Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22768
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od spm »

Tapan píše:Tak nepiš, že je to ráčna :-) Hezkej je, já znám jen ty obyč za tisíckovku. A rozsah 10-50 na malej momenťák je taky fajn.
Hele a jak často měníš svíčky? :-)
Proto jsem to daval do uvozovek :-D on zas uplne malej neni, ale proti tomu za litr kratsi je, tak uvidim.

Na korejci maj svicky interval 40.000. Ted maji necelych 30 a uz mi ty zimni starty neprijdou jako za mlada, tak to na nich asi brzo vyzkousim :-D (kdyz jsem je menil minule, tak mely mit podle servisky najeto 20 a opaleny teda byly docela dost... takze je to asi zere jak H6 brzdy :-DDD ).

Na H6 jsem svicky jeste ani nenasel :-DDD tam je ale interval kilo a uz jsem to jednou na 2x nechal menit, tak to snad chvili jeste vydrzi :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22768
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od spm »

Jinak ještě zbytek dílenského ježíška. Powerbanka pro auto a nějaký nový vrtáky na lámání. Na ně jsem teda zvědavý dost, oproti té lidl sadě, ze které jsem už tak půlku vrtáků zničil, tohle váží asi o metrák víc a paradoxně i ta krabička je citelně větší, byť by vrtáky v tom měly být stejné :-) Tak snad mi to vydrží o něco déle :-D

A nevyfotil jsem teda ještě jezdící lehátko. Na něj jsem taky zvědavý, zejména až půjdu zase štelovat tu pitomou ruční brzdu :-DDD Jako že by chtěla, když jsem jel pro ten panel do libera, tak jsem jim málem rozbil vrata, jak to před něma zase nechtělo držet zastavené :-DDD
Přílohy
20211225_102948.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14891
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Tapan »

Irwin dělá dobrý nástroje, nějaký ruční pily a vrtáky od nich mám a ještě jsem nebyl zklamán. Ježíšek se vyzná :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24355
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

Nápověda byla vyslyšena :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22768
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od spm »

Ono tu napovedu jsem dostal hlavne i ja... :-DDD nic, jdu vstavat a kreslit, at mam pak i co vrtat :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od HonzaCZ »

Zdar, jak je to s tou bouchačkou Parkside Performance? Mají už jí znovu dostupnou. Stojí to za to nebo jsou to vyhozený peníze? Není úplně levná na to, aby to bylo úplně k hovnu. :-D Ale laká mě, že bych konečně využil ty kompatibilní akumulátory. 😂
A taky koukám, že je to nějaká nová inkarnace A1 x A2.

https://www.lidl.cz/p/parkside-performa ... p100339792

EDIT: Samozřejmě použití na autě, ne na stavebních strojích nebo lokomotivách. 🤣
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22768
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od spm »

Nam se vratil koncern domu z autorizovanyho servisu po odbornym zasahu, tak to kup a muzes to zkusit na kolech. Kdyz je to povoli, tak to povoli uz vsechno :-DDD a kdyz ne, tak to do 14 dnu vratis :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49239
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Honzo mě fungujou malá i velká bouchačka obyč. zelený skvěle, tak Performance musí fungovat.

Já jsem si dneska vyzvedl z reklamace nový aku tlakový čistič. Tak jsem zvedavej, jestli vydrží dýl, než ten první. Byl bych rád. Je to fajn nástroj.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 613
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od OndraH »

Mně se dneska povedl docela fajn nákup, stavitelný pokosník a šablona na rybiny celkem za 70Kč, to jsem tam nemohl nechat :-DDD
20211228_154113.jpg
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od zhor »

HonzaCZ píše:Zdar, jak je to s tou bouchačkou Parkside Performance? Mají už jí znovu dostupnou. Stojí to za to nebo jsou to vyhozený peníze? Není úplně levná na to, aby to bylo úplně k hovnu. :-D Ale laká mě, že bych konečně využil ty kompatibilní akumulátory. Obrázek
A taky koukám, že je to nějaká nová inkarnace A1 x A2.

https://www.lidl.cz/p/parkside-performa ... p100339792

EDIT: Samozřejmě použití na autě, ne na stavebních strojích nebo lokomotivách. Obrázek
Me prijde ze ty momenty co tam jsou uvedeny jsou az moc silny na beznou praci na aute. Samozrejme pokud nepovolujes poloosy nebo hlavni remenici.

Otazka kolik to bude davat v praxi. Treba ja mam Ryobku, 2.0Ah baterku a na nejvyssi rychlost to po prvnim bouchnuti utahne na nejakych 100Nm. Takze ideal na matice kol, ze jsou tak akorat a pak je staci lehce prejet momentakem. Na ten nejmensi moment to da tak 40Nm na prvni bouchnuti, takze se s tim daji delat aji nejake dobre pristupne sroubky.

Takze pokud chces mit nejaky kladivo na extra utazeny srouby, tak asi jo. Pokud to chces mit aji na bezny veci, tak bych mel strach, ze to bude moc silny a bude to nicit zavity jedna radost.

Jinak co me na parkside docela sralo, bylo svetlo ze spodu z rukojeti. Castokrat si rukojet das nekam bokem, zastinis ji a svetlo je k nicemu. Ryobka ma 3 ledky tesne u ctyrhranu, takze mas pracovni misto osvetleny pekne.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk

Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49239
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Sakryš Ondro, toho jsem si tam nevšiml. Musím kouknout na shop. Ten pokosník bych bral.

Stando moc silnej Parkside není. Je akorát. Ten moment dá nastavit, což jsem teda nikdy nepoužil, protože stačí do toho nebouchat jako magor. Když to má bejt na citovku, nechám to cvaknout jednou, dvakrát a pak to stejně dotáhnu ráčnou.
Ono je na tom nějaký světýlko ? Obrázek

Já dneska ráno vylezl z baráku a skoro jsem se zabil, samej led. Tak jsem skočil do auta a jel jsem si pro dlouho plánovanou hračku od Ryobi a pytel soli. Obrázek
Není to mixér, jak se domnívají ženy, ale rozmetadlo na sypké materiály.
Tím kulatým ovladačem se nastavuje šířka mezery v násypce.
Funguje to skvěle !! Sice mi tu sůl pak spláchl déšť, ale to nevadí, teď už může sněžit a mrznout jak chce, já těm sračkám ukážu ObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od HonzaCZ »

zhor: Mno tak ono je otázka, jestli se těm parametrům dá věřit. Mně jde hlavně o povolování a tu rázovou funkci, kterou prostě ničím jiným nenasimuluješ. Nejčastěji sundat matky na kolech bez práce a případně si s nima zatočit i zpět, ovšem 1) bez dotahování, to si radši dotáhnu momenťákem a 2) matku vždy nasazuju rukou, aby nešla přes závit. Utahovat s tím něco úplně nehodlám a vzhledem k výše uvedenýmu bych se úplně nebál, že to bude ničit závity. Světlo je fajn, ale úplně na něm nelpím, protože když je tma, tak si stejně svítím něčím pořádně, takže jestli je z boku nebo jinde, mi asi nevadí. :-) Díky za zkušenosti. :-)

VDC: Díky, to zní dobře. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 613
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od OndraH »

VDC píše: úte pro 28, 2021 5:59 pm Sakryš Ondro, toho jsem si tam nevšiml. Musím kouknout na shop. Ten pokosník bych bral.
Tome, tohle byl jediný kus ve výprodeji, podle stavu obalu bych si tipnul, že jim tam ve skladu ležel už fakt dloho. Na webu jsem ho nenašel, byla to asi celkem náhoda, že jsem ho ukořistil.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Levis29
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 205
Registrován: čtv srp 26, 2021 11:34 am
Bydliště: Opava

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Levis29 »

VDC píše: úte pro 28, 2021 5:59 pm Já dneska ráno vylezl z baráku a skoro jsem se zabil, samej led. Tak jsem skočil do auta a jel jsem si pro dlouho plánovanou hračku od Ryobi a pytel soli. Obrázek
Není to mixér, jak se domnívají ženy, ale rozmetadlo na sypké materiály.
Tím kulatým ovladačem se nastavuje šířka mezery v násypce.
super vychytávka.
máme to v 'manuální' verzi, používáme na hnojení trávníku (kuličky dusíku atd.), aku verze by nebyla špatná :-) popravdě mě vůbec nenapadlo použití na posypovou sůl :-D
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od zhor »

To co poslal Honza, je nejaka hodne silna verze. Standard parkside ma taky kolem 600Nm, tohle ma pres 1800Nm. Takze to bude jednak velky a taky hlavne tezky. Ja si to koupil taky hlavne na kola, ale tak nejak jak to bylo vzdycky k dispozici, tak jsem zlenivel a zacal to pouzivat skoro na vsechno, kam se s tim vlezu, usetri to spoustu prace.

A samozrejme ty skutecny sily budou zaviset od velikosti a nabiti baterky. Ta moje ryobka s tou malou baterkou udela odhadem tak 200Nm max, i kdyz ma psany 400Nm. S parksidame jsem parkrat delal, ale tak nejak me nesli moc do ruky (ale to bude spis tim, ze uz jsem zvyklej na jinou). Ale rozhodne to bylo milionkrat lepsi nez to sroubit rukama. Kluci pouzivaji parkside na servisu, a takze to jede kazdy den, od rana do vecera a celkem jim to drzi. Vim ze neco reklamovali, ale rozhodne treba pulrok, rok to vydrzelo. A to delaji obcas i dodavky a mensi nakladaky. Takze rozhodne si myslim, ze to nebude spatna volba. Jenom si myslim, ze to bude az moc ultimatni stroj a slabsi varianta by mohla mit vice pouziti. To svetylko je takova blbost, ale taky do dokaze malinko zprijemnit praci.

Dalsi vec, ze ten prepinac modu je u ryobi nahore, takze kdyz to mas v ruce, pripraveny na akci, tak jeste vidis co tam mas za silu, pripadne si to muzes zmenit druhou rukou. Parkside to ma schovany dole, a vetsinou jsem to musel sundat, zkontrolovat, prenastavit, protoze jsem si stinil rukou na rukojeti.

Ale to jsou spis fakt jenom detaily. Praci to udela dobrou.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk

Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“