Palivové dřevo a vše kolem něj

Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5156
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

jo jo máš to lepší předsedo =)
mi se zas vůbec nechce natahovat s tím dřevem a brát ho před řezáním do ruky , raději mám v ruce pilu a vše řežu na zemi , na hromadě , prostě jak to jde , přijde mi to jako nejmíň namáhavé a hlavně já řežu vše už nahotovo na špalky v lese ať doma nedělám kravál a bordel, pak už to doma jen uložím a hotovo , holt každý má svoje postupy jak mu to vyhovuje , ale zas nápady jsou to fajn někomu se to možná hodí
to samé mám se štípačkou , nechce se mi jednak vytahovat , pak zvedat a dávat do ní ty špalky, raději to posekám sekyrou rovnou na zemi , pokud to jsou nesukaté špalky je to rychlejší a člověk se u toho aspoň trochu hýbe, takže mi štípačka zahálí v šopě nebo po kamarádech , já si zatím ale tu práci se dřevem užívám takže si to ani nějak usnadňovat nechci a nebráním se jí a známí toho využívají :-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Tak letošní topnou sezonu a možná i příští ještě vystačím z destičkami nařezanými ze staré střechy chalupy, sto let staré dřevo, krásně chytá :-) samozřejmě jsou určené vyloženě na třísky. Naskladál jsem je do chlívku a budu se muset ohlédnout pomalu po nějakých odřezcích, spíš teda rovnou destičkách a to nejlépe nakrácenými. Jeden tip mám...
Vydrželo tohle dřevo na osm topných sezon a to jsem ještě blb jednu mega velkou hromadu po reknostrukci střechy špatně uskladnil, na severní stranu, do stínu baráku, tam to jen plesnivělo a byl to ráj pro myši, až jsem zase vše pracně odvozil a spálil a toho ukládání předtím :-D já to chtěl uskladnit jinde, ale tehdy bylo všude tolik bordelu, že holt to dopadlo jak to dopadlo.
Holt se člověk furt učí, i v pokročilém věku :-)
Ještě mám kýble borových šišek, ty taky chytají na škrk :-)
Petře já si sem tam taky zaštípu, ale abych dělal takové hromady jako ty, to si raději zajdu do fitka, musím trochu opatrně se zády, ve fitku si to ohlídám, u štípání je to horší...někdy můžu dělat všechno, štípat o sto šest, ale z toho jsem chabrus, jsi zjevně v dobré kondici :-)
Přílohy
IMG_20221009_181525.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Doro »

A aby to nevypadalo, že sa nic nedělá, tož kúsek porostu padlo, bo dráty už sú blízko. Dvě odpoledňa ve dvoch a zme tak v půlce akce.
Aj ema maká místo suna, ale je to hold slabé stroj.
>B-)
Přílohy
DSC07588.JPG
DSC07590.JPG
DSC07594.JPG
DSC09059.JPG
DSC09060.JPG
DSC09067.JPG
DSC09093.JPG
DSC09099.JPG
DSC09105.JPG
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3077
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Tak toto bude "na pohodu", teda, spíš na zimu....samý koorovetz ;-D
Přílohy
IMG_20221021_164927.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3077
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Přiznám se bez mučení, těsně před koncem se mi hromada rozsypala....:⁠-⁠(
Nakonec mne dohnal déšť, ale stihl jsem to zakrýt.
Přílohy
IMG_20221022_110411.jpg
IMG_20221022_110832.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5522
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Holaňďanka »

Pěkná hromádka 👍
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19059
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od hamoun »

no tak to je parada :)
ja muzu zas tak maximalne poslat fotky k vareni :)
škoda superb
ex WRX 2008
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5522
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Holaňďanka »

Tak šup, ať mohu slintat. Jsem víkend bez dětí , tak nevařím. 😂
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5156
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

to ukládání vidím tak na 3- pane učiteli, ale příště se určitě polepšíš :-D
ale letos zima nebude , cikáni dřevo nechystají :-D
jinak pár dnů zpět jsem měl takový kratší pokec s jedním chlapíkem co dělá na takové menší pile a z pilin vyrábí briketky a peletky a tak přišla řeč i na to pekelné zdražování a tak jsem se trochu vyptával proč to tak letí nahoru , jestli je to fakt dražší ta jejich výroba atd no samozřejmě není, nebo jen nepatrně a je to jen proto, že je nákupní horečka , sám říkal, že se i trochu styděl za ty ceny za které to prodává , ale holt byl by blbý kdyby nezdražil , když to udělali všichni a aby to nebylo málo tak mu na tu výrobu začli dávat i nějaké dotace nebo co, na nákup strojů taky, tak říkal , že takhle se v životě ještě neměl a že na staré kolena neví co s penězma :-D nikdy to prý nezažil aby mu cpal někdo peníze z více stran jen tak, tak je z toho sám překvapen, nicméně přenechává to mladým , chystá se brzy do důchodu , říkal , že má dost a jde si na stáří užívat , že na takové podnikání ani nemá žaludek , je to takový dobrák a sám o sobě říká , že není stavěný na tuto dobu , rád jsem ho viděl a přeju mu aby si ten důchod užil , trochu mu i závidím :-D
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3077
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Trojka? Dobrá, to bych u zkoušek prošel. Ono je to naskládané narychlo a nestylově, protože za pár týdnů to větr profoukne a na konci zimy to bude použitelné. Pak to nalifruju do sklepa a jestli co zbude, do příště vyschne fteple a fsuchu. Šak je to enom drvo.
No a k tým cenám sa snad ani nevyjadřovat....
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5156
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

já jsem na ukládání pes tak mě neber vážně :-D
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 203
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Levis29 »

Má někdo zkušenost s kvalitní bruskou na pilové řetězy ? Já mám nějakou obyčejnou a je docela OK, ale sháním pro otce kvalitnější kousek, má profi pilu a dřeva se teď dělá docela dost. On je stará škola, takže to nemůže být plastový bazmek jako mám já ale musí tam být co nejvíce komponentů z kovu apod :-)

Brusky kolem 1000 jsou tedy mimo výběr, z těch dražších sem koukal třeba na tuto :

https://brusky.heureka.cz/proteco-bpr-145-230/#recenze/
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5156
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

no a nebrousí jen normálně ručně když je teda stará škola ? co vím tak všichni dřevorubci brousí pilnikem ručně , je fakt , že to musí mít člověk trochu v ruce , dělat na každém zubu stejný počet tahů atd ... já mám brusku taky někde ve sklepě , ale už roky jsem ji teda nepoužil , nějak mi to nikdy nesedlo
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Šaman píše: sob říj 22, 2022 11:15 am Přiznám se bez mučení, těsně před koncem se mi hromada rozsypala....:⁠-⁠(
Nakonec mne dohnal déšť, ale stihl jsem to zakrýt.
Pěkně susede, ty toho taky stihneš i s rozpadnutím hromady :-) není to smrk? Smrk od Lázovčana? Nabízel mě ho taky, levně. Já s díky odmítl, u mě v kachláčích by zahořel jak papír, do kotla, případně míchat s jiným dobré, čekám na buk, možná bude ještě tento rok, nebo taky ne...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

petr píše:no a nebrousí jen normálně ručně když je teda stará škola ? co vím tak všichni dřevorubci brousí pilnikem ručně , je fakt , že to musí mít člověk trochu v ruce , dělat na každém zubu stejný počet tahů atd ... já mám brusku taky někde ve sklepě , ale už roky jsem ji teda nepoužil , nějak mi to nikdy nesedlo
Já to mám tedy taky tak, jen s tím rozdílem, že brusku na řetězy nemám vůbec. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“