Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

Tapan píše: stř čer 15, 2022 9:52 pm Tomu prvnímu neodešel motor nebo nějaká zatěžovaná část, ale blbej spínač, jednoduchá věc, která se dá vyrobit dobře za pár korun. To je na tom to smutný. Kolega je však elektrikář, půl dne se kolem toho mrcasil, nakonec zbytek víkendu sekal tak, že to spouštěl snad vypínačem z lampičky, pak někde sehnal rozměrově podobnej spínač z jinýho mrtvýho nářadí, někde něco přibrousil, někam přidal šroub a opravil to prý víceméně uspokojivě. Kdyby si za ten čas, co tomu věnoval, měl účtovat běžnou řemeslnickou sazbu, mohl za ty prachy mít toho DUSSa :-)
Beru, no a domácí kutil by parkside případně teda v poruše neřešil a vyměnil. Nebo řešil, ale jen kdyby se mu chtělo a byl toho schopný, nijak jinak by ho to neohrozilo na výdělku...
VDC píše: stř čer 15, 2022 9:54 pm Když si na sebe ten stroj vydělá, tak není důvod na něm šetřit. Když to není stroj na výdělek, tak pak je to jen o sympatiích a tloušťce peněženky kupujícího.Obrázek
A pak taky záleží na tom, jestli s tím strojem dělá jeden člověk, nebo víc. Když víc, musí bejt blbovzdornější.
Tím je řečeno vše, jsme opět na začátku, tak to je, je to jen o volbě, jak říkáš sympatiích a šrajtofli.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od OK2MDK »

Zrovna ty bourací kladiva mě zatím z lidlu neuchvátily.

Jedno sem zničil na baráku, ale vrátili prachy tos "dobré" To bylo i to vrtací.
Ted vracím to bourací s sds max, má to hrozně vysoké otáčky a prakticky si to neporadí ani se škvárobetonem. Ještě zkusím asi koupit to 50J největší co mají ale pořád ta 9kg težká makita z pujčovny dělá vetší parádu.

TU malou "vrtací kladivo" od makity máme, sekat to neumí, ale 20mm díru do panelu to udělá, není to hned ale vrtá to dobře.
Za mě dva stroje, dobrou vrtačku a to kladivo dle potřeby.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3029
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

Dík za názory, asi zamáčknu slzu a půjdu do toho Boše. Fakt nechci hanit Parksajd, ale zkrátka to s tím lídlem mám, jak jsem psal výš.
U těch "lepších" značek bývá problém drahej servis, i když ani to není pravidlem. Mám např. oscilačku fein a nadělala už nesmysl. Když nepočítám zkurvený pilový listy, protože jsem věřil že to řeže i hřebíky, tak po X letech odešel kabel. Výměna v ofiko servise cca 800,- Bohužel servis jedinej někde v Brně, takže pro mně, odpůrce balení a odesílání balíků, logistická komplikace, ale nakonec jsem to při cestě do Brna vyřešil.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3029
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

Jo, ještě se musím pochlubit - koupil jsem celkem po haluzi novou lakovou frézu Metabo LF724. Před časem jsem se tu ptal, jestli s tím někdo nemá zkušenosti. Tak jsem asi první :)
IMG_20220422_145410.jpg
Už jsem s ní dělal první dveře a musím říct, že je to fajn pomocník.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

A k čemu se to používá ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od petr »

trochu mě dráždí ta reklama na lídl nářadí, jsem nalomený , ale asi odolám , ceny mají skvělé ale taky mám furt trochu zábrany , zas nemám to na profi použití , dokonce i ta svářečka je tam za pár kaček ale nevím no :-/
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od OK2MDK »

Svářečku kup Kitin to je taky za pár šupů a funguje to bezvadně.

On ten lidl je jak naco, výhodou je, že to jde v klidu vrátit když to nezaujme (bez poštovného) není to ideální přístup ale dá se..
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
zdenek675
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: sob říj 27, 2018 8:14 pm
Jméno a příjmení: zdenek kozák
Bydliště: zeleneč

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od zdenek675 »

Je dobré si udělat do počítače tabulku na předměty se zárukou dva a více roků datum , kde , a očíslovat účet a založit není nic horšího než hledat jeden doklad mezi všemi a kdo si pamatuje co bylo před dvěma roky.
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od dracekvo »

Já si nechávám emaly z objednávek ve speciální kolonce. Mnohdy je tam i elektronická faktura. Takže mi pak stačí zadat jméno výrobku a hned to najdu. V kamenných prodejnách už nářadí nenakupuju. Kdyby to byl nějaký krám, tak ať to můžu do 14 dnů vrátit.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

petr píše:trochu mě dráždí ta reklama na lídl nářadí, jsem nalomený , ale asi odolám , ceny mají skvělé ale taky mám furt trochu zábrany , zas nemám to na profi použití , dokonce i ta svářečka je tam za pár kaček ale nevím no :-/
Jaká reklama tě dráždí ? Já žádnou neviděl ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od petr »

no v telce jsem to někde zahlídl , aku flexa vrtačka a nevím co ještě , mají na to teď asi slevy , nevím kde to bylo asi Nova , moc se na telku nemám čas dívat ale tu reklamu jsem zahlídl už asi 3x během asi 2 dnů
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3029
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

VDC píše: čtv čer 16, 2022 8:04 pm A k čemu se to používá ?
Používá se to k odstraňování starých nátěrů. A funguje to celkem dobře.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Aha, tak to je fajn, že to funguje !!

Já se na komerční stanice nedívám vůbec, tak proto jsem reklamu neviděl.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od spm »

Kdysi se tu řešili takové ty přetlakové/podtlakové pumpičky. Tak... s tou mojí jsem dneska zase pohořel (aneb ušetřil jsem... ;-D a kdo nechce ten elaborát číst, tak to podstatné je v posledním odstavci ;-D). Měnili jsme brzdovku na Toyotě. Podle štítku byla měněná naposled před dvouma rokama (akorát v červnu) a jelikož jsme to kupovali pár měsíců na zad, tak jsem si nebyl jistej, jestli ji měnili. Ale stojí to pár korun, tak se to nezblázní, žejo... Vyrazili jsme ve dvou, samotná brzdovka klasickým způsobem vyměněná za chvíli, bez problémů. Nicméně je to manuál, hydraulická spojka, nádobka nejspíše stejná, tak že tu kapalinu vyměním i tady.

V prvé řadě mám pocit, že tu převodovku tam snad dali z nějakého koncernového sráče. Odvzdušňovák zeshora krásně viditelný, ale schovaný za hadicí od vody, takže tam člověk nenasadí ani ten klíč. Zespoda je to úplně komplet zakrytovaný plastama, který se překrývají. Takže asi o 120 vyšroubovaných šroubů (3 různých typů, některé samořezy, některé metrické, aby člověk vědět odkud co vzal :-D) a 50 plastových klipech dále jsem se k tomu dostal. Tak, že když se to auto zvedne tak, abych se pod něj vešel, tak úplně nataženýma rucema dosáhnu na odvzdušňovák. Odvzdušňovací šroub je výrazně menší, než ten na brzdách. Takže kromě jiného klíče mi na něm skoro nedrží ta hadička na odsávání kapaliny. A největší vychytávka je, že za tou šestihrannou částí šroubu je ještě dlouhý kus těla. Takže když ten očkoplochý klíč na to položím, tak s tím neotočím, je ho potřeba rukou držet kus blíže k hadičce. No dělalo se to úplně skvěle...

Prvních pár výšlapů bylo v pohodě a ukázalo se, že to asi byl celkem dobrý nápad. V Německu asi poctivě brzdovku měnili (a asi ji nejspíš doopravdy měnili i při tom prodejním servisu, pač z brzd tekla úplně čistá), ale na tu spojku asi celou dobu kašlali. Vyteklo z toho normálně šedý bláto s hromadou bordelu v pevnym skupenství. Nicméně po pár kolečkách spojkový pedál při sešlapávání přestal klást odpor a prostě sletěl na podlahu. Nastalo prvních pár přítelů na telefonu a že je to nejspíš jenom zavzdušněný. Tak jsem pokračoval dále... až z toho odvzdušňováku fakt nevykápla jediná kapka kapaliny a chovalo se to furt stejně :-D 50km od domova, bezva :-D To už jsem z nouze prudil telefonem skoro každýho, pač jsem nabyl pocitu, že to má tu nádobku oddělenou a jsem takovej debil, že ji nevidím nebo něco jiného...

Nakonec se zjevil majitel dílny a ukázalo se, že se tam někde válí ta přetlaková odvzdušňovací sada, co se nasazuje na víčko od nádobky. Vypadalo to zhruba takhle: https://www.autodily-pema.cz/pripravek- ... ta-a-2lbfb Takže jsem tam nalil nějakou ukořistěnou kapalinu (ta moje mi stačila dojít), nasadil to na to, napumpoval co to šlo a stejným pokusem i se šlapáním na pedál další pokus. Objevila se kapalina, spojka začala spojkovat a po dalších 3 iteracích z toho už nešel ven ani žádný vzduch a tenhle elaborát píšu už z domova, takže to i úspěšně dojelo zpátky :-D Nevím, jak moc se to dá měnit v jedné osobě (prý je stejně lepší na ten pedál u toho šlapat), ale po povolení ventilu z toho ta kapalina teče fakt šmahem a proces to asi o dost urychlí. Bonusem ještě je, že to tu kapalinu samo doplňuje a není ji tam potřeba každou chvíli dolívat. Tak kdyby měl někdo nápad pořídit si nějakou sofistikovaný vehement na výměnu brzdovky, tak tohle mi aktuálně přijde daleko lepší, než ty ruční vakuové pumpy (tou jsem tu spojku z nouze zkoušel taky a taky jsem z toho nic nevytáhl :-D).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od hamoun »

Spm: gratuluji !!! Ty se toho nebojíš:) pěkná akce ... !

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“