Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Je to fakt smutné, hodně smutné.
Mě to mrzí o to víc, že jsme si nestihli ani pořádně užít lesů, poté co jsme si pořídili chalupu. Vím, to je to trochu sobecký pohled, nicméně je to tak. Ještě, že tu nějaké lesy zatím zůstaly, ale i když teda zůstaly, už to nejsou ty obrovské plochy.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od petr »

jj je jich samozřejmě spousty druhů , různé velikosti, napadají různé dřeviny , ale těch co dělají významnější škody je jen pár druhů, na menších smrcích škodí jiný druh (lýkožrout lesklý) než na těch velkých (lýkožrout smrkový) , nebo ho někdy napadnou i společně , jak je to někde přemnožené tak dělají škodu no , ono těch příčin je spousta a je to na dlouhé povídání , dneska se to hodně svádí na sucho a změnu klimatu, někde je to i pravda , někde za to spíš může současný styl hospodaření , bohužel je dneska lesnictví tam kde je díky některým odborníkům kteří jsou u moci , to se brzy nezmění , určitě né dřív než padne většina smrků v republice , ale to se taky dá krásně svést na to , že je smrk v nižších polohách než má být a že tam nepatří , což je i zčásti pravda , ale zamaskovat se tím dá vše bohužel , no a dílo zkázy pak dokonají harvestory , které jsou dneska v modě a ještě jsou prezentovány jako , že zachraňují situaci , no nebudu to dál rozvádět , nechce se mi a zvedá mi to tlak :-D ale je to někdy smutné no a trochu mě to sere , protože to často vidím jak někdy lesy mizí uplně zbytečně a uplně beztrestně , holt taková je dnes doba , pro lesnictví né zrovna štastná
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Je to hodně tristní, nejsem odborník, ale co člověk vidí kolem sebe za zkázu, to zcela stačí. Taky jsem slyšel pár zkazek jak nechali správci, majitelé větších lesů rozjet kůrovce, nedělali zcela nic proti němu, ten pak přeskočil, napadl další les, chudáci stromy i ti co jim patří nějaký jen ten kousek lesa. Je to další úkaz čeho jsme my lidi všeho schopni a ještě jak říkáš zcela beztrestně.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od petr »

průběžné výsledky voleb, to je teda průser, né že bych to nečekal, ostatně jsem to tu někdy cca před rokem a něco předpověděl , dalo se to čekat, spousta lidí je nasraných a zaslepených , furt jsem doufal , že to bude jinak , navíc když si člověk uvědomí , že hlavní uloha prezidenta je reprezentovat, to snad ani není možné, říkal jsem si že mu aspoň trochu zlomí vaz ta ostuda s těma deckama ve škole, je to neskutečné :-€-oO
Pavel sice taky není žádná výhra ale než Babiš tak oproti němu je zlatý, snad aspoň to druhé kolo dopadne líp , kdyby vyhrál Babiš tak to by mě už vážně jeblo, zasraná přímá volba , vážně jo
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

Volby nejsou žádné překvapení. Menší polovina Čechů jsou idioti nebo lidé s podprůměrnou inteligencí, takže Bureš a apod. má velkou základnu. Volby dopadají podobně jako do sněmovny. Ve druhém kole "koalice" Bureše porazí 55:45
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

No jo, říkalo se, že třetina lidí je někde na hranici demence... tak u nás je takových holt 40%, máme nadprůměr :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

spm píše:No jo, říkalo se, že třetina lidí je někde na hranici demence... tak u nás je takových holt 40%, máme nadprůměr :-DDD
Jaké "se říkalo". To řekl náš soudruh ještěprasident. Jenže si je pak vybral jako cílovou skupinu do voleb...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Já vám nevím, vy jste čekali, že to dopadne jinak? Pro mne je milé překvapení, že je kuní ksicht druhej už v prvním kole.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

Příjemně mě překvapilo, že ve všech okolních vesnicích Bureš ve volbách prohrál, to jsem na venkov na Vysočině nečekal. Ale mandle mi nazvedlo, že zrovna v naší pos*aný vesnici to Bureš vyhrál a to s náskokem víc jak 10%. Ani hlasy Pavla + Nerudové na Bureše nestačili, takže druhé kolo bude to samé. Ale vzhledem k tomu kolik se zde vyskutuje závistivců, křiváků a pomlouvačů, tak výsledek tomu bohužel odpovídá.
Subaru Impreza WRX MY 2008
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

Dnes banda kreténů z ŘSD. Pro silné sněžení je obousměrně uzavřena I/35 na Paceřáku (kopec Turnov-Hodkovice n.M.). A copak o tomo hlásí ty slavné informační tabule za miliardy?
I/35, km 40, směr Liberec: "I/35 km 37 Uzavřeno/closed". OK, I/35 je číslována "od severu"
D/10, km 68, směr Turnov (před sjezdem na Liberec): 3 km silný provoz. O uzavírce I/35 nic, takže tam v klidu najedeš a už nesjedeš.
I/35, km 37, směr Turnov/Praha: nic, systém mlčí a nevaruje ani před zácpou, která začíná po 2 kilometrech v údolí u Rádelského mlýna.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4929
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Dement som. Zase som nechal svietit v kufri, ale nastastie uz mam vsetko vymenene za ledky.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1346
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ok1mpx »

K té I/35: někde byl článek, že to nezaspala ŘSD, ale smluvní dodavatel Eurovie, která má ten úsek z nějakého důvodu na starost - možná kvůli stavbě pv předčasném úžívání mě teď napadá. A když zjistili, že je tam průser, poslal tam techniku i kraj, který by tam čistit neměl. U nás zas skončil sypač ve škarpě, musela ho tahat speciálka.

Zdravím z Finska, tady napadl cenťák a pluhy to normálně stahovaly, u nás by jen solili....

https://zdopravy.cz/odflaknuta-zimni-ud ... run-141420
Naposledy upravil(a) ok1mpx dne sob led 21, 2023 12:00 am, celkem upraveno 1 x.
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

Problém byl na Paceřáku. Tam se v posledních 20 letech nic nestavělo. Předělávala se ta křižovatka u Rádla.
Každopádně mé stesky nebyly o údržbě, ale o tom, že o průšvihu nenapsali na těch tabulích.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2271
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od clay »

No nechci soudit, když jsem tam nebyl, ale v našem okolí jen jeden kopec s dvěma jízdními pruhy, ale kamiony ho vždy spolehlivě ucpou, protože ten první, co tam stojí, tak to je podle nich neumětel a oni to určitě projedou tím druhým pruhem...a pak se může jít i údržba silnic klouzat, protože neprojede.
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od milan74ma »

@clay: to nie je len u Teba to iste mame aj my tu a co je horsie tak okolo Kremnickych vrchov su 2 prechody s 2 pruhmi smerom hore a hadaj co sa stane ked nasnezi ? No samozrejme ich zapchaju klzajuce sa kamiony. Presne ako si pisal :-) Len pod podla toho co hlasia v radiu, zalezi ktory prechod sa upcha ako prvy :-DDD

Fakt nechapem na keru prdel je tu tolko kamionov. Kedysi fungovala spolahlivo vlakova doprava a kamiony sa pouzivali tak na rozvoz v ramci okresu. Iste boli vynimky, ale teraz niekedy stretnem viac kamionov ako osobnych aut.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“