Zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od vrgada »

PS
ekonomicky ma cca 15 leta LPG etapa urcite vychazela. A byl to v pocatcich i dobry trening na budouci elektroeru, misto nabijecich stanic se tenkrat hledaly plynovky, jen s tim rozdilem, ze misto toho, ze clovek v pripade neuspechu volal odtahovku, prepnul na benzin.
...
A LPG mel i necekane bonusy. Policejni kontrola v Chorvatsku. Co to tady syci? Plyn to je normalni Jedte :-)
...
Zestarl jsem a uz nechci tolik dobrodruzstvi a adrenalinu, uplne staci, ze jezdim ve dvacetiletych RHD subaruvracich a taky uz nemusime setrit kazdou korunu. Nicmene ja byl s LPG spokojen
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od vrgada »

a jeste bezpecnost LPG. jednou mi vypousteli nadrz kvuli podezreni na spatny plyn, celych 45 litru do travy. Trava mrzla jak v pohadce o mrazikovi. A mechanici stali vedle auta a spokojene potahovali z cigaret. Jojo plynari jsou tvrdaci :-). Ale vazneji, nevidel jsem jeste na Nove reportaze akcne vybuchujicich plynovych aut.
....
Do jedne omegy mi nechteli dat toroid, pry je prostor rezervy prilis blizko narazniku, pak uz s tim problem u stejnych aut problem nedelali, tipuji, ze pro zmenu zakazali bojlery
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1296
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od johyyy »

bushman1 píše:Moje auto nalítalo na LPG 270 tisíc km, což není úplně obvyklá hodnota, takže ke konci životního cyklu už se ty problémy docela kupily.

Prostě už mě nebaví mít každé 3 měsíce auto kvůli něčemu v servisu. A v mnoha případech to zjevně mělo souvislost s LPG.
Ne vše jsem tady na fóru ventiloval.
Teď si spočítej jaká byla úspora .... Pokud mi H6 nahrka 250kkm tak mi nevadí koupit celý nový motor - Nebo GO. Jen pro zajímavost, jaké problémy může LPG způsobit po 270kkm ? To uz je porce kdy ty motory padají i na benzín....
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od MrRichie »

Jak to tak tady pročítám, tak by se mohlo zdát, že LPG je to nejhorší, co člověka může potkat. No já jsem sám zvědavý na sebe a jak mi to celé dopadne, ale zároveň z toho vyplývá, že dost opravdu záleží na tom, jakého fušera kdo narazí a jak se k tomu člověk postaví.

Kvalitních lidí je opravdu jako šafránu. To je ale všude. Co mi přijde poměrně ke zvážení je přidal další filtr do série. Podívám se kolik tam mám místa a jeden bych si tam přidal. Nic proti ničemu. Náklady navíc zanedbatelné.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od RadekN »

Montovat plyn může v podstatě kdokoliv bez jakýchkoliv zkušeností ... Nemusíte být ani automechanik a nemusíte mít ani dochozenou základku. :-D

Zjednodušeně řečeno vám stačí 1000Kč, skočit na úřad a zítra můžete dávat razítka :-D

Stačí k tomu volná živnost "Údržba motorových vozidel a jejich příslušenství", pod kterou kromě jiného spadá např. toto "Montáž, opravy, servis, zkoušky a revize plynového zařízení na LPG k pohonu motorových vozidel a jiné podobné činnosti."

To jen tak obecně k možné kvalitě/nekvalitě některých plynařů.
Naposledy upravil(a) RadekN dne ned led 05, 2020 9:52 am, celkem upraveno 1 x.
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od vrgada »

jo, ale doby, kdy to delal kdejaky garazovy Lojza uz jsou nastesti pryc, takze pominuly ladici finty ala igelitak na sani. Sekvence se taky vypiplala temer k dokonalosti a asi i kvalita plynu je vice hlidana, takze to samozrejme muze fungovat k plne spokojenosti. Jen ty motory uz na to nejsou vetsinou stavene a nedavaji to.
...
Usetrilo mi to samozrejme spoustu penez, ale uz na to nemam nervy
Uživatelský avatar
Verny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon pro 09, 2019 9:33 pm
Jméno a příjmení: Robert Verner
Bydliště: Malé Svatoňovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od Verny »

No neřekl bych že doby kdy to dělali v kde jaké garáži sou pryč, Jak to píše Radek v podstatě to může dělat kdokoliv a to že má hezčí kabát ( líp vydapadjící dílnu)
nic neznamená, ono i v té dílně která dřív se někam vypracovala může začít dělat kdokoliv. Podívejte se jen na to co leze ze škol. Jako malej sme se furt v něčem hrabali, nejakej fichtl, pařez ..... dnes u nás po vesnici ani kluka který by na čemkoliv v čem by se hrabal lítat nevidíš. Tak z čeho by vyrostl dobrej automechanik.
Další věc je, že sekvenci může někdo vyladit dobře, ale musí tomu roztumě a to je ten kámen úrazu. Není to o tom co mu ukáže diagnostika, ale musí ten motor slyšet.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od podvlada »

RadekN píše: ...
Zjednodušeně řečeno vám stačí 1000Kč, skočit na úřad a zítra můžete dávat razítka
...
Pardon za offtopic, ale Radku, není nějaká podobná volná živnost, která by pak mohla dávat razítka, že je něco namontovanýho správně tak jak má bejt, nebo rovnou prskat homologace? :-D To by byla paráda. Schválit si kola, rám, zvýšení, ... ;-) Přece nemůže mít Dekra monopol - a jak s k tomu vůbec dostala, no?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od RadekN »

Podvlada:

Hehe no to by bylo fajn :-D . Mě to jen překvapilo, když jsem zjišťoval, co vše bych potřeboval pro menší moto servis ... A při tom narazil na to, že LPG můžeš montovat normálně s volnou živností :-).
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od vrgada »

jsem uz stary, mam 3 auta 200kW+ a nechci nic slabsiho ani nic jineho do budoucna nez premotorovany kombik AWD, tim padem bohuzel LPG pada. Mozna by to slo dat do volva, jenze muj najezd se deli mezi 3 auta, nikdy by se mi prestavba nezaplatila
...
co tak pozoruji cvrkot, tak asi jedine subaru, kde to jakztakz funguje je 2.5 motor ve 4kove legacy (outbacku) V inzerci jich je dost, takze pokud nutne musite LPG subaru tak tuto motorizaci
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7830
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od mnov »

RadekN píše:Možná to všichni nevědí, ale montovat plyn může v podstatě kdokoliv bez jakýchkoliv zkušeností ... Nemusíte být ani automechanik a nemusíte mít ani dochozenou základku.

Zjednodušeně řečeno vám stačí 1000Kč, skočit na úřad a zítra můžete dávat razítka

Stačí k tomu volná živnost " Údržba motorových vozidel a jejich příslušenství ", pod kterou kromě jiného spadá např. toto "Montáž, opravy, servis, zkoušky a revize plynového zařízení na LPG k pohonu motorových vozidel a jiné podobné činnosti."

To jen tak obecně k možné kvalitě/nekvalitě některých plynařů.
Tohle je opravdu hodně zjednodušeně. Jaký systém pak budeš montovat? Musíš si vybrat někoho, kdo na to má homologace a přístup k zapsání do systému evidence vozidel. Ten Tě asi taky zdarma nevyškolí. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od vrgada »

vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od vrgada »

Motory H6 3.0 a 3.6 nejsou absolutně vhodné pro montáž a provoz LPG! Jak píše Jirka, dochází u nich vinou měkkého materiálu k zaklepání ventilových sedel. Dlouhodobě nepomůže ani seřizování ventilů co 10.000 km ani přimazávání flashlube.

Zde je vyjádření ze Subaru ČR:
Motory 3,6 a 3,0 nejsou vhodné na přestavbu na LPG. Ventily se velmi rychle "zaklepají" a následná oprava je velmi drahá.
I z praxe víme, že auta s těmito motory, která byla přestavěna i přes naše varovaní skončila dříve či později v servisu s výše uvedeným problémem.

Jan Svoboda
SUBARU ČR
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od vrgada »

ahoj - nevím jestli tě to ještě zajímá - teď to tady pročítám, mám 3,0 H6 automat s LPG, po cca 45tkm zaklepané sedla ventilů - motor ven, oprava hlav, seřízení ventilů = zaplatil jsem cca 45.000 Kč za opravu v autorizovaném servisu. Jelikož mi LPG namontovali v autorizované LPG dílně, která měla udělený certifikát a povolení od MPO pro VEŠKERÉ vestavdy LPG pro motory SUBARU - teda i pro 3,0 H6, vypálil jsem na ně fakturu a začala mela. Nakonec jsem to resil osobne s gen.dodavatelem SUBARU pro ČR a mám od nich písemně potvrzené, že LPG do 3,0 H6 se montovat nesmí.
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: 180kW H6 na LPG - zástavba od LPG Vaněk. Má někdo?

Příspěvek od vrgada »

atd, ale verim, ze kdyz mate velky najezd, tak se to i pres tyto drobne opravy ekonomicky oplati
Odpovědět

Zpět na „Palivo“