Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Brutal ceny vo Vysokych Tatrach. Normalne im to zadrbava. Pritom vsade kopec placu, ako sa krachuje a pred dverami znizena dph. By ma zaujimalo, ci tak aj platia personal. A to mi este zabudli teraz doniest jedlo.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Tatry a obecně Slovensko bylo drahý vždycky. Keď im treba na bratoch zarobiť, něch si naserů. ,,|,, (>_<) ,,|,,
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Slovensko ako celok az taky pruser nebolo (u vas to vzdy bolo lepsie nielen vdaka dph), VT boli v minulosti este v norme. Teraz uz nie a Jasna - tam to byvalo nasadene este vyssie ako o v Tatrach. Do Jasnej uz nepachnem nikdy z principu. Nechcem vidiet, ako su nenazraty teraz tam. A to tam vraj mali uplne preplnene tetaz, ze otacali auta spat.
Im je jedno, koho osklbu, nefandi si :-D
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

Kamarád byl nedávno někde na Slovensku v termálech a říkal, že za současné ceny v hospodách za pivo a panáky u nás prodával v hospodě před 15-ti lety. Takže si tam nežijete tak špatně :-D
Subaru Impreza WRX MY 2008
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Zvedl mi mandle muj (dnes uz byvaly) chlebodarce. Na prelomu rijna/listopadu jsem dostal moznost "volby" - uvozovky jsou na miste, protoze ferove racionalni jedinec mel jen jednu odpoved na otazku polozenou od vedeni. Tak se se mnou rozloucili. A ackoli se ke me chovali celou dobu dobre, tak od listopadu jedna velka tragedie. Clovek holt nikdy nevi, jak se kdo zachova ve zlomovych okamzicich >:-f
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

jeste tam klepes mesic? nebo to byla nejaka rychlejsi dohoda?
... neco dalsiho uz mas? . at se dari !!!
škoda superb
ex WRX 2008
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od zhor »

Cheza píše: pát led 06, 2023 5:47 pm Kamarád byl nedávno někde na Slovensku v termálech a říkal, že za současné ceny v hospodách za pivo a panáky u nás prodával v hospodě před 15-ti lety. Takže si tam nežijete tak špatně :-D
Tak to trefil asi nějakou dobrou hospodu. Já byl v říjnu v Dunajské Stredě a ceny malinko levnější jak u nás, spíš srovnatelné.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od CoZmo »

On si spíš nevšim, že ty cenou jsou v eurech...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Šaman »

Ještě v létě to vypadalo, jakože nic. Dnes jsem se podíval a je tam, hajzl jeden!!! Zatím cca 12 stromů. Su fakt nadšený....
Přílohy
20230107_102304.jpg
20230107_102237.jpg
20230107_103632.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od petr »

na normálního kůrovce se mi zdají ty stromy moc mladé , sice se to někdy stává taky , ale často bude prvotní příčina václavka nebo něco takového co ty stromy oslabilo , ale ono je to ve finale jedno , pokácet je to třeba tak jak tak
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Šaman »

Je to mladý porost, kolopeňky tam nejsou, ale hřiby už tam rostly. Průser je ten, že hned vedle má brúka Baťa a ten malý šmejd přebŕkl....co už, dám dokopy instrumenty a bude drvo na zimu
Edit:
Nedalo mi to. Půjčil jsem si pilu od Taťky a pár stromů jsem sundal a nakrátil. Dokonce se mi povedlo i jeden vozík odvézt a poštípat, ale je tam strašné bahno....
Ještě tak dvě odpoledne a budu čekat, co zas ta mrcha zežere....:-(
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Šamane- susede, nepřibližoval jsi i traktůrkem, si myslím, že jsem tě odpoledne viděl, v dálce přes to celé údolí, tam někde mezi stromy a traktůrek byl slyšet až k nám :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Šaman »

Jo, byl jsem to já. Takový bordel jsem dělal?
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

:-) Jj, dělal, já ještě větší, vyjíždel jsem benzín ze sekačky a projížděl křoviňák, do toho mrtvolného ticha to bylo akési fest hlučné, jsem si odvykl :-)
Mimochodem, jste letos mimořádně vidět, dům vašich, celé okolí, jak na dlani, asi se něco vykártilo tím směrem k vám, jinak to není ani možné.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Jackylle »

petr píše: sob led 07, 2023 12:46 pm na normálního kůrovce se mi zdají ty stromy moc mladé , sice se to někdy stává taky , ale často bude prvotní příčina václavka nebo něco takového co ty stromy oslabilo , ale ono je to ve finale jedno , pokácet je to třeba tak jak tak
Petře "jedna teta povídala", že se šíří nějaký jiný druh kůrovce, který žere i mladé stromy a je fakt, že ve zbytcích lesů vidím usychající smrčky velikosti přerostlého vánočního stromku. Setkal jsi se tím?
Je to smutné co se děje, všude kde ještě nedávno byly hustolesy jsou rozlehlé paseky. Když už to aspoň zaroste trávou a nálety, tak to není tak hrozné, ale po celoplošné likvidaci by nad tím člověk brečel.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“