Dotaz - ventilové vůle a další...

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od sima »

Přesně to samé jsem chtěl napsat,jakoby si nás tady trochu neposlouchal :-) ;) Já bych nezkoušel nic nevyzkoušeného od zdejších kluků,jsou tu sice i šikovní garážníci,ale v tvém případě,když už je problém,bych sázel na co největší jistotu,ať se to nepodrbe ještě víc a ať to pak není hooodně drahééé.Budeš přeci sám rád,když to dá někdo zavčasu do kupy a bude to šlapat jak má,tak dej na zkušenosti a zavez to těch 50-70km daleko,to nic přeci není...
Bych ti i dal nějaký ten tip na méně známý,taky zkušenější servis-y přes subára,ale v tomto případě nedám...chápeš proč.
Naposledy upravil(a) sima dne sob bře 18, 2017 9:37 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

Tak jsem si myslel a mozna najivne ze kdyz je to autorizovany servis a k tomu jeste Subaru servis ze to udelaji poradne.No zrejmne ne!Jenze tohle reseni ktere rikas uz leze do tak strasnych castek financnich ze uz jsem si to tak neprectavoval.A nejsem milionar .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

A jak to mam vytesit ten co to ted delal tak tomu jsem to uz zaplatil a co stim ted delat?Jako mam mu rict vrat te mi penize a ja si to uz vyresim sam a lepe?Tomu neverim ze by mi penize vratil ☹️.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od sima »

Tě chápu,když nejsou prachy,je to těžké-je to dražšší řešení,ale tak se to dělá,s tím nehneš,zkus zavolat optat se na přibližnou cenu do některého ze servisů,či do více co zde zmínil předseda,jde ti i o čas-termíny atd a uvidíš co dál.Bohužel tomu neutečeš :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od sima »

Bodyšek píše:A jak to mam vytesit ten co to ted delal tak tomu jsem to uz zaplatil a co stim ted delat?Jako mam mu rict vrat te mi penize a ja si to uz vyresim sam a lepe?Tomu neverim ze by mi penize vratil ☹️.


Sent from my iPhone using Tapatalk
No to je už tvůj boj,bohužel...já bych to určitě zkusil,ale záleží na tobě jak jsi otrlý a jaká je protistrana,ale jen tak bych to nikdy nenechal,to fakt ne,cesta je vždy nějaká,jak aspoň něco napravit,záleží jen na na poškozeném a na "pachateli" :-)
Nech to někde řádně udělat,přeji ti ať to vyjde,tohle by mě taky sralo a hodně teda.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

Tak ze podve vas vsech to mam v pondeli odvezt do Subaru treba opavy dancars at to udelaji tam a hotovo.A ten co to posral a spatne seridil tomu uz to tam nevezt a vysrat se na neho a udelam mu peknou reklamu -ironie .A hold ozelet tohle co jsem udelal ze jsem to dal clovekovy ktery to dela porad a doporucili mi ho z Ivosu Subaru.A at to udela primo Subaru servis.Chapu to spravne?Ja jsem na to nespechal auto tam u neho bylo tyden.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil(a) Bodyšek dne sob bře 18, 2017 10:07 pm, celkem upraveno 1 x.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od sima »

Tak nikdo není dokonalý a taky nikdy není jisté co s tím vlastně je,kor takhle na dálku už vůbec ne,to ti řekne třeba ten Dancars na místě,budou určo chytřejší.Jinak opakuji,řeč bych s nima o tom určo hodil,nenechal to jen tak,jako úplně bez odezvy já určo ne,to by mě nedalo,otázka reakce na to atd atd...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

No mam s toho hlavu v pejru.Uz nevim co stim delat.Kdo mi to spravi do patku?Nehlaste se vsichni!.To jezdeni a prevazeni a reseni mi uz tak ubira sil,penez a casu.Ja to klidne zaplatim znova ale uz at to nekdo udela poradne nebo budu vrazdit .Nikdy jsem tohle u svych dieselu aut co jsem mnel nemusel resit .No nejak stim uz musim zabojovat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Mira »

Klídek, pokud to mechanik udělal blbě, tak ať to prostě spraví na reklamaci. To je tak, koupit si auto s plynem. To, že to bylo blbě mu veřím. Bodejť jestli na to nikdo před tím nešáhl. Ojetej plyn je sázka do loterie. Někdy to vyjde, ale já bych se tomu obloukem vyhnul. Zeptej se Rudolfa, jaký měl s plynem problémy u SH. Nebo raději ne, měl bys hódně špatný spaní. Ale přeji dobrý pořízení.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od sima »

Míra,ruku na srdce,ty by jsi to dal mechanikovi,který ti to raz dojebal a přitom jsi ho osobně dlouhodobě neznal v tom dobrém slova smyslu?Tj hodně odvážné,já teda ne.Jo vrátit prachy bych chtěl,to jo,jsem lidumil :-) tak třeba jen něco,když by to nešlo jinak...já bych totiž fakt už důvěru neměl,može to být náhoda,ale to je jedno.
Bodyšku,ty ventily předtím tyhle či jiné hodně zřetelné projevy co tu uvádíš neměli,nebo jo?
Vzpomenu Šamana,snad se nebude zlobit,ten měl ty ventily v jeden čas totálně špatně a seřídil mu je jeden garážník-subarista a jezdí dál,motor jen přede.Sic je to staré SG-LPG.Tak proto mě tohle přijde hodně divné,něco se udělalo špatně,nebo něco nevíme o autě,o jeho stavu přesd seřízením.
Jinak s tím Rudolfem jsem to kdysi četl a máš Míro samozřejmě pravdu,jen včil je otázka,jaký byl výchozí stav ventilů u Bodyška a jaký je teď,co my víme,že =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od VDC »

No zaráží mě, jak už jsem psal, že ti tvrdí, že seřídil ventily, když se v případě tohohle motoru seřizujou kalibrovanými podložkami, jestli si to dobře pamatuju. A jestli se nepletu, tak na seřízení podložkami musí ven motor. To na autě udělat nejde. Tak by mě teda zajímalo, jak to, že ti ten člověk tvrdí, že to seřídil na autě. To bych od něj chtěl vysvětlit, jak to teda šteloval.
A jestli to nebude schopen kvalifikovaně vysvětlit, tak bych oplakal investovanou částku a nechal to udělat tam, kde ti doporučujeme. Ještě nám řekni, kolik si za ty ventily tehnle člověk vzal ?

Rudolfo jezdil hodně dálnici, takže každých 30 000 měl motor venku na seřízení ventilů. Podle toho jeho příběhu si pamatuju, že motor na seřízení musí ven.

Co se těch autorizovaných servisů týče, žiješ v bludu, jako spousta lidí. Netýká se to jen Subaru. Je to obecný problém, že velmi vysoké procento autorizovaných servisů, napříč značkami, jsou výměnáři dílů a ne opraváři aut. Takže spoléhat na to, že ti to v jakémkoliv autorizovaném servisu spraví dobře, je čirý naivismus.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od Bodyšek »

Kdyz jsem to auto koupil tak jsem si rekl zakladni servis udelam,rozvody,vodni pumpa,oleje vsecky,filtry,svicky,a ventily,popripade nejake kladky nebo remeny vymenit,a skontrolovat podvozek jestli nic nehnape nekrape a geometriji.Pocital jsem jeste s investici tak 30 000kc.Muj bratr ma forestra sg 2003 a ma 200 tisic najeto a skoro jenom plyn a ma to o proti me tichoucke.A vsichni co maji znami subaru tak rikaji ze pokud mas plyn tak se delaji ventily tak jsem to chtel udelat taky abych mel na chvili klid.Mam tam tu nastavbu Bifuel.Kdyz jsem to dovezt tak to tak neklapalo jak to klape ted.Za studena kdyz to nastartuju tak je uplny klid a neni motor vubec slyset,ale jak se to zahreje tak to zacne klepat a je to zretelne slyset ten rozdil.I po pridani plynu slisis jak tam neco klape.Proste ty ventily edosedani do sedla nebo je tam obrovska vule ktera tohle dela.Na jedne strane motoru je to hlucnejsi a druhe je mene nebo spise vubec.A kdyz sedis v aute tak kdyz ten motor je spatne serizeny nebo spise ty ventily tak citis takove vybrace toho boxeru.Ten mechos rikal ze tam nsou nejake kalisky nebo co.Zkusim mu nabidnout vraceni penez a uvydime jestli mi to vrati nebo to bude chtit vyresit.Cena byla 6790kc.Kdyby mi to vratil tak by to bylo super a uz bych to resil jinak.Ja taky najezdim 30 000 tisic rocne ale ted zrejmne asy ne jak to bude furt v servisu nebo na spalkach ☹️.Nemnel jsem nikdy benzinove auto a vzdycky jsem chtel Subaru,jelikoz na to nebyli nikdy penize tak jsem si ho nemohl koupit a ani dovolit.Az jsem koupil ted nedavno mesic zpet tak se mi to zase mrda neco.Zakon schvalnosti,padajiciho hovna jak se rika.Uz to chci myt vyresene a uzivat si ho a jizdni vlasnosti a spolehlivosti.No uvydime.
Rudolfo:Vcera jsem mu volal a probirali jsme to.A resili taky.Walter Embert je pry nejvetsi kapacita na Subaru na Ostravsku.Ale dostat se knemu aby to taky udelal bude asi problem.Se stoho zblaznim ObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od VDC »

Tvůj postup a plánovaný servis byl správný. Bohužel bratr má 92 kW motor, který je vůči plynu nejtolerantnější a navíc ten jeho motor se opravdu seřizuje na autě.
No zkus se s tím člověkem, co to údajně seřizoval, domluvit na kompenzaci a dej to jinam.
Sice chápu, že tě to štve, ale to je počáteční rozčarování. Když ti to opraví někdo, kdo to opravdu umí, budeš spokojen. Tedy doufám.
Ta bifuel nástavba bude jen úprava pro provoz na plyn, jako nechával v tuzemsku importér montovat Viale, co míval Rudolfo. Motor jako takový na to nijak upraven, alespoň v tuzemsku nebyl a nepředpokládám, že by pro Itálii byl.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od HonzaCZ »

Neříkalo se, že se tam dávaly nějaký tvrzený sedla pro ventily? Nebo si to pletu?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - ventilové vůle a další...

Příspěvek od VDC »

Ruda v rámci jedné velké opravy motoru nechával dát tvrzená sedla.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Forester“