Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od OZP »

PROSIM- nemate dekdo tip na krovinorez/vyzinac?
Asi neco strunoveho, s moznosti dat silnejsi strunu. Nepotrebuju kosit a cistit velke a hodne zanedbane plochy, spis tak jen kouty zahrady a docistovat mista, kam se nedostanu klasickou sekackou- kolem keru, stromu, zahonu... Ale obcas nejaky mlady nalet nebo odolenjsi kerik se vyskytne.
Da se to sehnat AKU, nebo jen benzinovy?
Uvital bych, kdyby to bylo vetsi, aby se mi to dobre drzelo a nemusel sem se moc ohybat.
Uvitam jakoukoli radu, diky.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od OndraH »

Já mám Stihl FS86R : https://www.stihl.cz/Produkty-STIHL/Aku ... ječky.aspx
Je to fajn, zvládne to i víc, než jenom trávu (ale pořád je to jenom vyžínač) akorát cena s baterkou a nabíječkou už není zrovna přátelská - s nejmenší baterkou a rychlonabíječkou je to okolo 15 000,-
Z mého poledu má aku smysl kupovat pouze tehdy, když si hodlám pořídit, nebo už mám i něco dalšího na ty akumulátory, aby se cena aku "rozpustila" do ostatního nářadí. Jinak bych vzal nejspíš malý benzínový.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Ondřeji 25 let mám Stihl FS 44. To byl tenkrát nejlevnější křovinořez, který Stihl dělal s rovnou hřídelí. Kosil jsem s tím i poměrně velké plochy s kotoučem.
Dneska je nástupcem toho třeba FS 55

https://www.vseprolesaky.cz/krovinorez- ... ZEQAvD_BwE

Na to pobíhání kolem chalupy, vyžínání koutů a podobně, takovýhle přístroj poslouží absolutně skvěle.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2221
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Metuzalem »

Dlouho jsem sekal nějakým prckem s 35cm3 dvoutaktním motorkem a pokaždé jsem to dělal nerad. Namíchat trošku benzínu (na tak cca 1 hodimu práce) a pak to nastartovat (často problém, protože používáno cca 3x za rok), nasadit sluchátka, protože to řvalo jak kráva a po té hodině jsem to moc rád vypnul. A na to, jak to bylo slabý jako čaj a často to hustší trs ostřice zahltil až to chcíplo, tak to bylo docela těžký. A potily se mi v těch sluchátkách strašně uši :-)

A protože už jsem starý a líný, tak jsem si jedny vánoce udělal dost drahou radost a koupil Stihl FSA 90, baterku AP 300 a nabíječku AL 500. Všechno u svého dodavatele Kerharta z Černilova, samozřejmě se slevou pro stálého zákazníka - udržuje mi traktůrek, co jsem u něj koupil. Křoviňák slouží už 6 let bez jediného problému v mírném režimu, tj. jen na dosečení svahů, kam si s traktůrkem netroufnu (u rybníka) a kolem plotů, stromů a staveb, cca 6x ročně. Pokaždé se na to těším, protože je lehký, naprosto tichý, výkonný a na jedno nabití to dám komplet, takže cca hodinu bez přestávky, někdy taky o 20 minut víc, záleží na vzrůstu trávy a rozsahu prací. Takže baterka mě neomezuje a stačí mi ta jedna. Nepoužívám strunu, ale sekací nůž s dvěma břity, který se dá otočit a pořád používám ještě ten první (občas ho jemně přiostřím flexou). Nic lepšího si neumím představit, fakt je to s tím zábava. A nejdůležitější je pro mě právě ta tichost, nikoho tím neotravuju, i ptáky slyším zpívat :-) :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od StandaB »

Jeste ted se usmivam, jaks to krasne popsal. :-) Milane, ty jsi ke vsemu jeste i poet. :-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

Ondro, já být tebou jdu do aku skrz ty výhody co tak krásně popsal Metuzalém. Řev benzín strunovky, vibrace, mrcasení se s mícháním benzínu, jeho kvalitou a jen dočasným uskladněním, trochu i smradem, ale teda to už trošku přeháním, mě to nevadí, naopak :-) to jen spíš pro citlivější jedince...
Mám husku benzín křoviňák, je to starý dobrý pracant, ale dnes dát 11-13000 nebo spíš ještě víc za něj, tak jdu určitě do kvalitní aku. Pořídil jsem si husku, ne extra výkonnou, ale taky ne na aku žádné ořezávatko. A už dělám prakticky jen s ní, benzínovka přijde na řadu až opravdu zanedbám trávu v jednom místě, prudkém svahu a je krutě přetrostlá, jinak ne. Ale i to by dala aku strunovka. Benzínovku mám teď už spíš jen jako zálohu pro případ, že bych nestihl posekat nějakou plochu, že by to už nedala klasická nožová sekačka. Což se nestává, takže ji vytáhnu tak jednou, dvakrát za rok max.
Je velký rozdíl, jestli má vyžínač i žací nože, nebo jen strunu. Se strunou to jde rycheji, já ten žací nůž moc nemusím, ale to je už na tobě. S noži potneš teda toho hodně, hodně vysokou přerostlou trávu. Se strunou na nálety rovnou zapomeň, takže jestli ti jde jen o doseky, tak klidně i jen strunu, jesti o nálety, keře, tak snad těmi noži i jo, ale to už by věděl Metuzalém, nezkoušel jsem.
S aku se seká fakt na maximální pohodu, neváhal bych, jen bacha kor u tvé postavy, aby ti z ní neodešli záda, netrápil by jsi se, jsou i aku vyžínače s popruhem, ten jsem já nechtěl, prostě jen vzít, zmáčknout spoušť a během půl hoďky mít hotovo, teda vydrží i víc, ale tohle mě stačí. Jen musím držet pvně postoj a dobrý úchop, jinak záda hned cítím, ale dá se, jsi ještě junák mladý :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
zdenek675
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: sob říj 27, 2018 8:14 pm
Jméno a příjmení: zdenek kozák
Bydliště: zeleneč

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od zdenek675 »

Taky se přidám první sekačka benzin aby děti nepřesekly kabel když byly problémy šel jsem do elektriky a kabely a když jsem začal špatně chodit a bylo těžké pořád tahat kabely tak jsem začal s AKU a jsem spokojený.
Přílohy
1n.jpg
1pp.jpg
1r.jpg
1s.jpg
1t.jpg
gcpfd59008062054098b40819d4fb382df0.jpeg
15ř.jpg
Uživatelský avatar
zdenek675
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: sob říj 27, 2018 8:14 pm
Jméno a příjmení: zdenek kozák
Bydliště: zeleneč

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od zdenek675 »

Škoda je když nejde sehnat vše na jedny AKU jako já jsem kupoval ty nůžky od Gude pak se cena prodražuje.
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od dracekvo »

Někdy to jde potěšit adaptérem na aku.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Tuhletu strunovku od Parkside mám. Jako jo, je fajn a na udržované plochy a těch 100m2 trávníku co mám to stačí. Ale jak je tam trochu nějakýho plevelu nebo suchý trávy, tak na to nestačí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od outback »

VDC píše: ned kvě 22, 2022 1:32 pm Láďo tak to mě mrzí. Snad se ti to podaří rychle vyřídit.
Vypadá to dobře. Volal jsem v pondělí milé paní přímo do firmy Hazet, poslechla si moje povídání a požádala o fotky a písemné shrnutí. To jsem včera dodal.

Dnes mi volala zpátky, nabídla následující postup:

Ještě dnes mi odešlou novou bezvadnou sadu. Já to co mám zabalím a v průběhu příštího týdne pošlu přímo do Hazetu. Tam se na to velice rádo podívá jak oddělení kvality, tak lidi co se zabývají padělky. Výsledky jejich zkoumání mi prý v každém případě pro moji informaci pošlou.

No tak jsem souhlasil.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak to je super přístup. Byli by hloupí, kdyby se o to nezajímali.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od dracekvo »

Super řešení.

Můžeš hodit nějaké foto i nám?
Padělky většinou mají trošku jiný odstín potisků, nebo jiný font. Nebo to fakt byla nějaká páteční směna před prodlouženým víkendem.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od OZP »

To co ma Metuzalem by se mi moc libilo, ale je to pro me vyrazne nad rozpocet, bohuzel.
Asi to vyhraje ten Stihl FS55, ikdyz s prislusenstvim to stejne bude akce za desitku :(.
Diky za tipy.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od hamoun »

tak ten pristup je super ... je fajn , ze si za svym jmenem stoji a pomuzou !!!
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“