Moje auto po Subaru

Odpovědět

Zase Subaru?

Zase, zase - jsem nadšen! :-)
97
48%
Ještě nevím - nejsem vázán na značku.
9
4%
Asi ne, jsou i jiné značky.
6
3%
Rozhodně ne, Subaru mě zklamalo.
3
1%
Jen pokud budou k mání nějaké rozumné modely.
32
16%
Další auto je v nedohlednu, zatím neřeším.
48
24%
Jiná odpověď - upřesním v diskusi.
9
4%
 
Celkem hlasů: 204

Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Nemmo »

,,,,| (*_^) |,,,, >B-) Tak jsem si před 5 lety pořídil VW Phaeton a Foryn musel z domu, pak jsem začal s přestavbou chaty a potřeboval "služebáka na chatu" a přikoupil VW Passat B5.5....toho jsem se teď zbavil a shodou okolností se mi Foryn vrátil zpět ...bože já su tak šťastné...
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Šaman »

Naštěstí ještě můžeme provozovat 20 let starého lesníka paralelně s korejskou kráskou….
Tak ten forestr je u mne už 15 !!! let :-) od jeho 18 000 po současných 180 000km
Korejka absolvovala garančku po roce, sice to trvalo 4 hodiny, ale opravili nám nějakou kosmetiku a vzhůru na druhou desetitisícovku km….
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od petr »

pěkné soužití =) to je teda sotva zajetý, to ještě dalších 20 let spolu vydržíte ;-D
můj bývalý foryn už má 400 tkm a ještě taky žije, nedávno prošel STK a vypadá to, že ještě snad chvíli požije :-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49224
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od VDC »

To je teda krásný soužití !! 15 let mám Previi.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od sima »

Nooo, to je už teda susede teda pěkný výkon, to jsem opravdu netušil, že už 15 let... 8() i když pravda letí to jak prase, i já mám lesníka už 9 let, najeto cirka 100 000 km, je to sice oproti tobě hovno, ale opravdu teď zírám jak ten čas letí a teda gratuluji ti a fandím ti moc, že jsi si ho přeci jen nakonec nechal, jsou to neskutečné držáky a spolehlivé povozy, všehoschopné a přitom uživatelsky, servisně zcela nenáročné, s ničím tě notravující, elektronika nezlobí, nic nezlobí, jen kopneš do vrtule a jedeš, na ty roky až neskutečné fakt jo (*_^) |,,,,
Mimochodem, dnes jsem jel opět lesníkem a je to sice asi nepřenositelné, ale ta jízda s ním je tak zábavná a uspokojivá, po všech stránkách jo, i švára mě to říkal, že se v tom sakra dobře jede a řídí se ona plejáda fajnově moc. Já si někdy i říkám, proč máš toho lesníka tak rád, to je když s ním jezdím každý, každičký den a logicky z toho nastane ta chvíle, kdy si řeknu, vždyť je to jen obyč přibližovadlo, ale není, pak to hned zaženu a uvědomím si, že takové auta jsou opravdu jedinečné, nechci se tu úplně rozpoložit, jako naivní milenka své první lásky, ale je to tak, jsou to skvostné auťáky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2276
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od clay »

No já to mám trochu složitější
Hyndai Santa Fe 2,7 V6 pořízeno listopad 2004 (takže brzy dvacet let) něco kolem 370tkm z toho poctivě 250tkm na LPG dodnes slouží s Webasto jako rezerva
Subaru 3,O H6 - dnes Rexcor - rv 2005 pořízeno k nám v 2010 něco klem 85 tkm (snad) dnes něco přes 320 tkm
Subaru 3,6 R6 - rv 2009 model 2010 pořízení 2013 s cca 35 tkm . nyní 317 tkm
Volvo C70 I rv 2003 - k nám před třemi lety manželce jako dar k 35 výročí (tedy i se mnou jako řidičem :-DDD ) ročně kolem 5tk a celkově něco přes 200 tkm - cabrio výlety, kdy je cesta i cíl

"dobré věci se nekazí
dobré věci se nemění"

Clay
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Fleggy »

Nabízí v dnešní době některá značka nějaký nový model s benzinovýn motorem, nepříliš otravnými asistenty a v neposlední řadě jak s adaptivním tak i s klasickým tempomatem? Začínám se poohlížet po náhradě za Levorga MY2018 a zatím jsem se zkusil projet jen v CUPRA Leon Sportstourer 310k. I když je to výkonově úplně jiná liga, kvůli ergonomii jsem strašně rád zase přesedl zpět do Levorga. Co byste poradili? Nejsem nijak extra dravý řidič (šedesátka pomalu na krku), ale rád si užiju zakroucené okresky.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19167
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od hamoun »

nic takového neni ... drz Levorga, jak to jen pujde ..
škoda superb
ex WRX 2008
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

Cupra=koncern=děsná ergonomie a otravní asistenti s otravnou jejich následnou deaktivací. Ale jinak jsou to dobrá auta :-)

No a chtělo by to asi konkrétnější zadání. Pochybuju, že u výběru stačí jen to, co jsi psal a zbytek je úplně putna.... Každopádně s asistenty budeš mít asi problém vybírat, i když je to velmi individuální. Zrovna ty asistenty i tempomaty jsme tu dříve dost probírali, tak se zkus když tak začíst i trochu zpětně. Myslím, že i v tomhle vlákně....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Fleggy »

Apriori nic benzínového neodmítám. Vadí mi nevypínatelný falešný zvuk motoru, absence klasického tempomatu (adaptivní se mi zdá pro dálnici nevhodný), dementní ergonomie a nechci se vracet k manuálu. Záleží na zkušební jízdě.

EDIT: ouplně jsem zapomněl, že chci kombíka kvůli rodině
Naposledy upravil(a) Fleggy dne stř úno 28, 2024 1:40 pm, celkem upraveno 1 x.
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

Jak už jsem zmínil, začti se tady zpětně. Já jsem toho jednu dobu (především cca 2019-2020) vyzkoušel fakt poměrně dost. Ale myslím, že jsem o tom už nemálo napsal, takže bych se jen opakoval. Mám za to, že hlavně tady v tom vlákně. A něco i z té nabídky napříč automobilkami může být i v mém osobním vlákně (i když tam je logicky nejvíc o Subaru a Alfa Romeo). Takže zkus pohledat a pokud bys měl nějaké upřesňující otázky, klidně se ptej. Jinak určitě napíšou své zkušenosti a tipy i ostatní....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1658
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Harous »

Dnes mi poslali ceník nového Santa Fe a začíná to vypadat na můj konec se Subaru po 15 letech... :-|
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od tracid »

Fleggy píše: stř úno 28, 2024 10:57 am Nabízí v dnešní době některá značka nějaký nový model s benzinovýn motorem, nepříliš otravnými asistenty a v neposlední řadě jak s adaptivním tak i s klasickým tempomatem? Začínám se poohlížet po náhradě za Levorga MY2018 a zatím jsem se zkusil projet jen v CUPRA Leon Sportstourer 310k. I když je to výkonově úplně jiná liga, kvůli ergonomii jsem strašně rád zase přesedl zpět do Levorga. Co byste poradili? Nejsem nijak extra dravý řidič (šedesátka pomalu na krku), ale rád si užiju zakroucené okresky.
Já úskokem přes korejský poloostrov skončil u BMW. Značka na kterou jsem se vždy díval skrz prsty mě nakonec nadchla a koupě nelituju. Auta jsou opravdu řidičsky orientovaná a spousta věcí je pěkně domyšlená. Adaptivní tempomat jde jednoduše delším stiskem jednoho tlačítka na volantu přepnout na klasický. Nastavování rychlosti +- je šikovně řešeno, kdy spínač nemá jen 3, ale 5 poloh, takže lehkým zatlačením přidávám rychlost o 1 km/h, silnějším zatlačením o 10 km/h. Asistenty jako udržování v pruhu nebo přednárazové nouzové brždění jsou nastaveny velmi defenzivně a při běžné jízdě člověku vůbec nekecají do řízení. A nejlepší na tom je, že hned vedle spínače varovných světel je velké tlačítko, kterým můžeš vše okamžitě vypnout (případně individuálně nastavit dle svých preferencí). V autě je sice dotykový displej, ale taky ovladač idrive vedle voliče převodovky, kterým se dá pohodlně ovládat celé palubní menu a člověk na dotykáč za jízdy nemusí sáhnout. A mě osobně nejvíc překvapilo jak efektivní ty auta umí být. 306HP ve čtyřkolce umí bez problémů jezdit za lepší spotřeby než Levorg. Doporučuji se podívat po něčem co má systém ID7 (1er F40, 3er G20/G21 před FL), které mají ještě mechanické tlačítka klimatizace. Nejnovější modely už mají vše ovladané přes displej dotykově a to už taková hitparáda co se ergonomie týče není.
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od milan74ma »

Harous píše: pon bře 18, 2024 10:23 pm Dnes mi poslali ceník nového Santa Fe a začíná to vypadat na můj konec se Subaru po 15 letech... :-|
JJ. Ja tiez po 2 Outbackoch zacinam mat zajacie umysly. Ja pozream po novom Santa FE 2024, novej Kia Sorento 2024, Nissane X-Trail 2024 a Mitsubishi Outlander PHEV 2024. Subaru ma sklamalo tou cenovou politikou co nasadili. Keby tam bol motor tak mu odpustim aj nedostatky vo vybave oproti konkurencii, ale takto ... A to som este pred 2-ma rokmi mal v plane v 2024 kupovat minimalne 2 Subarka nove. Co uz clovek mieni, importer a predajca meni ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1658
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Moje auto po Subaru

Příspěvek od Harous »

milan74ma píše: úte bře 19, 2024 6:52 am Ja pozream po novom Santa FE 2024, novej Kia Sorento 2024, Nissane X-Trail 2024 a Mitsubishi Outlander PHEV 2024.
Po X-Trailu jsem se díval taky. Bude to bezva auto, jen je trochu uchlastaný a přestali nabízet barvu interiéru která se mi líbila. Plus to podle testů vypadá, že to sice jede moc hezky, ale je to dost užraný. Sorento bylo v merku taky, čekal jsem právě na ceníky Santa Fe. U Sorenta jsem čekal na facelift kvůli interiéru, ale zase mě moc neberou přední světla po faceliftu. A Santa Fe má narozdíl od Sorenta matrix světlomety. Byť se všude tvrdilo, že nebudou. Ceny jsou slušný na to jaký kus auta to je. Divný je, že výkon píšou nižší o 15 koní proti předchozí generaci, ale je dost možný, že počítají jinak ten kombinovaný výkon. Protože výkon spalováku zůstal stejný a elektromotor by měl být taky stejný. Jediná výhoda Sorenta je ta, že nabízí naftu. Ale to se mě netýká...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“