Příslušenství foto a video

Odpovědět
Uživatelský avatar
POL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: sob lis 24, 2012 12:04 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Pardubice; občas Jizerské hory

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od POL »

Příspěvek jsem vymazal.
Vše je v mém příspěvku níže.
POL
Naposledy upravil(a) POL dne úte dub 16, 2013 6:25 pm, celkem upraveno 1 x.
Pavel Pardubice (POL)
Forester 2.0XT, zelená metla, 2003
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3142
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od Albi »

RallyCAD píše: Taky už jsem kdysi měl dřevní Olympus (tuším že C5000) a měl pár much, ale jak jsem psal - značku moc řešit nechci, ...
o značku nejde, ale o ovládání a firmware ...
mohu srovnat Panasonic a Olympus, měl jsem Panasonic TZ-7, bohužel mi upadl na zem (resp. kolegovi), tak jsem narychlo vybral Olympus SZ-30, a to byla chyba. Nemít srovnání, asi OK ... a prostě ten Panasonic ty foťáky dneska umí líp ...
normálně když do něčeho investuju řádově deset litrů, musí mi to vydržet hodně let, ale Olympus asi skončí k koši předčasně ...
kdysi jsem vždycky študoval testovací fotky pod mikroskopem a hledal šum a aberace apod ... z toho už jsem vyrost, to stejně v reálu vidět není, resp. rozdíl mezi kompatky v tohle ::-DD:
a hlavně co je mi platný např. menší šum, když pak nemám fotku nebo video vůbec ...

Olympus dost kazí fotky, noční fotky nic moc, zoomovat při videu plynule neumí a je to slyšet, stabilizace nestíhá a vydává divný zvuky ... atd atd, teď se mi všechno nevybaví, ale pořád mě něčím "překvapuje" ... :6066: ... a hlavně s tím vším TZ-7 problém neměl ...

velké možnosti dnes nabízí elektronika a software, a v tom budou velké rozdíly mezi značkami, jak si dokáže poradit se scénou, aby člověk cvaknul a měl pěknou fotku za různých podmínek, což je důležité právě u kompaktů ... jenže to člověk z parametrů a recenzí nevyčte, aby to srovnal ...

kamarád má Panasonic DMC-LX7, fotí pěkně, ukazoval mi fotky např. z města v noci ... a to bych Olympusem neudělal ani zdaleka ... sice není úplně kapesní a levný ... uvažuju o něm ...
nebo TZ-40, líbí se mi tohle:
DMC-TZ40 disponuje Wi-Fi® konektivitou a technologií NFC. NFC umožňuje připojit fotoaparát k chytrému telefonu nebo tabletu snadno tak, že je položíte k sobě a provedete několik jednoduchých kroků. Pomocí „Panasonic Image App“ uživatel může na dálku fotografovat
perfektní náhrada samospouště ... a běhání 10x sem a tam ...
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od RallyCAD »

To Suubaru - Můžeš to nějak specifikovat?
Na XZ-1 jsem koukal taky a pořád se ještě prodává za cca 7tis. Recenze má
poměrně slušný a má větší čip a světelnější objektiv než XZ-10...

Na Pentax jsem taky koukal. Konkrétně Pentax MX-1 vypadá dle parametrů
hodně slušně, ale už to není vyloženě kompakt. Váží 391g a to už není foťák do kapsy...
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od RallyCAD »

To Albi: Co se týká elektroniky, jsem trochu old-school a např. konektivita nebo dokonce
možnost ovládání telefonem je u mě až to poslední kritérium. Smartphone nemám a dokoce
jsem si do foroty koupil ještě jednu Nokii X1, až mi tahle odejde. Není to tím, že bych nebyl
elektronicky gramotný - spíš naopak. Zastávám názor, že univerzální věci jsou vždycky
kompromisem a vždycky jsou náchylnější na chybu. Tak jako nerad používám notebook, ale
radši mám pořádnou grafickou stanici v "bedně", tak nerad telefonuju z velkýho mobilu, tak
i nemusím "all-in-one" řešení... Prostě se držím toho, komp má kompit, telefon telefonovat
a foťák fotit :845:
Od vybíraného kompaktu očekávám kompaktní rozměry a rozumně kvalitní fotky přírody.
Kvalitu fotek předpokládám dosáhnu především dobrým sklem a upřednostím kvalitní objektiv
před lepším, komfortnějším a spolehlivějším firmwarem. Prostě radši risknu špatný zápis fotky
v několka málo procentech případů, než spolehlivě uložené fotky horší kvality... :pr:
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od u-geen »

mame uz asi dva roky Canon Ixus 230 HS a spokojenost... fotky stahnutelny v plnym rozliseni zde: https://plus.google.com/photos/11109168 ... tvn1sOjqAE , ovladani si myslim dobre udelany, je to malicky, hlinikovy, jednoduchy. jediny co jse smutny je omezeni delky videozaznamu na asi 10 - 15 minut v kuse, ale je to fotak, ne videokamera :)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od HonzaCZ »

Albi: To už je TZ-40...? Koupil jsem před rokem TZ-30 a zase jsem už pozadu :-) Jinak já jsem s TZ-30 nejspokojenější, ale nemám moc srovnání s ostatními ve stejné kategorii (tedy kompakt-utlrazoom).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3142
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od Albi »

2 Honza: nj, pokrok nezastavíš - resp. se z nás snažej tahat prachy :-)

2 RallyCAD: rozumím a souhlas, taky jsem old-school ... taky jsem na podzim koupil normální PC a telefon mám hlavně na telefonování (ač se mi dnes tato již druhořadá funkce někdy blbě hledá :845: )
ale některé moderní vymoženosti nejsou špatné :wink:

pokud jde o kvalitu optiky a čipu, v tom budou ty kompakty podobné kategorie srovnatelné, jestli Olympus SZ-30 nebo Panasonic TZ-30 ... nebo když srovnáš dva ne-ultrazoomové ...
ale s tím Olympusem si mi často stává, že přijdu domů a spousta fotek naprd ...
např. nezaostří, stabilizace nezafunguje, detekce obličejů moc nefunguje (jako old-school jsem si na tohle říkal, že taková funkce je blbost, ale není, a docenil jsem ji teprve přechodem z Panasonicu, který to uměl dobře, na Olympus, který prostě většinu k.ichtů nepozná a když tak jenom z blízka)
noční fotky dělá Olympus mázlý a přesvícený a nedá se tomu pomoci manuálně, atp ...
občas točím video, u Panasonicu šlo pěkně s citem zoomovat, Olympus jen skokově a je to hrozně slyšet ve zvuku ...
a tak podobně ...
po této zkušenost je prostě blbost koupit Olympus ... žádné plus, jen mínusy ... ale to se právě člověk dozví až zkušeností ...

btw, a zrovna ta možnost u TZ-40 - pro skupinovky - někam kompakt postavit, v klidu sebe a ostatní připravit a pak odmáčknout spoušť z mobilu, kde hned vidím, jestli jsem nemrknul nebo nezapomenul zatáhnout pupek ... se mi zdá jako docela prima frajeřinka ... :wink:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od Ynhoj »

Albi, s tím Olympusem jsi to asi trefil přesně. Když jsem si ho pořídil tak jsem s nárustem dní se více a více vztekal a ostré fotky snad jen za jasného počasí...režim sport skoro nepoužitelný....strašně moc šumu...všechno pomalý...o SW nemluvě :713: . Fotit na max. zoom nemělo vůbec smysl...Skoro bych řekl, že mini kompakt Benq mi udělal fotky lepší...Jediné co se občas povedlo bylo makro, jen běda pokud se to hýbalo :845: .Tato zkušenost mně stála cca 6.000 Kč...
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od quickly »

Tak jsem vyběhnul ven na zahradu a udělal jsem fotky s Canonem a Olympusem. Podle níže uvedených fotek TG-2 zas tak strašná není. TG-2 má trochu horší zpracování u protisvětla, ale co by chtěl člověk od kompaktu :4690: . TG-2 jsem navíc držel jednou rukou. TG-2 ostří o něco málo pomaleji než 7D, ale vždy jsem fotil bez rozmyšlení kompozice. Použil jsem program "P" na 7D a na TG-2 také "P" a 2x SuperMakro.
Přílohy
2013-04-16--11-46-17_postcard.jpg
2013-04-16--11-46-34_postcard.jpg
2013-04-16--11-46-54_postcard.jpg
2013-04-16--11-47-42_postcard.jpg
2013-04-16--11-49-06_postcard.jpg
2013-04-16--11-51-07_postcard.jpg
2013-04-16--11-51-31_postcard.jpg
2013-04-16--11-51-58_postcard.jpg
2013-04-16--11-52-33_postcard.jpg
2013-04-16--11-53-07_postcard.jpg
2013-04-16--11-53-31_postcard.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od RallyCAD »

Tak tomu říkám test! :pr:

Ve vyšším rozlišení to bude určitě něco jinýho, ale takhle scvrklý fotky vypadaj
některý líp z toho kompaktu... :bp: :850:
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od quickly »

RallyCAD : tady je galerie fotek. Zdrojové mají ve zdroji 153 MB.

EDIT 13:42 : pro věřejnost není vidět EXIF :839: , první fotka je z TG-2, druhá ze 7D

EDIT 18:28 : tak EXIF je už vidět ::-DD:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od RallyCAD »

Super, až dorazím z jedné práce do druhé práce tak se na to kouknu.
Tady je přísnej pan Proxy... ::-DD:
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
POL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: sob lis 24, 2012 12:04 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Pardubice; občas Jizerské hory

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od POL »

RallyCade,
jelikož jsem měl dnes odpo chvilku vzácného času, kouknul jsem se na nějaké ty ceny Panasonic foťáků. Focení mám rád a kdysi dávno to byl i můj chléb. Teď už dělám něco jiného. Zpět k foťákům. Opsal jsem nějaké modely co se zde citovaly i necitovaly a našel k nim nějaké ty ceny:
DMC-TZ40 7102,-
DMC-TZ30 5884,-
DMC-TZ35 5475,-
DMC-TZ25 4462,-

DMC-LX7 9246,-

DMC-SZ9 4.495,-

DMC-FT4 5.758,-
Jako výběr ti to snad bude stačit, tohle jsou ceny ze zaměstnaneckého eshopu této značky.S ničím jsem to neporovnával, ale většinou je víc výhodnější to zboží, kterého se momentálně prodává na trhu nejvíc.
Jen na okraj: Tohle je spíš taková soukromá nabídka, nejsem velko ani maloobchodník a z prodeje nemám nic.

Za pár dnů to smáznu, ty ceny se časem mění.
Pavel Pardubice (POL)
Forester 2.0XT, zelená metla, 2003
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od quickly »

RallyCAD: tady máš fotky v originálu
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Příslušenství foto a video

Příspěvek od RallyCAD »

To POL - díky za nabídku! :pr:

Ta LX7 mě za tuhle cenu vcelku zajímá. Mám zásadní dotaz - dostanu standardní daňový doklad?
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“