Dron -zkušenosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

Den pryč a pořád nic!! :-)

Jinak pokud nemáte s dronem žádné zkušenosti, tak upozorňuju na montáž vrtulek - točí se vždy po páru proti sobě. Znám totiž už několik případů, kdy to někdo smontoval ze stejných (jsou tam většinou náhradní) a dron samozřejmě nefungoval. Dvě jsou CW, druhé dvě CCW (opačný směr otáčení)... ;)
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1039
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od milosv »

Pokud jste bez zkušeností - velmi opatrně začít. Existuje i "kurz" - naučit se čtverce, osmičky a postupně dál v ovládání. Ono pravá - levá při poloze dronu čelem k obsluze je pěkná pakárna na hlavu. :-/
Tak ať to lítá, a bez havárií. :-)
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

Jj, zrcadlově ovládat, když to letí proti, chvilku trvá se naučit... Ale na druhou stranu u quadkoptéry to docela jde, když se nelítá nějak rychle. Já se to učil na "větroni" s motorem. Na plný výkon to lítalo kolem 110 km/h :-)
Uživatelský avatar
Sandence
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 945
Registrován: čtv lis 21, 2013 9:02 pm
Bydliště: Zákolany

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od Sandence »

Zkoušeli jsme ho včera po tmě, má mód beginner a s tím to bylo super. Krásně drží pozici, příjemně a rychle reaguje.
Po Novém roce začneme plně trénovat létání a poté začneme s točením videa...
SUBARU IMPREZA WRX STi PRODRIVE <- SUBARU FORESTER SG 2.0 <- OPEL ASTRA G 1.6 CARAVAN <- OPEL ASTRA F 1.6 CARAVAN <- ŠKODA FORMAN <- ŠKODA RAPID 2X <- ŠKODA 105L
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od spm »

Jsi to s těma vrtulkama nějak zakřiknul. Dneska jsem tu hračku půjčil ženě a po 5 sekundách bác ho a 3 vrtule odletěly do pryč. Poučen z tohoto příspěvku (což jsem teda pravda, předtím ani nevěděl), jsem tušil, že ty vrtule budou každá jiná, ale vzhledem k tomu, že 3 upadly, tak jsem stejně netušil, jak to tam dát zpátky... hrál jsem si s tím asi čtvrt hodiny praktikováním kombinatoriky, než to zase začalo lítat :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od yohn »

draconis píše:Jj, zrcadlově ovládat, když to letí proti, chvilku trvá se naučit... Ale na druhou stranu u quadkoptéry to docela jde, když se nelítá nějak rychle. Já se to učil na "větroni" s motorem. Na plný výkon to lítalo kolem 110 km/h
V zaveru sve modelarske kariery jsem vlastnil tzv. Deltu. Byl to rovnoramenny trojuhelnik z polystyrenu potazeny purexem a balsou, se dvema kridylky mixovanymi do motyla a dvema pevnyma smerovkama pro stabilizaci v letu "na kridle". Bylo to konstruovano pro slaby stridavy motor nebo pro spalovaci 1.5 - 2.5ccm. Ja v tom vozil 7,5ccm se 40cm dlouhou ladenou rourou jak z Babetty. Vse od MVVS Brno. Chodilo to pres 300km/h. Jezdil jsem s tim 20km az do Chelcic na praskovaci letiste, protoze jinde to neslo provozovat, nebe mi bylo maly. Nez jsem ji na zaver sezony rozsvihal (na leteckem dnu o jine letadlo), bavili jsme se litanim po zadech tesne nad zemi, na smerovce prilepeny voskovky a kdo udela delsi carku na asfaltu. V tom fofru to byl hroznej adrenalin. Nemelo to podvozek, startovalo to z ruky kolmo vzhuru a pristavalo to jak placak do travy. Nejkrasnejsi ero asi co me nejvic bavilo. Teda krome velkych F3A akrobatu. Funfly 3D to uz bylo jen takovy hopsani na miste...
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

yohn píše:já jsem na to zvědavej snad víc než vy dva dohromady
Na co? Videí z Phantoma 3 najdeš na netu milión :-)

Jinak jestli jsem to nesmazal, já mám někde videa z té Standard verze - zkoušel jsem to nahoře na Boubíně a pak ještě kousek od Lenory B-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

yohn píše:Chodilo to pres 300km/h.
Haha, tos mi připomněl jednu story... Znám dva lépe situované bratry, kteří oba k jubilejním narozeninám dostali od známých a rodiny každý RC stíhačku s tryskovým pohonem (jedna stála prý kolem 50 000 Kč, druhá asi o deset víc). Vypravili se tedy do Plané to vyzkoušet. Oba dopadli stejně - vzhlet, pak to udělalo "vžžžžžžžž" a zmizelo. Ani jedno už nikdy nenašli a užili si každý asi těch 20-30 sekund letu... :-DDD

Jinak modely už se dneska dají pořídit za velice rozumný peníz. Zkoušel jsem lítat s polystyrenovými (s těmi začíná asi každý) - jeden akrobat, jeden větroň. S akrobatem je velká zábava, když to člověk už trochu umí, ta obratnost je neuvěřitelná. Ten "větroň" je fajn na pohodové lítání, stačí ho vynést motorem nahoru a pak si klidně jen tak klouzat. Ale dá se honit pořád s motorem na plný výkon a je z něj pak docela brutální modýlek. Z Číny se dají dneska sehnat úžasně výkonné motory za pár kaček, opravdu doslova za málo peněz hodně muziky. Dnešní lepší vysílačky už umí taky spoustu věcí, jde si model prošpikovat čidlama a umí to pak hlásit všechno možné i nemožné. Možnosti dneska jsou. Akorát já na to nemám čas. Resp. mám ho tak málo, že ho tomu nejsem ochoten obětovat... :-)

Výhodou polystyrenu je, že když to člověk rozseká, dá se to skoro vždycky nějak poslepovat. Plastové nebo balzové modely crashnou většinou jen jednou...
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

Sandence píše:Zkoušeli jsme ho včera po tmě, má mód beginner a s tím to bylo super. Krásně drží pozici, příjemně a rychle reaguje.
Po Novém roce začneme plně trénovat létání a poté začneme s točením videa...
Nevím, jak u DJI, ale třeba právě u RC letadýlek apod. je k vysílačce vždy i simulátor pro PC. Resp. vysílačku je možno připojit k PC a tam pak mít simulátor, na kterém si to jde všechno zkoušet nanečisto bez rizika rozsekání skutečného drona. Já když kdysi například zkoušel jeden velký RC vrtulník bez gyroskopu, musel jsem strávit napřed půl hodiny na simulátoru, abych ho vůbec dostal do vzduchu a vždycky se mi po chvilce neotočil vzhůru nohama. Naostro by byl dávno do popelnice... :-)

Zkuste se na to mrknout. Nějaký simulátor měli DJI tuším i na appce pro mobil/tablet, ale já ho nezkoušel.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

Jen tak mimochodem - jak vypadá pořádnej dron B-)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=At3xcj-pTjg[/youtube]
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od yohn »

Ja bych dneska asi uz EPP nevolil, ma to takovy letovy vlastnosti molitanovyho micku. Me vzdy strasne moc lakala rychlost a proto leta touzim po nejakym kompozitovym F3B specialu s rozpetim pres 3m. Neco, co kdyz sypes zhora dolu tak to reze vzduch s takovou razanci, ze se lidi strachy poserou :-)

Obrázek
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od spm »

Když už se to tu nakouslo, tak jsem nedávno objevil tohle: https://3dlabprint.com/ . Ne že bych měl toho volného času nějaký zásadní přebytek, když se stála fronta na zručnost, tak jsem taky byl někde jinde a o RC modelech toho vím asi tolik jako o utahování kol na autě, ale stále mě to nějak láká vyzkoušet :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

Jasně, 3D tiskárna je na tohle jako dělaná, to může být zajímavé.

Yohn: kamarád koupil nedávno starší kousek od Phoenixu (http://phoenixmodel.com) a byl to mazec. Řezalo to vzduch jako prase, ten zvuk byl prostě super. Netuším, z čeho to bylo, ale líbilo se mi to moc. Jemu taky než to rozsekal - právě při machrovinách, jako třeba lítání vzhůru nohama :-)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od spm »

Ono teda co jsem četl nějaké zkušenosti lidí, tak ty plastové součásti se k sobě lepí a nejsou tam žádné zámky. Takže když někde něco ulomíš, tak se to mění stejně dost blbě, protože z toho tu ulomenou část už asi nevypreparuješ... Na druhou stranu pořád ale vytisknout celé to letadlo znovu není tak složité a drahé. Zvlášť ve srovnání s tím, když někdo 5 let opracovává to dřevo a pak to za minutu rozšlehá :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od yohn »

draconis píše:Jasně, 3D tiskárna je na tohle jako dělaná, to může být zajímavé.

Yohn: kamarád koupil nedávno starší kousek od Phoenixu (http://phoenixmodel.com) a byl to mazec. Řezalo to vzduch jako prase, ten zvuk byl prostě super. Netuším, z čeho to bylo, ale líbilo se mi to moc. Jemu taky než to rozsekal - právě při machrovinách, jako třeba lítání vzhůru nohama
Vsechno od nich je kompozit Petre. Lehky, pevny, presny, krehky a dabelsky drahy. Jedna vetsi rana a jsi v tom -30
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“