PC Games :-O

Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: PC Games :-O

Příspěvek od dracekvo »

HonzaCZ píše: čtv dub 27, 2023 11:27 amspousta kvalitních věcí mě nejdřív úplně odradí a až na několikátý pokus se do nich zamiluju, protože pochopím tu koncepci
Přesně takhle jsem to měl se subaru v kategorii obyčejných osobních vozů. Prostě malá nezajímavá značka. Než jsem si přečetl něco o technice a pak jsem zjistil, že to strašně potřebuju :)
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

Stekem píše: čtv dub 27, 2023 9:42 am Teda to je super! Střídavě si taky pohrávám s myšlenkou něco podobného pořídit, ale čím víc zkoumám a zjišťuji, tím roste cena a to se mi už nelíbí :-D
Já jezdím Gran Turismo na Ps4 a po závodech, který mají 30 kol, nebo se jedou na 60 minut už mě dost brní prsty z ovladače.
Na tom volantu by to byla paráda :-)
Přímo pro "plejstejšnění" Gran Turisma vznikla ta základna, co mám. Dá se koupit jako ready to race bundle za pěknou cenu. Pokud ti stačí 2 pedály - jestli hraješ zejména GT kategorii, tak by mohly. Fajn je to, že se to pak dá upgradovat dle libosti a máš k tomu slušnej základ. Třeba si k těm pedálům můžeš výhledově dokoupit load cell kit a pak máš hned 3 a navíc realističtější brzdu. Což třeba u Thrustmasteru musíš zahodit pedály, co máš, a koupit si celý nový.

https://fanatec.com/eu-en/bundles/gran- ... d-pro-5-nm
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

dracekvo píše: čtv dub 27, 2023 11:34 am Přesně takhle jsem to měl se subaru v kategorii obyčejných osobních vozů. Prostě malá nezajímavá značka. Než jsem si přečetl něco o technice a pak jsem zjistil, že to strašně potřebuju :)
Jj, přitom mi přijde, že mnohdy je to chyba "marketingu", že to nedokážou líp "prodat", dávkovat informace. :-) A nebo prostě málo cílí na nadšence a moc na "obyčejný" lidi. Ono to totiž tak často musí být, protože i zajímavý věci mají větší trh u obyčejných lidí než u těch pár nadšenců. Takže je nutný to prodat zejména mainstreamu. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: PC Games :-O

Příspěvek od strider »

a to sis jeste Honzo neporidil VRko... ja mel na dirt 2.0 nahranych nakych 200 hodin cca a pak sem vzal Valve Index... a to byla teprve nirvana. Protoze ti to umozni koukat ne tam kam miri auto, ale tam kam chces aby mirilo, a ty podle toho jedes. Stejne jako v realu. A to je nebe a dudy. Navic to nejak mozku vic navodi pocit presunu vahy auta na brzdach, to neumim moc popsat ale funguje to. Jen s timhle rozdilem bez-VR/VR sem okamzite jezdil o sekundu na km rychleji, a pak jeste zrychloval. Radim odhodlej se k tomu co nejdriv :) A pak se mi narodilo dite a uz sem to od te doby nezapl a Index zase prodal dal .. :) Casomira u dirt2 podle Steamu se mi zastavila na hodnote 503 hodin. S VR podle me neprekonatelny auto zazitek na PC.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4410
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Tsakabaru »

na pujcenem VRku jsem odehral Alyx a to je proste uplne jina dimenze hrani, realne se pri prestrelkach krcit, kryt za rohy, zdi, sloupy, pod okna...
zavody jsem nemel moznost zkusit, ale umim si to zive predstavit
mel jsem to nutkani, ale to by me jednou nasli vychrtlyho, vysusenyho opredenyho pavucinama a pohrbit by me museli s tim volantem, protoze pochybuju ze by mi ho i posmrtne vyrvali z rukou
@HonzaCZ VR ne, nebo uz od toho nevstanes, uz s tou vybavou co mas to bude problem :-DDD
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

S VR bude problém. Můj mozek nerad, když vidí něco jinýho, než zažívá tělo. 🤣 A pak významně protestuje. 😅

Jako ne, že bych to nikdy nezkoušel, je to super! Možná kdybych to zkombinoval s nějakou pořádnou motion platform, tak bych to dával líp. Tak já dám vědět, až budu mít dedikovanou místnost na sim racing. 😁

Jinak včera jsem zkoušel ACC a tady mi přišla ta load cell brzda naprosto zásadní. Jezdil jsem jenom 2 hodiny practice na pohodu, ale je to vyloženě zážitek!

Aby se neřeklo, tak jsem už našel i nějaký negativní vlastnosti (o kterých jsem věděl z rešerše, ale mezitím zapomněl). Ono teda za to prý nemůže Fanatec, ale Microsoft - jak jinak. 🙄
V Xbox režimu (tedy připojeno na XSX) asi polovina tlačítek je namapovaných na jiná. Takže duplikují jejich funkci. V podstatě jde použít jenom ABXY, pádla a směry D-padu (FunkySwitch). Pedály a H-shifter samozřejmě fungují taky, bavím se jenom o tlačítkách na volantu. Dle Fanatec FAQ to je o tom, že MS neumožňuje v API s tím líp pracovat. Ale výhledově se to má zlepšit a pak bude stačit upgrade FW v tom hubu volantu a vše se může změnit, snad k lepšímu. 😁 Jo a ten 7segmentový displej taky na Xboxu nefunguje. Taky snad výhledově řešitelné.

Ostatně to mě přivádí k něčemu, co jsem ještě nezmiňoval. Všechno má svůj upgradovatelný firmware, a když se člověk koukne do changelogů, tak ten HW bude udělaný hodně univerzálně, že se dá pomocí FW změnit skoro všechno. 😁

Jinak vlastní (uživatelsky upgradovatelný) firmware má elektronika v základně, driver motoru, hub volantu, to wireless zařízení na přenos dat mezi základnou a hubem, pedály, H-shifter.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: PC Games :-O

Příspěvek od strider »

HonzaCZ píše: pát dub 28, 2023 10:49 am S VR bude problém. Můj mozek nerad, když vidí něco jinýho, než zažívá tělo. 🤣 A pak významně protestuje. 😅
Moje zkusenost je ze za to muze hardware jak se to vyvijelo. HTC Vibe sem dostal bolehlav az na pocit zvraceni, Valve Index bez problemu. Tam se jen po 3-4h dostavi unava a je lepsi to celou dobu nechat na hlave, nez delat pauzy a neustale adaptace oci pri sundavani/nasazovani. No uz te necham, uzivej :)
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: PC Games :-O

Příspěvek od námořník »

Já byl po půl hodině na trenažéru nepoužitelnej několik hodin 😂.
https://www.myrace.cz/
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak dneska zkouším PC2 (stále Xbox) a musím říct, že zatím absolutně nejlepší poměr věrohodnost simulace / počet a rozmanitost aut a tratí / zábavy / možností nastavení. Je vidět, že tvůrci Xbox verzi nemají jenom do počtu, ale zamysleli se a některé věci poctivě přizpůsobili. 👍🏻
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: PC Games :-O

Příspěvek od spm »

strider píše: Moje zkusenost je ze za to muze hardware jak se to vyvijelo. HTC Vibe sem dostal bolehlav az na pocit zvraceni, Valve Index bez problemu. Tam se jen po 3-4h dostavi unava a je lepsi to celou dobu nechat na hlave, nez delat pauzy a neustale adaptace oci pri sundavani/nasazovani. No uz te necham, uzivej :)
No, muze, ale jinak ta nemoc fakt existuje a pak asi ani lepsi technika nepomuze. Problem s tim maji treba ti sami lide, co se jim dela blbe, kdyz si za jizdy v aute ctou nebo koukaji do mobilu.

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4410
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Tsakabaru »

to je presne muj pripad
paradoxne VR mi problem nedela absolutne zadnej, ovsem v aute si neprectu ani odstavec aniz....
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4410
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: PC Games :-O

Příspěvek od Tsakabaru »

dost mozna to neni ani tak o cem je clovek nastavenej jako o tom, jak se sam nastavi
schvalne zkusim az se nekdy jako vyjimecne necham nekdy nekym nekam svezt :D
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: PC Games :-O

Příspěvek od spm »

To jsou jeste dve rozdilne veci, mne se treba taky dela blbe, kdyz ridi nekdo jinej a je uplne jedno kam koukam :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: PC Games :-O

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak včera jsem k tomu posadil paní. Ona mi do poslední chvíle nevěřila, že z ní chci fakt udělat závodnici. 😅

V PC2 jsem jí dal Daytona International Speedway v konfiguraci Road Course Circuit a 2013 Audi A1 quattro, s manuálem (6H, spojka, AWD, 256 koní) a továrním nastavením ABS/TCS/ESP. Podotýkám, že fakt není a nikdy nebyla aktivní řidička. 😁

První kolo cca 5:30, to je nesmysl, ale furt jako dojela, že jo. No a v následujících cca 10 kolech se dostala ke 2:40. A zbylých cca 10 kol udržovala relativně stabilní výsledky s neustálým zlepšováním v řádech sekund. Hlavní problém je to řazení. Naštěstí to německý "überauto" je schopný jet na pětku od 50 do 200. 🤣🤣🤣

Pak jsem chtěl ještě zaexperimentovat a dát jí na 1-2 kola něco zajímavějšího. Vybral jsem 2015 Ford Mustang GT (taky 6H manuál, spojka, tovární asistenty, RWD, 435 koní) a nakonec z toho bylo 10 kol a nejlepší čas kolem 2:30, což je fajn.

Líbilo se mi, že to brala fakt s respektem, ani jednou to nikde nerozstřelila a jela skoro jako doopravdy. Samozřejmě ten vjem rychlosti, otřesů celýho těla a reálnýho strachu tam chybí, ale za mě fajn. 2 hodiny to vydržela. 😁👍🏻

Pro představu, tak já jsem s autama ve stejný konfiguraci dal 2:10 s A1 a rovný 2 s Mustangem. Ale sraly mě ty asistenty. A Audi jsem hned v prvním kole zkurvil, když jsem podřadil ve 180 místo na 4 na 2. Engine blown. Ups. 🤣🤣🤣
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: PC Games :-O

Příspěvek od spm »

Jeste ze to nemam, bych pak zjistil ze to pod 3 minuty nedam a byla by ostuda :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“