Letní pneu na Forestera

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
baazzaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte led 15, 2019 11:16 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Bažant
Bydliště: Terezín - ten u Litoměřic

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od baazzaa »

Já mám tedy s Nokiany stejnou zkušenost, ty moje A3 jsou sice už přes 5 let staré, ale takhle spuchřelé jsem ještě neměl žádné jiné pneu. Už při nasazování kol před loňskou zimou jsem si všiml, že mají pneu malé prasklinky, ale během zimy se to dost rozjelo, viz. fotka. Momentálně mají ještě pořád 5-6mm.
pneu.JPG
Skladuju je v suchu, ve tmě, párkrát jsem je i ošetřil sprejem na pneu, ale evidentně to ani tak moc nepomohlo. Ale zas je pravda, že je kupoval nové předchozí majitel, já je jezdím druhou sezonu, tak těžko říct jak o ně bylo postaráno.
Subaru Outback 3,0R AT MY08
Renault Grand Scenic 1.4TCe MY09
Yamaha FZS 1000 Fazer MY03
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19068
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od hamoun »

taky pekny hnus :(

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od kjell »

Za mě: Conti CrossContact ATR. Foresterovi sluší (*_^) |,,,, Celkově spokojenost.

"CrossContact ATR, jež jsou navrženy jako obojživelné: s poměrem 70/30 ve prospěch jízdy po silnici."

https://www.continental-pneumatiky.cz/o ... ontact-atr

https://www.continental-pneumatiky.cz/o ... encial-suv
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4929
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od Makovica »

kjell píše:Za mě: Conti CrossContact ATR. Foresterovi sluší Celkově spokojenost.

"CrossContact ATR, jež jsou navrženy jako obojživelné: s poměrem 70/30 ve prospěch jízdy po silnici."

https://www.continental-pneumatiky.cz/o ... ontact-atr

https://www.continental-pneumatiky.cz/o ... encial-suv
Na nich mi trochu vadilo, ze v prislusnych rozmeroch pre Forester nie su XL a so zvysenou nosnostou, co sa hodi. Kat.E pre spotrebu sa prezit da. No a nechaju si celkom zaplatit :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od petr »

no levné teda nejsou a navíc většinou made in portugal , aspoň ty moje zimní jo a co měli kolegové na služebních dustrech přímo zmiňované ATR tak taky portugal, špatné prý nebyly, na silnici udajně ok v terénu prý slabota a víc si chválí nějaké AT gumy od matadoru co má většina teď na autě, osobně mám continentalky jen zimní a podle mě jen předražený průměr aspoň na sněhu a ledu, na asfaltě asi nadprůměr
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4929
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od Makovica »

Tak zase neda sa zovseobecnovat. Nie je guma ako guma. Ja som len povedal konkretnu vec, ktora mozno inemu nevadi.
Continental su dobre (zimne boli kedysi vyborne), ale nie lacne. Ze sa vyborne umiestnuju tie civilne verzie, nie je nahoda.
Verzie AT/ATR sa az tak moc netestuju, ale vo vlakne o AT pneu si ich vacsina chvalila.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od kjell »

petr píše:no levné teda nejsou a navíc většinou made in portugal , aspoň ty moje zimní jo a co měli kolegové na služebních dustrech přímo zmiňované ATR tak taky portugal, špatné prý nebyly, na silnici udajně ok v terénu prý slabota a víc si chválí nějaké AT gumy od matadoru co má většina teď na autě, osobně mám continentalky jen zimní a podle mě jen předražený průměr aspoň na sněhu a ledu, na asfaltě asi nadprůměr
no tak jasně, srovnávejme ale srovnatelné.. ATR nemá čistě AT dezén. ale je víc civilní

Matador Izzarda AT
https://pneumatiky.heureka.cz/matador-m ... r17-102h/#
je srovnatelná s Conti AT
https://www.continental-pneumatiky.cz/o ... contact-at

ps. na sníh jedině Dunlop SJ6, neskutečné pneu. Navíc je mám už třetí zimu a nechápu tu směs. To se snad neojíždí! (*_^) |,,,,
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od sima »

Makovica píše: Osetrovat sa oplati kazdu gumu
A kolkokrat netusis, kde je ta guma vyrobena, kym ti ju nedodaju.
V životě jsem žádnou pneu neošetřoval jak píšeš a nikdy to dělat nebudu. Jen max opláchl před vyzutím a uskladnil v garáži, kolik tam bylo stupňů v létě hicu tolik bylo, to neovlivním a do sklepa na chalupu osmery pneu vláčit nebudu.
Nikdy mě pneu předčasně nezpuchřela, natož aby takhle hrozivě, tak nevím proč by se mělo ixkráté pajcování pneu co zas jen stojí čas a peníze nějak oplatit, u těchhle nokianů je to stejně úplně jedno, je to šmejd, za mě jednoznačně, rozum do hrsti!
Edit: a to jsem to napsal až poté co jsem si přečetl baazzaa zkušenosti =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od sima »

kjell píše: no tak jasně, srovnávejme ale srovnatelné.. ATR nemá čistě AT dezén. ale je víc civilní

Matador Izzarda AT
https://pneumatiky.heureka.cz/matador-m ... -r17-102h/#
je srovnatelná s Conti AT
https://www.continental-pneumatiky.cz/o ... contact-at

ps. na sníh jedině Dunlop SJ6, neskutečné pneu. Navíc je mám už třetí zimu a nechápu tu směs. To se snad neojíždí!
SJ6 stará legenda, tj směs co vydrží neskutečně a neksutečně funguje, na sněhu, na ledu i po letech!!! Já je moc chtěl, ale už nesehnal, jako mnozí jiní zde...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od cleo »

Mas zase Simo druhou legendu


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od petr »

no pravdou je že ty matadory taky nejsou levné to už fakt radeji ty continentálky já měl za to že matador stojí polovinu a ono né :-D
Simo myslím že co se záběru týče máš ty nej, akorát ta životnost je oproti SJ6 slabší
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od sima »

cleo píše:Mas zase Simo druhou legendu


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
:-) A tj fakt =) jen jsem je letos řádně neprověřil, ne tak moc jak bych chtěl, na ledě docela jo, ale sněhu málo, tak ještě mají hrubo masa, dnes jsem přezul na letní, tak jsem jej prohlédl.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od sima »

petr píše:no pravdou je že ty matadory taky nejsou levné to už fakt radeji ty continentálky já měl za to že matador stojí polovinu a ono né
Simo myslím že co se záběru týče máš ty nej, akorát ta životnost je oproti SJ6 slabší
Petře to rád slyším a už jsem to i poznal, jen prosím nezapomínejme na nej vraníky křemíky HPL4, čistě na tyhle podmínky, to je prostě unikát :-) =) jen v hooodně hlubokém sněhu ve velkém svahu, tak kapku boční vedení horší to snad jediné, ale to by musel posoudit třeba Doro, či ty.
Další nemalá výhoda je tichost těch DMV2, tj opravdu neuvěřitelné na tu masa vzorku co to má 8() =) téměř jak letní. Vraník je holt geniální ale hučák, no něco za něco.
Šmarjá jsme ale v letním pneu že :-|
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od Tomiq »

No právě [OFFTOPIC] :-DDD
Každopádně výběr pneu na SG je taky hodně zúženej rozměrem 215/60/16, tím vypadává šílený množství gum. Já třeba 205/70/15 na normální ježdění nechci (tam je pravda že co do výběru, tak je to jiný svět) :-/
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Letní pneu na Forestera

Příspěvek od námořník »

Tam taky není žádnej výběr co by stál za řeč. My dali tyhle
Přílohy
IMG-20200409-WA0012.jpeg
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“