forester 2,5XT koupit-nekoupit

ptmoto
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 04, 2014 1:26 pm
Jméno a příjmení: petr

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od ptmoto »

tak cerna krabicka je na plaseni hlodavcu a vykon upravovaly v subaru frydek mistek upravenim mapy, to si taky jeste zjistim dle vin. Cemu mam vlastne verit, nekdo pise ze 155 a 169 jsou jiny motory a 155 se netykaji problemy novejsiho motoru a pak zas nekdo pise ze sou stejny. Tak se domluvte?
Takze ted cekam ze technici v subaru to odrbaly a motor pude do kytek kvuli chude smesi.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od ozawasan »

To my se dohodneme i bez imperativu. Ja mel za to, ze blok je stejnej, ale to mne kdyztak nekdo opravi.
Ad ta mapa...odkud ji vzali ti technici? Od subaru? Ecutecu? Prodrivu? Kolik aut tak udelali? Nebo do toho jen tak nekdo hrabnul a pohral si s cislama?
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od HonzaCZ »

Snížení výkonu přeci nemusí hned znamenat chudou směs. Dá se docílit různými způsoby - od přenastavení regulace tlaku turba, přes snížení předstihu, po kompletní přeorání vstřikovacích map nebo pokud to má drive by wire, tak změna odezvy plynu, stejně jako to mají třeba modely Subaru s SI drive...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od Slavek_xxx »

Jestli by misto teoretizovani nebylo lepsi vzit telefon a VIN a di Subaru ve Frydku zavolat. IMHO se jedna o nedorozumeni, kdy treba prodali auto s vykonem 155kw, ale papirove uz ho nekdo prihlasil jako 169kw.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od Zdeny »

ptmoto:
začal bych tím, že bych si vyjasnil, jaký motor vlastně v to autě je/má být. K tomu vezmi VINb aprověř u kteréhokoliv dealera.
Já jsem reagoval ne na to, že tam je 155 nebo 169kW, ale na ty kecy typu "bylo to na mě moc výkonný, tak jsem si nechala snížit výkon". A stojím za tím, že jestli někdo-kdokoliv-není schopen výkon svého auta modulovat svojí pravou nohou a zejména hlavou, tak s ním není něco v pořádku a tudíž by se měl nad sebou zamyslet.

A nyní tomu autu: je to jako s kterýmkoliv jiným: vem ho, zajď do servisu na oblídku a podle stavu se rozhodni. Necelých 100tkm není nic moc a pokud na autě není skrytá závada typu zadřená klika či klepající píst a pod., tak v tomto nájezdu se není moc čeho bát-maximálně se vymění opotřebované brzdy a nějaká ta klepající tyčka či silnetblok za pár kaček. Spíše se zajímej o to, v jakém stavu jsou motor, převodovky, diferenciály, viskospojka (jestli tam je, nečetl jsem celé vlákno), ale i kolik motor bere oleje atd.Motor nesmí kouřit modře a ni jinak, nesmí padat do nouzáku při zátěži. Takové ty obecné indicie o stavu vozu.
Zkus is pak projet auto i na zpátečku s koly v pném rejdu-nemsí nic brzdit ani bouchat.

PS: moje Lego 2,0R má 182.000km a troufám si tvrdit, že má ještě obrovský kus před sebou, protože o údržbu dbám a nechávám opravit to, co je špatné. Dělám pravidelné servisy olejů a filtrů, takže aut je vnaprostém pořádku. Z toho usuzuji, že není důvod k obavám u auta, které má najeto polovinu.
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od M.Z. »

Ve FM dělal a dělá veškeré zásahy na jednotce Ladis, nikdy žádné snížení nedělal, ale teoreticky to jde celkem jednoduchou úpravou plnění turba.
Autorizák nemá možnost nahrát takovou mapu a navíc si myslím, že jde opravdu o nějaký informační šum.
Pokud máš o auto zájem,. spoj se s někým takovým (s diagnostikou), známý ti určitě rád auto na odpoledne půjčí a pořádně si jej proklepni, na netu opravdu více nezjistíš.
Forester je celkem spolehlivé auto, ale má taky pár slabin (pístní kroužky, zadní diff.)
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
ptmoto
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 04, 2014 1:26 pm
Jméno a příjmení: petr

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od ptmoto »

Do fm na servis jsem volal. Technik tvrdil, že kvůli velkymu kroutaku 2,5ky upravovaly mapy, prý kvůli spojce. Originál subaru.
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od Zdeny »

M.Z. - zadní diff. tě při slušném ježdění přežije. Pístní kroužky??? Vždyť motor je stejný, jako na Outbacku a tam žadné potíže s kroužky nikod neavizuje. Co je za problém s kroužky?
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od Zdeny »

ptmoto píše:Do fm na servis jsem volal. Technik tvrdil, že kvůli velkymu kroutaku 2,5ky upravovaly mapy, prý kvůli spojce. Originál subaru.

Tywoe, to čumím, protože tohle se dělalo u prvních seriích dýzlů, ale že by se kvůli k.m. dělalo něco na benzínech XT??? Fakt, zírám, znám lidi, co mají XT s 300.000km a mají jak původní diff, tak původní motor, měnili jen spojku, ale až ve vysokém nájezdu...
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od ozawasan »

To je pro mne take trochu novinka. Pak se nam to meni z informace...aby to nebylo pro
pani rychly...na .....aby to nezralo spojku...., coz je logictejsi, lec stejne raritka. Tam pak nejde o vykon, ale prubeh a hodnoty kroutaku.
Jako majitele at to jde mimo mne...
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od Mareka »

Už to tu zaznělo: vzít auto do Subaru servisu kde jsou dobří mechanici a sebou mít velký i malý techničák, ať kouknou na VIN (co je auto opravdu zač) a porovnat informace v techničáku, zda někdo nezapsal blbost do techničáků apod.

V servisu to i dají na diagnostiku a kouknou na ty údajné úpravy ale i jiné věci v ŘJ.

Nenapsal jsi, odkud jsi a kde se auto nachází, ale pokud dělali zásah v FM, počítám že jsi někde poblíž - potom možná bude lepší zajet za Ladisem (Nowakem) z www.proturbo.cz . Taky možná bude stačit mu zavolat a popsat o jaké auto jde - mohl by si vzpomenout pokud to auto dělal on.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
ptmoto
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 04, 2014 1:26 pm
Jméno a příjmení: petr

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od ptmoto »

technikovo jmeno kam jsem volal je Petr Šefl. Jinak ja su z brna a auto stoji v ostrave. Kamos na prodej nespicha, uz jsem psal ze ani auto prodavat nezamyslel a ja ted taky nespicham, pocitam ze kolem prazdnin bych do toho skocil, takze ted si davam dokupy informace k vozu. Az zas kamos dojede do brna, zajel bych do subaru Mija (pry vic na pohodu nez na videnske) na kontrolu. S pujcenim neni problem, kdyz jsem si auto poprve projizdel, tak jsem jel s jeho otcem a on se toho ani nezucastnil, prej at si to otestuju jak je libo.
Jediny 3 veci jsou na pohled spatny: chybi kryt leveho ostrikovace, takovej ten jehlan
zadni narznik je na boku zlehka odrenej
zadni lem ma povrchovou korozi, cca 3x1 cm
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od draconis »

Osobně nemám k jakýmkoli podezřelým krabičkám důvěru. Hlavně aby se nejednalo např. o Powerbox, ten pravděpodobně kamarádovi kdysi oddělal motor v Oct. RS.

Aneb viz třeba http://www.chiptuning.cz/clanek/seznam- ... -powerboxy.
Hlavní a zároveň jedinou výhodou, je možnost Powerbox demontovat kdykoli z vozu.
:-) :-)
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3036
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od yeti »

draconis: Už jen tyto informace http://www.chiptuning.cz/katalog/Osobn% ... il/Subaru/ na webu odkazované firmy ve mně nebudí důvěru. :baseball: :fuckoff:

Edit:
O "Y"nteligenci zákazníků, kteří si nechají udělat "profesionální čiptuning" hovoří i většina "doporučení" http://www.chiptuning.cz/nazory ::-DDD:
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Pumbaa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: čtv led 05, 2012 12:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: forester 2,5XT koupit-nekoupit

Příspěvek od Pumbaa »

Nikdy neuverím že nějakej Standa nebo Pepa z bývalej STS Chvojkovice - Brod naladia motor aby mal vyšší výkon a nižšiu spotrebu, čo by súdruhovia vo Fuji heavy industries nedokázali :655:
Momentálne už bez auta...
Pozrite aj môj e-shop s pivom
Odpovědět

Zpět na „Forester“