Kvalita PHM

Pohonné hmoty, spotřeby, alternativní paliva, čerpací stanice, kvalita, modifikace motorů, aditiva.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Tesco Ultra jsem tankoval už taky mnohokrát a je pocitově fajn, spotřeba a i výkon, oproti Efectě 95, to si zas neodustím napsat- Efecta 95 byla viditelně utahaná, líná, teda lesník po jejím požití :-) a to jsem jí tak fandil, zpočátku ano.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

Na tesco ultra jsem jezdil, protože to byl druhej N95 po Euroilu který měl aditiva a byl u nás na vesnici i nejlevnější. Pak dlouho Vervu, nyní N98 od Ona. Verva hned vedle je už o víc jak 3 Kč dražší a je tam furt prázdno, takže utrpí i tak bídná kvalita.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Austin
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 283
Registrován: úte zář 18, 2018 10:55 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Austin »

Mapa 50 míst kde je lepší netankovat
Mapa i seznam byly sestaveny ze zdrojů České obchodní inspekce a aktualizovány 28. června 2021. Nově se v seznamu objevila Benzina v Českých Budějovicích, která prodávala prémiovou naftu s nadlimitním obsahem biosložky. To může způsobit rychlejší zanášení filtrů, tvorbu šlemů a kalů v palivovém systému, polymerizaci motorového oleje a poškození motoru.

https://www.kverulant.org/article/50-mi ... 1jh7OHGFbY

Kdo jezdí jen Čepro / OMV nemusí to sledovat...
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od petr »

co že je špatně na te vervě ? jako že je E10 , má víc lihu jo ? já ji občas bral, myslel jsem že tolik nestárne v nádrži když jezdím na lpg a benzín tankuju méně často, většinou beru u euroil ten lepší naturál 95 a asi v pohodě , je to furt E5
ten OMW maxmottion je nejdražší benál co znám , no tak asi bude dobrý
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od zhor »

Verva nemá biolíh, ale ETBE, takže z pohledu stárnutí benzínu je na tom výrazně líp než paliva z lihem (většina N95 benzínů a některý N98). A teď ho tam dávají více (proto označení E10).

Když jsem koupil 98 oktan na ONU (tam mají E5 a biolíh), tak to auto po nafouknutí turba jelo pocitově mnohem lépe. Takže to větší množství ETBE je nejspíš na úkor výkonu benzínu. Na dlouhodobější skladování benzínu by to nemělo mít vliv. Tam údajně nejvíc škodí ten líh, ten benzín při delším skladování zhnědne, a rozpouští gumový tesnění. To by s ETBE nemělo dělat, takže Verva je pořád ideál pro různé sezonní stroje (sekačky, pily, křoviňáky apod.). A výkonově je pořád lepší než obyčejný N95 benzín.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
fajfka
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 13, 2012 7:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od fajfka »

Požádal bych někoho z fundovanějších kolegů, aby stručným způsobem zhodnotili současný stav na pumpách. Mám Tank kartu, ale zdá se , že Benzina už není do kvality co dřív atd. O cenu až tak nejde, ty jjsou teď dost hrozné všude. Spíš o poměr kvalita a cena. U mne motor atmosféra. Dík
fajfka

Subaru Outback 3,0 AT 2007
BMW 1100 GS
Honda Shadow 1100 C
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od quickly »

Já stále doporučuji Ultra 95 od Tesco pump. V Praze by měla být v Letňanech, v HK má Tesco o 2 Kč menší ceny, než je normální průměr po městě (ve ValMezu mají třeba vždy o korunu dražší benzin). Ultra 95 je aditivovaný, pokud bereš čistý N95, tak oproti Ultra 95 je o 40-50 haléřů levnější. Tankuji z 98% v Tesco HK a tam jsem s Ultra95 neměl nikdy problém.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Tapan »

Začal jsem na zkoušku tankovat aditivovanou 95 u nás ve vsi na HOSu (asi žádný silný řetězec, na pistolích píšou Mol partner). Ale jestli to má nebo nemá vliv na cokoliv těžko zjistím, celkově mám na tom motoru najeto asi 600 km :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od sima »

Já teď už nějakou dobu tankuji taky jak Dan ultra 95, VIF mě typicky přestal bavit, možná zase za čas a pro lepší benzín to mám 20 km, navíc se furt opravuje důležitá silnice ve valmezu, jsou tu zácpy, že jedeš přes valmez 30-60 minut, v nejhorším až tak hodně. Každý den kličkuji kudy to jen jde, z práce se snažím vyrazit o pár minut dřív, cesty necesty- díky lesníkovi, zákazy, každý den narychlo improvizuji, zatím to nějakým zázrakem dávám, jsem v cíli rychle, jakoby nebyla zácpa téměř, to si pak člověk rozmýšlí zbytečné cestování, takže jsem za to tesco rád.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 162
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Vrták »

Já teda dlouhodobě tankuju u Globusu, u toho jejich extra drive 95 sem nepoznal rozdíl od toho normálního, možná to má o malinko lepší spotřebu, ale nijak významně, projev motoru pořád stejný... Příště asi zkusím ten od Tesca, ať mám srovnání :D Jinak na ONO bych netankoval, moje sestra tam pracuje a ani ona to netankuje do té své 20let staré francouzské plečky, říká, že benzin tam je jako bonboniéra, nikdy nevíš co tvé auto ochutná :D
a ještě takový postřeh, loni sem přes zimu nechal 2 kanystry benzinu do zahradní techniky na chatě v garáži a zrovna mi došel stabilizátor a já na to zapomněl, v jednom byl benzin z Benziny a v druhém z Globusu, oba běžný N95... ten z Benziny po 5 měsících v kanystru naprosto změnil barvu (do hněda) a sekačce se po něm moc nechtělo startovat, ten z Globusu bez problémů, sekačka naskočila na drc, a to sem ho tam měl ještě tak o měsíc déle...
Forester SG 2006 2.0X
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

Dokud jsem nepřešel na vervu, tankoval jsem aditivovaný tesco. Poměr kvalita/cena výborná. Nyní jezdím N98 ONO a jezdí to líp jak na vervu. Dokonce líp jak na 100 od MOL, kterým to občas říznu kvůli aditivaci.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Levap »

Většinou jezdím na ONO nebo Tesco Ultra.
S ONO nikdy problém nebyl, ale léju do něj VIF.
S Tesco Ultra (bez vifu) mám historický nejlepší spotřebu a jede to taky moc pěkně.

Ostatní tankuju sporadicky u MOL nebo Benzina., Výjimečné EuroOil. Ostatní značky úplně vynechávám.

Odesláno z mobilu pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od Mira »

U EuroOilu jsem tankoval imprezu. N95 Optimal, což byl v té době jeden z mála aditivovaných benzinů. Mnohem lepší než obyčejný Shell.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od strider »

Zatim leju do Feze jen ONO, a muzu potvrdit, ze kvalita je nejaka kolisava. Cesta na hory s natankovanim v praze, po ranu, lehka noha, plynule protoze nikde nikdo - 9.8l/100. V Ostrove ten samy den natankovano, a ta sama cesta zpet, ale v provozu, plyn/brzda/predjizdeni/dalnice ne 130 ale 150 - 8.8l/100 ... :-/ Nedokazu to vysvetlit jinak, nez ze v Ostrove privezli lepsi benal z reichu?
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kvalita PHM

Příspěvek od spm »

No, pocitam ze cesta zpet zase vede spis z kopce, coz udela nejaky rozdil.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Palivo“