Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od OK2MDK »

NEvítě nekdo jak je to s LPG z "ropy" tj odpad a ze zemního plynu?

Prý jsou obě verze, a mám pocit že VM tankujeme to i to - kralupol dodává pumpaři levněji než tuším tomegas? Ted nevím.
Muže být rozdíl 2kč na tomto?
Vím že na LPG Takové marže nejsou tak rozdíl v zisku to nebude..
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Mira píše: pát dub 08, 2022 9:55 pm No ono uživit ČS jen na marži za benál se moc nerentuje, je nízká. :-) Víte, že na litru balený vody na shopu vyděláte víc jak na 20 l benzinu? Co teprve na kafi. A tyhle marže nikomu nevadí? :-D
Ne nevadí, to mě opravdu nevadí, ty nutně nepotřebuji, ani dopravce, šofér jeho...Hlavně je to nesmysl, na litru balené vody víc jak na 20 l benzínu, Míro spočítej si to prosímtě ;) :-|
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od quickly »

sima píše: pát dub 08, 2022 10:05 pm .Hlavně je to nesmysl, na litru balené vody víc jak na 20 l benzínu, Míro spočítej si to prosímtě ;) :-|
Když na 0,5l vodě (nebo nealko pivu) máš 2-3 kč vývar, tak na litru je to až 6 Kč a to bude víc než na litru benzínu. Od švagra mohu potvrdit, že prodej nePHM zboží generuje na pumpě větší čisté příjmy.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od mnov »

Já měl radost z toho povinného přimíchávání bio složek, ale to se asi neuskuteční. Co jsem koukal, tak Čepro to nadále nasmlouvává a budou to tam mixovat. Povinné to nebude, ale ani zakázané. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

quickly píše: pát dub 08, 2022 10:13 pm Když na 0,5l vodě (nebo nealko pivu) máš 2-3 kč vývar, tak na litru je to až 6 Kč a to bude víc než na litru benzínu. Od švagra mohu potvrdit, že prodej nePHM zboží generuje na pumpě větší čisté příjmy.
Míra ale psal na 20 lt benzínu! Oproti jednomu litru vody... :-) to fakt ne. Jasně, že doprovodný prodej jednotlivého zboží, ať je to kusově voda nebo kafe nebude mít marži kačku oproti 2-4 kačkám na litr paliva, té vody se tolik litrů neprodá, jede to v menším množství, tady to přijímám bez mrknutí oka a chápu, tj každého volba.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

mnov píše: pát dub 08, 2022 10:21 pm Já měl radost z toho povinného přimíchávání bio složek, ale to se asi neuskuteční. Co jsem koukal, tak Čepro to nadále nasmlouvává a budou to tam mixovat. Povinné to nebude, ale ani zakázané. :-)
S tímhle tím to vidím zatím taky problematicky, ale není to neuskučnitelné, jen to nebude zítra. A když to nebude povinné, bude větší prostor pro lepší paliva bez biosraček, lidi na to budou slyšet a jistě toho někdo využije.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10653
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

sima píše: pát dub 08, 2022 10:34 pm Míra ale psal na 20 lt benzínu! Oproti jednomu litru vody... :-) to fakt ne. Jasně, že doprovodný prodej jednotlivého zboží, ať je to kusově voda nebo kafe nebude mít marži kačku oproti 2-4 kačkám na litr paliva, té vody se tolik litrů neprodá, jede to v menším množství, tady to přijímám bez mrknutí oka a chápu, tj každého volba.
Simo, vycházel jsem z informace Tako-ono, že mají na litru 0,80 Kč. Na litru vody vyděláš i dvacku, pokud ji budeš prodávat po 0,5l flaškách. Ovšem pokud má někdo ten vývar na benzinu 4,- Kč a vodu prodává po 1.5 l balení, pak to pravda není. Ale třeba já jsem pro Ono špatnej zákazník i když tam tankuju, ale nikdy si tam nic jinýho nekoupím. Ale stavím se na Benzině na kafe, koupím 2 flašky vody a nějakou tu tatranku a vydělají na mě mnohem víc, jak Ono na těch 40 litrech benzínu. =) A svoji roli hraje i fakt, že na Onu inkasuje chlap a na benzině se na mě culí 2 mladý holky,
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

Balenou vodu ať klidně prodávají, tu si dotyčný vybere někde v chlaďáku a pak to akorát hodí na pult. Ale když tam u tý jediný pokladny stojí týpek, co tam hodinu zaškrtává políčka do sportky, to mám vážně pocit, že mi selže pistole :-DDD (a taky kvůli tomu nejradši jezdím do glóbusu, kde je jenom PHM, nic jiného a ještě se na tu kasu jede autem a platí se to z okénka :-D ).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14880
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Tapan »

Placení PHM z auta skrz okénko teda docela nesnáším. Fronta u kasy mi nevadí, kam jezdím, tam nikdy není na dlouho, asi proto, že si nehrajou na fastfood a vrchol gastronomie je bageta z chlaďáku. Ale posledně mě tam nasrali, ne obsluha nebo organizace prodeje, ale operátoři volantu. Jsou tam pro mne dva relevantní stojany, oba obsazený a u aut nikdo, říkám si dobrý, tak už oba platěj... hovno, jeden jeliman si postavil auto ke stojanu, celkem dlouho někde opodál přemlouval výdejní box Zásilkovny, pak ten poklad donesl do auta a teprve se uráčil započít tankování. Ještě že jsem klidná povaha, někdo vznětlivější by ho tím balíkem ubil. Druhý stojan vedle blokovala nějaká slepice, která už měla asi dávno zaplaceno, ale nutně si potřebovala s někým v shopu pokecat a nesneslo to odkladu.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od hamoun »

Jo ... to taky miluji ... zvláště, když můžu 100oct tankovat u jediného stojanu z pěti ... a ten jediný je obsazený... a majitel auta si někde povídá nebo něco vybírá .. prostě nespěchá ... protože je "celá" benzínka volná ....

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk


škoda superb
ex WRX 2008
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od newli »

koukam, ze v tomhle nejsem vyjimka ... miluju lidi, co si na enzince zarizuji milion veci a neraci se uhnout od stojanu
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

Tapan píše:Placení PHM z auta skrz okénko teda docela nesnáším. Fronta u kasy mi nevadí, kam jezdím, tam nikdy není na dlouho, asi proto, že si nehrajou na fastfood a vrchol gastronomie je bageta z chlaďáku. Ale posledně mě tam nasrali, ne obsluha nebo organizace prodeje, ale operátoři volantu. Jsou tam pro mne dva relevantní stojany, oba obsazený a u aut nikdo, říkám si dobrý, tak už oba platěj... hovno, jeden jeliman si postavil auto ke stojanu, celkem dlouho někde opodál přemlouval výdejní box Zásilkovny, pak ten poklad donesl do auta a teprve se uráčil započít tankování. Ještě že jsem klidná povaha, někdo vznětlivější by ho tím balíkem ubil. Druhý stojan vedle blokovala nějaká slepice, která už měla asi dávno zaplaceno, ale nutně si potřebovala s někým v shopu pokecat a nesneslo to odkladu.
Ja teda to placeni z auta mam nejradsi. Kdyz uz musim stat frontu, tak ji alespon stojim v sede a teple (nebo naopak chladu), bez rizika, ze mi to auto nekdo mezitim vybere. A casove je to rozhodne nejrychlejsi reseni; s tou mensi nadrzi jsem zpravidla pod 5 minut uz zase nekde uplne pryc.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od petr »

Mira píše: sob dub 09, 2022 12:17 am =) A svoji roli hraje i fakt, že na Onu inkasuje chlap a na benzině se na mě culí 2 mladý holky,
to jsou ty rozhodující důvody kde nakupovat a tankovat , marže nemarže :-D
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od petr »

jinak zase nový poznatek , při platbě v polsku nezáleží ten kurz jen na bance , ale i na tom kterou kartu od nich člověk použije jestli kreditku nebo tu debetní nebo jak se tomu nadává a pak ještě zvolit správně platbu v těch zlotých a né v korunách , to je na maturitu a bez pomoci šikovné obsluhy je to bez šance :-D mají to tak schválně ti hajzlíci , kreditka má zrovna tedˇ kurz třeba 5,5kč/zl a debetní karta 5,3kč/zl , prý je to i tím, že jedna karta je od nich nějaká visa a druhá maestro nebo co , ale tomu už ani rozumět nechci , takže kdo se chce nechat co nejmíň oškubat tak je třeba toto zjistit, ale i tak to vychází momentálně na cca 35kč/l N95 takže kdo tam má cestu radost tam tankovat , fronty už žádné , do kanystrů dávají dle libosti a odvahy řidiče
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 759
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od RudaK »

Kreditka má dycky horší kurz.
A u debetních karet platí pravidlo vždy platit v lokální měně.
Nejlepší varianta je směnit si PLN v dobrém kurzu a pak platit rovnou v PLN.
Já to tak dělám s € koupím si je před dovolenou a pak platím vše v €
Podmínkou je multiměnový účet … umí to RB
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Odpovědět

Zpět na „Palivo“