondělí minulý týden).
Ty autorizáky jsou neskutečný!! 1cm nad rysku. Dopr...
Ja som meral este dnes, na lepsej rovinke a miesto toho vcerajsieho 2-3cm sa to teraz tvari tak 0.5-1cm max nad. Este to preverim. Ale do 1cm este viem akceptovat... Len ked mne to vobec nezerie :-DDD , tak to tam bude asi stale.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Makovica jsou to sice kokotí hlavy, tj pravda, ale 1 cm bych taky vůbec neřešil.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Tak u mě soutěž největšího kreténa roku asi letos vyhráli silničáři. Že všechno v létě rozkopou, že se ani při polovičním provozu nedá jezdit, jsem si zvykl. Že každý rok kopou stále ten samý kus silnice (jižní spojka na stejném místě už letos po třetí) jsem si taky už zvykl. Ale to jak letos nehorázně kašlou na značení všeho a maj všechno v řiti mě už neskutečně vytáčí.

První začal výkop těsně před prací. Řešej tam nějakou trubku pod silnicí nebo co. Už dva týdny dopředu věděli, že tam budou kopat, kopou tam už třetí týden. Ale mají to vedeno jako havárii, protože dát tam korektní značení a zanést to do systému je přece strašně moc práce. Taky to každou chvíli i přes den úplně uzavřou, bez značení objížďky. Ať si každej trhne... a v tomhle duchu se nese všechno ostatní.

Minulý týden jsem vjel do té naší kolonie. Borci se tam konečně rozhodli zalátat ty 30 leté jámy na mamuty. Ale značku tam dát nemohli. Takže jsem vyjel ze zatáčky a mlask, prolítnul jsem bazénem čerstvýho asfaltu, jen jsem slyšel jak to mlaská. O den později jsem s outbackem zase sjížděl ze spojky někde v místě, kde asi stála hromada štěrku, která teď byla o kus vedle. Ale nahrnuly to tam na hromadu lopatou. Takže jsem v 70km/h projel kamenolomem, divim se, že mám všechny skla a nejsem si jistej, co mi zbylo z dinitrolu na podvozku.

Vrchol byl, když jsem přišel dneska k autu a vidím něco divnýho na boku, jak kdyby to posrala kráva. Bližším zkoumáním za oběma kolama přes značnou část auta nalepenej nějakej hnusnej mastnej bordel, konzistence butylkaučukovýho tmelu. Naštěstí to bylo ještě čerstvý, takže jsem cestou domů letěl přes wapku... díky bohu to šlo domů, jinak to bylo na přelakování půlky auta. Co to bylo nevím, ale evidentně ostříknutý od kol, takže nepochybuju, že zase nějaká práce na silnici...

Takže ne jenom, že se v těch kolonách jezdit nedá, ale ještě za to léto člověk to auto úplně odkrágluje... Kdybych se dlouho neozval, tak sedím v CPZ, protože přísahám, že jestli tenhle měsíc ještě jednou vlítnu do neoznačeného bazénu asfaltu, kamenolomu nebo něčeho podobného, tak zastavím, vyškubnu jim tu lopatu, o kterou se tam opírají a narvu jim jí tou širší částí tam, kam slunce nesvítí.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

To su dementi.
Rob si fotodokumentaciu, moze sa to hodit.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10653
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Zkus se stavit v Brně, pak ti tyhle stesky přijdou nicotný.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Tj na nasrání. Já zas musím říct, že jsem jel po dlouhé době po D1 a překvapivě naprosto v klidu a v pohodě a jsou znát konečně první plody oprav, totální změna k lepšímu. Konečně. Ano vím, jen dva pruhy, kdo ví jaká kvalita- střelba- dle mě opět česká, rád bych se mýlil! Ale schody zmizely, tj přeci úspěch :-D :-D a nepotkal jsem žádné omezení! Neuvěřitelné. Léta se nedělo nic, vůbec nic.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od StandaB »

Ja se zase hrabal v synove aute.
Přílohy
20200815_153230.jpg
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od StandaB »

Posledni 4 dny jsem jsem kydlil podvozek Resistinem. Jak jsem se pod tim autem valel, prisla ke mne ta mala bila foxterierka a sledovala jak to delam. Asi nebyla spokojena, protoze se ta potvora nenapadne vysrala vedle mne. Zrovna jsem se chtel obratit na druhou stranu a v posledni chvili jsem to zmercil. Jak jsem se lek, a cuk, tak jsem se bacil do hlavy o zadni differencial az mi tekla krev. Kdyz jsem to pak vypravel, tak se vsichni smali, i ten blbej pes vrtel ocasem. Jenom ja se nesmal ani nevrtel. ::-(((
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

:-D :-D Stando všichni se baví, jen ty ne >:-f :-D jinak já mám šišku věčně obouchanou a to si dávám bacha, jsem už odolný, rány jak cyp a nic no :-)
Jináááč pěkně se staráš!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20662
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

:-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49221
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Stando vidím to úplně živě
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Bol som sa spytat v nasom paradnom autorizaku, ze ci mi naozaj vymenili brzdovku po 4r, ked nie je zaznam v servisnej knizke a ani na fakture ako polozka za material.
Vraj nie, lebo tak udajne zakaznikom setria peniaze, len ju udajne odmerali.
A ze podla servisneho planu idu striktne len ked je auto v zaruke. WTF ?!?
>:-&
Proste vyhovorky riadne, som stratil rec na chvilu.
Brzdovku som mal za spotrebak, ktory sa bez rozmyslania meni kazde 2roky.
Teraz aj pochybujem, ci ju vymenili pred 2rokmi, ked sice je v servisnej knizke, ale chyba na fakture.
Len ma mrzi, ze som sa zabudol opytat, komu usetrili peniazie tym, ze mi minuly vymenili olej v CVT a prevodovke po 3r/35tisic miesto podla servisneho planu po 4r/60t.
V kazdom pripade pojdem menit o nejaky cas tie predne brzdy a kotuce, tak sa to spravi vtedy.
Ale i tak sa mi zasekli v hlave kolecka z toho.
No a nehovoriac o tom, ze v SP je jasne uvedena inspekcia vsetkych brzd a oblozeni kazdy rok - keby to robili, tak si vsimnu podla mna uz minuly rok, ako su tie brzdy, co mi nedavno odisli, opotrebene.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“