Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Roční cenu známky si může vláda určit, ale ceny těch ostatních si necucá z prstu, musí se řídit evropskou směrnicí Euroviněta, která určuje, že měsíční známka musí být maximálně 19 procent ročního poplatku, desetidenní do 12 procent a denní do devíti procent.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

Píšeš ... "maximálně" .. takže to těch 100kč nevylučuje :)



Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

dracekvo píše: pát kvě 12, 2023 10:52 am Hele, mě je to celkem jedno. Budu si do phy jezdit tak jako do teď a na dálnici se jim vykašlu.
Turista si stejně většinou koupí tu 10 denní, která bude paradoxně levnější, než současná.
Takže ze mě mohli ročně vytáhnout cca 600,- a dostanou ze mě opět nulu tak jako předtím :-D

Itálie a jejich ždímání motoristů je kapitola sama pro sebe. A když už chceme srovnávat zahraničí, tak třeba DE má dálnice zadarmo.

Za mě by měli motivovat lidi používat dálnici místo objížděním přes města a vesnice. Nikoliv je od toho cenově odrazovat. A právě rozumně nastavená jednodenní známka tomu mohla pomoci.
DE známku mít chtěla, ale Evropskou komisí to nějak neprošlo. Protože Němci, kteří už platí všichni silniční daň by známku platit nemuseli. Pokud se pletu, tak mě někdo tam žijící určitě opraví.
V Rakousku ji platíš taky a jedeš stovkou. Teda pokud nemáš elektroauto, to prý životnímu prostředí neškodí, tak může 130 😏. A narozdíl od nás si ji v mobilu musíš koupit 14 dní dopředu.
Cenu hodnotit nebudu. Blíží se to jednomu natankování, takže to asi nebudu řešit a vymejšlet objízdné trasy.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

VDC píše: pát kvě 12, 2023 11:36 am Já ty nářky teda taky nechápu. Mě přijde naopak fajn, že 10 denní, která běžně člověku stačí na většinu výletů, bude levnější než dosud.
A jednodenní je cílená určitě hlavně na cizince. Ale i kdyby ne, tak furt je 2 kila za jednodenní výlet míň, než 310 doposud.

Ale frfňat na poměry, to se nosí, tak proč ne. Každej jinej by to dělal líp...
Odříznu všechny ty komentáře předešlé, které jsem opravdu jen zrychleně přejel. S tímhle předsedo musím za mě jen souhlasit, 10 denní není hlavně dražšší, já to teda nekoumal, ale když to píšeš... dělá to sice jen pár desetikaček jestli si dobře pamatuji, ale je to tak.
Ale o co mě hlavně jde, je, že se konečně díky bohu teda konečně zavede i u nás jednodenní, já jí třeba osobně využiji na mé potřeby předpokládám vrchovatě, už jen i skrz to bohužel zdražení roční, to je už teda citelnější zdražení, zatím mám tu roční teda, nevím, zda si jí skrz pohodlí pořídím znovu, to uvidím, mám na to zatím čas, ale jsem opravdu moc rád za tu volbu, bo dvě kilča mě opravdu nezabije a navíc mívám i jen právě ty občasné jednodenní přejezdy po dálnici, sice se mě množí přejezdy dálniční i více denní, ale to je už na mě, spočítat si to, zda se mě to vyplatí a vůbec si to hlídat.
Jen chci k pořádku podotknout, že co jsem teda kdysi někde četl, tak zavedení denní dálniční vyžaduje opět EU a to mě právě na tom všem sere, protože jinak jsem zcela přesvědčen, že by k tomuto u nás nedošlo, jak typické...
No a že mě žlučí čím dál víc hýbe, jestli to teda vůbec ještě víc jde, je samotná EU, jak to tu u nás vše podřezává, tak o tom radši pomlčím, je to fakt šílený, ale opravdu šílený maras a vývoj, hekticky špatný vývoj, oni si fakt myslí, že tu budem všichni zelení, vše se tu zavře a budem žít z louky, pást se spokojeně, rád bych to vysvětlil, proč takhle mluvím, ale nechci se tím teď zabývat, je to marné, obvzláště takhle při víkendu se mě nechce na to myslet, visí nad námi Damoklův meč, je to tak...starý řím hadra, opravdu jo, sami se zničíme, znemožníme, aniž by tu musel invazivně, násilně vtrhnout kdokoliv, arabáč či číňan...šílené, jak se historie opakuje.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OndraH »

námořník píše: pát kvě 12, 2023 11:22 pm V Rakousku ji platíš taky a jedeš stovkou. Teda pokud nemáš elektroauto, to prý životnímu prostředí neškodí, tak může 130 😏. A narozdíl od nás si ji v mobilu musíš koupit 14 dní dopředu.
Úplně nemusíš, stačí při nákupu zvolit ze jsi podnikatel a platnost je okamžitá. Na ceně ani vlastnostech známky to nic nemění, takže to je řešení pro ty, co nakupují na poslední chvíli, jako třeba já :-D
sima píše: pát kvě 12, 2023 11:49 pm Jen chci k pořádku podotknout, že co jsem teda kdysi někde četl, tak zavedení denní dálniční vyžaduje opět EU a to mě právě na tom všem sere, protože jinak jsem zcela přesvědčen, že by k tomuto u nás nedošlo, jak typické...
Tady bych si troufnul říct ze to nařízené z EU asi nebude, protože třeba Rakousko má nejkratší známku desetidenní.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

Je a Rakousko bude muset jednodenní zavést taky...ikdyž času mají pořád dost.

https://www.az-pneu.cz/clanky/motoriste ... -bude-stat
Subaru Impreza WRX MY 2008
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OndraH »

Tak to jsem nezaregistroval, moje chyba >:-&
Nicméně mě teda pobavilo že reálně musí být v prodeji nejpozději až od roku 2030 :-DDD
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

V ty dobe uz bude potřeba leda na kolo :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

OndraH píše: sob kvě 13, 2023 8:04 am Úplně nemusíš, stačí při nákupu zvolit ze jsi podnikatel a platnost je okamžitá. Na ceně ani vlastnostech známky to nic nemění, takže to je řešení pro ty, co nakupují na poslední chvíli, jako třeba já
Protože nejsem podnikatel, tak mě to ani nenapadlo , to je dobrý 😁.
Standa to vysvětloval , že u internetových obchodů můžeš vse do 14 dnů vratit, tak proto.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Ze bych zkusil tu ceskou do 14 dnu vratit? :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

V Rakousku do 14 dní můžeš zrušit tu transakci a proto máš tu známku až za 14 dní. Na dnešek si ji přes net nekoupíš. Nebo jako podnikatel a tam určitě těch 14 dní neplatí.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Jo, to jsem pochopil, ale u nas mas pravo na vraceni do 14 dnu taky, ale znamku si koupim na soukromou osobu s platnosti ode dneska :-)

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Můžeš to zkusit 😂
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

OndraH píše: sob kvě 13, 2023 10:36 am Tak to jsem nezaregistroval, moje chyba >:-&
Nicméně mě teda pobavilo že reálně musí být v prodeji nejpozději až od roku 2030 :-DDD
Tipuji, že Rakušáci spustí prodej dřív, když to budou muset mít zakotveno v legislativě už v roce 2024. U vyčůraných Balkánců (Slovinců) ale tipuji až ten rok 2030 :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

OndraH píše: Tak to jsem nezaregistroval, moje chyba >:-&
Nicméně mě teda pobavilo že reálně musí být v prodeji nejpozději až od roku 2030 :-DDD
Právěže já tohle zaznamenal, docela i dříve sledoval, kdy už ta jednodenní známka bude a teď teda za chvíli snad jo.
No právě tohleto mě na naší nátuře, teda vládnoucí garnituře, minulé i současné přijde tak typické, i když to ještě není nutné, nebo jen doporučené, tak my češi běžíme tomu všemu slepě vstříc jak svazáci. Ať je u kormidla kdo tam je...
Ale v tomto případě to je teda za mě aspoň dobrý počin, jen to pokrytectví, jednodenní známku by jinak takhle brzy nezavedli, o tom jsem teda docela přesvědčen, sami o sobě češi sobě ne :-)
Jinak stejně je to furt o ničom, naše dálnice, kvalita, versus západně od nás a potažmo poplatky tam. Itálie je jiná liga, ale tam je struktura dálnic, přejezdů horských opravdu "kapku" jinde, to nelze s námi vůbec srovnávat :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“