BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Mareka »

Jen taková vsuvečka: jeden můj zákazník má Forestra v naftě (cca 2010) a max spokojenost. Na mé varování ohledně rizik jen kroutil hlavou ... A v listopadu mu klekla převodovka.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3402
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od mari75 »

To má za to kroucení. Až přestane kroutit, tak mu klekne motor. Ale třeba má málo najeto
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od hamoun »

jan233321 píše:Otázka na hamouna: kolega, pokud neprodal, co s tím udělal? Minimálně zájem bych měl... A ano, jsem si vědom všech rizik.
myslim, ze se rozhodlo, ze se to prodávat nebude … a slo to nekomu sluzebne novemu.
nebo to pak bude auto navíc, co bude "nahradni" …
je uplne ok a za ty prachy je blbost to davat pryc (jeste s odpočtem … )
škoda superb
ex WRX 2008
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od pafka »

Tak kazdy odvetvi ma svoje slepe cesty ve vyvoji. To je normalni. Mne spis vadi, jak se k tem slepym cestam nekteri stavi.
A vzhledem k obecne zname vstricnosti Subaru CZ bych se teda drzel spise prostredku overene dalnice a doufal, ze nebudu mit auto z pondelniho rana po nedelnim flamu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rendy019
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte kvě 05, 2020 4:00 pm
Jméno a příjmení: Radek Sehak

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Rendy019 »

Moje zkušenost s tímto motorem je zatím špatná, auto jsem koupil nedávno,volil jsem diesel kvůli dojíždění do práce,cca 100km ale 4 dny zpět, mě auto nechalo stát par km od baráku,motor točil max 2500 otáček a auto nejelo. Podle diagnostiky je v prdeli vstřik (4.válec). Auto má čerstvých 170tkm.Mám ho zhruba měsíc,takže tahle závada mě nepotěšila, ještě když mi v servisu řekli,že je lepší vyměnit vstřiky všechny a i z prací bych se možná mohl vejít do 70tis. Naštěstí jsem se přes známé dostal k nižším cenám,tak by to mohla být asi jen půlka z původní částky. Znovu bych do tohoto dieselu rozhodně nešel..
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od námořník »

Kdyby jsi si to tu přečetl před koupí, tak sis to mohl ušetřit.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Rendy019
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte kvě 05, 2020 4:00 pm
Jméno a příjmení: Radek Sehak

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Rendy019 »

námořník píše:Kdyby jsi si to tu přečetl před koupí, tak sis to mohl ušetřit.
Nojo, je fakt, že jsem nějaký recenze pročetl, ale na fórum jsem narazil až teď,když jsem hledal právě závadu co se mi stala, teď už jsem zase o něco chytřejší, z chyb se člověk učí i když tahle chyba stála pěkný prachy :/
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od VDC »

My si tu rádi myslíme, že to všichni ví, že Boxer Diesel je průserovej motor. Ale ono to tak není. Ví to lidi z týhle komunity a pak nějaký lidi, co se zajímají o auta.
Osobně jsem třem svým známým auto s tímhle motorem zakazoval, z čehož 2 poslechli a jeden ne. Ten jeden na to, že měl svojí hlavu, samozřemě dojel. :-)
Nicméně mě překvapuje, že si kdokoliv koupí starší auto a nezjistí si podrobnosti. Pak může být člověk naštvaný tak akorát na sebe...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od emve »

Rendy019 píše:
Nojo, je fakt, že jsem nějaký recenze pročetl, ale na fórum jsem narazil až teď,když jsem hledal právě závadu co se mi stala, teď už jsem zase o něco chytřejší, z chyb se člověk učí i když tahle chyba stála pěkný prachy :/
Předpokládám, že jsi to aspoň "výhodně" koupil, oproti benzínu. A stát to bude pěkné prachy až při klasické závadě, zadřené klice... Vstřiky jsou běžná věc u všech dieselů, tady možná jen dražší.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Rendy019
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte kvě 05, 2020 4:00 pm
Jméno a příjmení: Radek Sehak

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Rendy019 »

VDC píše:My si tu rádi myslíme, že to všichni ví, že Boxer Diesel je průserovej motor. Ale ono to tak není. Ví to lidi z týhle komunity a pak nějaký lidi, co se zajímají o auta.
Osobně jsem třem svým známým auto s tímhle motorem zakazoval, z čehož 2 poslechli a jeden ne. Ten jeden na to, že měl svojí hlavu, samozřemě dojel.
Nicméně mě překvapuje, že si kdokoliv koupí starší auto a nezjistí si podrobnosti. Pak může být člověk naštvaný tak akorát na sebe...
Já jsem tedy koukal i po jiných autech, samozřejmě první bylo slavné TDi ale chtěl jsem něco jiného a Impreza byla potom jasná volba. Věděl jsem že denně najedu minimálně 100km, takže jsem chtěl diesel kvůli spotřebě.Ted už vím,že to byla asi špatná investice, auto jsem koupil za 130 tisíc (letní + zimní gumy) a spousta náhradních dílů.Zdálo se, že auto je fakt v perfektní kondici až do teď. :-(
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Kolben »

Ja těch Subaru měl celkem dost a paradoxně legacy v dieselu bylo spis jedno z těch spolehlivějšich. Jezdí do dnes. :-) :-))


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Rendy019
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte kvě 05, 2020 4:00 pm
Jméno a příjmení: Radek Sehak

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Rendy019 »

Kolben píše:Ja těch Subaru měl celkem dost a paradoxně legacy v dieselu bylo spis jedno z těch spolehlivějšich. Jezdí do dnes. )
Já doufám,že oprava vyjde ve finále na nějaký normální peníze a že se párkrát ještě projedu, ale zároveň budu koukat po něčem jiném :-)
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Kolben »

Moc nedoufej a spis koukej po něčem jiném.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od suubaru »

a to si rád poslechnu, nějaké nápady, auto kolem 2010, kde nehrozí porucha za 50 litrů. Nějakou čtyřkolku prosím, 150 koní+, do 150tkč, střední třída, a je jedno jestli benzín nebo nafta.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od pafka »

Spise jde o pravdepodobnost te poruchy. A ta je u boxer dehtu znacna. Temer absolutni. Osobne neznam nikoho, komu by ten motor nezakukal. A to byli dalnicni nomadi, kazdy den Picakoff - Praha, Picakoff - Dresden. Celkem 3 doktori. Servis v DE, olej 12.5 kkm. Cili servisne zanedbavane to nebylo.
A zcela nerepre vzorek mr. Quickly, kterej s tim jezdil furt se zapnutou dg. a motor padnul tesne po prodeji.

Takze pokud ze 4 aut, kde znam vozy i majitele, 4 padne motor, tak to je minimalne podivne.
Mne by ani tak nevadilo, ze padne novej motor. Nejak se to vyzkouset musi. Ale pristup Subaru (zejmena Sibaru CZ) byl k dane problematice tristni.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“