Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Peťo, musím s potěšením konstatovat, že už je mi fakt o dost líp :⁠-⁠) Čtvrtek a pátek nestál za nic, včera jsem si troufnul z postele až na gauč a dneska už jsem vylezl i před dům.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3658
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od StandaB »

To je dobra zprava. (*_^) |,,,, Dej si jeste dva frtany te kaslaci medeciny, a v patek uz muzes zas obkladat nejakou koupelnu. :-DDD
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10650
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Tapan píše: ned led 01, 2023 1:27 pm Míro, Vrťas by neměl? Tohle není žádný vysokoobrátkový zboží, tak by za to ani nemusel chtít milion. Nebo Ludwik nedávno nějakýho Forestera rozebíral, tak třeba má.

Teď si říkám, nebyl jsi to ty, kdo tu říkal, že pořádný aku vysavač je píčovina a že je mnohem :-D lepší a elegantnější vysát si to za dvacku na pumpě? No nic, do raněných se nekope :⁠-⁠)
Tentokrát jsem měl poslední pětku, tak jsem si to vysál za polovic. :-D
V dnešní době stojí i pošta bambilion a nechci nikoho otravovat s takovou kravinou. A už jsem to vymyslel. Do háčku udělám dírku na kroužek a na tan navlíknu nějaký vytuněný poutko. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Ser na poštu, se všichni uvidíme na Jožkolandu, doufám, ne? :⁠-⁠)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24328
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

OK2MDK píše: sob pro 31, 2022 8:31 am Teda Radku krásný věk a "styl" odchodu bych přál každému (ne nutně na vánoce), moje prababi se vyvártila v nedožitých 92, kdyz si sama chystala jídlo.

Jo je to tak, přál bych to tak každému, moje přímá babička se taky dožila krásného věku devět křížků, pak večer ve svém baráčku usnula v křesle u televize, zaživa nechtěla opustit barák, i když to dávala už trochu složitěji, ale furt důstojně, tj panečku nej, takové odcházení...
Předsedo- jo tak to bylo, babi odešla jak jsem psal, jen poslední den už spíš jen spala a pak v klidu odešla. Když si uvědomím, že se narodila v roce 1925, co vše zažila, nikdy si nestěžovala, za žádné doby žádného režimu, ba přímo naopak! Jen samozřejmě rozlišovala, kdy se měl člověk lépe a kdy ne...

Míro susede ještě musím dodat, že je to vážně vše smutné, to že to člověk někdy prostě nedá, nemá se s kým podělit, nebo už hlavně ani nechce. Jeden známý, spolužák mé ženy byl vyjímečný člověk, veterinář tělem i duší, nejlepší tu v širokém okolí, moc příjemný člověk to byl a pak si najednou taky vzal život. Problémy v rodině, ve vztazích, děti tu po něm zůstaly...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1136
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OK2MDK »

Rade o tom veterináři sem myslím slyšel pokud to byl tady ve VM.

No my právě "nad pivem" došli k závěru že sme to s prominutím "posrali" a potom co se toho 19. přiznal ze doma je zle (on to měl fakt boj, s penězma prací atd) ho na to pivo nevytáhli, je to pro mě blbé dvě hodiny cesty, pro druhého možná půl hodinka. Na něho vždy problémy strašně padaly, viděl černěji než bylo, a tady je ta naše "chybka", že nám (bo tuhle optiku nemáme) nevyskočila kontrolka, že může být zle, a že se sám víc nemusí ozvat. Ty svátky rodinné pohody klidu a míru tomu taky nepřidaly.
Nevím víc podrobností, ani jak se dostal ke zbrani, jestli tedy nebyl rozhodnutý už dýl, ale po bitvě každý generál.

Po další diskuzi jsme došli k závěru VŠÍMEJTE SI LIDÍ KOLEM SEBE, jak ta deka padne servat ji podle psychologu většinou musí někdo jiný, tak je třeba to nepropásnout.
Každý má hromadu svých problémů, a pak ta optika nemusí být úplně zaostřená, a tihle lidi obvykle "nechtějí ostatní zatěžovat" a tím pádem to umí dost skrývat.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od petr »

tak nevím jestli je to prohra nebo výhra , ale znovu jsem se narodil , praskla mi na forestrovi SG brzdová trubka , byla jak jinak zrezlá , bylo to kousek od te zadní kostky v ohybu , hezky schované ,že to nebylo vůbec vidět, od kostky dozadu mám trubky nové , ale od kostky na druhou stranu vypadaly v pohodě , sklončil jsem i s vozíkem naštěstí na louce , přes příkopu jsem nějak zázračně přeskočil ani nevím jak , tentokrát jsem měl štěstí , ale hezké překvápko to bylo , no nic bude asi výměna všech trubek na všech těch japonských křápech
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

No tvl. Petře...uff. Ještě že to takhle dopadlo.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

hele .. rozhodne to ber jako vyhru ... pokud nejsou zadne skody na zdravi a ani na majetku, je to luxus ...
gratuluji!
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3658
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od StandaB »

No , tvl.. 8()
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3179
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od dracekvo »

Mě se stalo něco podbného, ještě na civilce. Dělali jsme blbosti se služební škodou 120 a na polní cestě jsme to zadupli. Praskla trubka a začala stříkat brzdovka. Naštestí jsme skoro stáli.
Ale od té doby dělám občas to, že na místě vší silou šlápnu na brzdu a držím. Jednou už jsem takhle našel mikro dírku, protože mi začal klesat pedál. Ono to za běžný jízdy nebylo ani moc poznat, protože ještě ke všemu jezdím tak, abych na brzdu šlapal co nejméně.
Doporučuju si to všem zkusit jednou za čas.

Mě je trošku smutno z toho, že našli tu matku s tím 3 letým prckem už bez známek života. Mám kluka v podobném věku. Nedovedu si předtavit jak musí bejt tomu tátovy.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Šaman »

Estě, že to, Petře, dopadlo tak "dobře"....
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od petr »

Opraveno, dal jsem tam měděné trubky, doporučuju všem kouknout na toto místo , je to na pravé straně před zadním kolem , žádné příznaky nebyly , pedál držel , kapalina nemizela , na pohled ty trubky byly ok , jenže ti blbečci ty trubky potáhli nějakou bužírkou , pod kterou to nebylo vidět a hezky to tam rezlo , takový menší atentát bych řekl :-€-oO
auto bylo před pár dny na STK a technik ješťě říkal , že na subaru slušný stav , na ty trubky se díval , protože ty dvě jsem měnil za nové, taky na těch starých nic špatného neviděl , jinak auto vůbec ale vůbec nebrzdilo , žádný druhý okruh jako by tam nebyl, jediné co brzdilo byla ruční brzda , ale s tou není šance z většího kopce s vozíkem zastavit , jede to smykem a ani to nezpomalí , navíc byl místy led nebo bláto a štěrk , takže jediná šance byla ta louka naštěstí to tu příkopu nějak přeskočilo a nepřevrátil jsem se , asi se to obešlo beze škod , ale uvidí se , něco začlo vrzat a skřípat na předním kole , nevím zatím co, pružina prasklá si myslím není
Přílohy
20230102_190937.jpg
Naposledy upravil(a) petr dne pon led 02, 2023 8:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

Seš blesk ... paráda :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5578
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Holaňďanka »

Říkám to neustále, buďte na sebe opatrný 🙏
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“