Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24355
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Nepřekvapí to zas a znova člověka tak, že by zíral s otevřenou hubou to ne, ale mandle to teda vždy a opět kurevsky nazvedne, to určitě jo <:-< <:-< <:-<
Ne že bych hodnotil teď kohokoliv- Okamuru, Kalouska... ale já vždy šílím u takových dezinformačních nadpisů článků, lákajíc o přečtení, tj jedno velké hovno a tj furt a furt a čím dál víc. Komu se kdo smál, takovou hovadinu vydedukovat a využít to chce už nějakou tu zkušenost :-D všichni přítomní se jen pěkně bavili, nic víc.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/vola- ... .sznhp.box
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

JRJ píše:Jak začala škola, už zase máme plné kontejnery. Bydlíme naproti škole a syčáci, co bydlí za Prahou a vozí děcka do školy autem nezapomenou vyhodit odpad do našich kontejnerů. Na barák a nový auto maj a pak nemaj na popelnici.
Co zámek přímo na kontejnery? My to tak máme, je to placená služba přímo těch, co se o ně staraj. Nevím, teď u koho to máme. Každopádně je to užitečný hned ze dvou důvodů - 1) to řeší problém, co máte vy - tedy nezaplňuje to nikdo cizí a 2) nelezou tam bezďáci a neroztahujou bordel všude po okolí.

EDIT: Tak máme AVE CZ.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2276
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od clay »

https://www.autozive.cz/proc-je-v-zime- ... tomaticka/

To je vůli zvolenej redaktor.
Napsat, že se na volnoběh zahřeje manuální převodovka rychleji než automatická... když na volnoběh bez zařazení se ani jedna z nich netočí Obrázek

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bonboniera »

autozive je nejvetsi brak na netu. Driv tam u vsech textu byl jako autor tusim Hamzik (uz si to jiste nepamatuju a ani ten server uz nectu) a ten ke vsemu jeste ani neumel cesky.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Na volnoběh bez zařazení se točí obě. Resp. záleží, CO se točí.

Ale samozřejmě s tím zahříváním je to nesmysl.

EDIT: A teď jsem si přečetl ten článek, teda spíš prolít, protože číst se to nedalo a je to totálně plný hovadin. Nejenom, že to má zcela nulovou informační hodnotu, ale navíc je tam spousta nesmyslů.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1659
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Harous »

Když vidím ten poslední odstavec tak mám pocit, že někdo našel nějaký blebt na netu, prohnal to google překladačem a vyrobil z toho článek...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
maniosa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: pon dub 23, 2018 4:11 pm
Jméno a příjmení: Matěj Petrů
Bydliště: Jihlava/Jihlávka - Vysočina

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od maniosa »

Ten poslední odstavec mi připomněl včerejší test ohledně GDPR, kde jedna z otázek zněla: "Může subjekt údajů od správce osobních údajů získat informace o osobních údajích jiných subjektů údajů?" :-D :-D
Subaru Legacy 2.0R 121kW MY2007
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22766
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Sel jsem vymenit zarovku z parkovacky do hyundaie. Uz jsem ji menil pred pul rokem, moc dlouho nevydrzela... praskla je uz dlouho, kaslal jsem na to (je ve svetle s H4kou, takze to prakticky neni videt) a dneska jsem si rek, ze vyresim rest... to jsem si dal. Svetlo se kvuli tomu musi vyndat, drzi na dvou sroubech - v kastli a v pricce nad chladicem (u ktery jsem si az do konce myslel, ze je kovova... nakonec se ukazalo, ze je to plast). Sroub na pricce nesel povolit, trochu jsem zabral... a tohle mi zustalo v ruce :-DDD

Bomba... nevymyslel jsem co s tim, tak jsem vzal vrtacku a zacal vrtat. Po chvili se mi tam zacalo neco protacet. Tak jsem to vydloubnul... zavit byl vyresenej tim, ze do toho plastu byla nanytovana M6 matice. A jak jsem to vrtal, tak se plast roztavil a matici jsem vydloubnul i s tim kusem plastu, ve kterem drzela... takze tam mam ted tak 12ku diru :-DDD past vedle pasti... nevim co s tim udelat, aktualne jsem to pridelal tim, ze jsem tam dal sroub a ze spoda normalne matku a velkou podlozku. Na matku se da nasadit klic, takze utahnout to slo, ale to natoceni matky bylo hodne po trpelive... asi az tam priste praskne zarovka, tak to vymenim i s autem :-DDD

(Jinak skore je 2 hodiny na vymenu jedne zarovky :-DDD )Obrázek

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Nesmíš tolik zabírat a když jo, tak opatrně. :-) A s tím vyvrtáním jsi mě pobavil. Taky se mi kdysi něco takovýho stalo (ne na autě) - úplně to vidím. :-DDD Na plastíky je potřeba s citem. :-D

Zarostlý pěkně. Asi bych tam zkusil zalepit nějaký takový to mosazný závitový pouzdro, co se prodává na lisování do plastu. Co myslíš? A nezapomeň dávat všude Loctite nebo podobný zajišťovače závitů (v tomhle případě nízkopevnostní - např. Loctite 222). Ono to není jenom, aby se to nepovolilo, ale i na to, aby se to, když chceš, dalo povolit - do závitu se nedostane bordel, nezaroste. Spousta lidí funkci těhlech přípravků podceňujou nebo ani pořádně neznaj. Nebo aspoň nějakej vosk, vazelínu atd. Na tom předku auta jsou tyhle věci hrozně exponovaný, podobně jako na podvozku.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

No tykráso :-) slušný.
Jinak na nasazování matek do stíněných prostor je dobrej trik, ať už do očka goly nebo do očka plochýho klíče tu matku nacpat s kouskem papírku, kterej ji v tom udrží aby nevypadla, natočíš ji šroubem a pak to v pohodě sundáš, papírek vypadne, vyfoukneš ho nebo tak... :-)

Jo, a do nepevnostních závitů třeba vazelínu. Já používám měděnou, který jsem si jednou koupil asi půl kila (stála o pár korun víc než 100ml tuba :-))
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše:Jo, a do nepevnostních závitů třeba vazelínu.
Ne nutně. Třeba v notebookách nebo mobilech jsou taky šroubky zalepený. A rozhodně bych to neoznačil za pevnostní spoje. :-D Ale jako vazelínu klidně. Taková ta měď ve spreji taky není špatná - to dávám na dosedací plochu kol a štefty.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

Ty vždycky najdeš nějakou výjimku. Rejpale. A nejhorší je, že máš pravdu :-D ano, do NTB třeba jo. Samozřejmě každý použití lze hodnotit individuálně. Já měl na mysli právě takový ty matky v plastu, šrouby co drží plastový příslušenství, světla, tapec v kovu,... Na podvozku a brzdách dávám loctite nebo jiný zajišťovač závitů někdy i na místa, kde být nemusí, právě aby to šlo po čase povolit ale nechci tam dávat jen tu vazelínu.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22766
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Já za to fakt moc nerval, ale ten šroub byl nějaký bláto... za odvzdušňováky na brzdách, který jsou navíc dutý, jsem musel zarvat podstatně víc, abych je povolil a přežily to všechny :-D Jinak to teda takhle zarostlo za půl roku, když jsem to měnil předtím, tak to povolit šlo v pohodě... a jenom tenhle jeden, ten druhej šroub v kastli šel úplně lehce (ikdyž tam asi může hrát roli, že tam je závit v jedničce plechu, tady je toho závitu podstatně víc...)

Tu mojí provizorku jsem prostříkal bílym mazivem od wurtha, na zajišťovač závitů jsem neměl koule, pač jsem se bál, že to už vůbec neodtrhnu :-D navíc tu mám jenom ten střední. Ale zase to jsou obyčejný pozinkovaný šrouby, nic lepšího jsem v M6 neměl, takže mi to stejně nejspíš shnije na padrť :-DDD

S tou opravou nevim, protože jsem to zkurvil dost :-/ Já tu ty M6 vložky do plastu mám. Případně i ta nýtovací M6ka by byla (mají je v hornbachu a kleště už mám). Ale ta díra v tý příčce je taková, že ty vložky tam nandám 3 vedle sebe, takže mě moc nenapadá z čeho to vylepit, aby to drželo... na swiftovi jsem teda olámaný okraje zadních světel, za který to drželo do kastle, modeloval z nějakýho dvousložkovýho lepidla. Ale dělalo se to fakt úplně na houby a stejně jsem z toho nebyl úplně přesvědčenej , že by to drželo :-/ To už mi skoro přijde reálnější sehnat nějakej jinej kus plastu a ten tam nějak navařit a do něj vyvrtat novou díru a nanýtovat matici.

Jinak teda na moji "obranu," já fakt do poslední chvíle netušil, že je to plast. Sahal jsem na to, pevný to bylo jak prase, fakt jsem věřil, že je to z kovu. Dokonce ještě ve chvíli, kdy jsem z toho vypáčil tu protáčející se matici, tak jsem to v okolí porýpal a vypadalo to jako rýpance v kovu. Tak věrohodně, že jsem to nastříkal dinitrolem, aby mi to nezačalo hnít v těch vrypech :-DDD Až když jsem zkoumal tu matici a vyrýpal z ní ten materiál pod tím límcem, tak mi docvaklo, že je to celý plastový a ta divná namotaná věc je roztavený plast.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 788
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Omega23 »

Já bych zkusil díru zalepit(celou) dvousložkovým lepidlem ve válečku,taková plastelína - říká se tomu Belzona,nebo také "tekutý kov" a potom co to ztvrdne bych do toho tu díru vyvrtal a vyřízl závit.
Myslím že by to mělo pro tenhle účel stačit.
__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše:Ty vždycky najdeš nějakou výjimku. Rejpale. A nejhorší je, že máš pravdu ano, do NTB třeba jo. Samozřejmě každý použití lze hodnotit individuálně. Já měl na mysli právě takový ty matky v plastu, šrouby co drží plastový příslušenství, světla, tapec v kovu,... Na podvozku a brzdách dávám loctite nebo jiný zajišťovač závitů někdy i na místa, kde být nemusí, právě aby to šlo po čase povolit ale nechci tam dávat jen tu vazelínu.
To nejsou žádný výjimky. Prostě někde se to hodí použít a někde zase ne. :-) Jak jsem psal - není to nutně jenom na zajištění. :-) Jinak s tou vazelínou bacha. Pokud tam není předepsaná a člověk to chce pak dotahovat na moment, případně "na cit", tak se může stát, že přetrhne šroub - ten moment se jaksi odvíjí hlavně od tření v závitu, takže pokud závit namažu, tak tření je menší a naměřenej moment při stejnym axiálním napnutí šroubu je taky menší. Takže když to utáhnu na předepsanej moment, tak síla, kterou táhne ten šroub může bejt mnohem větší. Samozřejmě záleží na konkrétním případu zase. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“