Dostupnost práce, vzdělání atd...

Odpovědět
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Zdeny »

Ne, je rozdíl mezi: bejt nasr*nej a když mě něco se*e.
Znovu asi po třetí opakuji, že já osobně jsem zcela v klidu a v pozadí, ale se*e mě dost věcí, které vidím kolem sebe.
Zatím se ale pořád probouzím s veselou myslí:-)
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Slavek_xxx »

,,Bože, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu. Dej mi trpělivost, abych snášel věci, které změnit nemohu. A dej mi moudrost, abych obojí od sebe odlišil". Fridrich Öttinger
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od catana »

Subaru4ever píše:Devalvace vysokoškolského vzdělání je tažena "vysokými školami", které bych se já dle mých hodnotových žebříčků bránil zařadit na úroveň průměrných středních škol v okresních městech. Proto dnes obecně titul Bc. v ČR nic neznamená a už jsem slyšel i názor, že titul Ing. je dnes úplná žabařina, protože to má každej (to je docela pravda).
To je bohužel pravda. Poté, co jsem si zkusil jak vypadá školství v Británii a teď mám čerstvou zkušenost s UniSA v Austrálii, tak začínám celkem chápat, proč Austrálie víceméně neuznává české univerzity. Kvalita kantorů, nároky na studenty a k čemu všemu má člověk jako student přístup je tady někde jinde...
Subaru4ever píše:Stále žiju v optimistické iluzi, že dobrá firma rozlišuje titul Ing. z ČZU a z ČVUT, protože to v reálu znamená rozdíl mezi 4-kařem ze ZŠ a reprezentačním členem Mensy.
Asi záleží na oboru, ale na toho reprezentačního člena Mensy bych nesázel. ČVUT jak si ho pamatuju já bylo nastavené tak, že ho zvládl spíše ten, kdo se podrobil systému a velebil tamní božstvo, než ten, kdo ho svoji inteligencí vyzýval. Jinak třeba v IT se na konkrétní školu až tak nehraje, oko se zvedne až ve chvíli, když se v životopisu objeví nějaká zajímavější zahraniční univerzita, aspoň na semestr, nejlépe na celé studium, a pak po pár letech už stejnak hrají roli hlavně zkušenosti. Ono třeba zrovna ČVUT je po stránce IT celkem zoufalství, o skok lepší je brněnská MUNI - soudě podle toho, co jsem viděl u kamaráda.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od VDC »

To je ta tabulková honba za množstvím titulů v populaci. Takhle zdegradovala maturita a všechny další tituly nad ní. Místo učilišť vznikly střední integrované školy a podobný zrůdnosti a dneska máme zedníky s maturitou. A od toho se ten vzdělanostní žebříček odvíjí.... Pak se diví, že když se udělají státní maturity, že půlka adeptů není schopná uspět...Ale dokud školy dostávají prachy za hlavu, lepší to nebude... :-)

P.S. z názvu vlákna jsem odejmul auta. O těch tahle diskuse fakt není.... :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3035
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dostupnost práce, vzdělání atd...

Příspěvek od yeti »

catana:
To je bohužel pravda. Poté, co jsem si zkusil jak vypadá školství v Británii a teď mám čerstvou zkušenost s UniSA v Austrálii, tak začínám celkem chápat, proč Austrálie víceméně neuznává české univerzity. Kvalita kantorů, nároky na studenty a k čemu všemu má člověk jako student přístup je tady někde jinde...
Jojo, svatá pravda. A víš proč to tak je? Některé důvody tu už zazněly, ale podle mě ten hlavní je ve způsobu financování. Dokud budou školy financovány státem podle počtu studentů, dotud se budou na tyto školy přijímat lidé (studenti i pedagogové), kteří na to prostě nemají.
Vymýšlejí se uměle různé paobory aby bylo studium "lukrativní". Jak tu už zaznělo na těžší technické obory se hlásí málo studentů (protože se tam holt musí makat) a přebytek je na různých jazykovědách, filologiích, filmovědách a tak.
A druhým takovým důvodem je samotný princip fungování "akademické obce" - oni totiž funkcionáři se chovají mnohdy hůř než ti podnikatelé (neberte mě zase za slovo - ne všichni funkcionáři a ne všichni podnikatelé). Kapitolou samou o sobě jsou různé akademické orgány, kdy se do těchto orgánů volí sami tito funkcionáři - myslí si někdo, že takto zvolené vedení má v úmyslu utáhnout penězovody a radikálně řešit problémy? Ani náhodou, vždyť ví, že nejpozději za 4 roky ho budou zase ti samí lidé volit. A když se náhodou něco podělá, tak se přece potřebuje vrátit na svoje původní teplý místečko... Orgánů "dvě p*dele", ale nikdo nic nerozhodne a nikdo za nic nezodpovídá.

A mimochodem, neházel bych všechny soukromé VŠ do jednoho pytle. Já mám dokončenou VŠ veřejnou i soukromou a makat jsem musel tam i tam. A na obou jsem zažil spolustudenty, kteří se k úspěšnému završení studia dostali jinak než vlastní prací.

P.S. teď jsem si všimnul, že VDC to financování taky zmínil. Prostě je to tak.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Dostupnost práce, vzdělání atd...

Příspěvek od Slavek_xxx »

Kdyz uz mluvite o soukromych vysokych skolach - ja mam jednu vystudovanou. Nicmene dobrou polovinu zkousek mam od profesoru ze statnich skol a jelikoz jsme delali zkousky i spolecne s jejich studenty, dokazu jejich a mou uroven docela dobre porovnat :845: Statistiku mam napriklad z VSE, databaze z MatFyzu a CVUT a tak podobne. Ale narovinu, kdo chtel, tak ten vejsku dostudoval. O kvalite cloveka nebo jeho znalostech (tim mene zkusenostech) titul ovsem nevypovida naprosto vubec nic.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3035
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dostupnost práce, vzdělání atd...

Příspěvek od yeti »

Slavek_xxx: jo, tak to chodí - to jsou ti "létající profesoři". Ono totiž každá VŠ musí mít ty svoje studijní programy akreditovaný a proto tam potřebují "garanta" každého předmětu, což musí být tuším doc. nebo prof. No a aby ty soukromý školy vůbec mohly fungovat, musí zaměstnat profesory z veřejných VŠ. A dá se sáhodlouze polemizovat o tom, jestli je to v pořádku nebo ne. Já si myslím že ne, ale zrovna toto je mi celkem fuk.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Dostupnost práce, vzdělání atd...

Příspěvek od Subaru70 »

..a kucí víte co je nejhorší ze všeho ?? Trpaslík..ta svině mrňavá vleze všude ... ::-DDD:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Dostupnost práce, vzdělání atd...

Příspěvek od Slavek_xxx »

yeti píše:Slavek_xxx: jo, tak to chodí - to jsou ti "létající profesoři". Ono totiž každá VŠ musí mít ty svoje studijní programy akreditovaný a proto tam potřebují "garanta" každého předmětu, což musí být tuším doc. nebo prof. No a aby ty soukromý školy vůbec mohly fungovat, musí zaměstnat profesory z veřejných VŠ. A dá se sáhodlouze polemizovat o tom, jestli je to v pořádku nebo ne. Já si myslím že ne, ale zrovna toto je mi celkem fuk.
Jojo, to ja vim. Ale my delali zkousky i u nich na katedrach s jejich studenty. A pochopil jsem podstatu vtipu:
Bavi se Snehurka s Jezibabou. Snehurka rika "studuju na VSE. Sice tu nejsem nejkrasnejsi, zato jsem tu nejchytrejsi". A Jezibaba "To ja studuju MatFyz. Sice tu nejsem nejchytrejsi, zato jsem tu nejkrasnejsi". ::-DDD:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Dostupnost práce, vzdělání atd...

Příspěvek od JRJ »

yeti píše:A druhým takovým důvodem je samotný princip fungování "akademické obce" - oni totiž funkcionáři se chovají mnohdy hůř než ti podnikatelé (neberte mě zase za slovo - ne všichni funkcionáři a ne všichni podnikatelé). Kapitolou samou o sobě jsou různé akademické orgány, kdy se do těchto orgánů volí sami tito funkcionáři - myslí si někdo, že takto zvolené vedení má v úmyslu utáhnout penězovody a radikálně řešit problémy? Ani náhodou, vždyť ví, že nejpozději za 4 roky ho budou zase ti samí lidé volit. A když se náhodou něco podělá, tak se přece potřebuje vrátit na svoje původní teplý místečko... Orgánů "dvě p*dele", ale nikdo nic nerozhodne a nikdo za nic nezodpovídá.
Hm, zajímavé. Mohl bys být prosím konkrétnější, jaké insituce máš konkrétně na mysli? Které jsou zbytečné? Jak by ten zbytek měl fungovat? Co za problémy neřeší, ale měl by?

Jinak buďme v klidu. K devalvaci vysokoškolských titulů / vzdělání dochází celosvětově. Dokonce i v USA, kde je vysoké školství tvrdě placeno a znamená celoživotní zadlužení (pokud tedy nejsem synkem miliardáře) a měla by tedy fungovat jakási zpětná vazba, roste procento titulovaných, otvírají se sociohumanistickopolitologické paobory, u kterých kolikrát ani nechápu o čem jsou. Školné neustále roste, ale vyučující jsou stále chudší. Zatímco docenti a profesoři byli v 80. letech min. století upper-middle class, dnes jejich práci mnohdy zastávají vyučující najímaní na částečný úvazek na semestr nebo dva za hodinovou mzdu & no benefits, potácejí se na hranici chudoby a se studenty se potkávají v barech, kde si přivydělávají pinglováním. A kam že ty chechtáky za vyšší a vyšší školné jdou? Do kapes manažerům a promotorům, pro které 100 grand ročně plus full findge of benefits není dost a kteří přes reklamky vymívají mozek mládeži, že bez titulu z jejich super duper moderní (= pár let, kolikrát ani to ne staré fakulty) je jejich život busted & doomed. Prostě všude je něco. Ne, opravdu to není české specifikum.

České specifikum je nadávat na poměry. Zrovna mám čerstvý příklad. Nějakým nedopatřením jsem se dostal na all-inclusive pobyt do Turecka a jeden číšník se ptá: "Češi?" Říkám: "Jo Češi." A on: "Jak se máš." Říkám: "Dobře, a ty?" A on: "Na piču.", přicemž ukázal palec dolů.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Dostupnost práce, vzdělání atd...

Příspěvek od JRJ »

yeti píše:Slavek_xxx: jo, tak to chodí - to jsou ti "létající profesoři". Ono totiž každá VŠ musí mít ty svoje studijní programy akreditovaný a proto tam potřebují "garanta" každého předmětu, což musí být tuším doc. nebo prof. No a aby ty soukromý školy vůbec mohly fungovat, musí zaměstnat profesory z veřejných VŠ. A dá se sáhodlouze polemizovat o tom, jestli je to v pořádku nebo ne. Já si myslím že ne, ale zrovna toto je mi celkem fuk.
Když je soukromá VŠ kvalitní, dostane akreditaci a nepotřebuje "létajícího profesora" z akreditované (ne nutně státní) VŠ. A můžu Ti říct, že učit studenty soukromých VŠ u nás, je alespoň dle mé zkušenosti utrpení.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3035
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dostupnost práce, vzdělání atd...

Příspěvek od yeti »

JRJ: Můžeš naznačit, alespoň jednu soukromou VŠ, která je podle tebe kvalitní a má své "domovské" profesory? Nevím,jak přesně proces akreditace funguje, ale žiju v domnění, že pod předmětem (studijním oborem) musí být podepsaný doc. / prof. + nějaké obecně splnitelné podmínky. Myslím, že své "vlastní domovské" profesory soukromé školy nemají, nebo jen v případě, že školu tito pánové vlastní nebo spoluvlastní.

A samozřejmě souhlasím, že někteří "studenti" na VŠ nemají co dělat, ale z vlastní zkušenosti to není záležitosti pouze na soukromých VŠ.
Hm, zajímavé. Mohl bys být prosím konkrétnější, jaké insituce máš konkrétně na mysli? Které jsou zbytečné? Jak by ten zbytek měl fungovat? Co za problémy neřeší, ale měl by?
Sorry, ale konkrétnější být nechci.
České specifikum je nadávat na poměry. Zrovna mám čerstvý příklad. Nějakým nedopatřením jsem se dostal na all-inclusive pobyt do Turecka a jeden číšník se ptá: "Češi?" Říkám: "Jo Češi." A on: "Jak se máš." Říkám: "Dobře, a ty?" A on: "Na piču.", přicemž ukázal palec dolů.
No, třeba se tak opravdu měl - ty jsi na dovolené, pohoda, Allinclusive - tzn. máš se fajn. On, pingluje 10h denně kdo ví za kolik, třeba ho buzeruje šéf... Takže jeho upřímnou odpověď bych i chápal ::-DD:
Naposledy upravil(a) yeti dne čtv srp 14, 2014 11:21 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Dostupnost práce, vzdělání atd...

Příspěvek od Kolben »

Kluci, existuje nejaka VŠ kde bych se jen zapsal a po par letech mi dali titul ING.?? :-) Prijde mi, ze to tak dneska delaj snad vsechny skoly podle toho co je v mem okolik vysokoskolaku. Ja chudacek se stredni zemedelskou skolou vedle nich potom vypadam jako blbec :-) :-) :-) hehehehehehe
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3035
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dostupnost práce, vzdělání atd...

Příspěvek od yeti »

Kolben: :o)) no, před pár lety si mi stěžoval jeden spolustudent něco v tom smyslu "ku*va, tady se musím učit, že já blbec jsem nešel do Prahy na "U***", tam je to prej v pohodě ::-DDD:
Já osobně žádnou takovou školu neznám.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Dostupnost práce, vzdělání atd...

Příspěvek od Kolben »

No a taky bych potreboval, aby to cely probehlo driv nez mi bude 40. Pak uz o me nebude zajem :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“