Millersoils - jaký motorový a převodový olej do Foresteru SG

Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Millersoils - jaký motorový a převodový olej do Foresteru SG

Příspěvek od draconis »

Tak mě čeká výměna oleje. Co se týká motorového, tam už jsem se víceméně rozhodl, ale řekl jsem si, že bych ho vyměnil preventivně rovnou i v diferáku...

Proto bych se chtěl zeptat, jestli jsem vybral dobře? Aktuálně je použit olej 5W30 neznámé značky, s autem jsem zatím najel jen asi 3 000 km, ale hladina se zdá být stále stejná. Také ještě zvažuji možnost nano varianty (EE Longlife 5W40), nicméně nevím, jestli je rozdíl opravdu tak markantní. Cenově je to skoro stejné, spíš se mi pak jedná o případné dolití, kdybych náhodou někde "po cestě" zjistil, že hladina je nízká a potřeboval nouzově dolít olej koupený např. na čerpací stanici - lze nanočásticový olej kombinovat s běžným syntetickým/polosyntetickým? Jedná se o Subaru Forester 2.0XT (Turbo, 130kW/177PS) r. 2003 (SG).
  • 1x Engine Flush
  • 5l + 1l (na dolití) Motorový olej XF Longlife 5W40 (náplň Foresteru by měla být 4,5l)
  • 1l TRX Synth 75w90 GL4/5 (náplň Foresteru by měla být 0,8l)
Vycházel jsem z informací webové aplikace Millersoils.

Děkuji!
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Millersoils - jaký motorový a převodový olej do Forester

Příspěvek od telatko »

přesně toto v NANU mám v Xtrailu a spokojenost... co se týče dolití "něčím" z benzínky, prasárna je to vždycky, ale když by na to přišlo, můžeš to myslím nalít do čehokoliv. Ale pak bych ten olej jel vyměnit. Obecně mi oleje od Millera mizej v autech pomaleji, než oleje konkurenčních značek. Nevím jestli máš manuál nebo automat, takže bych případně stím diffem udělal i převodovku.
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Millersoils - jaký motorový a převodový olej do Forester

Příspěvek od Slavek_xxx »

draconis> kdyz budes menit olej v zadnim difu, vymen rovnou i v prevodovce. At v tom pak nemas bordel :845:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Millersoils - jaký motorový a převodový olej do Forester

Příspěvek od VDC »

Slávek má pravdu, je tam stejnej olej, tak to budeš mít z jedný vody na čisto

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Millersoils - jaký motorový a převodový olej do Forester

Příspěvek od M a r c e l »

presne tak, oboji najednou je jistota, ze se na tu prevodovku nevyprdnes B-)

TRX Synth 75w90 GL4/5 tam mam taky, dle pana Vejvody z MO je zcela dostacujici...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Millersoils - jaký motorový a převodový olej do Forester

Příspěvek od Petr Vejvoda »

draconis píše:Tak mě čeká výměna oleje. Co se týká motorového, tam už jsem se víceméně rozhodl, ale řekl jsem si, že bych ho vyměnil preventivně rovnou i v diferáku...

Proto bych se chtěl zeptat, jestli jsem vybral dobře? Aktuálně je použit olej 5W30 neznámé značky, s autem jsem zatím najel jen asi 3 000 km, ale hladina se zdá být stále stejná. Také ještě zvažuji možnost nano varianty (EE Longlife 5W40), nicméně nevím, jestli je rozdíl opravdu tak markantní. Cenově je to skoro stejné, spíš se mi pak jedná o případné dolití, kdybych náhodou někde "po cestě" zjistil, že hladina je nízká a potřeboval nouzově dolít olej koupený např. na čerpací stanici - lze nanočásticový olej kombinovat s běžným syntetickým/polosyntetickým? Jedná se o Subaru Forester 2.0XT (Turbo, 130kW/177PS) r. 2003 (SG).
  • 1x Engine Flush
  • 5l + 1l (na dolití) Motorový olej XF Longlife 5W40 (náplň Foresteru by měla být 4,5l)
  • 1l TRX Synth 75w90 GL4/5 (náplň Foresteru by měla být 0,8l)
Vycházel jsem z informací webové aplikace Millersoils.

Děkuji!
Dobrý den,

výše uvedené produkty jsou už samy o sobě super volba, nicméně jejich nanočásticové varianty jsou ještě výkonnější a skutečně poznáte přínos použité technologie.
Z produkce NANODRIVE by se tedy jednalo o motorový EE Longlife 5w40 a převodový (převodovka i diff) EE Transmission 75w90.

Pokud si pro 4,5l náplň vezmete 5l+1l, potom by neměla nastat situace, kdy byste musel dolévat něčím jiným. Samozřejmě nouzové dolití kvalitní plnou syntetikou 5w40 bude možné, ale popzmění se vlastnosti originální náplně.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
POL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: sob lis 24, 2012 12:04 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Pardubice; občas Jizerské hory

Re: Millersoils - jaký motorový a převodový olej do Forester

Příspěvek od POL »

Druhý "cyklus" mám v motoru Millers Oils: CFS 5w40 NT (tedy "nanočásticovou variantu") -
k plné spokojenosti jak v zimě, tak kdykoliv při kratších pojížděčkách(léto, zima); dlouhý vzdálenosti samozřejmě taky OK, to neřešíme.

Teď jsem měnil i ve spojce a v difu-taky MO. Už ani nevím jakej, určitě nějakej 75w90, musel bych to najít.

K dolejvání: Beru to takto, když už tam naleju nanočásticovej olej, dám si litrovku stejného oleje do kufru a z té případně dolévám. Motor mi poděkuje:)
Pavel Pardubice (POL)
Forester 2.0XT, zelená metla, 2003
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Millersoils - jaký motorový a převodový olej do Forester

Příspěvek od draconis »

Takže objednáno, nakonec jsem vzal vše v nano provedení. Rozdíl celkově na vše (motorový ole 5l+1l a převodový olej do difu a převodovky 5l) byl jen asi 800 Kč, takže bylo rozhodnuto. Pro jistotu před výměnou použiju i Engine Flush.

Zadní kotouče a desky už mám doma připravené od středy, tak snad tento nebo příští týden udělám Forejsovi radost... :-)
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“