Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14955
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

@hamoun hele já na to vejral taky asi 3x po minutě, než jsem seznal, že se spíš Láďovi pletou barvy, než že bych já byl magor :⁠-⁠) Ale jistej jsem si byl až po zvětšení fotky a ujištění se, že ty zelený věci mají hasičský spojky na koncích.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3111
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od outback »

Signální zelená nebo signální oranžová, to máte jedno. A je to fakt, na barvy jsem slabší.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od gerda »

Jak hořelo, asi byli rozpálené do oranžova. Tak se pozná, že už to hadice budou mít za chvíli za sebou 🙂
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49409
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Možná si je ještě odvezou. Když vidím, v jakým jsou stavu, tak se nedivím, že se jim to nechtělo motat. Podle mě to přijedou naložit někam na korbu a rovnou vyprat. Nevěřím, že by to byly jednorázovky. Německo je sice bohatý, ale ty hadice nejsou laciný.
On to nikdo asi neukradne, protože požární hadice je normálnímu člověku k hovnu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4976
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Tazne lano/pasy by z toho nesli spravit ? :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49409
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Nešly. Jak bys na tom chtěl udělat oka ?
Jediný na co jde použít kus požární hadice, je ochrana horolezeckýho lana, aby se neprodřelo o hranu skály nebo budovy. To se používá třeba při výškových pracech.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5188
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od petr »

sem tam si s něma napouští lidi doma zahradní bazény a podobně když mají za barákem hydranty :-D ale to jsou ty tenčí
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 432
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Stekem »

Slušná řezničina v Německu na Porsche Taycan.
A jako bonus jsem se dozvěděl, že xenonová světla od Porsche se kradla ve velkém kolem roku 2012 v Holandsku, protože je používali při pěstování marihuany, prý to rostlo moc dobře. :-D
Přílohy
EEE51460-C0AF-4552-B297-2E1746299494.jpeg
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4976
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Tu musi byt pekny chuj spravit toto takemu autu. Ale zase, za tu farbu si zasluzil :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4976
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Zmrdi.
Ja som sem neprišiel odpovedať na vaše otázky, prišiel som sem povedať to, čo chcem. V diskusnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom televízie Markíza to povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas).

Reagoval tak na niektoré otázky moderátora Kovačiča pri diskusii o zmenách v Trestnom zákone. Dodal, že ak sa to moderátorovi nepozdáva, tak ho nemá do relácie volať.
Mna ani tak nestve tento slizky tupon, ale ti volici, co im to zeru a co to tak chcu.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49409
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

To chápu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OK2MDK »

Nejlepší houpačka co jsme kdy vyrobili byla z hasičské hadice, ta verze s "voskem" uvnitř. Ten se vydrolil a vytvořil dole polštář.

Stále funguje ale ta větev už uhnívá...
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4976
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Dezolat bude u nas "vysetrovat" zvladnutie pandemie. Bol pred nedavnom povereny "sefom" ficom.

Toto raz bude v ucebniciach.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 881
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od samvaculik »

Ahojte,
včera jsem si uklízel v dílně okolo starého elektrického kotle z dob mého pradědy, který si jej vyrobil v nedaleké Zbrojovce. Je to v podstatě válec s vodou a do něj jsou zavedeny tři topná tělesa. Po jednom incidentu, kdy se kotel přehřál a vřel, jsme jej odstavili, nahradil jej plynový kondenzační kotel a jako zálohu máme doma poslední rok i krb, takže už nemá využití ani jako záloha. Je stále napojen do systému, ale přívod i vývod jsou uzavřeny ventilem.

Při úklidu jsem si teda včera všiml, že od něj jde nějaké podivné teplo, voda v něm ale byla studená, kousek jsem si odpustil. začal jsem tedy ohmatávat okolní trubky, až jsem došel k oběžnému čerpadlu, na kterém jsem neudržel ruku (typ toho čerpadla posílám fotkou níže). Začal jsem zkoumat. Šel jsem k elektrické skřínce, která čerpadlo ovládala. Všechny spínače byly v poloze 0, včetně čerpadla, těles, atd. Ale když jsem skřínku otevřel a mrknul se na pojistky, všechny byly nahoře. Tak jsem všechny povypínal a čerpadlo po nějaké době zchládlo.

Teď dotaz, je možné, že to čerpadlo bylo cca 2 roky v kuse pod napětím a hřálo se? V tom případě jsem rád, že jsem nevyhořel. K čerpadlu je ještě teplotní čidlo, které údajně bylo asi zaplé (nastavená teplota asi 30st+) to vidím asi jako hlavní problém. Čerpadlo se kdysi asi snažilo točit v zavřeném systému, zadřelo se a takhle zůstalo 2 roky :-D Můžu někdy udělat rozborku.

By mě zajímalo, jestli to mělo nějaký negativní vliv na mou spotřebu elektřiny po dobu těch dvou let, je pravda, že zálohy šly skoro 800 Kč nahoru :-D

Obrázek
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Omega23 »

Před pár dny mi přestal fungovat na americké lednici Samsung výrobník ledu,poptal jsem se známých(pro Samsung jsem pár let pracoval) kde může být problém a obvyklé závvady jsem prověřil a je to nečím jiným - odhaduji elektroniku,tedy došlo na objednání servisu. Lednice Samsung servisuje jen oficiální servisní podpora Samsung a jediný servis v celé republice a žádný jiný servis se mi na to nechtěl podívat,že prý Samsung nedodává náhradní díly jinam než do své sítě. Tedy jsem zavolal na infolinku,kde si mě zapsali a po obvyklých formalitách ,že se mi ozvou kdy přijedou. Zavolali ještě ten samý den,že prý přijedou příštít týden a že mám počítat s tím ,že diagnostika a příjezd technika bude za 2000,-Kč !!!!
No nic jiného mi nezbývá,ale mám z toho nedobrý pocit. Mslím,že jakýkoli servis v okolí by to jiste opravil také a za zlomek sumy + náhradní díl.
Tedy budete-li zvažovat zakoupení nové lednice,budiž je Vám tato má zkušenost s vidinou nákladů na případné opravy vodítkem při rozhodování.
__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“