Chodci a vše okolo

Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od Tomáš1002 »

K té značce: má všechna 4 čísla s druhé části stejná, což také o něčem svědčí :baseball:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od bobhash »

žil sem v A-damu a můžu potvrdit že to tam je samej "drempl " : )) , co tak pozoruju tak např. v praze se to podle mě dost zlepčilo , jak řidiči tak chodci jsou víc ve střehu , vzhledem k hustotě provozu aut a MHD a samozdřejmě chodců , přibylo osvětlenejch přechodů , retardery před přechodama a lidi si už navykli chodit přes přechody a řidiři zase zastavovat před zebrou . nebo aspoň já mám takovej pocit . větší problémy / řidiči / maj mimopražský který prahou projížděj / co tak sleduju / a je to podle mě daný tim že nejsou na ten frmol připravený a ještě studujou trasu jak tu prahu přejet bez ztráty desítky , tim se jim nesměju !!
já mám horší zkušenosti např. z nymburka , nebo blatný , tím že tam neni takovej frmol a je tam malo přechodů tak chodci přecházej kde chtěj a někdy to občas hoodně zaskočí : ))
ale ze všeho nejlíp to podle mě funguje v Italii , na první pohled to vypdá jako absolutní anarchije ale po dvou dnech si na to člověk zvykne a pohoda , každej je připravenej že u tam někdo od někud vlítne přednost nepřednost ,červná nečervená tak je opatrnej , samozdřejmě že to sou velký milovníci klaksoonu : )) ale na druhou stranu od toho v autě je : ))
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od ozawasan »

mně neskutečně točí chodci na kolech - tzv. cyklisti - každej den mydlím ráno do práce a večer z práce 100 tam a 100km zpět. No a i těhle zimách to mezi obcemi zkoušej exprti, kteří se občas vyskytnou i v obcích - co mně na nich vadí? Že ty kretéééééééni považují světlo na kole za buržoazní přežitek a sází na to, že auto má světla a tak se jim vyhne.
někteří bohem zčásti obdaření si opatří dozadu blikátko. Pořízení předního světla a případných odrazek už považují za zbytečný upgrade. Komentovat chodce ve tmě mezi obcemi - jdoucí pokud možno zády k Vám a v černejch bundách - to už snad ani nemá smysl komentovat. Vysvětlovat těmhle supermanům, co s nimi udělá zrcátko ve stovce asi nemá smysl a už vůbec popisovat přímý náraz. Lidi zkrátka někdy nemaj rozum.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Bzuciak
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 82
Registrován: pát zář 18, 2009 4:12 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Bzuciak »

Tomas1002 píše:Ničení aut zpomalovacími prahy je dle mého čistě účelový a vykonstruovaný argument. Pokud řidič skutečně zpomalí, pak je ta "rána" do tlumičů tak zanedbatelná, že její vliv na životnost tlumiče musí být neměřitelný.
Trosku off-topic: Ja od jiste doby jezdim pres prahy zasadne o neco rychleji (tak 30tkou), protoze kdyz ho prejedu pomalu, zadni naprava odskoci tak, ze mi prerovna veci v kufru. Takhle se pres ne jen lehce prehoupnu a jede se dal. Jen to chce najizdet fakt kolmo, jinak si VDC zacne s autem docela zajimave hrat :845:
Je to podle vseho vec u OB MY-08, posledni kusy z MY-09/10 (stale predchozi model) maji zadek naladeny jinak a prahy umi i pomalu, ale kdo by to resil :811: . (Vlastni zkusenost, posledni tyden ho mam pujceny jako nahradni auto ze servisu. Motorizace stejna 2.0D, vybava Trend/Comfort v tom podle mne nehraje roli.)
Subaru Outback 2.5i MY 2020
Subaru Levorg 1.6GT-S Sport MY17
Subaru Outback 2.0D MY08
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od HonzaCZ »

Já když přejedu tou rychlostí, jak píšeš, kdy to odskočí, tak mi zabliká VDC, protože se zadní kola protočej oproti předku ::-DD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od tango »

měn tam nic nebliká, když se kolečka otáčej :6066: :6066: .
ozzy , plná pravda ve tvých slovech, fakt super , když potkáš chodce v černý bundě :baseball: , není vidět a ještě choděj tak debilně, že by je člověk smet :815:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od VDC »

S tím co píše Ozzy se nelze než ztotožnit. Jsem cyklista, chodec a řidič, takže se snažím bejt ohleduplnej k ostatním skupinám. Měl jsem údobí, kdy jsem jezdil na kole celej rok a od podzimu do jara jsem jezdil se dvěma blikačkama. Když jsou přes léto cyklistů plný silnice, tak s nima člověk tak nějak víc počítá, taky ta tma není tak hustá. Ale je jasný, že když přes zimu jezdí jen fakt největší nadšenci, je děsně snadný si jich nevšimnout. A když je trošku mlha, tak se jedna blikačka úplně ztratí. Překvapuje mě, že si to ti pitomci neuvědomujou.
O těch debilech chodcích v tmavejch hadrech ani nemluvim. Jednou se mi stalo, už je to pár let zpátky, že jsem jel z Plzně domů a tehdy ještě byla vojenská posádka na vysílači Krkavec. Nějakej ten kokot se vracel z vycházky a šel po krajnici, samozřejmě po blbej straně, v maskáčích. Takže jsem si ho všiml fakt až v úplně poslední chvíli, když jsem mu svítil do zad. Tak strašně jsem se lekl, že jsem skoro skončil v protějším pangejtu. Tolik sprostejch slov, co jsem pak vypustil z huby, jsem dlouho nezopakoval. :fuckoff:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od ozawasan »

no já jednou málem skončil v pangejtu - za takový tý lehký mlhy, kdy se daj ještě použít dálky, ale už to není ideální, jsem to švihal směrem k domovu a na silnici jsem na poslední chvíli uviděl na krajnici klečícího kretýna, jak se muchluje se svým pejskem - takže intoš v tmavejch hadrech s tmavým čoklíkem a ještě přikleknutej a prdel strčenou přes čáru do mýho pruhu - no bylo to na kontrolu pampersek. Dneska se snažím u protijedoucích aut sledovat paprsek, co líže mojí stranu, už mi to párkrát dopředu pomohlo....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od saburafu »

Honzo, nedávno jsem takového makovce taky potkal. Chodec, sice ve správném pruhu ale v černých montérkách a vzhledem k silnému protějšímu provozu jsem si ho všiml až na poslední chvíli. Byl to napitec, který se ploužil šejdrem ze strany na stranu z blízké pumpy (místní nálevna), kde se nasosal a když jsem ho míjel, tak jsem to musel chtíc nechtíc strhnout drobet do protisměru, abych ho obkroužil. Omezil jsem tím protijedoucí vozidlo, což mě naštvalo ale ten makotřesk si fakt neuvědomil, že kdybych si ho nevšiml, tak dnes leží po metrákem země s čerstvým věncem navrch a já možná trčel bez fahrausweisu doma. Naopak můžu poznamenat opak, a to kamaráda, který i v zimě dojíždí asi 7 km na kole do práce. Ten týpek nejen, že má na hrbu přikurtovaný výstražný trojúhelník z povinné výbavy vozidla, ale má na kole vzadu uchycenou megaodrazku a ještě si k zadnímu kolu upevnil fluorescenční gumu z trucku, která visí u zadního kola ::-DD: :supeer: Nejde ho přehlédnout a takových lidí si vážím. Ti mají pod čepicí.
Naposledy upravil(a) saburafu dne ned led 24, 2010 9:58 am, celkem upraveno 1 x.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od ozawasan »

Jo máš pravdu - je lepší vypadat chvilku jako nonintoš, ze kterýho si rádobyintoši dělaj srandu, než vyměřovat plechovku po žehu zevnitř......
S opilcem mám zkušenost hodně dávnou - blahé paměti cca před 10 lety jsem jel za tátou z Prahy do Žatce - před Lounama se to střihalo po vesnicích zkratkama. Bylo tak kolem 11 v noci pátek. Letím mezi obcema a najednou uprostřed silnice chlap, jak Ježíš - roztažený ruce a stojí tam jak solnej sloup. Brzdím a dojíždím pomaličku k němu - von v ruce flašku vodky a nacamranej jak slíva - nešlo ho objet na tý třetiligový meziprdelákovce. Dovrávoral mi ke kapotě a hajnul si na ní. Tak sem zařadil zpátečku - on se pomaličku svezl na zem a jak mi chtěl asi vynadat, za to, že jsem ho takhle vyexpedoval z vyhřátý haubny, tak chtěl obejít kapotu ke dveřím řidiče. No a jak byl camrlej, tak šel zeširoka - já na to šlápnul a pelášil k domovu..... To byla ta veselejší s opilcema :1824:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od RunningRunner »

Když jsme u těch cyklistů, jsou i světlý výjimky. Když něco řeším u rodičů a přespávám tam a ráno razím na 6 po okreskách do roboty, tak pravidelně potkávám jednu cyklistku. Celkem mladá holka, viditelně dobrý silniční kolo. Bliká zezadu i zepředu, ale hlavně ... na sobě má vžycky výstražnou vestu. Na rozdíl od jézeďaček, na kterých je v tý tmě, mlze a podobných potěšeních vidět maximálně odrazky na šlapkách. Ale na druhou stranu musím říct, že když jsem tam skončil pomuchlanej ve škarpě, tak se nestalo, aby kolem projelo auto /cyklista / chodec a nezastavili. I když jsme viditelně fit bloumal kolem auta a čekal na šváru.
Přílohy
dsci0003.jpg
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od Tomáš1002 »

RR, to jsem netušil, že Škodofka vyráběla i Felicii Coupé :811: . Když jsem byl malý, mívali jsme Škodu 110R a pak Garde, myslel jsem, že tahle řada skončila Rapidem a ejhle, ono ne :ironie:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od RunningRunner »

Hehe, víš, jaká je pocitová doba než se s tebou auto otočí ze střechy zpátky na kola? :-( Ale na druhou stran to auto odjelo po kotrmelci po vlastni ose a já měl jen modřinu na noze ... mlha, štěrk a olej v blbě klopený zatáčce, kterou jsem před tím projel řádově ve stovkách a potom taky. Prostě nezvládnutý smyk :-(
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od tango »

RR, důležité je ,že se nic nestalo horšího :690: :845: , ale je pravda, že součinitel tření je fakt po úpravě velmi dobrý :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10652
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Chodci a vše okolo

Příspěvek od Mira »

No jo, cyklisti, to je samostatná kapitola. Kamarád na kolo nikdy nesedne bez světel, helmy, rukavic a výstražný vesty i když jede po stezce a né po silnici. Párkrát ho totiž málem přehlídl i nějakej bruslař - to je taky na samostatnou kapitolu. Nejvíc se mi líbí Ti šílenci po Brně, co si to hasí po malým městskym okruhu v největší špičce. Je fakt, že jsou rychlejší, ale každou chvíli vám zamíří pod auto, když objíždí kanál. Takže na to si dávám sakra bacha, protože to udělá každej. No vono bodejť když má galusky a v tom kanále by to zapích. Jinak já osobně když jdu po silnici mimo obec, tak uhýbám před každým autem do příkopy. Je lepší mít boty od bláta než aby mě z nich někdo vystřelil.
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“