Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 759
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od RudaK »

Asi se vrátím k MOL 100 a nebo Vervě…..jezdí to stejně jak na N95 ale mám lepší pocit ;-) u MOL byly oba benziny včera zatím E5
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

Včera jsem dotankovával MOL 100 (u BVV) a pořád E5, jen cena astronomická. Proti N98 u Ona dražší o 7,- Kč na litru! Takže příště Verva kde je ten rozdíl poloviční.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24347
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Jj je to tak, Verva je pro mě teď taky volba rozumná.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od strider »

FYI nahodou koukam probehl zavoz 0% bio N95 eurooilu na severni cechy.. Usti, Duchcov, Decin, Litomerice, Steti, Bustehrad, Louny, Peruc, Tuchlovice... :)
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od PeteBiggy »

K benzínu u EuroOilu: Co jsem se tak díval, tak většinou velká část Čech biosložku mívá, často těsně pod limit (dosud 5%) a u nás na severní Moravě zase naopak často bez ethanolu. Kéž by to tak zůstalo i teď po novém roce. 10% toho biokvasu fakt tankovat nehodlám a pořád jezdit na 100 oktan taky úplně v plánu nemám, teda vyjma mašiny....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od mnov »

Dnes jsem potřeboval dotankovat Imprezu u Roudnice n. L. a normální benzín všude jen E10. Tak jsem natankoval 98 na ONO. U toho bylo ještě E5. ::-(((
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Zdenos »

PeteBiggy píše: sob pro 30, 2023 12:16 pm K benzínu u EuroOilu: Co jsem se tak díval, tak většinou velká část Čech biosložku mívá, často těsně pod limit (dosud 5%) a u nás na severní Moravě zase naopak často bez ethanolu. Kéž by to tak zůstalo i teď po novém roce. 10% toho biokvasu fakt tankovat nehodlám a pořád jezdit na 100 oktan taky úplně v plánu nemám, teda vyjma mašiny....
Taky jsem doufal, že se EuroOil udrží nějakou dobu s E5, ale dva týdny zpět v Sedlnicích tankovačka a už mají E10 >:-&
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od milan74ma »

njn, tento rok budu volby do europarlamantu, tak treba volit normalnych ludi a nie blbcov. Aj my ich tam mame pozehnane. Namiesto aby robili pre ludi, tak odhlasuhuju hocijake kraviny co ludom zivot teda vobec neulahcuju ... Bud sa vratit k staremu status quo ako bolo v plane v EU kedysi, alebo vymenit aj zem v kvetinacoch v euro parlamente. Kym tam budu tieto frakcie tak sa pozitivnej zmeny pre ludi nedockame ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mong93 »

Zdenos píše: pát led 12, 2024 6:56 am Taky jsem doufal, že se EuroOil udrží nějakou dobu s E5, ale dva týdny zpět v Sedlnicích tankovačka a už mají E10 >:-&
značku E10 mají teď dle zákona na všech benzinkách EuroOilu, na info ohledně obsahu biosložky bych kontroloval jejich aplikaci. Včera jsem tankoval v Olomouci, na stojanu E10 v aplikaci obsah biosložky 0% a to mi potvrdila i obsluha benzínky
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od milan74ma »

Mong93 píše: pát led 12, 2024 7:27 am značku E10 mají teď dle zákona na všech benzinkách EuroOilu, na info ohledně obsahu biosložky bych kontroloval jejich aplikaci. Včera jsem tankoval v Olomouci, na stojanu E10 v aplikaci obsah biosložky 0% a to mi potvrdila i obsluha benzínky
Nechcem byt zly, ale ak je to tak pri najblizsej kontrole maju fest problem, lebo E10 vznikla prave koli vyssiemu podielu biozlozky v benzine. Alebo zavadzaju zakaznika ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od PeteBiggy »

Zdenos píše: pát led 12, 2024 6:56 am Taky jsem doufal, že se EuroOil udrží nějakou dobu s E5, ale dva týdny zpět v Sedlnicích tankovačka a už mají E10 >:-&
Hele, a jsi si jistý? Podle čeho soudíš, jen podle etikety E10? Pravděpodobně, myslíš tu samoobslužnou čerpačku v areálu Čepro, areálu hmotných rezerv. A právě díky tomu, jsme tady mívali (máme) na EuroOilu většinou benzín bez biosložky. Protože když oni ten benzín skladují, tak samozřejmě bez Ethanolu, tak, aby něco vydržel. A když, tak pak jej tam míchají až když jde ten benzín právě na ty čerpačky. Ale většinou je to asi netlačí, pač mají povinný podíl splněn jinde (Čepro dodává všude možně), tak to tam z těch skladů povinných rezerv většinou ani nedodávají. Otázkou pak ale je, jestli my se tu neradujeme, že máme benzín bez biosložky, ale na druhou stranu to je zase často benzín před koncem skladovatelnosti. Čili několik měsíců starý nebo třeba i půl roku.... Ale to už si člověk jaksi podchytit nedokáže. Každopádně, jak to teda víš, že jsi tam tankoval od tama benzín s toliko biolíhu? Jen z označení E10? To je ale neznamená, že tam tolik je. Doteď tam měli E5 a taky tam většinou Ethanol nebyl. Aplikace tam stále ukazuje 0%. Jakožto u většiny jejich čerpaček tady v okolí. Akorát na Karvinsku svinstvo mají, ale to mě netrápí, tam nejezdím. A když už, tak jsem tankoval až v PL, když se to ještě vyplatilo....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od PeteBiggy »

milan74ma píše: pát led 12, 2024 7:32 am Nechcem byt zly, ale ak je to tak pri najblizsej kontrole maju fest problem, lebo E10 vznikla prave koli vyssiemu podielu biozlozky v benzine. Alebo zavadzaju zakaznika ...
To co píšeš, není pravda. Je to stále dokola, já už to tu vysvětloval X-krát. Koneckonců částečně i u pár minut starého příspěvku....

Edit: SPM to níže napsal stručně a docela i celkem výstižně. Já bych to nedokázal, já bych tohle musel napsat tak asi do deseti vět :-D Takže díky. Ty nůžky "splnit/max co dovoluje technická norma" byly do 31.12.2023 u benzínu 4.1% (nebo 4.2, už si nejsem jistý) a 5%. Teď to první číslo nevím, tedy kolik musí splnit. To druhé se samozřejmě posunulo na 10%....
Naposledy upravil(a) PeteBiggy dne pát led 12, 2024 7:46 am, celkem upraveno 2 x.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

IMHO je to tak, ze oni za rok musi dodrzet, aby prodali phm s nějakým danym obsahem bioslozky. A cislo na stojanu rika, ze je tam az 10%. Takze v rozporu to byt nemusi...

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Zdenos »

Soudil jsem pouze podle nálepky a popravdě až teď jsem si pořádně přečetl co biosložka obsahuje :-) .
Už zase mužů s klidnou duši tankovat bez biolohu :-|
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od strider »

No, ten obcasny zavoz v severnich cechach uz je tam od vanoc a porad tam je (3+tydny). Tak bud ho doplnujou, nebo to s tou rychlou spotrebou nebude tak horky... Asi tam musi nechat par mesicu buffer coz beznemu ovcanovy staci.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Odpovědět

Zpět na „Palivo“