Uzávěrka diferenciálu

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od VDC »

Super, ty videa jsou jasně vypovídající. :supeer:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od M a r c e l »

Ukazana platí...

odeslano z mobilu Sony Xperia L
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od Doro »

Diferák s uzávěrkou už mám nějaký ten den doma, tak jak se podaří časově, provedu výměnu a bude se dlouhodobě testovat :657:
Jediná drobná úprava při výměně bude spočívat ve zkrácení poloos nasunutých do diferáku (o cca několik mm). Ofotím a přidám foto a text, cojakproč.
Ještě zbýná naštudírovat, jak to vyměnit a co je třeba rozebrat (mimo spuštění výfuku + uvolnění a demontáž dif.)
Video porovnání bez uzávěrky jen s LSD a s uzávěrkou asik netřeba, bo už tu jedno je a je jasně vypovídající.
:657:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od hamoun »

a ja se uz pri pohledu na seznam poslednich prispevku s nazvem tehle sekce a Dorem jako poslednim prispevovatelem tesil na zkusenosti z provozu :) tak .. supsup :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od M a r c e l »

tak jak mladenci co jiz mate namontovano? jak to chodi? poznatky z provozu, jak v terenu je asi jasne, parada B-), ale jak se s tim zije na asfaltu? v obci, mimo obec, na dalnici?
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od Doro »

Dneska jsem to tam nacpal - teda diferák jsem měnil poprvé, tak to trochu trvalo, se do toho pustit a zabralo celé odpoľudne.
....takže trpělivost, už se se na tom dělá :657:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od M a r c e l »

no tak se teda tesim na postrehy z provozu, zajima me predevsim provoz na asfaltu, je mi jasny, ze na hline to bude paradni...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od Doro »

Takže, bo už s tím jezdím nějaký ten pátek, tadyk sou čerstvě podané informace: :657
Zatím najeto cca 1500 km v rámci měsíce. Současně, bo reklamuju mezinápravovou viskózní spojku (zadní náprava se nějak nepřipojuje dle předpokladu, když by měla nebo neměla), tak některé nejasnosti zůstávají.... Nová viskóza má cca 1,5 roku a 32 tis. km .... stejné, jako s jinými ND - stojí to šecko za :zachod: ....snad se to zlepší, časem :845: ::-DDD: :839:
Prostě, když hrabou obě přední kola a zadní se nehnou, asik je něco špatně, tak uvidíme, co na to ti od výrobce :baseball:
- změna není poznat v podstatě v ničem, bo forest jede pořád stejně
- v zatáčce se občas slyšet slabé cvakání zezadu, ale to jen někdy v určitých místech, kde se dobře odráží zvuk od okolí, a taky je nutné mít otevřené okna, jinak prostě není slyšet nic (často se snažím něco zaslechnout, abych jakože poznal, jestli uzávěrka funhuje, ale neslyším nic)
- podle poloměru zatáčení se mění frekvence cvakání
- cvakání není nijak obtěžující nebo hlasite a jak jsem psal, je slyšet jen občas
- chování na asfaltě na rovině beze změn
- chování v zatáčce se těžko posuzuje, co je subjektivní a co realita... rozdíl jsem nepoznal
- při říznutí ostré zatáčky do smyku je cítit, že zahrabou obě zadní i se zvukovým efektem :845: (vzhledem k problému viskózy není jisté)... je to obdoba LSD, ale trochu jiné ...škoda, že nemůžu plně posoudit rozdíl, bo nevím, co a jak se na viskóze sepne a nesepne
- mírnější zatáčka nebo odbočení z křižovatky není poznat nic (u mě tedy už několikrát jo, ale vím, co to bylo ::-DD: :baseball: )
- u ostré zatáčky v serpetíně o 180° je cítit, že vnitřní zadní kolo potřebuje jet rychleji, takže si občas pískne pneu

zdůvoním: jedno zadní kolo může jen rychleji než to druhé, ale nemůže jet pomaleji, než se točí kardan (ale já stejně vím, že může, potvora ::-DDD: ), výsledkem je, že průměr otáček předních kol, který je na kardanu, se nacpe na vnitřní zadní kolo, ale jeho otáčky jsou v reálu pomalejší, než je kolo točeno kardanem (vnější zadní se odvaluje rychleji a nezasahuje, bo je vlečeno). Tento prokluz je tedy zahrabáním/protočením urychleného vnitřního zadního kola. Zde netuším, co se zrovna děje a jestli mi viskóza nehatí myšlení a mezinápravový diferák to srovná sám
Pokud se vyreklamuje, či jinak vyřeší, budu mít jasno. Kdokoliv víte, klidně upřesněte.

- problémy při parkování a popojíždění jsem žádné nezaznamenal

V terénu teď těžko posoudím, bo když vyvěsím přední kolo, mám smůlu a nic se neděje, jen se to přední kolo točí a zadek se nehne (cuka se na místě kardan, ale to je vše). Když jsem ale v pohybu, zatím jsem nenašel místo, kde bych měl problém vyjet. Při testu v kopci v bahně se krásně hrabalo všemi 4. Na louce ve 25° a trávě vysoké na výšku forestra ::-DD: sem vyjel s vozíkem jen šikmo. Ono to ale klouzalo jako sfině a dolů se mě vozík se dřevem snažil předjet. :baseball: Navíc na sjetých gumách se toho taky moc nedokáže. Při běžných domácích pracech kolem chalupy s plně naloženým vozíkem dřevem nebyl problém, ostatně jako i jindy.

Při couvání s vozíkem do kopce se ozývala viskóza a semtam si škubla.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Jack
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: úte srp 25, 2020 11:10 am
Bydliště: Varnsdorf

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od Jack »

Pro oživení - nějaké další postřehy a zkušenosti? (po těch pár letech od posledního příspěvku?). Díky.
Subaru Forester SF 00', 2.0 92kW
Subaru Outback H6 05', 3.0r 180kW
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od VDC »

Postřehy a zkušenosti jsou takový, že bez uzávěry mezinápravy nemá smysl vymejšlet uzávěru zadku. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od petr »

to asi souhlasím , já se už taky natrápil a párkrát se přesvědčil , že předek si klidně hrabe a zadek stojí a myslím že tu viskozu mám doufám ok , ono to má nějakou snahu , ale nemá to moc síly pořádně zabrat , i řetězy na zadek jsem zkoušel, předek hrabal a zadek se ani nehl a tak podobně , prostě je to trochu ojeb , já samosvor teda vzadu nemám , ale když to moc neumí ani zavřít středový diferák tak to asi pomuže jen něco málo , holt není to offroad , ono opravdu dokud se to auto hýbe tak to celkem umí vyjet hodně , jak se to zastaví je to mizerné
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 162
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Uzávěrka diferenciálu

Příspěvek od Vrták »

Trochu to tady oživím svým dotazem, našel sem na amerických fórech, že u automatu 4EAT jde udělat jednoduchý spínač pro připojení "uzávěrky" mezinápravového diferenciálu... ta převodovka s rozvodovkou standartně pracuje v režimu rozdělení výkonu 90:10 (jestli si dobře pamatuju), ale řídící jednotka umí rozdělení výkonu upravit na 50:50 uzamčením na výstupu, hezký video je tady https://www.youtube.com/watch?v=6AoEm-CSa74&t=607s
úprava samotná je relativně jednoduchá, prostě kabel, co jde z řidicí jednotky k solenoidu a ovládá uzamykání, se dovybaví vypínačem, aby se dal ovládat i manuálně... našel jsem k tomu už dost informací, ale nevím jak moc se liší americká a evropská verze převodovky třeba co se týká elektrického zapojení... nemáte někdo schéma zapojení konektoru do řídicí jednotky automatické převodovky pro evropskou verzi?
Nezkoušel jste tu úpravu už někdo udělat?
tady je video úpravy na XT https://www.youtube.com/watch?v=nDAPsX2xHss&t=1235s , pro non-turbo verzi by to mělo být ještě jednodušší, protože údajně nepotřebuje do spínače přivést 12V

Edit: Sorry už sem na to téma tady našel XD
Forester SG 2006 2.0X
Odpovědět

Zpět na „Forester“