Hučící ložisko a jeho výměna

Diskuse o podvozkových částech, které jsou podobné nebo stejné napříč jednotlivými modely Subaru. Typicky kosti stabilizátorů, tlumiče, pružiny, silentbloky atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od als »

Na Subaru je to téměř po každý ložisko, i když to vypadá na diff. ::-DD:
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od Slavek_xxx »

als píše:Na Subaru je to téměř po každý ložisko, i když to vypadá na diff. ::-DD:
Diky za utechu, za chvili jedu k jednomu mistnimu mechanikovi na zvedak. Snad se to "nasucho" projevi taky, abych zdroj hluku mohl identifikovat. Co je divny, ze se to deje od pondelka, predtim byl zadek sice hlucnejsi, ale ted uz je to lehce extremni... :655: Dam vedet vecer, jestli jsme na to prisli.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tak alsovo diagnostika na dalku byla spravna. Uz cestou do dilny jsem vypnul vsechny rusive elementy jako radio a vetrak a nastrazil usi. Znelo to zezadu zleva, takze jsem si tipnul levy zadni lozisko. No a kdyz jsme to zvedli, bylo to jasny. Takze dalsi penizky z prasatka pujdou na lozisko se sadou gufer a mechanik bude mit moje auto o den dyl... :bp:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
kryznik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 27, 2011 7:03 pm
Jméno a příjmení: Daniel HRNCIARIK
Bydliště: Zvolen

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od kryznik »

Ahojte vsetci
poctivo som si precital celu diskusiu zaujimave citanie aku taku skusenost s vymenou lozisk ci uz je to subaru leone alebo ine znacky mam ale teraz sa aj mne na mojom festrovi zacalo ozyvat zadne lozisko a poctivym surfovanim na nete alebo aj v kamenych obchodoch som objavil zaujimave veci a to je : lozisko na subaru forester r.v. 2005(SG)predavaju rozny vyrobcovia to je normal ale vysvetlite mi ak niekto vie preco na jeden typ auta ponukaju rozne rozmery vid priklad FEBI FB 299 39: sirka 52 vnutro 32 vonkajsok 65; SKF WKBA 3236 nezistene; NIPPARTS NI J4717008 sirka 52 vnutro 38 vonkajsok 65; nejaky neznami vyrobca povedali mi to v Autotechna a.s, oznacenie R 181.10 sirka 48 vnutro 38 vonkajsok 64; a to nevravim co som nasiel ako posledne od pana Matějčka pridavam link: http://www.automatejcek.cz/nahradni-dil ... aboj-kola/ tak mi uz povedzte kto sa ma v tom vyznat nie som analfabet ktory nedokaze co to spravit samozrejme neviem vsetko ale nechcem kupovat nejaky blud a nakoniec zistim ked bude auto rozobrate ze mi to je na hovno
ak mozem poprosit skuste mi dat nejake info ktore by bolo take najvhodnejsie
dakujem za vsetky nazory
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od pufko »

kryznik, zadné ložisko má v podstate 4 rozmery a to preto lebo vonkajší priemer ma menšiu šírku ako vnútorný , ja som objednával sadu z USA vrátane gufier na Imprezu , malo by to byť asi zhodne , ale nie som si istý či aj s Forestrom od 03 vyššie a aj po zaplatení CLA tá sada vyšla na nejakých 130€

Ložiská často odchádzajú podla mna preto , lebo su tam použité dvojradové guličkové ložiská, ktoré majú rozhodne menšiu styčnú plochu ako kuželové, tie ktoré som objednal z USA boli už kuželové, snád vydržia o niečo viac ako pôvodné guličkové.
Sada ložísk sa dá kúpiť bud cez Ebay, alebo cez Rockauto.com

Hlavne nezabudnúť na guferá, bez nich sa človek nezaobíde
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
kryznik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 27, 2011 7:03 pm
Jméno a příjmení: Daniel HRNCIARIK
Bydliště: Zvolen

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od kryznik »

dakujem za vysvetlenie
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od RallyCAD »

Nejlepší ceny zadních ložisek mají v http://www.autobenex.cz.
A zásadní je, že pokud objednáte LUK, tak z krabičky vypadne originál japonský NTN,
který se tam dává v prvovýrobě. Pokud se u nich zaregistrujete, dostanete se na cenu
do 1500,-Kč za kus (resp. sadu na jednu stranu = ložisko + 3 gufera). Mě to stálo tuším
asi 1460,-Kč za jednu stranu. Hlavně bacha na ožranou klec kloubu od rzi. Pokud je
hrubá, obrousí gufero a za dalších 40000km to jde zase do kopru. Ošetřuje se to tak, že
se ten kloub na soustruhu stáhne a nalisuje se na to nerezový kroužek. Mám vlastní zkušenost...
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od pufko »

Sada ktorú som objednal ja bola značky KOYO, pre mna bolo dôležité hlavne to že boli kuželíkové, ja som sa ešte u žiadneho auta nestretol s guličkovými ložiskami v nábojoch :713: , len u Subaru, pre mna nepochopitelná vec, každý strojár vie že kuželíkové ložisko znesie najväčšiu záťaž či už radialnu alebo axialnu... A nejedná sa o malý rozdiel, ale o násobky voči guličkovým, pri kúpe sady ložísk by to bol pre mna rozhodujúci parameter, nie cena...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od RallyCAD »

Koyo je výborná značka... :826:

Kuličková ložiska v náboji? O tom jsem ještě neslyšel... :655:
Já jsem už jednou měnil všechny ložiska v kolech na Foresteru,
ale všude byly samozřejmě kuželíková...
kryznik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 27, 2011 7:03 pm
Jméno a příjmení: Daniel HRNCIARIK
Bydliště: Zvolen

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od kryznik »

Ja som vcera objednal u nas v autotechne nejake nemecke teraz si pojdem pre neho tak snad bude dobre ked to budem menit
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od pufko »

kryznikn ja som mal problém s povolením zadných ramien, tie skrutky boli tak "zalepené" sračkou na podvozky, že sme to dávali dolu nejakú hodinu jednu stranu, dalej bolo nutné vyrobiť prípravky a ešte by som ti odporučil si rozoberanie fotiť, ide hlavne o správne otočenie gufera - toho atypického
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
kryznik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 27, 2011 7:03 pm
Jméno a příjmení: Daniel HRNCIARIK
Bydliště: Zvolen

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od kryznik »

Dakujem za rady lozisko mam nemecke asi SRN nebudem to robit sam ale s chalanmi co maju servis v pondelok tak snad budu mat nejake tie pripravky a spolocne to zvladneme a v stredu rano frcim do Slovinska na skusobnu jazdu tak snad sa to po ceste nerozsype...
maikon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 08, 2009 10:56 am
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od maikon »

Zdarec, čeká mě výměna zadních ložisek na Impreze 99. K dipozici mám nová ložiska ntn, ale bohužel bez gufer. Nevíte někdo kde by se daly sehnat jen tato gufera? :655: Díky za tipy
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od tango »

já si myslím, že je v Elitu seženeš :850: Nebo zkus klasickou prodejnu s tím to materiálem, u nás je to speciálka na tyhle věci, takže si myslím, že by u vás něco mohlo bjet něco podobnýho :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Vymena zadniho lozisko :(

Příspěvek od RallyCAD »

Nejdřív požádej někoho, kdo to teprve bude dělat a má už sadu doma,
aby ti opsal čísla, resp. typy těch gufer. Já mám doma sady předních
ložisek, takže pokud nezapomenu, tak to opíšu alespoň na předky...

A ještě bacha - vzadu skoro nedrží to největší vnější gufero, který je nejblíž
k diffu. Doporučuju ho nějak zalepit k hlavě kole nějakým silikonem, nebo
brzo vypadne...
Odpovědět

Zpět na „Podvozek“