Nový Forester 2013

Odpovědět
rva
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát bře 14, 2014 8:09 am

Nový Forester 2013

Příspěvek od rva »

Zdravím,
uvažuji pro manželku koupi Forestra 2013, ještě nejsme rozhodnuti jestli diesel nebo benzín. Zajímalo by mne pár věcí.
- zlepšila se ochrana podvozku u nového Forestra oproti předcházejícím modelům (předcházející měli korozi apod.) ? Pokud ano má cenu si udělat nějaký ochranný postřik podvozku
- jakou máte průměrnou spotřebu u benzínového 2.0, s CVT a bez, manželka jezdí cca 80% cest v městě, průměrný nájezd za rok 10-15 tis km.
- zajímaly by mne průměrné ceny servisních prohlídek, je to asi po 15 tis km.

Díky za případné komentáře
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od quickly »

rva: vítej u nás v klubu :pr: , co se týče rozhodnutí mezi benzín x nafta záleží, kolik manželka najede na jednu trasu. Pokud většina tras bude nad 40 km, tak naftu doporučuji - mé zkušenosti, v naftě MY09 jsem najel 218 tkm). Časté kratší vzdálenosti zadělávají na problémy hlavně s DPF.
Co se týče spotřeby, tak s naftu jsem jezdil za 6,7 l/100 km a s 2.0i-L CVT teď stejným způsobem jezdím s nezajetým motorem kolem 7,7 l/100 km. Pokud převažují kratší cesty po městě se studeným motorem, tak počítej se spotřebou tak o 1 l vyšší.
Mám nového forestíka od 19.1.2013 (najeto 12 tkm) a přijde mi, že na spodku rezavé věci moc nejsou :655: .
Já bych osobně doporučil CVT, protože je na pohodovou jízdu a pokud by jsi chtěl jet i Ty, tak máš pod volantem pádla a režim . Na spotřebu je určitě lepší CVT, protože hledá optimální otáčky - pokud jedu plynule, tak při 90 km/h mi točí 1400 otáček.

Servis budu mít do měsíce, tak potom dám vědět. Možná pepe už servis měl, tak se třeba ozve.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
rva
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát bře 14, 2014 8:09 am

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od rva »

quickly: díky za info, četl jsem, že se hodně řešilo, že 2.0 benzín je trochu líný, zvláště v v plném obsazení. Samozřejmě by mne lákal diesel, ale většinou se manželka přes 40 km denně nedostane. Jinak manželka má Hondu CR-V v dieslu, 5 let starou, a kupodivu ty malé trasy po městě zatím dieslu vůbec nevadily. Má najeto přes 100 tis., a chtěla by něco jiného a Forestr se jí líbí (a mě také :-))
Zítra si jdeme Forestra vyzkoušet, 2.0 v automatu, tak se necháme překvapit.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od quickly »

rva: 2.0 s CVT netrhá asfalt, ale a plným plynu bez problému předjede 2 kamiony u třetího už ztrácí dech. Po ujetí 12 tkm mohu říct, že CVT s 2.0i vyhovuje. Na opravdové sportovní svezení to není (to mi nahrazuje šestihrnek), ale pro "normálního" člověka bohatě stačí.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od quickly »

rva: tady najdeš pár informací o mém novém forestíkovi včetně porovnání dehet x benzín
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Mira »

Pokud budeš jezdit hlavně cukačky po městě, je diesel nesmysl. To by ti měl doporučit i prodejce, ti na takový provoz diesel přímo nedoporučují, protože př uzavřeném DPF by šel velmi brzy do kytek, protože v zimě (pokud ještě v budoucnu nějaký zimy budou) se chudák motor ani pořádně neohřeje. A i vzhledem k městskému popojíždění místo jízdy bude určitě pro ženskou komfortnější CVT než diesel s tuhou spojkou. A pokud jedu opravdu 80% cukačky po městě, na co potřebuju vyšší krouťák? Pokud se chci v zbývajících 20% opravdu svézt, diesel taky není žádnej závodník. Ale já mám trochu vyhraněný názory, jsem odpíračem sazínků, u Subaru především.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od VDC »

No na tom cos napsal, není nic vyhraněnýho. To je prostě celé pravda. Pro většinově městský provoz je diesel prostě kravina.

[Příspěvek odeslán z Dell Streak pomocí aplikace Tapatalk] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od jaromir »

Stejně ti to řekne každý poctivý prodejce Subaru.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
rva
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát bře 14, 2014 8:09 am

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od rva »

Zdravím,
dnes jsme absolvovali s manželkou jízdu s 2.0 automatem, asi dvě hodiny, po dálnici, okrskách. Auto mělo asi 3 tis km najeto, takže trochu syrový motor. Jízdní vlastnosti výborné, s motorem jsme měli občas pocit, zejména v kopcích, že by slušelo trochu více síly, kupodivu manželce té síly chybělo více než mne. Diesel motor nám, jak už tady bylo řečeno, nikdo z prodejců nedoporučil.
Při návratu jsem vyhecoval manželku, že je předváděcí XT k dipozici, a že by nebylo na škodu si ji aspoň na hodinu vyzkoušet. Prodejce jen naznačil, že to bude tak "trochu" jiné. S XT jsem vyjel pro jistotu já, jsem přece chlap :-). Už při rozjezdu jsem se trochu lekl. Kousek byl sjezd na dálnici a dálnice do kopce. Zjistil jsem, že je jedno, jestli jde o kopec nebo rovinku. Auto jelo jak drak. To auto mne bavilo od provního okamžiku, jízdní vlastnosti mě připadaly ještě lepší než u slabšího benzínu. To auto mě chytilo za srdce, ten zátah.... Druhou půlku cesty jela manželka, a jen si libovala. Řekli jsme si, že u toho auta, už nejde o spotřebu, ale o radost z jízdy. 2.0 benzín nebude, bude XT.....
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Subaru4ever »

Kéž by takhle dobře končily všechny příběhy :supeer: . A gratulace k manželce! Že se najde ženská, ochotná vybírat auto srdcem, to je rarita :783:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
rva
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát bře 14, 2014 8:09 am

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od rva »

Dohodli jsme se :-) , že a) si auta navzájem budeme půjčovat, a b) manželka se dušovala, že většinou bude jezdit pomalu, že jen občas potřebuje přidat,
u a) věřím, protože si to samozřejmě prosadím, u b) vůbec nevěřím, poté, co jsem ji viděl za volantem....
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od VDC »

Skvělé rozhodnutí :-)

[Příspěvek odeslán z Dell Streak pomocí aplikace Tapatalk] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od martas »

stastna tot rodina a velka gratulace :supeer: budete 100%nad miru spokojeni
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
rva
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát bře 14, 2014 8:09 am

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od rva »

chtěl jsem se zeptat, v emil fray prodávají XT, předváděcí za cenu cca 620 bez dph, nájezd 17 tis km. Zajímal by mne Váš názor, rozumím tomu, že každý, co se proveze si hned na začátku za studena rozhodne motor vyzkoušet, u turba, nečeká na zahřátí, a ani při vrácení, kdy to v klidu vypne. Cena je zajímavá, ale, co myslíte, vyplatí se to ?
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Forester 2013

Příspěvek od Subaru4ever »

S ohledem na celou několik měsíců dlouho trvající předváděcí akci "koncert pro 4 kola" bych se fakt bál. Auta u Freye půjčovali na 30 až 45 minut, a to bez dozoru zaměstnance EF. Dovedu si představit, jak se k tomu autu většina lidí chovala :666:

I když tyhle moderní vozy s automatem mají řídí logiku, která se snaží šetřit studený motor, nebo se pletu?
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Odpovědět

Zpět na „Forester“