Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Šaman píše: pát led 07, 2022 8:53 am Taky jsem si tu vetchozrakost taky vylosoval, je to opruz.
Konečně jsem přivykl na ty multif(oe)kální skla....
A já je po dvou letech zrovna dávám pryč a pořizuji klasiku- na dálku, nezvykl jsem si na ně, naopak mě spíš vadí, nakonec na blízku stejně brýle odkládám.
Za poslední brýle jsem dal osmičku. t
Teď mám poškozené ty stávající plastové čočky, vznikla na nich taková jemná mlha, někdy je to znát, nejdou už vyčistit, ne úplně, je to způsobeno nadměrným teplem, pak se jemně poškodí antireflexní nanesená vrstva, tak na to pozor. Teplo ale musí být fakt už veliké, typicky u ohně při neopatrném přikládání, veliké blízkosti, nebo u kamen, hořáků apod. Tak jsem zašel před koncem roku do optiky, objednal nové čočky a ty staré nechám dát do jedněch dost podobných obrub co mám teď (Nike) tak od českého výrobce, jen s tím rozdílem, že obruby nestojí pár tisíc, ale jen litr a ty si nechám jako náhradní.
Jinak plast čočky jsou nej, lehoučké, ale hlavně bezpečné, bezpečnější !!! Nedomýšlet co dokáže sklo při nehodě. Bohužel se plast čočky myslím furt dělají jen do určitých dioptrií.
S tvrzením, že zrak se bude s brýlemi zhoršovat rychleji bych asi ještě souhlasil, ale já sám za sebe nedoporučuji oči přehnaně hýčkat a měnit dioptrie za silnější při každém zdání, potřebě a i následném změření, že je třeba trošičku silnějších, oko zleniví, je to jak sval, tj můj pravěk názor a nejen můj, s tímhle bych byl opatrný. A taky bych nedával na oči žádné brýle z Kauflandu apod, ale tj každého věc, jen můj názor.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3079
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Šaman »

Já jsem si těžko zvykal, ale už to jde. Aj řízení už sa dá - jen musím víc hýbat hlavou. No a cena brýlí je hnusná - Když se zkříží víceohnisko + samozabarvovací + antireflex + zeslabení + tvrzený povrch = krása nesmírná - obruby jsou pak považovány (cenově) za statistickou chybu :-)
Ale bez brýlí si neškrtnu, operovat to prý nejde, takže tak....co už...
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Mě to štvalo při různých úhlech, kdy se mě do ostrého obrazu pletl neostrý...mě nepřišlo, že by jsi měl tolik dioptrií, že by se to operovat nedalo, ale možná se k tomu přidá jiná vada ještě, nevím?
Ale já bych na operaci očí zatím taky nešel, jsem už zvyklý, tak zatím ne a když už tak jedině na kvalitnější, známá si dala tu nejlevnější a dopadla nedobře, teda vidí, ale má problémy.
A navíc jsou případy, byť promile, že operace se nezdařila vůbec, zrak má člověk jen jeden, přesto nikdy neříkám nikdy...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19078
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

Všem díky za uvedení do reality ... Nikdy bych neřekl, jak je to drahé ... masakr .. !!

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

My si tu hezky hekáme a víme hovno, zač je v Pardubicích perník. Zdeňka má 6,5 dioptrie. Jediný v čem vidí dobře na dálku jsou čočky, to pak ale nevidí na blízko. A brejle jí s těmahle dioptriema neudělají, protože pak má kulatej celej svět a dělá se jí blbě. To je skutečná pakárna.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bushman1 »

Žena má ty samé dioptrie a použitelné brýle se dají udělat. Zeslabené nebo dvakrát zeslabené. Jen to stojí ranec.
Pokud tedy nemá ta tvoje ještě jiné vady.

Já jsem zatím jediný v rodině, kdo brýle nemá, ale díky ostatním mám představu o cenách.
Vždy čekáme, až bude ve Focus Optik sleva na 1+1 brýle zdarma. Díky tomu máme RayBany nebo Hilfigery za slušné ceny.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

VDC píše: sob led 08, 2022 9:15 am My si tu hezky hekáme a víme hovno, zač je v Pardubicích perník. Zdeňka má 6,5 dioptrie. Jediný v čem vidí dobře na dálku jsou čočky, to pak ale nevidí na blízko. A brejle jí s těmahle dioptriema neudělají, protože pak má kulatej celej svět a dělá se jí blbě. To je skutečná pakárna.
Tome vím o čem mluvíš, moje žena má podobné problémy, jen méně dioptrií, tak vidí i s brýlemi co teda používá jen občas a jen ráno na dálku dobře. Jinak nosí čočky a operaci očí odmítá. Já furt stejně nechápu jak si tam ty čočky dává, tj věc taky...No a hlavně jí nejvíc štve, že už nemůže číst, přečetla toho dřív neurekom, knížky miluje, tak poslední rok-y poslouchá audio knihy, nová závislost, ale jakože velice často, něco dělá a furt přitom slyším jak si je pouští, taky třeba když jde ráno do práce, místním lesoparkem, furt no :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od pafka »

Hele, nasadit si sosovice je otazka cviku. Taky jsem to nejdriv neumel a po mesici to tam lupnes a vyndas einzwei
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

Simo: jak píše pafka, nasazení a sundání čoček se po pár týdnech stane stejným automatismem stejně jako vyčištění zubů, které zvládneš i s 3 promilemi v krvi :-D

Jinak jsem zhruba vypočítal, že jsem za čočky utratil min. 175 tis., takže operace by se mi už párkrát zaplatila. Ale taky jsem se k ní ještě neodhodlal, čočky mě vlastně v ničem neomezují.
Subaru Impreza WRX MY 2008
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od pafka »

Problem je v tom, ze vysledek operace oci, neni vysledek na furt. Ale jak se oko a je opticke schopnosti vekem meni, tak se pak stejne musi korigovat brylemi, nebo novou operaci.
Podle me to ma vyznam tehdy, pokud ma clovek velkou dioptrickou vadu. Po operaci chvili vydrzi bez bryli, ale pak skonci s tencimi skly, misto popelniku a zavarovacek.

Ja jsem 3 promile asi nikdy nemel. Jaky to je?


Sent from my iPad using Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

pafka píše: ned led 09, 2022 7:22 am Hele, nasadit si sosovice je otazka cviku. Taky jsem to nejdriv neumel a po mesici to tam lupnes a vyndas einzwei
Ale jo jasné, jako vše je to jen o zvyku, já jen, že když vidím jak jsou ty čočky titěrné...no a pak bych měl stejně problém co s trochu horším viděním na blízku a naopak někdy ty brýle na blízko nepotřebuji, třeba na pc vidím absolutně bez problémů bez nich.
Jinak s tou operací souhlas, taky tohle vidím jako možný problém, ne všem zůstane napořád zrak stejný. Jsou taky a zase naopak případy, kdy jsou lidi operováni 20 let a brýle nepotřebují. Je to určitě celé složitější. A jak říkáš, já bych na operaci s malou vadou, kterou mám taky nešel, ty větší, horší tam by mě to vadilo víc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1135
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OK2MDK »

Ondivuju každého s čočkama.
Z očí mám uplně hruzu, nekdo si sahne do okna a dobré, vytahne řasu cokoliv já ani náhodou.
Ted hlidám kamarádovi pejska "bezudržbová" jen potřebuje namazat očičko, už dva dny se mi otom zdá. Ale je zlatá, to zvladneme.

Chirurgii bych asi zvladl, ale oční operaci fakt ne.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Koukání na PC je střední vzdálenost, na blízko je to mnohem blíž, proto brýle nepotřebuješ. :-D Operace je vhodná v případě, že máš tu vadu setrvalou, Pokud máš každej rok o čvrt dioptrie jinak, jsou to vyhozený peníze, protože nový brejle vyjdou laciněji. Já byl po operaci nadšenej, ale vetchozrakost se dá léčit pouze silnějšími skly, takže bylo dobře, že jsem mezitím ty starý brýle nevyhodil. Horší je, že už oči pomaleji zaostřují do dálky po sundání brýlý a to už lepší nebude.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

No na pc vidím dobře jen tam kde mám možnost si přiblížit monitor, tak jak potřebuji, v práci to ale nejde, tam je to trochu horší, ale furt to zatím dávám bez brýlí. Ale jo, rozumím ti...
Mě se vada zraku neměnila léta letoucí, nevím tak 20 let asi, až zpětně dva roky jsem už musel změnit dioptrie.
Edit: a možná za to může Covid, vychází to tak nějak, že ta možnost je, zkoušel jsem to nechat tak, neměnit skla, možná jsem mohl vydržet déle, nevím, třeba by si oči zvykli :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Problém s očima nastává když zjistíš, že máš moc krátký nebo dlouhý ruce. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“